SWD Real Sword

Dyskusje na temat replik broni używanych w grach Airsoftowych.

SWD Real Sword

Postprzez samek » 7 wrz 2010, o 13:46

Witam wszystkich.
Czy ktoś posiadających w/w replikę byłby tak miły i podzielił się wrażeniami ze strzelania? Zastanawiam się czy RS jest lepszym wyborem od CA i jestem w kropce. Zanim mnie ktoś odeśle na WMASG, to od razu zaznaczam, że czytałem recenzje i wszystkie wpisy w wątku zarówno SWD RS jak i SWD CA. Z tym, że na WMASGu jest od groma sprzecznych opinii a nie chce mi się wierzyć, żeby RS robił repliki o takim rozrzucie jakościowym. W jednym poście mowa jest o zasięgu 80m a w innym, że zasięg skuteczny to max 40m...
Obrazek
Avatar użytkownika
samek
 
Posty: 7
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 00:10
Lokalizacja: Poznań/ Pobiedziska
White Cross: Centrum Szkolenia Bojowego Zvezda
Na starym Warriorze od: 2008

Re: SWD Real Sword

Postprzez Saint » 7 wrz 2010, o 15:13

Żadna "snajperka" do asg w stocku nie nadaje się do swojej funkcji(a przynajmniej takiej jeszcze nie spotkałem). Nawet Barrett od SG za 3500zł ma w stocku 400fps.
Tak więc szukając czegoś dla siebie musisz patrzeć na opcje rozwoju swojej repliki. W przypadku SWD od RS jest kiepsko,np. gumka HU jest niestandardowa, niby można wsadzić AEGowe ale wtedy układ traci szczelność, w GB masz 4 zębatki zamiast 3.W stocku SWD od A&K(spring) ma lepsze osiągi. Żeby zrobić z tego przyzwoitą replikę trzeba włożyć co najmniej 1500zł i do tego dużo się jeszcze nagimnastykować. Dużo lepiej jest w przypadku CA jednak tu musisz zdobyć drewnianą kolbę i okładziny, a jeśli nie zależy ci na elektryce to naprawdę chyba najlepszy wybór to sprężynowy SWD Atoza.
Saint
 
Posty: 64
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 17:57
White Cross: FAB/1PR
Na starym Warriorze od: 2003

Re: SWD Real Sword

Postprzez małpetti » 7 wrz 2010, o 17:06

Wiem, że z forumowiczów Szpargał posiada RS, więc zagadaj do źródła.
Obrazek
Avatar użytkownika
małpetti
 
Posty: 363
Dołączył(a): 12 gru 2009, o 00:24
Lokalizacja: otwock
White Cross: STALKERS
Na starym Warriorze od: 0

Re: SWD Real Sword

Postprzez Agapow » 10 wrz 2010, o 11:56

Na Sneak&Shoot miałem możliwość postrzelać z repliki Szpargała. Replika była stokowa więc osiągi nie były powalające za to wygląd repliki budzi respekt.
Fideles et Instructi Armis
Avatar użytkownika
Agapow
 
Posty: 282
Dołączył(a): 3 lis 2009, o 17:52
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FIA
Na starym Warriorze od: 0

Re: SWD Real Sword

Postprzez Ryuzok » 10 wrz 2010, o 13:26

z osiągami to przesadzacie, tzn, fakt, nie ma to celności jak na filmikach że w stocku z 30m trafia się w zapalniczkę, ale też i tragedii nie ma, o ile replika nie ma służyć za typową snajperkę i mieć 550-600fps, a np 450 starczy w zupełności, to wg mnie RS jak i CA będą dobre na bazę, w środku pokombinować, zmienić preckę, minimalnie silniejszą sprężynę, i powinno strzelać.
A jeżeli ma to być snajperka, to zamiast elektryka proponuje spręzynę (A&K jest ok), wbrew pozorom będzie dawała lepszy efekt w polu niż elektryk jako snajpa (pod warunkiem że wiemy jak z tego korzystać i co snajper w asg ma robić, a nie nacieramy na KMa licząc że trafimy go ze 150m ;) )
Ryuzok
 
Posty: 501
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:45
Lokalizacja: warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: SWD Real Sword

Postprzez samek » 10 wrz 2010, o 13:38

Dziękuję za odpowiedzi w wątku. Kupiłem CA :)
Obrazek
Avatar użytkownika
samek
 
Posty: 7
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 00:10
Lokalizacja: Poznań/ Pobiedziska
White Cross: Centrum Szkolenia Bojowego Zvezda
Na starym Warriorze od: 2008

Re: SWD Real Sword

Postprzez Szpargał » 15 paź 2010, o 18:51

Hej!

Trochę późno odkryłem ten wątek. Samek już kupił zabawkę, ale napiszę coś o SWD by Real Sword.

Miałem już różne repliki, zazwyczaj kupowałem te lepszych firm. Niby wszystko fajnie, ale żadna nie dorównywała feelingiem prawdziwej broni. Dlatego planowałem kupić sobie deko Tantala do tzw. "military survival". Ale jest jeden problem: to złom niestrzelający niczym, zabawa ogranicza się do obsługi i czyszczenia, nie postrzela się do przeciwnika. Do tego ten złom podlega rejestracji, więc każde grzebanie w nim (celem włożenia w środek np. AEG-a) może rodzić konflikt z prawem.

Aż tu nagle trafiłem na replikę SWD Real Sword. Dokładny opis zamieścił Penio na wmasg.pl, więc nie będę się powtarzał, ale napiszę co myślę o tym produkcie: to jest DOKŁADNIE to, czego szukałem! Deko z włożonym AEG-iem do środka. Real steel + drewno do tego zapach jak z magazynu wojskowego!
Jest to najwierniejsza replika broni palnej jaką widziałem. Do tego strzela małymi kuleczkami :-) Co prawda stockowa słabiutko, ale mój egzemplarz przeszedł już odpowiednie modyfikacje i teraz strzela celnie i daleko :-)

Jak dla mnie rewelacja. SWD pięknie prezentuje się na ścianie i można zabrać go w teren, przy czym nie ma się wrażenia noszenia zabawki. Do tego dostępne są do niego "koszerne" akcesoria, a nie jakiś chiński erzatz. (np. tu fotka z celownikiem noktowizyjnym NSPU: http://i305.photobucket.com/albums/nn21 ... al/swd.jpg )
Znajomych strzelcy byli mocno zdziwieni jak im to pokazałem, że to zabawka a nie oryginał :-)

Nie jestem rusofilem i nawet nie przepadam specjalnie za strzelaniem z SWD (mocno kopie bydle), ale tę replikę polecam kolekcjonerom :-)

Troszkę o kosztach.
Niestety, wszystko co fajne kosztuje. Sama zabawka ok. 2k PLN (prywatny import z H-K), magazynki i bateria następne kilka stów, upgrade też dużo, celowniki, noktowizory, ładownice itp. Cóż, tanio nie jest...

Podsumowując:
Kto nie chce lub nie może mieć prawdziwego SWD, ta zabawka da mu przyjemne uczucie obcowania z (bądź co bądź) legendarną bronią, bez konieczności oglądania się na przepisy prawa.

Pzdr,
szpargał
Szpargał
 
Posty: 764
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 19:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: GS-7
Na starym Warriorze od: 0

Re: SWD Real Sword

Postprzez Konrad ''Owca'' » 28 paź 2010, o 15:59

Szpargał ma 90% racji. Te 10% to koszty upgrade - sprężyna 120+ załatwia sprawę na 550 fps. Dzięki długiej lufie SWD RS bije celnie. Tłok jest identyczny jak w Maruiowskim PSG-1 więc w razie uszkodzenia zębów nie ma problemu. Zresztą w komplecie jest dodatkowy tłok i komplet zębatek.
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Konrad ''Owca''
.
 
Posty: 1869
Dołączył(a): 5 sie 2009, o 21:38
Lokalizacja: Wwa/BS
White Cross: SGW
Na starym Warriorze od: 2005

Re: SWD Real Sword

Postprzez yamnick » 28 paź 2010, o 16:54

Konrad ''Owca'' napisał(a):sprężyna 120+ załatwia sprawę na 550 fps.


Może trochę OT ale nie mogę powstrzymać ździwienia : 550 fps na 120+ ? Chyba że ten plus to jakieś 30-40
Always remember the goodness of animals. You see, my dachshund is discreet and will never betray me — I cannot say that of any human being...

Wilhelm Canaris
Avatar użytkownika
yamnick
.
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 6-th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: SWD Real Sword

Postprzez Konrad ''Owca'' » 28 paź 2010, o 18:56

Inna komora tłoka (wieksza) i długa lufa.
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Konrad ''Owca''
.
 
Posty: 1869
Dołączył(a): 5 sie 2009, o 21:38
Lokalizacja: Wwa/BS
White Cross: SGW
Na starym Warriorze od: 2005

Re: SWD Real Sword

Postprzez Szpargał » 28 paź 2010, o 20:48

Konrad ''Owca'' napisał(a):Zresztą w komplecie jest dodatkowy tłok i komplet zębatek.


Niestety, już nie. Ja sprowadzałem w lato i nie było dodatkowych części w zestawie, tylko wycior składany i przyrząd do regulacji muszki. :-( Za to standardowo montowana jest ta sprytna blaszka/popychacz do odblokowania zacięć GB.
Szpargał
 
Posty: 764
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 19:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: GS-7
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Repliki airsoftowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości