Lufa precyzyjna

Dyskusje na temat replik broni używanych w grach Airsoftowych.

Lufa precyzyjna

Postprzez Oktaw » 16 lis 2009, o 09:54

Czołem!
W samej zabawie replikami asg młody jestem, więc pytanie mam do starszeństwa co to już niejedną replikę zajeździło:
Planuję wynienić krótką preckę M'ki CQB na dłuższą. W sieci trafiłem na oferty- jak się określili- "zakładów rusznikarskich" oferujących lufy precyzyjne, z możliwością doboru dokładnej średnicy (mimo wszystko dla bezpieczeństwa zostenę przy 6,04mm - chyba że ktoś bardziej doświadczony odwiedzie mnie od tego-chetnie wysłucham każdych argumentów) i dowolnie zadanej przeze mnie długości.
Pytanie - czy warto kupić lufę robioną na zamówienie u rusznikarza, czy lepiej pozostać przy gotowcach? Ktoś miał doświadczenie z takowymi?
Nie zależy mi na oszczędności (nie stać mnie na to) a na konkretnej długości lufy (nie chcę przycinać czegoś, co okaże się za długie bo chyba nie o to chodzi).
Co zaś się tyczy tegoż obowiązku, to mój stosunek do tego obowiązku jest moją osobistą i prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich komentarzy przypisów, suplementów i gloss.
Avatar użytkownika
Oktaw
 
Posty: 13
Dołączył(a): 15 lis 2009, o 16:06
Lokalizacja: Warszawa - os.Górczewska
Na starym Warriorze od: 0

Re: Lufa precyzyjna

Postprzez Mariusz (BRT) » 16 lis 2009, o 10:05

POdejrzewam że zrobienie lufy u rusznikarza kosztowałoby więcej niż zakup np. Systemy ze względu na "jednorazowość" produkcji. ja bym nie ryzykował i brał ze sklepu. Poza tym lufy sklepowe mają sprawdzoną jakość i to jest chyba najważniejsze. Ważniejsze niż ew zysk na cenie.
Ostatnio edytowano 16 lis 2009, o 11:04 przez Mariusz (BRT), łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Mariusz (BRT)
.
 
Posty: 284
Dołączył(a): 4 wrz 2009, o 13:41
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: BRT
Na starym Warriorze od: 0

Re: Lufa precyzyjna

Postprzez Moris » 16 lis 2009, o 11:03

a z ciekawości..jakie są orientacyjne koszty takiej zamawianej u rusznikarza lufy?
Avatar użytkownika
Moris
 
Posty: 614
Dołączył(a): 9 wrz 2009, o 06:55
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 3V
Na starym Warriorze od: 0

Re: Lufa precyzyjna

Postprzez Templar » 16 lis 2009, o 11:26

J/w- nie ma co kombinować. Bierz gotową i sprawdzoną. Jeśli 6,04 to mosiężna systema. W miarę tania a trzyma podany przez producenta wymiar. Jeśli chcesz coś lepszego to Prometheus 6,03 albo KM Head. Wszystko zależy też od kulek jakich zamierzasz używać. Bo co z tego że będzie super lufa jak zasypiesz kwadratową amunicją... Nie mamy już ciemnych wieków airstoftu gdzie ammo się cięło w stockowych lufach. Ja bym osobiście brał Prometheusa 6,03 i zasypywał magi G&G.
Avatar użytkownika
Templar
.
 
Posty: 104
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 14:59
Lokalizacja: ...
Na starym Warriorze od: 0

Re: Lufa precyzyjna

Postprzez Oktaw » 16 lis 2009, o 11:30

Moris napisał(a):a z ciekawości..jakie są orientacyjne koszty takiej zamawianej u rusznikarza lufy?

Według oferty z Rraźródła Wszelkich Rzeczy - allegro to 2 zł za centymetr bieżący w przypadku zamawiania indywidualnej długości.
Co zaś się tyczy tegoż obowiązku, to mój stosunek do tego obowiązku jest moją osobistą i prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich komentarzy przypisów, suplementów i gloss.
Avatar użytkownika
Oktaw
 
Posty: 13
Dołączył(a): 15 lis 2009, o 16:06
Lokalizacja: Warszawa - os.Górczewska
Na starym Warriorze od: 0

Re: Lufa precyzyjna

Postprzez Templar » 16 lis 2009, o 11:37

Czyli pewnie rurka z castoramy....
Avatar użytkownika
Templar
.
 
Posty: 104
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 14:59
Lokalizacja: ...
Na starym Warriorze od: 0

Re: Lufa precyzyjna

Postprzez Ryuzok » 16 lis 2009, o 11:46

to rurka z castoramy, o której krążą plotki że podobno jest lepsza, ale w praktyce zazwyczaj okazuje sie jednak inaczej...
lepiej zainwestuj jednak w coś gotowego...systema (dobra do szturmówek, do 400fps) promyk i PDI 6,01 (dobra już do karabinków wyborowych i snajperek, oczywiście lepsza, ale i droższa znacznie)
Ryuzok
 
Posty: 501
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:45
Lokalizacja: warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Lufa precyzyjna

Postprzez Oktaw » 16 lis 2009, o 12:06

Dzięki, właśnie o tego typu uwagi mi chodzi.
To szturmówka, choć nie bawi mnie rozpylanie kulek po całej okolicy więc chcę iść nieco w skupienie.
Pytanie: Czy promyk 6.03 300mm będzie pasował do agm'owskiej M4?
W kwestii bebechów jestem póki co laikiem więc nie wiem czy nie mam jkichś chorych pomysłów.
Co zaś się tyczy tegoż obowiązku, to mój stosunek do tego obowiązku jest moją osobistą i prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich komentarzy przypisów, suplementów i gloss.
Avatar użytkownika
Oktaw
 
Posty: 13
Dołączył(a): 15 lis 2009, o 16:06
Lokalizacja: Warszawa - os.Górczewska
Na starym Warriorze od: 0

Re: Lufa precyzyjna

Postprzez Vlad » 16 lis 2009, o 12:27

Pytanie: Czy promyk 6.03 300mm będzie pasował do agm'owskiej M4?


To zależy jaka jest komora Hop up Chińczyki mają różne pomysły w tym temacie. Jeśli komora jest standardowa czyli taka jak w CA to nie ma problemu i wymiana to mały problem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: Lufa precyzyjna

Postprzez Tato » 16 lis 2009, o 12:30

Oktaw napisał(a):dla bezpieczeństwa zostenę przy 6,04mm

Hmm, ale to po co sobie w ogóle cos toczyć? Precki kupowane są przede wszystkim właśnie dla mniejszej niż 6,04 średnicy wewnętrznej - z oczywistych powodów - układ kulka-lufa ma mniejsze nieszczelności co zapewniać ma skuteczniejsze wykorzystanie powietrza (czytaj wiekszą prędkość a co za tym idzie i zasięg) oraz większe skupienie. Po co zatem toczyć sobie coś 6,04? W tej średnicy masz olbrzymi wybór gotowych luf, zaś jeżeli chodzi o długość to watpię abys musiał coś ciać po prosru dobierz sobie właściwą długośc z gotowych produktów nie keirując sie opisami "do M4A1", "do M249" do "AK-47" etc. To samo kupisz być może za dużo taniej i to dobrej uznanej firmy.

Jeżeli chodzi zaś o bezpieczeństwo to zapewniam, że używam precek we wszystkich swoich replikach i miałem zacinkę w lufie raz w życiu (mój bład z dobiciem maga przez co poszły naraz dwie kulki, jedna sfragmentowała). Warunkiem jest oczywiście używanie dobrych markowych kulek a nie "bezszwowych" z Allegro po piątalu za kilo.
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: Lufa precyzyjna

Postprzez Mider » 16 lis 2009, o 12:35

Wytoczyć precki to się w ogóle nie bardzo da. Przedmówcy mają rację kup jakąś dobrą lufę i nie kombinuj.
Jeśli masz chińczyka to upewnij się, że wejdzie Ci w lufę zewnętrzną, kłopot dotyczy zwłaszcza luf teflonowanych, które maja ciut większą średnicę zewnętrzną. Na własne oczy widziałem lufę zewnętrzną do której nie weszła precka teflonowana.
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: Lufa precyzyjna

Postprzez Templar » 16 lis 2009, o 13:19

To od siebie jeszcze dodam ze jeśli już na początku zaoszczedziłeś kupując AGM to nie ma co się pchac w super drogie precki bo nie wykorzystasz ich potencjału ze wzgedu na nieszczelnosci w reszcie układu. Jeśli to Chińczyk to może faktycznie lepij pomyśleć o jakimś CA...
Avatar użytkownika
Templar
.
 
Posty: 104
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 14:59
Lokalizacja: ...
Na starym Warriorze od: 0

Re: Lufa precyzyjna

Postprzez Mider » 16 lis 2009, o 13:58

Eee bez przesady. Chińczyk chińczykowi nie równy. Fakt, że jak trafisz w zestaw z którego powietrze leci z każdej strony, tylko nie przez lufę to precka dużo nie pomoże. Szczęściem aż tak tragicznie w większości przypadków nie jest i precka jednak pomaga.
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: Lufa precyzyjna

Postprzez Oktaw » 19 lis 2009, o 00:07

Dziękuję wam panowie za wiedzę i dośiadczenie którym się podzieliliście.
Temat uważam na ten moment za wyczerpany.
Do zobaczenia po drugiej stronie rzeczonej lufy.
Co zaś się tyczy tegoż obowiązku, to mój stosunek do tego obowiązku jest moją osobistą i prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich komentarzy przypisów, suplementów i gloss.
Avatar użytkownika
Oktaw
 
Posty: 13
Dołączył(a): 15 lis 2009, o 16:06
Lokalizacja: Warszawa - os.Górczewska
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Repliki airsoftowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości