Baterie LiFe czym to się je?

Dyskusje na temat replik broni używanych w grach Airsoftowych.

Baterie LiFe czym to się je?

Postprzez Wokash » 25 kwi 2011, o 05:57

Witam
Czas temu jakiś odkryłem w ładowarce, że mam opcję do ładowania akumulatorów Li-Fe... jakoś ostatnio stwierdziłem teraz, że akumulatory takie są nawet do kupienia...
Niestety jedyne informacje jakie wygrzebałem to zapewnienia sprzedawców... na pewno uczciwe i bezstronne... :lol: ale chętnie poznałbym nieuczciwą ale praktyczną i naturalnie stronniczą opinię użytkowników... co to za diabeł, jakie ma zalety, jak dobierać?
Do tego szukanie przez googla napotyka opór... LiFe brzmi jak Life... dużo odpowiedzi, mało właściwych... :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Baterie LiFe czym to się je?

Postprzez Tom » 25 kwi 2011, o 07:30

Szukaj LiFePO lub LiFePO4. Są to ogniwa, które mają mniejszą gęstość energii (ilość przechowywanego ładunku do masy) w stosunku do LiPo, mają mniejsze napięcie 3.0V nominalnie, oraz mają jedną dużą zaletę - nie zamarzają w ujemnych temperaturach. Działają normalnie przy temperaturze -20 stopni Celsjusza. Do ładowania należy używać balansera. I to chyba tyle.
Avatar użytkownika
Tom
 
Posty: 180
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 22:46
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: Baterie LiFe czym to się je?

Postprzez Mały » 25 kwi 2011, o 08:53

@Tom mi wychodzi z tego co widziałem na stronach sklepów modelarskich że napięcie jest 3,3V ;)

Wokash masz takie cuda np: http://modele.sklep.pl/index.php?cPath=34_281

Minus tych pakietów, to że są mało rozpowszechnione na razie i z tego co widziałem na sklepie, to większe gabaryty ogniw niż NiMh/Ni/Cd nie mówiąc już o LiPo-lkach.
Co prawda wystarczą 3 ogniwa żeby mieć prawie 10V zasilania i 2300 mAh, ale gabaryt w jakim to jest ukształtowane dyskryminuje ja do ASG moim zdaniem.
Avatar użytkownika
Mały
 
Posty: 197
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:28
Lokalizacja: Łomianki
White Cross: Fatah/Cannon Fodder
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Baterie LiFe czym to się je?

Postprzez Struś » 25 kwi 2011, o 09:57

Na allegro można chyba dostać ogniwa LIFePO4 zlutowane w stick.

Ogólnie ogniwa są bardzo dobre, nie wpływa na nie ujemna temperatura, ani nie rozładowują się leżąc w szafie. Na WMASGU był kiedyś dokładny test, ale nie mogę go znaleźć teraz.
Avatar użytkownika
Struś
 
Posty: 83
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 16:42
Lokalizacja: Różan/Warszawa
White Cross: FIA
Na starym Warriorze od: 0

Re: Baterie LiFe czym to się je?

Postprzez nocone » 25 kwi 2011, o 10:59

Obrazek
Avatar użytkownika
nocone
 
Posty: 124
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 23:43
Lokalizacja: Zgierz
White Cross: 517
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Baterie LiFe czym to się je?

Postprzez Wokash » 25 kwi 2011, o 11:06

Dzięki serdeczne.
Czyli generalnie bateria dobra o ile jest czym naładować? I jest miejsce...
Czy ktoś ma pomysł dlaczego niektóre baterie mają wtyczkę balansera (jak LiPo), a niektóre nie... na zdrowy łeb powinny ją albo mieć wszystkie albo wszystkie nie mieć...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Baterie LiFe czym to się je?

Postprzez yamnick » 25 kwi 2011, o 12:35

pewnie dlatego że w LiPo skutki nadmiernego na lub rozladowania jednego ogniwa (co może sie zdarzyć bez balansera) są daleko bardziej efektowne.
Always remember the goodness of animals. You see, my dachshund is discreet and will never betray me — I cannot say that of any human being...

Wilhelm Canaris
Avatar użytkownika
yamnick
.
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 6-th
Na starym Warriorze od: 2005


Powrót do Repliki airsoftowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości