Jak dobrać combat shirt

O fatałaszkach i bibelotach.

Jak dobrać combat shirt

Postprzez Frenetico » 2 maja 2017, o 19:40

Zbliża się lato więc uznałem, że przyda mi się combat shirt. Kupiłem jakiś losowy demobil MTP i pojawił się problem - rękawy sięgają mi mniej więcej do połowy przedramion, podczas gdy klatka ma nadal sporo luzu. Rzeczywiście jestem raczej szczupłej postury, ale to krój na człowieka, który w barach ma tyle samo co we wzroście. Wszystkie combat shirty jakie widziałem, mają jedynie wzrost i szerokość w klatce, więc mam problem z dobraniem rozmiaru.
Czy możecie mi doradzić w jaki sposób szukać czegoś co będzie na mnie pasowało? Czy może po prostu wszystkie są w ten sposób szyte i trzeba dobierać na wzrost a nie na klatkę?
Nikt nie wygrał wojny umierając za ojczyznę.Wojny wygrywa się zmuszając wroga, aby umarł za swoją
-gen Patton
Frenetico

Team: Siewcy Kompozytu
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jak dobrać combat shirt

Postprzez chemik » 2 maja 2017, o 23:10

Popatrz w US - tam są w oryginałach dwa rozmiary np. Medium-Long, Small-Short, Large-Regular - dla mnie łachy US to też jedne z nielicznych, które mogę dobrać i na długość i na "objętość" :) W innych armiach też są czasem jakieś rzeczy z dopiskiem "Lang" albo coś w tym stylu ale często z ciekawszymi rzeczami bywa to rzadkie...
Poszukaj rozmiarówek różnych armii, a potem popatrz co jest na allegro. Kurtki i spodnie brytyjskie mają też podwójną numerację np. 180/112, ale w bluzach chyba już widziałem tylko pojedynczą i dlatego nie kupowałem bluzy żeby nie wisiała na mnie jak koc indiański... W amerykańskich bez kontraktu też czasami masz tylko jeden rozmiar - ja tego unikam, bo bez przymierzenia to kij wie co możesz trafić... :(
chemik

Team: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2005

Postprzez Dalej » 3 maja 2017, o 17:16

Dalej
Administrator

Team: Weekend Warriors

Postprzez Frenetico » 7 maja 2017, o 19:04

Dalej: nie, z innego źródła. Jakoś musiałem te aukcje przegapić, bo widzę, że są dużo lepiej opisane.
Przejrzę je, a jak nic nie znajdę, to poszukam kontraktu US
Nikt nie wygrał wojny umierając za ojczyznę.Wojny wygrywa się zmuszając wroga, aby umarł za swoją
-gen Patton
Frenetico

Team: Siewcy Kompozytu
Na starym Warriorze od: 0

Postprzez Dalej » 8 maja 2017, o 05:27

Od Justysi brałem kilka razy, niby ten sam rozmiar, ale np. jedna trafiła mi się z cisnącym kołnierzykiem, a druga z pasującym idealnie.

Dałem Ci do niej link bo używane ma bardzo tanio, więc niewiele stracisz jak kupisz 2-3, i wybierzesz taki rozmiar, który Ci najlepiej pasuje.
Zachwyciłem się ripstopem angielskim, koledzy mówią, że jest jednym z najlepszych.
Potem tylko wykąpać w barwniku żeby był ciemniejszy, i włala. :)
Dalej
Administrator

Team: Weekend Warriors

Powrót do Wyposażenie i umundurowanie