Jak dobrać combat shirt

O fatałaszkach i bibelotach.

Jak dobrać combat shirt

Postprzez Frenetico » 2 maja 2017, o 19:40

Zbliża się lato więc uznałem, że przyda mi się combat shirt. Kupiłem jakiś losowy demobil MTP i pojawił się problem - rękawy sięgają mi mniej więcej do połowy przedramion, podczas gdy klatka ma nadal sporo luzu. Rzeczywiście jestem raczej szczupłej postury, ale to krój na człowieka, który w barach ma tyle samo co we wzroście. Wszystkie combat shirty jakie widziałem, mają jedynie wzrost i szerokość w klatce, więc mam problem z dobraniem rozmiaru.
Czy możecie mi doradzić w jaki sposób szukać czegoś co będzie na mnie pasowało? Czy może po prostu wszystkie są w ten sposób szyte i trzeba dobierać na wzrost a nie na klatkę?
Nikt nie wygrał wojny umierając za ojczyznę.Wojny wygrywa się zmuszając wroga, aby umarł za swoją
-gen Patton
Avatar użytkownika
Frenetico
 
Posty: 151
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 20:56
White Cross: Siewcy Kompozytu
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jak dobrać combat shirt

Postprzez chemik » 2 maja 2017, o 23:10

Popatrz w US - tam są w oryginałach dwa rozmiary np. Medium-Long, Small-Short, Large-Regular - dla mnie łachy US to też jedne z nielicznych, które mogę dobrać i na długość i na "objętość" :) W innych armiach też są czasem jakieś rzeczy z dopiskiem "Lang" albo coś w tym stylu ale często z ciekawszymi rzeczami bywa to rzadkie...
Poszukaj rozmiarówek różnych armii, a potem popatrz co jest na allegro. Kurtki i spodnie brytyjskie mają też podwójną numerację np. 180/112, ale w bluzach chyba już widziałem tylko pojedynczą i dlatego nie kupowałem bluzy żeby nie wisiała na mnie jak koc indiański... W amerykańskich bez kontraktu też czasami masz tylko jeden rozmiar - ja tego unikam, bo bez przymierzenia to kij wie co możesz trafić... :(
Avatar użytkownika
chemik
 
Posty: 1326
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:23
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jak dobrać combat shirt

Postprzez Dalej » 3 maja 2017, o 17:16

Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jak dobrać combat shirt

Postprzez Frenetico » 7 maja 2017, o 19:04

Dalej: nie, z innego źródła. Jakoś musiałem te aukcje przegapić, bo widzę, że są dużo lepiej opisane.
Przejrzę je, a jak nic nie znajdę, to poszukam kontraktu US
Nikt nie wygrał wojny umierając za ojczyznę.Wojny wygrywa się zmuszając wroga, aby umarł za swoją
-gen Patton
Avatar użytkownika
Frenetico
 
Posty: 151
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 20:56
White Cross: Siewcy Kompozytu
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jak dobrać combat shirt

Postprzez Dalej » 8 maja 2017, o 05:27

Od Justysi brałem kilka razy, niby ten sam rozmiar, ale np. jedna trafiła mi się z cisnącym kołnierzykiem, a druga z pasującym idealnie.

Dałem Ci do niej link bo używane ma bardzo tanio, więc niewiele stracisz jak kupisz 2-3, i wybierzesz taki rozmiar, który Ci najlepiej pasuje.
Zachwyciłem się ripstopem angielskim, koledzy mówią, że jest jednym z najlepszych.
Potem tylko wykąpać w barwniku żeby był ciemniejszy, i włala. :)
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jak dobrać combat shirt

Postprzez czarny56 » 1 cze 2017, o 15:27

Ja ostatnio " dostałem " na urodziny od kolegów z grupy combat shirta firmy CONDOR. Muszę przyznać że jest zajebisty. Pod kątem jakości koszuli termoaktywnej ale też i jakości wykonania rękawów, wzmocnień na łokciach i kroju.

Miałem okazję kupić Combat shirta firmy Mil-tec, tego nie polecam, miałem bardzo słabe odczucia odnośnie jakości tego produktu, jakiś poroniony system mankietów podcinanych, dziwna rozmiarówka. Raczej słaby produkt.

Koledzy w grupie mają helikona, ale combaty helikona są hejcone. Musiałbyś o tym szerzej poczytać.

Tego MTP mam również, ale przyznam szczerze że trafił mi się tak wielki skurwiel że musiałem rękawy skracać, a jak go założę to mam sukienkę po kolana. xD :mad:
Avatar użytkownika
czarny56
 
Posty: 23
Dołączył(a): 11 paź 2016, o 16:32
White Cross: 56 Kompania Specjalna
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jak dobrać combat shirt

Postprzez Dalej » 1 cze 2017, o 19:29

A jak byś porównał jakość rip-stopu brytyjskiego z tym condora?
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jak dobrać combat shirt

Postprzez czarny56 » 2 cze 2017, o 09:45

na tym etapie ciężko coś powiedzieć, za krótko używałem Condora. Ja mam combata w MTP ale on nie jest szyty w w materiale Rip-stop, więc też ciężko to porównać. Ogólnie uważam brytyjskie ciuchy za słabe, ze względu na cienki materiał, szybko się przecierają w newralgicznych miejscach, komary przez nie gryzą. Jedyny plus brytyjskich ciuchów to koszulki termoaktywne oraz elementy termoaktywne w ubraniach między innymi w combacie.

Mam kilka zdjęć nawet.

Połączenie MTP z helikonowskim " camogrom "

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tego Condora dopiero co dostałem w łapska, póki co przeleciałem na nim jeden trening w lesie oraz jedną jebankę więc raczej marne będzie pożytek na tym etapie z mojego zdania. Jedno mogę powiedzieć, żadnego combata nie polecam nikomu do lasu. Wolę się smażyć w bluzie mundurowej. Komary tną przez cienką tkaninę termoaktywną niemiłosiernie, jeszcze jak się do tego ma pasoszelki robi się nieznośnie.
Avatar użytkownika
czarny56
 
Posty: 23
Dołączył(a): 11 paź 2016, o 16:32
White Cross: 56 Kompania Specjalna
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jak dobrać combat shirt

Postprzez Dalej » 2 cze 2017, o 09:54

Byle nie był "plastikowy" w dotyku, mam do tej pory traumę po fińskim rip-stopie, który lepił się do ciała i źle oddychał, no a ten brytyjski przyjemnie jak bawełna się czuło. :)
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jak dobrać combat shirt

Postprzez czarny56 » 2 cze 2017, o 09:59

Brytyjski jest git, ale ten condora jest robiony z zupełnie innej tkaniny jeśli mówimy o elemencie termoaktywnym. Jest mięciutki, wręcz aksamitny. xD

Apropos Condora mamy tutaj jakieś szczątkowe informacje dotyczące wykonania. http://www.specshop.pl/product_info.php ... s_id=16050
Avatar użytkownika
czarny56
 
Posty: 23
Dołączył(a): 11 paź 2016, o 16:32
White Cross: 56 Kompania Specjalna
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jak dobrać combat shirt

Postprzez Frenetico » 6 cze 2017, o 21:07

No i poszedłem w brytyjskie. Combat shirt rzeczywiście bardzo zacny. Spodnie cienkie jak papier, co uważam raczej za zaletę (mundur ma być przeznaczony głównie na lato)
Nikt nie wygrał wojny umierając za ojczyznę.Wojny wygrywa się zmuszając wroga, aby umarł za swoją
-gen Patton
Avatar użytkownika
Frenetico
 
Posty: 151
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 20:56
White Cross: Siewcy Kompozytu
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jak dobrać combat shirt

Postprzez czarny56 » 7 cze 2017, o 13:35

Zobaczymy jak w pokrzywy wleziesz. :mad: xD
Avatar użytkownika
czarny56
 
Posty: 23
Dołączył(a): 11 paź 2016, o 16:32
White Cross: 56 Kompania Specjalna
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jak dobrać combat shirt

Postprzez Frenetico » 9 cze 2017, o 07:20

Słuszna słuszność, postaram się nie włazić w pokrzywy :)
Nikt nie wygrał wojny umierając za ojczyznę.Wojny wygrywa się zmuszając wroga, aby umarł za swoją
-gen Patton
Avatar użytkownika
Frenetico
 
Posty: 151
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 20:56
White Cross: Siewcy Kompozytu
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Wyposażenie i umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości