Replika GBB

Dyskusje na temat replik broni używanych w grach Airsoftowych.

Replika GBB

Postprzez Grey » 2 paź 2011, o 20:00

Mam zamiar sprzedać swoje dwa AEGi i kupić replikę GBB. Problem z temperaturami mnie nie dotyczy, bo ASG zeszło na dalszy plan, ale poćwiczyć obsługówkę i czasem podziałać taktycznie lubię nadal.

Nie mam jednak dużego budżetu, interesować będzie mnie jakaś mało używana replika gazowa z drugiej ręki. Z tego co się zorientowałem godne polecenia są WE Open Bolt, ale replika jakiej broni jest najbardziej udana? A może to nie tak do końca z tymi Open Bolt?
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Replika GBB

Postprzez Python » 2 paź 2011, o 20:31

Miałem taką koncepcję - niewypał, odpuść sobie.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Replika GBB

Postprzez Ari » 2 paź 2011, o 21:02

M4 KJW/TK . Posiadam - jest super. Można tanio kupić używke (ale rzadko) i jest tańszy od WE. Minus jest taki ze magi to tylko Thermoldy a podzespoly pasuja to mix od ostrych i od AEG w standardzie Tokyo Marui (to jest minus jezeli Ci zalezy aby miec replike odpimpowana na czesciach od ostrej, za to plus jesli chcesz miec latwy dostep do roznych risow, kolb, chwytow itp.)
Jakbyś chciał coś dokładnie wiedzieć o tej replice to wał śmiało

WE totalnie nie polecam.
Avatar użytkownika
Ari
 
Posty: 1050
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:39
Lokalizacja: Sochaczew
White Cross: ECS
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Replika GBB

Postprzez Grey » 2 paź 2011, o 21:05

Python, rozumiem, że masz powody, ale trudno podjąć taką decyzję na podstawie zdania - odpuść sobie. Mógłbyś rozwinąć?
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Replika GBB

Postprzez Ari » 2 paź 2011, o 22:20

Ogólnie bolączką WE jest nieszczelność magów, problemy z boltem ktory nie chce zostawac w tylnej pozycji, albo mi inne dziwne odchyly. Ciezko tez o celnosc w tych replikach. Dodatkowo aby to jakos dzialalo, trzeba wstawic wszystkie czesci z RA-TECHa a i tak caly czas sa obawy czy za chwile cos nie padnie.

Polecam lekturę na WMASG. Nie bez powodu tematy o M4 i SCAR mają po kilkadziesiąt stron, bo ludzie co chwile opisują problemy które się pojawiają
Avatar użytkownika
Ari
 
Posty: 1050
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:39
Lokalizacja: Sochaczew
White Cross: ECS
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Replika GBB

Postprzez pawelo » 4 paź 2011, o 16:39

Znajomy ma m4 we bez open bolt śmiga już ponad rok bez zająknięcia jako główna replika.
Prawdą jest że czasem były pewne problemy ale rozwiązywał wszystko bez wkładów finansowych sam.
Po wyjęciu dystansera kulki przestały lecieć do góry, lecą daleko i całkiem celnie.
Avatar użytkownika
pawelo
 
Posty: 186
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 14:23
Lokalizacja: Otwock
Na starym Warriorze od: 0

Re: Replika GBB

Postprzez Python » 4 paź 2011, o 16:51

Greyu, pamiętasz że miałem WOC'a ? NAwet promowałem GBB przez krótki czas jako super repliki milsimowe....

Koncepcję miałem taką jak Ty z grubsza. Mało jeżdżę, to sobie wezmę replikę do po-obsługiwania, a do mało strzelania.

Problem taki, że nie tylko zimą nie działa jak należy, ale latem też bo za gorąco. Replika działała super jak ustawiałem hop-up. W lesie/na misji już nie działała. Na 4 magazynki (po 250zł szt.) Działał STATYSTYCZNIE jeden.

Tu się pojawia problem, jeśli broń nie może strzelać - to jej obsługa mija się z celem. Magazynki są tak wrażliwe, (i drogie !) że strach zrobić zmianę maga inną niż powoli aby coś CI nie wypadło na glebę.

Koniec końców replika nadawała się tylko do nauki wybijania pina i oddzielania uppera od lowera.... trochę słabo.

Wydaje mi się, że lepiej mieć Cymę którą można pizgnąć o glebę w trakcie padu i nawet wystrzelić magazynek, niż bawić się w mega realistyczną replikę która nie działa. Jak ma nie działać, to lepiej kupić zdekowanego kałącha.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Replika GBB

Postprzez Dalej » 4 paź 2011, o 16:59

Myślisz że z AK GBB będzie tak samo?

Tam mag trochę mocniej i precyzyjniej siedzi w replice, może to by zwiększyło trochę niezawodność?
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Replika GBB

Postprzez Python » 4 paź 2011, o 18:21

Nie próbowałem, ale moim zdaniem jest to niedoskonałość technologiczna, raczej nie do przeskoczenia na razie.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Replika GBB

Postprzez Ari » 4 paź 2011, o 18:40

Uzytkuje 18 magazynkow do mojego GBB(glownie 8 sztuk, poniewaz reszte pozyczam od kumpla, tak samo jak i on pozycza ode mnie). Wystrzelilem w tym sezonie ponad 7k kulek (glownie treningowo).
Pojawily sie 3 nieszczelnosci magow, ktore latwo bylo wyeleminowac przez rozebranie, wyczyszczenie i zlozenie spowrotem.
Problemy z replika - zadne.

Takze ta "niedoskonalosc technologiczna" jest bez problemu do przeskoczenia ;) wystarczy po prostu kupic innej firmy replike ktora wykorzystala lepszy patent kostrukcji


BTW: Czemu mialoby nei dzialac latem jak za goraco ? Jak jest cieplo to jeszcze lepiej - wtedy tak uroczo glosno napierdziela i mocniej kopie :)
Avatar użytkownika
Ari
 
Posty: 1050
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:39
Lokalizacja: Sochaczew
White Cross: ECS
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Replika GBB

Postprzez Grey » 4 paź 2011, o 20:26

Python, mam podejrzenie, że niedoskonałości WOCa MOGŁY wynikać z wczesnych rozwiązań. Dlatego dopytuję o Open Bolt - bo ponoć jest lepiej. No dobra, wczytam się we wmasg.
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Replika GBB

Postprzez Doman » 5 paź 2011, o 07:11

Python, WOC generalnie mają opinię kupy g*wna (np
http://www.youtube.com/watch?v=mnF9rInMoh4&feature=fvst opisane w podpisie pod filmikiem )
Repliki WE z miedzianą rurką śmierci też.
Ale open bolty już nie.
Porównanie mam. SCAR z miedzianą rurką zwyczajnie nie chciał działać. Ciął kulki, zapychał się, nie miał dość siły żeby wykonać pełny cykl bo uszczelki były nie takie itp - no padaka po prostu. Po wymianie flaków na system open bolt śmiga aż miło.
Przeszło już przez niego koło 2k kulek (fakt, głównie po to żeby HU wyrobić) i nie było ani jednego problemu. Jak będzie dalej, zobaczymy.
Dumek wrócił.
Avatar użytkownika
Doman
 
Posty: 42
Dołączył(a): 23 lip 2010, o 16:30
Na starym Warriorze od: 0

Re: Replika GBB

Postprzez Python » 5 paź 2011, o 08:23

Grey - zobaczymy za pół roku, ok ? :mad:
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005


Powrót do Repliki airsoftowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości