kolba do hk614 - JG ver Hurricane

Dyskusje na temat replik broni używanych w grach Airsoftowych.

kolba do hk614 - JG ver Hurricane

Postprzez małpetti » 13 lis 2010, o 21:19

Chciałbym wymienić w swojej replice kolbę na taką, która będzie najbardziej odpowiednia stosowanej w HK416.
Do wyboru mamy takową produkcji Hurricane lub JG
Czy ktoś miał do czynienia z którąkolwiek? Jak wykonanie?
Obrazek
Avatar użytkownika
małpetti
 
Posty: 363
Dołączył(a): 12 gru 2009, o 00:24
Lokalizacja: otwock
White Cross: STALKERS
Na starym Warriorze od: 0

Re: kolba do hk614 - JG ver Hurricane

Postprzez Kror » 14 lis 2010, o 00:16

Cześć!
Mam HK 416 produkcji JG, siłą rzeczy kolba też jest od JG ;)

Nie wiem co dokładnie chciałbyś wiedzieć na temat tej kolby, w każdym bądź razie ja jestem zadowolony. Metalowa prowadnica, tu się nie ma do czego przyczepić.
Tak samo z częścią plastikową. Bardzo wygodna w użytkowaniu. Jedyne co zawiodło w moim egzemplarzu, to zatrzaski mocowania gumowej stopki. U mnie w pierwszym miesiącu pękł pierwszy. Stopka się co prawda trzymała, ale podczas strzelanek zgubiłem ją dwa razy ( na szczęście znalazłem) Od tamtego czasu na każdą imprezę stopka jest mocowana trytytką. Jakiś miesiąc temu pękł drugi zatrzask.
Nie wiem czy można kupić samą stopkę, więc jeśli miałbym kupować całą kolbę, to pewnie jakaś kolba Magpula, ale tylko taką w którą można włożyć baterie. I to też tylko w razie chęci zmiany wyglądu mojej repliki.

Na temat kolby produkcji Hurricane się nie wypowiem, ale biorąc pod uwagę ceny... wybrałbym JG.

Pozdro
Kror
 
Posty: 257
Dołączył(a): 21 mar 2010, o 23:23
Lokalizacja: Wesoła - Stara Miłosna
White Cross: SEKS 69
Na starym Warriorze od: 0

Re: kolba do hk614 - JG ver Hurricane

Postprzez Ari » 14 lis 2010, o 18:40

małpetti napisał(a):Chciałbym wymienić w swojej replice kolbę na taką, która będzie najbardziej odpowiednia stosowanej w HK416.


Model kolby ktora podales, jest stosowany do HK417. Do 416 jest w "stocku" zwykla kolba emkowa z logiem HK

A BTW. To ta kolba jest do kitu ze wzgledu na to co zostalo opisane powyzej przez Kror. Zatrzaski w kazdej pekaja
Avatar użytkownika
Ari
 
Posty: 1050
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:39
Lokalizacja: Sochaczew
White Cross: ECS
Na starym Warriorze od: 2006

Re: kolba do hk614 - JG ver Hurricane

Postprzez Kror » 14 lis 2010, o 19:32

Ari, tu się nie zgodzę. Ta kolba jest już stosowana także w 416.
416 już z takimi kolbami dostali komandosi z Pierwszego Pułku Specjalnego w Lublińcu.
Także na stronie HK, 416 są już z takimi kolbami.http://www.hk-usa.com/military_products ... eneral.asp

Pozdro :)
Kror
 
Posty: 257
Dołączył(a): 21 mar 2010, o 23:23
Lokalizacja: Wesoła - Stara Miłosna
White Cross: SEKS 69
Na starym Warriorze od: 0

Re: kolba do hk614 - JG ver Hurricane

Postprzez Ari » 14 lis 2010, o 20:14

Takim rozumowaniem - musialbym teraz wymieniac wszelkie modele kolb ktore sa do M4, bo one pasuja i sa takze stosowane.
Avatar użytkownika
Ari
 
Posty: 1050
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:39
Lokalizacja: Sochaczew
White Cross: ECS
Na starym Warriorze od: 2006

Re: kolba do hk614 - JG ver Hurricane

Postprzez Kror » 14 lis 2010, o 21:43

W tam od razu trzeba... po prostu 416 mają je teraz w stocku. Co nie zmienia faktu, że w przypadku replik, mocowanie stopki jest do dupy ;)
Kror
 
Posty: 257
Dołączył(a): 21 mar 2010, o 23:23
Lokalizacja: Wesoła - Stara Miłosna
White Cross: SEKS 69
Na starym Warriorze od: 0

Re: kolba do hk614 - JG ver Hurricane

Postprzez Ari » 15 lis 2010, o 18:24

W ktorejs wersji byla ta stopka inaczej zrobiona. Chyba na 1 zatrzyask i 2 sruby, ale nie pamietam jaka (jakis chinol)
Avatar użytkownika
Ari
 
Posty: 1050
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:39
Lokalizacja: Sochaczew
White Cross: ECS
Na starym Warriorze od: 2006

Re: kolba do hk614 - JG ver Hurricane

Postprzez *DEMON* » 20 lis 2010, o 14:07

Moja 416-stka od JG ma ponad pół roku, jest używana prawie co tydzień i żaden z 2 zatrzasków nie pękł...Ale! Tak jak mówi Kror, u niego stało się inaczej, bo..?Bo to jest plastik-fantastik i zabawka a nie licencjonowany produkt z dobrego tworzywa.
Małpetti, zastanów się jak chcesz żeby Twoja replika wyglądała, poprzymierzaj sobie na spotkaniach z kumplami różne kolby, coby sprawdzić która jest wygodna.
Jeżeli chodzi o tą do hk416 ( kiedyś się mówiło 417style) to używałem tylko JG, Hurricane`a nawet nie widziałem, ale w zależności od tego jak użytkujesz sprzęt to pewne rzeczy i tak się rozlecą i tak-bo będą używane intensywnie, albo nie-bo będą leżały na półce.
Wniosek- kupuj jaką Ci wygodnie, ja jestem zadowolony z JG.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
*DEMON*
 
Posty: 433
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:34
Lokalizacja: SOCHACZEW
White Cross: GRTT
Na starym Warriorze od: 0

Re: kolba do hk614 - JG ver Hurricane

Postprzez małpetti » 20 lis 2010, o 22:02

A czy ktoś wie czy oryginalna kolba do HK416 jest w środku pusta jak te do AS? Bo raczej wątpię - byłaby za lekka chyba... :/

----
no i już wiem!

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
małpetti
 
Posty: 363
Dołączył(a): 12 gru 2009, o 00:24
Lokalizacja: otwock
White Cross: STALKERS
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Repliki airsoftowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości