MB HP 204 granat 40mm

Dyskusje na temat replik broni używanych w grach Airsoftowych.

MB HP 204 granat 40mm

Postprzez Katana » 12 lis 2009, o 19:40

Pozwolę sobie wkleić tu swoje wrażenia z użytkowania tych granatów

(Przeniesione z WMASG)


Mała recenzja kolejnego użytkownika granatów MadBull

Obiekt badania Granat MadBull HP 204 kulki
Blopper: M203 C&A Short

Pierwsze wrażenie: Po rozpakowaniu paczki stwierdziłem, że granat jest naprawdę duży (musiałem sprzedać poprzedni granatnik), oraz dobrze wykonany w porównaniu do PA i CA. Małym problemem stały się ładownice na granat, które miałem do tej pory- były za małe.

Pierwsze strzały: Jako, że nie miałem adaptera na CO2, na początku strzelałem na GG. Nie wiedziałem jakie mieć podejście do tego granatu, ale liczyłem na lepszy efekt, niż na poprzednich granatach. i Nie zawiodłem się. Po załadowaniu 204 kulek zasięg był o 5-7 metrów większy niż CA, do tego ta wielka ściana kulek 3na 5-6 metrów. Zasięg okolo 23-26(30) metrów mierzone. Czynność powtórzyłem kilkukrotnie, wyniki zbliżone. Po załadowaniu połowy kulek spostrzegłem ciekawąrzecz. Mianowicie aby osiągnąć większy zasięg, trzeba ''strzasnac'; kulki tak, aby dotykały dna granatu. Chodzi tu o to, aby GG od razu napotykał na opór w postaci kulek, a nie pokonywał te kilka cm pustej lufy. Jezeli tego się nie zrobi, zasięg wcale nie roście, wręcz przeciwnie, a kulki śmigają w dowolnbym kierunku

Pierwsze strzały CO2. Adapter na kapsułki 12g. Dużo tu napisać nie mogę, bo miałem tylko 2 kapsułki, w czym jedna zniszczyłem (brak uszczelki w adapterze) i nie rozgryzłem go jeszcze. Ale kilka strzałów odbyłem i... wrażenia niezapomniane!! Otworzyłem przepust adapteru na 800 psi i docisnąłem do granatu. Przestało syczeć, ciśnienia się wyrównały. Załadowałem 204 kulki, wcisnąłem granat do granatnika, nacisnąłem spust i rewelacja! Od miejsca w którym stałem, do najdalszej ściany były 34 metry i z obserwacji ponad 90% kulek udeżyło w tąściane z dużą mocą. Nie mogę przeprowadzić testów na dalszysz dystansach, gdyż wtedy nie bedę widział zachowania się kulek, ale jestem pewien, że te 5-6 metrów śmiało dojdzie i nie straci na skuteczności. Sciana kulek była ogromna, szeroka na około 8-10 metrów i wysoka na 3.

Wnioski: jeżeli ktokolwiek mysli o używaniu granatów, to TYLKO I WYŁĄCZNIE MadBulle. Zasięg 35-40 metrów jest jak najbardziej realny przy takim sposobie załadowania gazem. Przy przeczesywaniu krzaków 33-35.

Spłonka: UStawienie spłonki trwa 3 sekundy. Wystarczy docisnać spłonkę, odkręcic lekko granat a ona sama wskakuje na swoje miejsce. Mam 3 granaty, w czym 2 używki roczne i żadnego problremu z tym nie ma. W CA za to masakra.

Porady dla użytkownika: Problem z uszczelką trzymająca kulki. Na początku miałem z nią problem, słabo trzymała kulki, wysypywały się zarówno w granatniku, jak i w ładownicy. Rozwiązanie jest banalne: wystarczyło zrolowac kawałek taśmy izolacyjnej lub bezbarwnej (brak oszpecenia), MOcno i na siłę owiną wokół tej uszczelki tak, aby ją dociśnać, a następnie zakleić taśmą klejącą, żeby nie odpadła. Ani jedna kulka nie wyleciała. Podejrzewam, że po tym zabiegu szybciej się będzie owa uszczelka zużywała. W hudraulicznym są do dostania bez problemu.

Testy granaty MB HP 200 kul C.D.

Przeprowadzałem kolejne testy zarówno stacjonarne jak i w boju. Posiadam juz 4 takie granaty, wiec niejako jestem w stanie wyciagnąć średnia z pomiarów.

Najlepsze efekty zasięgowe zachowując przy tym odpowiednią skuteczność granat osiągał po nabiciu każdej z komór 10-12 kulami. sprawdzałem różne kombinacje= 5,6,7 i ściana kulek była mała. Przy 14-i wzwyż widoczny był juz spadek zasięgu, choć nieznaczny. GRanaty ładowane były czterema dawkami gazu po 800 PSi. Przy takiej konfiguracji (120-140 kul i 4*800PSI) spokojnie można razić cele oddalone od nas o 34-40 metrów w linii prostej, podczas ataku na górkę strzelając lobem udało mi się ściągnąc przeciwnika z dużo większej odległości, i usłyszałem potem, że ''deszcz kulek'' miał dużą powierzchnie. Bardzo ważne jest, aby strząsnąc kulki w granacie tak, aby sięgały dna granatu przed strzałem.

Przy załadowanym granacie na max i 4*800 PSI zasięg był mniejszy o te 3-4 metry, za to ściana kulek dużo większa. Przydatne przy szturmowaniu umocnionym i osłoniętych murkiem pozycji.

Do CQB ładowałem w każdą komorę 8 kul i nabijałem 2*800PSI i 1*600, w zupełności wystarcza i nie uszkodzimy w ten sposób klegów. Tak wystrzelony granat jest w stanie pokryc pomieszczenie 4*4 metry bez problemów.
Avatar użytkownika
Katana
 
Posty: 372
Dołączył(a): 1 lis 2009, o 20:50
Lokalizacja: Błonie
White Cross: JS2305 CIENIE
Na starym Warriorze od: 0

Powrót do Repliki airsoftowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości