Bullpup VS. reszta

Dyskusje na temat replik broni używanych w grach Airsoftowych.

Bullpup VS. reszta

Postprzez nomak » 7 lis 2010, o 21:41

Ostatnio zastanawiałem się nad zmianą emki na coś w systemie bullpup. Jakie są waszym zdaniem zalety replik bullpup, a jakie wady, w czym są lepsze a w czym gorsze od reszty replik.
Avatar użytkownika
nomak
 
Posty: 861
Dołączył(a): 8 lis 2009, o 22:01
Lokalizacja: Ochota
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Bullpup VS. reszta

Postprzez Schwarz » 7 lis 2010, o 22:10

Jeżeli zastanawiasz się nad F2000 to warto ;)

Największą zaletą bullpupa jest lufa. Na przykład: całkowita długość L85 jest mniejsza od M4 ze złożoną kolbą a masz w nim 510mm lufę. Środek ciężkości w bullpupie masz za chwytem pistoletowym, większość ciężaru opierasz o ramię, co po pierwsze nie męczy a po drugie pozwala szybciej skierować wylot lufy w innym kierunku. Jako wadę bym wymienił umieszczenie magazynka - nie zmienisz go tak szybko jak w M4, ale po dojściu do pewnej wprawy i tak da sie to szybko zrobić. Między bajki można włożyć historie o hałasującym koło ucha GB, to nie prawdziwa broń gdzie zamek blisko twarzy faktycznie przeraża.

F2000 i AUG mają też tą zaletę że są obłe i ciężko nimi o coś się zaczepić. Podejrzewam że nie bierzesz pod uwagę Tavorów które najlepiej się sprawdzają na półce w serwisie i Fa-Masa z jego małą prędkością wylotową.

Jak zaczniesz używać i się przyzwyczaisz, to sam się przekonasz że bullpupy w airsofcie są dobrym wyborem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Bullpup VS. reszta

Postprzez Ari » 7 lis 2010, o 22:38

Minusy:
- Brak mozliwosci szybkiej zmiany maga
- Utrudniona zmiana maga w pozycji lezacej
- Brak regulacji dlugosci kolby
- Nie kazdemu pasuje takie rozlozenie masy karabinu.
- Niektore maja selektor w chorym miejscu
- Sa brzydkie

Predkosc celowania to akurat zalezy od poprawnego chwytu broni i tu akurat nie ma ani bullpup ani standart przewagi, poza tym nie przesadzajmy - to nie ostra

Sprawa prosta - pozycz, pobiegaj i przeanalizuj czy Tobie to odpowiada czy nie.
Avatar użytkownika
Ari
 
Posty: 1050
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:39
Lokalizacja: Sochaczew
White Cross: ECS
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Bullpup VS. reszta

Postprzez Schwarz » 7 lis 2010, o 22:49

Podasz którego bullpupa używałeś i ile czasu? Zmiana magazynka może być problematyczna dla kogoś kto po AK się przesiadł na M4, ale znika kiedy wyrobi się nawyk. Zastanawia mnie po jakim czasie używania bullpupa doszedłeś do tak kategorycznych wniosków?
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Bullpup VS. reszta

Postprzez Ryuzok » 7 lis 2010, o 23:07

popieram Schwarza, zmiana maga w bullpupie to jakiś mit z cyklu jest lepsze bo ponieważ...wszystko zależy od techniki i przyzwyczajenia.
aktualnie mam P90, i nie ukrywam że jest bardzo wygodne i fajne, dodatkowe zalety których nikt nie wymienił, a dla mnie są jednak bardzo istotne:
-można tym operować jedną ręką (tu mówię na przykładzie P90), czyli jak musimy do czegoś użyć ręki, to nie ma kłopotu jak z M4/AK że nie utrzymamy tego długo i celnie nie damy rady ognia zbytniego prowadzić.
-ma zazwyczaj dosyć dużo miejsca wokół GB (z tego co wiem zarówno AUG jak i P90), więc można to ładnie wytłumić żeby tłumik miał większy sens
no i dodatkowo, jednak mając takiego AUGa masz replikę bardziej wielozadaniową, bo i w cqb da radę (bo krótkie) i na dłuższy dystans (bo lufa długa), ale to moja osobista opinia i można by się tu akurat spierać...

no i ciekawie wyglądają;)
Ryuzok
 
Posty: 501
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:45
Lokalizacja: warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Bullpup VS. reszta

Postprzez Vlad » 7 lis 2010, o 23:47

Ari napisał(a):Minusy:
- Brak mozliwosci szybkiej zmiany maga
- Utrudniona zmiana maga w pozycji lezacej
- Brak regulacji dlugosci kolby
- Nie kazdemu pasuje takie rozlozenie masy karabinu.
- Niektore maja selektor w chorym miejscu
- Sa brzydkie

Predkosc celowania to akurat zalezy od poprawnego chwytu broni i tu akurat nie ma ani bullpup ani standart przewagi, poza tym nie przesadzajmy - to nie ostra

Sprawa prosta - pozycz, pobiegaj i przeanalizuj czy Tobie to odpowiada czy nie.


ad1 i ad2 bez przesady nawet w pozycji leżącej nie ma problemu ale trzeba się nauczyć, same mity. IMHO leżąc lepiej się strzela bo broń a opiera się na magazynku w porównaniu do AK zupełnie inna jakość
ad3 a po co jest tak zgrabne że nie potrzeba
ad4 tak masz rację są bardziej wyważone
ad5 tu niestety można się zgodzić ale tylko w stosunku do L 85 i L 86 zarówno AUG jaki i P 90 są ok
ad6 to już kwestia gustu według mnie są bardziej futurystyczne i każdy lubi co ma

Tak czy inaczej podsumowanie jest oczywiste

PS używam takiej i takiej konfiguracji wiec mam porównanie lepiej na korzyść bullpupa
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: Bullpup VS. reszta

Postprzez Dalej » 8 lis 2010, o 08:14

Ari napisał(a):- Brak mozliwosci szybkiej zmiany maga

Nie.
To jedno głupie zdanie z książki którą czytałem jeszcze będąc dzieckiem do tej pory jest kopiowane i powtarzane bez refleksji, w publikacjach i przez ludzi.
Owszem, wolniej niż w M-kach, ale w każdym karabinie zmienia się wolniej niż w M-kach, z wiadomych powodów.
Po latach z AUGiem, z TAVORem stwierdzam jednoznacznie że magazynki zmienia się równie szybko albo nawet szybciej niż w większości karabinków.
Droga jaką musi pokonać dłoń ze świeżym magiem jest krótsza i bardziej intuicyjna.
Nie musisz wyciągać ręki i szukać gniazda, dłoń biegnie po torsie i trafia sama.

Ari napisał(a):Utrudniona zmiana maga w pozycji lezacej

Nie. Lol.

Ari napisał(a):Nie kazdemu pasuje takie rozlozenie masy karabinu.

Może, ale jest mniej męczące, wygodniejsze, łatwiej i szybciej można zmieniać punkt celowania.

Ari napisał(a):Sa brzydkie

Ty jesteś brzydki :)

Niemniej wady są, z autopsji:
Z niektórych niewygodnie złożyć się do strzału w masce. W Taworze to tragedia.
Czasami może mniej wygodniej zmienia się punkt celowania w pozycji leżącej.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Bullpup VS. reszta

Postprzez nomak » 8 lis 2010, o 08:46

Pod uwagę brałem Auga, F2000 i Tavora. Jednak po opowiadaniach jakie usłyszałem od Schwarza nt. tego ostatniego jak lubi się sypać i leżeć w serwisie, zrezygnowałem-a szkoda bo to chyba najładniejszy bullpub wizualnie, ale szukam również niezawodnej repliki ;p
Avatar użytkownika
nomak
 
Posty: 861
Dołączył(a): 8 lis 2009, o 22:01
Lokalizacja: Ochota
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Bullpup VS. reszta

Postprzez Dalej » 8 lis 2010, o 08:56

Shwarz mówił pewnie o Tavorze Filipa, on był chyba modyfikowany.
Mój się nie sypie ale dwa razy musiałem go rozbierać bo mi się lufa zatkała.
F2000 chyba miał Escalon rok temu.. chinol, więc to może dlatego, ale wyglądał jak niepoważna zabawka :)
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Bullpup VS. reszta

Postprzez Vlad » 8 lis 2010, o 17:51

Tak naprawdę to bawimy się zabawkami ASG i wrażenia mnogą być nieco inne w przypadku oryginalnej broni. Próbowałem tylko z AUG do tego z krótką lufą w pozycji leżąc na pikniku strzeleckim. Niestety nie było to wygodne. Problemem było trzymanie broni za mało miejsca na przedni chwyt a rączka była złożona. Chętnie bym porównał inne jak L85 P90 jeśli byłyby dostępne.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: Bullpup VS. reszta

Postprzez Gallain » 8 lis 2010, o 23:56

Ja miałem już wiele replik - m.in. M4, G36, AK, UMP i różne inne. Jakiś czas temu kupiłem L85 ICSa i po kilku strzelankach z nim stwierdzam, że jest to najwygodniejszy AEG jaki miałem (no, może na równi z P90, ale posiadałem je krótko).
Świetnie wyważony, nie nurkuje do przodu, po prostu genialnie operuje się nim jedną ręką, czołganie się z nim to po prostu bajka. Zmiana maga wcale nie jest trudna, nawet na leżąco - kwestia dwóch strzelanek, żeby się przyzwyczaić. Teraz jak biorę eMkę, to przy zmianie maga ręka sama wędruje mi do kolby :]
"Don't bother running, You will only die tired..."
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Gallain
 
Posty: 295
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 04:31
Lokalizacja: Wiedeń / Radom
White Cross: Cannon Fodder
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Bullpup VS. reszta

Postprzez Vlad » 9 lis 2010, o 01:06

Hę doceniamy zalety Eli no może nie jest najlżejsza ale zalety ma.
P90 to z kolei zupełnie inna jakość wśród PM -ów jako replika największym problemem jest w nim Hi cap Lowy podają świetnie.
W tym wszystkim największą zaletą jest manewrowość w trudnym terenie
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Repliki airsoftowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości