Niedopasowane magazynki m4

Dyskusje na temat replik broni używanych w grach Airsoftowych.

Niedopasowane magazynki m4

Postprzez nomak » 1 paź 2010, o 13:54

Sytuacja wygląda następująco. Podpinam magazynek do m4, zaczep go trzyma, lecz ja muszę cały czas dociskać magazynek do gniazda, gdy puszczam mag przestaje podawać kulki. Magazynek w gnieździe nie siedzi sztywno tylko ma luzy, chwieje się. Problem dotyczy magazynków z tworzywa (produkcji chyba MAG). Z magazynkami metalowymi (CA) również miałem taki problem jednak udało mi się w niektórych tak rozgiąć blaszki że siedzi sztywno. Podejmowałem próby oklejenia maga taśmą żeby go 'poszerzyć' na bokach jednak to daje krótkotrwały efekt i raczej się nie sprawdza. Ma ktoś jakiś patent, żeby magazynki zawsze siedziały sztywno ( plastik i metal)? Ciekawostką jest że strzelałem z g36 która miała adapter na magazynki emkowe-wszystkie magi plastikowe siedziały sztywno i nie było problemu z podawaniem. Może ma ktoś jakiś pomysł jak można usunąć taką denerwującą usterkę?
Avatar użytkownika
nomak
 
Posty: 861
Dołączył(a): 8 lis 2009, o 22:01
Lokalizacja: Ochota
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Niedopasowane magazynki m4

Postprzez Ari » 1 paź 2010, o 14:14

Zmienić magi ;) albo korpus w emce :P

BTW: Jaki korpus masz ?
Avatar użytkownika
Ari
 
Posty: 1050
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:39
Lokalizacja: Sochaczew
White Cross: ECS
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Niedopasowane magazynki m4

Postprzez Schwarz » 1 paź 2010, o 14:19

Ha! Miałem dokładnie to samo, chociaż moja metoda poradzenia sobie z tym fantem jest oryginalna...

U mnie kłopotem był zbyt krótki kołnierz komory HU wchodzący do magazynka. Pozbyłem się kłopotu modyfikując komorę przez przedłużenie tej części i dodatkowo wycięcia otworów pod LED z obu stron, teraz mam super duper zbędny bajer na nocki do tracerów :P Nie latają mi żadne magazynki, MAG, Boyi, noname - plastik czy metal, wszystko ładnie się trzyma.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Niedopasowane magazynki m4

Postprzez Ryuzok » 1 paź 2010, o 14:25

nomak-idź do pasmaneterii i kup sobie rzep samoprzylepny.
miękką część w gnieździe maga przyklejasz (bo obklejanie magów izolką to głupota, nie wiem kto wpadł na tą metodę i czemu nagle wszyscy zaczeli to robić)
u mnie działało w każdej replice na każde magi, koszt całości to może z 5zl, w sumie tyle, cała magia, drobiazg, sto zlotych ;)
Ryuzok
 
Posty: 501
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:45
Lokalizacja: warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Niedopasowane magazynki m4

Postprzez Schwarz » 1 paź 2010, o 14:33

Sprytne.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Niedopasowane magazynki m4

Postprzez Ryuzok » 1 paź 2010, o 14:50

ja wiem czy sprytne, wpadłem an to spory czas temu, po prostu po co obklejać 4 magazynki, jak można obkleić jedno gniazdo (i wygląda 10x lepiej)? :P
Ryuzok
 
Posty: 501
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:45
Lokalizacja: warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Niedopasowane magazynki m4

Postprzez Schwarz » 1 paź 2010, o 14:59

Ja zrezygnowałem z klinowania magazynków między ściankami gniazda, bo irytowało mnie wyciąganie na siłę, ale faktycznie, używałem izolki, na taśmę velcro nie wpadłem. Inną opcją było klinowanie magazynka między komorą HU a zatrzaskiem (czyli w pionie nie poziomie) i zrobiłem w ten sposób. Równie dobrze mogłem zmienić komorę na KA, bo ta rozwiązuje ten kłopot sama z siebie (przynajmniej w eLce), ale chciałem się pobawić.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Niedopasowane magazynki m4

Postprzez Maciuś » 2 paź 2010, o 09:25

Jak widac każdy mysli inaczej, ale efekt otrzymujemy ten sam. Ja do gniazda magazynka wkleiłem cienkie krążki filcowe, służace w orginale do poklejania mebli (do nabycia w bylemarkecie).
Avatar użytkownika
Maciuś
 
Posty: 244
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 22:17
Lokalizacja: W-wa
White Cross: 6th
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Niedopasowane magazynki m4

Postprzez Schwarz » 2 paź 2010, o 20:47

Po obejrzeniu repliki nom4ka okazało się, że ma wytarty/ukruszony fragment komory HU w tym miejscu, gdzie odsuwa blokadę kulek w magazynku. Jak się okazuje, można to po prostu zjechać =] Widać że replika nie służy do leżenia na półce :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Niedopasowane magazynki m4

Postprzez Ryuzok » 3 paź 2010, o 06:33

spytał bym się jak to można zabić...no ale cóż...
jako zamiennik polecam komorę elementa-moim zdaniem o niebo lepsza od king armsa, miałem i jest to dla mnie aktualnie jedyna komora do montowania w Mkach
Ryuzok
 
Posty: 501
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:45
Lokalizacja: warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Niedopasowane magazynki m4

Postprzez nomak » 3 paź 2010, o 15:18

może faktycznie ten wytarty element jest problemem, ale muszę powiedzieć że magi CA trzymają się bezproblemowo nawet z tym ubytkiem, więc kto wie może jak wkleję coś w gniazdo to będzie dobrze ;]
Avatar użytkownika
nomak
 
Posty: 861
Dołączył(a): 8 lis 2009, o 22:01
Lokalizacja: Ochota
Na starym Warriorze od: 2006


Powrót do Repliki airsoftowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości