pattern 83

O fatałaszkach i bibelotach.

pattern 83

Postprzez Schwarz » 28 wrz 2009, o 20:21

Takie pytanie mam. Chodzi mi ten pattern po głowie od jakiegoś czasu, ale.... Każdy go odradza. Sęk w tym, że jak spytam dlaczego, to nikt nie ma nawet jednego argumentu. Ocokaman z tą kamizelką? Nie chodzi mi o wykonanie, bo są różne, tylko o funkcjonalność. Czy ktoś umie ją sensownie odradzić lub doradzić? Mi się osobiście wydaje że ma wszystko czego do szczęścia airsoftowego potrzeba. O ergonomię chodzi?

Podpowiedzcie ciekawskiemu proszę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: pattern 83

Postprzez habib » 28 wrz 2009, o 21:54

Sensownie... mi pasi :) i nikt mi nie wypomina że się CIRAS'a stroję :P
Avatar użytkownika
habib
 
Posty: 1942
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: pattern 83

Postprzez KozioU! » 28 wrz 2009, o 22:12

Schwarz napisał(a):Czy ktoś umie ją sensownie odradzić lub doradzić?


Każdy kiedyś miał patterna 83 i każdy jak go raz założył, to zaraz go sprzedał. Ergonomia? W 83' jeszcze takie pojęcie nie istniało. Spróbuj włożyć/wyjąć cokolwiek z kieszeni na plecach bez zdejmowania szpeju... Zresztą kup, każdy kiedyś zrobił ten błąd.
Now some men like the fishin' and some men like the fowlin',
And some men like to hear a cannonball roarin'!
Avatar użytkownika
KozioU!
.
 
Posty: 81
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 10:20
Lokalizacja: Wwa
White Cross: TG
Na starym Warriorze od: 2005

Re: pattern 83

Postprzez Schwarz » 28 wrz 2009, o 22:41

Do tej pory korzystam z chestriga, więc nie mam doświadczeń z obsługą kieszeni na plecach. Szczerze powiedziawszy, to myślałem że w niej jedynie camelbacka można upchnąć. Bardziej mnie interesuje wyciąganie magazynków leżąc, bo w chestrigu to niemożliwe, trzeba sie na boku ułożyć.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: pattern 83

Postprzez Konrad ''Owca'' » 28 wrz 2009, o 23:02

KozioU! napisał(a):Spróbuj włożyć/wyjąć cokolwiek z kieszeni na plecach bez zdejmowania szpeju...

Z tyłu korzystają koledzy. Z kieszeni też....
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Konrad ''Owca''
.
 
Posty: 1869
Dołączył(a): 5 sie 2009, o 21:38
Lokalizacja: Wwa/BS
White Cross: SGW
Na starym Warriorze od: 2005

Re: pattern 83

Postprzez Vlad » 28 wrz 2009, o 23:19

Z tyłu korzystają koledzy. Z kieszeni też....


O tak szczególni koledzy ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: pattern 83

Postprzez Beat » 29 wrz 2009, o 06:58

Schwarz napisał(a):Bardziej mnie interesuje wyciąganie magazynków leżąc, bo w chestrigu to niemożliwe, trzeba sie na boku ułożyć.

Eee, chyba nie jest tak źle.
Wiele lat latałem w chescie i wystarczyło tylko minimalnie odciążyć magazynki, by bez problemu je wyciagnąć.
A pattern jak pattern - jak mówi Koziou - kup, ponoś, sprzedaj :)
Świat od 83 trochę poszedł do przodu i wraz z nim do przodu poszedł szpej wojskowy, jest wiele dużo lepszych możliwości przenoszenia oporządzenia.
Avatar użytkownika
Beat
 
Posty: 236
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 14:42
Lokalizacja: Piaseczno
White Cross: LRT
Na starym Warriorze od: 0

Re: pattern 83

Postprzez Ciężki » 29 wrz 2009, o 08:52

Jak zobaczyłem ten temat to aż mi się morda ucieszyła - już z kilka lat nikt się o to nie pytał. Myślałem, że tego się już dostać nie da :D

A co do chesta i patterna ... w patternie biegałem jeden dzień i szybciutko przeszedłem na chestringa w którym biegałem kilka lat. Wydaje mi się, że jak masz problemy z wyciąganiem magów to zmień na początku ładownice.
... tak czarnuchu, jestem białym kociakiem ...
https://www.facebook.com/Sniezna.Pantera.ASG
Avatar użytkownika
Ciężki
.
 
Posty: 213
Dołączył(a): 4 sie 2009, o 12:16
Lokalizacja: Pruszków
White Cross: Снежный Барс - Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 0

Re: pattern 83

Postprzez Schwarz » 29 wrz 2009, o 10:04

No tak... Jedynie Koziou podał jeden przykład, poza tym nic... Zatem więc zaopatrzę się w owego patterna i zostanę pierwszym warriorowcem, który będzie umiał go sensownie odradzić :D Pójdę za waszą radą.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: pattern 83

Postprzez Beat » 29 wrz 2009, o 10:42

Toś się doprosił ;) :
- Dużo materiału - mało kieszeni:
Kieszeni nie ma tam, gdzie najłatwiej do nich sięgnąc, a są tam, gdzie ich nie potrzeba - np wysoko na klacie
- Duże kieszenie - mało zastosowań:
Po bokach masz dwie wielgachne kieszenie - pewnie dobre na maske pgaz i na lornetkę artyleryjską.
Planujesz nosić te rzeczy? Bo jeśli planujesz nosić w niej mniejsze rzeczy, bardziej typowe, to będą Ci latały po kieszenie, szurgotały i hałasowały a na koniec Ci z nich wypadną.
- Plecy - wielgachny wór na plecach nie wiadomo po co. Zamiast zarzucić małego camela, będziesz latał z wielkim garbem, zamiast mieć cześć pleców mokre, przepocisz sobie całe plecy.
- nie współpracuje z plecakiem
- itp itd
Generalnie ta kamizelka jest w rzeczywistości mieszanką kamizelki i beltkita, przy czym ma prawie wszystkie wady i jednego i drugiego rozwiązania.
Tylko dla upartych!

Pattern w swoim czasie był dobrą kamizelą, dziś jest reliktem. Jeśli zakochałeś się w nim, to kup go, jeśli szukasz dobrej kamizelki, kup inną, najlepiej w dzisiejszym standardzie, znaczy modułową.

To jest jak z jeżdżeniem oldtimerem - nie ma rzeczowych argumentów, tylko emocjonalne.
Przeciętnym współczesnym małym kurduplem na kształt Opla Corsy będzie Ci się wygodniej jezdziło do pracy niż Fordem Modelem T.
Ale jak ktoś kocha oldtimery, i tak wsiadzie do Forda T.
Avatar użytkownika
Beat
 
Posty: 236
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 14:42
Lokalizacja: Piaseczno
White Cross: LRT
Na starym Warriorze od: 0

Re: pattern 83

Postprzez Schwarz » 29 wrz 2009, o 10:48

Oooooo!

DZIĘ - KU - JĘ !!!!

Nareszcie :)) Zaoszczędziłeś mi kasy i zachodu. Wisze Ci bronka! Najlepsza antyrecenzja oporządzenia jaką czytałem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: pattern 83

Postprzez Beat » 29 wrz 2009, o 11:58

Miło było pomóc ;)
pozdr
Avatar użytkownika
Beat
 
Posty: 236
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 14:42
Lokalizacja: Piaseczno
White Cross: LRT
Na starym Warriorze od: 0

Re: pattern 83

Postprzez Fenrir » 29 wrz 2009, o 20:46

A ja przewrotnie powiem: ciągle mam.

I podam zalety:
Jest tania.
Jak nie chcę mieszać multicamu z partizanem, to zakładam (co prawda dla rusofili to zbrodnia, ale i tak mniej razi :)) Właściwie oliv pasuje do wszystkiego.
Na plecach w tym niby camelbaku mieśc się cienki polar :)
Nie próbowałem z innymi, bo nie mam, ale w ładownicach na magazynki mieszczą się "na oko" tylko magazynki standardu M16/M4, żadne AK chyba nie wejdą (powtarzam - na oko)
Jest tania.
Moze duże ładownice po bokach służą do magazynków AK ?
Jest tania.
Można się całkiem wygodnie czołgać - z przodu jest dosyć płaska.
Wspominałem już, że jest dosyć tania ?
Chyba jest, że tak powiem "kultowa", każdy kiedyś miał :)

No i proszę - aż 10 zalet się znalazło :D
Avatar użytkownika
Fenrir
.
 
Posty: 1349
Dołączył(a): 19 sie 2009, o 12:37
Lokalizacja: Wwa
White Cross: Fierce Crafty Stealth
Na starym Warriorze od: 0

Re: pattern 83

Postprzez Devil » 29 wrz 2009, o 21:15

Wychodzi na to, że jestem nienormalny: nigdy nie miałem patterna...
Strzelałem do hipsterów, zanim stali sie modni.
Avatar użytkownika
Devil
 
Posty: 876
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 19:13
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: BOFH i wystarczy.
Na starym Warriorze od: 2005

Re: pattern 83

Postprzez Ciężki » 30 wrz 2009, o 07:57

Fenrir napisał(a):No i proszę - aż 10 zalet się znalazło :D

No dobra Fenrir jak idziesz w tą stronę to ja też coś znalazłem :D
Ludki zaczęli kupować na potęgę MC po filmie Transformers :D ... a w filmie który jest osadzony jeszcze później i jest już na ziemi technologia obcych koleś biega w ... patternie ;]. Film District 9 http://www.d-9.com/
Obrazek
... tak czarnuchu, jestem białym kociakiem ...
https://www.facebook.com/Sniezna.Pantera.ASG
Avatar użytkownika
Ciężki
.
 
Posty: 213
Dołączył(a): 4 sie 2009, o 12:16
Lokalizacja: Pruszków
White Cross: Снежный Барс - Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 0

Re: pattern 83

Postprzez Cezar » 30 wrz 2009, o 08:20

Z tą różnicą, że on mam oryginalny południowo afrykański pattren 83. Oryginał był/jest bardzo dobrą kamizelką. http://www.bidorbuy.co.za/item/9350149/ ... _VEST.html jeśli bardzo chcesz mieć pattrna schwarz to kupo tego
Dumnie przynależał do: SoF, Platoon, RU, TG, 10th, Coyotes
Avatar użytkownika
Cezar
.
 
Posty: 314
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 08:06
Lokalizacja: Coyotes/TG/10th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: pattern 83

Postprzez sobczaq » 30 wrz 2009, o 09:47

Gość biega w tym południowoafrykańskim szpeju, bo i akcja filmu się w RPA dzieje...
10th
sobczaq
 
Posty: 506
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 23:40
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 10th Mountain
Na starym Warriorze od: 2007

Re: pattern 83

Postprzez Fenrir » 30 wrz 2009, o 20:29

Aż tak strasznie się nie różni od taniej wersji allegrowej :D No może poza tym, ze oryginał jest w Polsce chyba nie dod dostania.

Pattern jest pattern. Można mieć replikę AK, to można chyba mieć replikę patterna. Dobrze mówię ? :D
Avatar użytkownika
Fenrir
.
 
Posty: 1349
Dołączył(a): 19 sie 2009, o 12:37
Lokalizacja: Wwa
White Cross: Fierce Crafty Stealth
Na starym Warriorze od: 0

Re: pattern 83

Postprzez Wokash » 1 paź 2009, o 07:33

Devil napisał(a):Wychodzi na to, że jestem nienormalny: nigdy nie miałem patterna...


Witaj w klubie nigdy nie miałem, chciałem mieć przez 5 minut... później zobaczyłem jak ktoś (chyba Sucha... a więc osoba znacznie bardziej ruchoma niż ja)... próbuje coś z tego wydostać... pomyślałem, że dodatkowe stawy w rękach nie są dla mnie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: pattern 83

Postprzez Tato » 1 paź 2009, o 12:57

SUCHA W PATTERNIE?!!!??? Natychmiast to wypluj, odsczekaj i odwołaj! Sucha by nigdy na siebie tego ścierwa nie założyła, raczej wolałaby trzymac magi w reklamówce Tesco lub worku na kapcie. :-/
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: pattern 83

Postprzez Sushi » 1 paź 2009, o 13:38

Ja jednak wolałam patterna... >-D (NIE MA rzeczy gorszej niż reklamówka z TESCO, no może chiński multicam...)

Tak moi mili- ja tez miałam patterna, chociaż swojego nie użyłam ani razu (leży do tej pory nówka sztuka) sytuacja o jakiej wspomina Wokash rzeczywiście mogła mieć miejsce :)

Miałam patterna pożyczonego od niejakiego Gobli a działo się to milion lat temu na zlocie u Tadeusza :D

Poza tym, to wcale nie takie ścierwo :) na plecach świetnie się nosi granaty dla kolegów (ja sama pirotechnikę obchodzę łukiem ,bo regularnie rzucam ją sobie pod nogi...) :)
BLACKWATER OPERATOR SUSHI
Obrazek
skype- sucha.sucha
GG. 18631708
Avatar użytkownika
Sushi
.
 
Posty: 1870
Dołączył(a): 1 sie 2009, o 17:01
Lokalizacja: warszawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 2005

Re: pattern 83

Postprzez Tato » 1 paź 2009, o 13:52

Z tego co pamietam z zalet P83 to idealnie miesci się na plecach 2 litrowa butla Coli. Więc jak ktoś potrzebuje popitki bo w pouchach ma małpkę...
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: pattern 83

Postprzez habib » 1 paź 2009, o 14:10

Spokojnie wchodzi w to kamel (tomasz) 2l i butla gazu i można się jeszcze zgiąć w pół :)
Avatar użytkownika
habib
 
Posty: 1942
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: pattern 83

Postprzez Schwarz » 1 paź 2009, o 21:42

Sucha, a jakiego koloru masz tego patterna? Jak oliwka to idę na PW do Ciebie :)

Dzisiaj miałem okazję go przymierzyć. Faktycznie różni się od kamizelek modułowych, ale nie jest tak tragicznie. Te ładownice na piersiach wcale nie są tak wysoko jak na mnie, mam 191 wzrostu a przymierzałem kamizelkę Habiba, który jest tak samo wysoki. Może na dryblasów to lepiej pasuje... W każdym razie po przemieleniu eLki mam ograniczony budżet i pattern chwilowo będzie musiał mnie zadowolić.

Darujcie sobie określenia typu ścierwo. Jak coś nie kosztuje kilkuset zielonych to już dno? Co następne zaczniemy porównywać? Długość siusiaka? Jak nie masz 28cm to jesteś dupa?
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: pattern 83

Postprzez sobczaq » 2 paź 2009, o 07:51

Jak coś nie kosztuje kilkuset zielonych to już dno?


Niestety życie zbyt często to potwierdza...
Większość kopii P83 niestety rozpadała się po prostu w rękach - rozłażące się szwy, urywające klamry itd.
Ale wiadomo, zależy na jakiego producenta trafisz.
10th
sobczaq
 
Posty: 506
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 23:40
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 10th Mountain
Na starym Warriorze od: 2007

Re: pattern 83

Postprzez Cezar » 2 paź 2009, o 08:12

przemieleniu eLki mam ograniczony budżet i pattern chwilowo będzie musiał mnie zadowolić.


Oszczędny płaci dwa razy.

Ile będzie cię kosztował Pattern? Jaki masz styl gry? Jeśli jesteś kanapowcem co nie kłania się kulom to może i przetrzyma, ale jeśli zdarza cię się profanować mundur czołgając, łazić po chaszczach to strasznie szybko go zajeździsz. Pattern jest szyty z tragicznych materiałów, ma być tani wiec zaoszczędzony przy jego produkcji na wszystkim, przez co szybko się rozpada.

Przejrzyj oferty takich firm Jak MIWO, kupo dobre paso szelki (poniżej 100 zł za to zapłacisz) i tyle ładownic ile akurat potrzebujesz. Kupisz solidną rzecz za niewielkie pieniądze ustawisz sobie tak jak tobie jest wygodnie a nie jak małym chińskim rączkom.

Choć z tego co wiedzę to uparłeś się na tego patterna i wątpię by coś cię przekonało.
Dumnie przynależał do: SoF, Platoon, RU, TG, 10th, Coyotes
Avatar użytkownika
Cezar
.
 
Posty: 314
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 08:06
Lokalizacja: Coyotes/TG/10th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: pattern 83

Postprzez Sushi » 2 paź 2009, o 08:45

Schwarz-- niestety woodland, więc nie wiem czy będziesz zainteresowany :)

Cezar, Sobczaq, dajcie chłopakowi spokój, jak mu pasuje pattern to jego sprawa, paradoksalnie dla mnie pattern też był o wiele wygodniejszy niż taka LBV... :/
i co? zastrzelicie mnie?

Nie twierdze ze pattern jest najlepszy na świecie.
Trochę czasu zajęło mi takie dopasowanie szpeju żeby był dla mnie najbardziej wygodny. (zwłaszcza że szpej w ogóle z defaultu trudniej mi dopasować, bo nie jest robiony z myślą o drobnych kobietach) :)
Każdy musi sprawdzić sam co mu pasuje.
No i w razie zmiany potrzeb- zawsze można przecież sprzedać zbedny ekwipunek.

Akurat ja jakoś nigdy nie sprzedałam ani jednego kawałka, ale to kwestia fetyszyz.... eeeee.... kolekcjonestwa :>
BLACKWATER OPERATOR SUSHI
Obrazek
skype- sucha.sucha
GG. 18631708
Avatar użytkownika
Sushi
.
 
Posty: 1870
Dołączył(a): 1 sie 2009, o 17:01
Lokalizacja: warszawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 2005

Re: pattern 83

Postprzez sobczaq » 2 paź 2009, o 09:05

Ja się broń Boże o nic nie czepiam, ani nie narzucam, tylko piszę o swoich spostrzeżeniach o tej kamizelce.
Dzięki temu, Schwarz może zebrać więcej opinii i rozważyć za i przeciw :)
10th
sobczaq
 
Posty: 506
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 23:40
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 10th Mountain
Na starym Warriorze od: 2007

Re: pattern 83

Postprzez Tato » 2 paź 2009, o 11:33

Schwarz napisał(a):Darujcie sobie określenia typu ścierwo. Jak coś nie kosztuje kilkuset zielonych to już dno? Co następne zaczniemy porównywać? Długość siusiaka? Jak nie masz 28cm to jesteś dupa?


No i po co to mirmiłowanie? Czy gdzieś napisałem, że ważna jest cena lub długośc siusiaka? To po co stosujesz manipulację sprowadzania do absurdu?
Pytasz o opinie - każdy mówi swoją. Ja mówię swoją - Pattern 83 to ścierwo. Nie musze po raz kolejny powtarzać argumentów rzeczowych, które mielą koledzy od Beata począwszy.

Kup sobie P83 - wyrobisz sobie własne zdanie. Pytania o ta kamizelkę sa tak stare jak tematy o tym "którego chińczyka na początek". ZAWSZE taki temat sprowadza sie do tego, że grupa która testowała i ma doświadczenie odradza, a delikwent na końcu mówi: "dobra, to wybieram Jing Jonga". Najwyraźniej w życiu tak jest że każdy musi się nauczyć na własnych doświadczeniach i już. Dla mnie to OK - śmiało polecam P83 jako materiał do ćwiczenia charakteru i tolerancji.

PS. Jeden z tych straych jak świat tematów i to podklejony od 2,5 roku jest tu: http://www.warrior.pl/forum/viewtopic.p ... sc&start=0
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: pattern 83

Postprzez Ryuzok » 2 paź 2009, o 13:01

a ja mam w takim wypadku pytanie, bo szukałem i znaleźć nie mogłem, czy gdzieś w polsce można dostać takiego oryginalnego afrykańskiego patterna z normalnych materiałów?
Ryuzok
 
Posty: 501
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:45
Lokalizacja: warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: pattern 83

Postprzez Schwarz » 2 paź 2009, o 14:14

Żeby było jasne: nie pytam jaki szpej kupić, tylko o wady i zalety patterna, wszystkie jego plusy i minusy.

Jeżeli ja jestem gościem pytającym 'jakiego chińczyka na początek' to Ty Tato jesteś wmasgowcem odpisującym 'żadnego, a najlepiej to wstaw preckę, zmień gumkę i cały ten szit a najlepiej uzbieraj 2k i kup coś porządnego'. NIE O TO MI CHODZI. Co do tematu z warriora, to dla twojej wiadomości czytałem go dużo wcześniej, zanim wspomniałem o patternie tutaj. Tylko tam ostatni post jest z 2007.

Cezar, gram dynamicznie, rzadko mi sie zdarza zalegać. Kłopot w tym że po jakimś czasie gry mój chest zaczyna latać na wszystkie strony nieważne jak mocno podociągam paski. Kamizelka wydaje mi się lepiej trzymać przy ciele, stąd sie zastanawiałem właśnie nad patternem, do czasu aż skompletuję PLCE. Co do jakości to faktycznie ten co przymierzałem był mierny, ale to chyba kwestia doboru producenta. Ile mnie będzie kosztował? Mam nadzieję że do 100 dobra używka, więcej za tymczasowe rozwiązanie nie chcę płacić.

Elżbieta się nie zmieliła jednak, po lekturze wmasga odkryłem że to typowa usterka w tych aegach - silnik się poluzował. Jednak nowy tłok i tak i tak zamówiłem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: pattern 83

Postprzez Tato » 2 paź 2009, o 15:38

Ty Tato jesteś wmasgowcem odpisującym 'żadnego, a najlepiej to wstaw preckę, zmień gumkę i cały ten szit a najlepiej uzbieraj 2k i kup coś porządnego'.

I znów ta sama manipulacja - gdzieś ci napisałem żebys kupował, powiedzmy, "CIRASa z Eagle'a z 2k bo Cushima ma przecenę, a to fajne, modułowe i kontraktowe a do tego pouche za tysiaka"? Nie. To po co zmyślasz?

Co do tematu z warriora, to dla twojej wiadomości czytałem go dużo wcześniej,

No i powiedz, dowiedziałeś sie czegoś nowego? Niewiele. Nadal wiadomo że P83 to ścierwo i wszyscy Ci go odradzają, a ty się odradzających czepiasz że są "emocjonalni" lub że "namawiają na drogie".

Lepiej było od razu powiedzieć, że potrzebne ci cos "po taniości" dopóki nie uzbierasz na PLCE to raczej forumowicze by sie skupili na doradzeniu gdzie kupic taki egzemplarz który sie nie rozpadbnie po wyjęciu z opakowania, a nie na odradzaniu na prózno zakupu.
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: pattern 83

Postprzez Cezar » 2 paź 2009, o 15:43

Cezar, gram dynamicznie, rzadko mi sie zdarza zalegać. Kłopot w tym że po jakimś czasie gry mój chest zaczyna latać na wszystkie strony nieważne jak mocno podociągam paski. Kamizelka wydaje mi się lepiej trzymać przy ciele, stąd sie zastanawiałem właśnie nad patternem, do czasu aż skompletuję PLCE. Co do jakości to faktycznie ten co przymierzałem był mierny, ale to chyba kwestia doboru producenta. Ile mnie będzie kosztował? Mam nadzieję że do 100 dobra używka, więcej za tymczasowe rozwiązanie nie chcę płacić.


Jaki chest miałeś, to nie wygląda wianę chestu tylko jego wykonane dobre klamry nie pozwalają by się coś rozregulowało samo, jak są gorszej jakość musisz przewlec jeszcze raz pasek mały trik a pomaga;)

Z Paterrnenowymi kalmarami będziesz mieć to samo i też będzie ci latał.

PLCE to bardzo dobry wybór olej tego patterna i od razu zbieraj na niego. Lepiej nie kupować nic niż prowizorkę (do tego kiepskiej jakości). A jeśli zakładasz zbieranie prze 3 do 6 miesięcy to kup MIWO
Dumnie przynależał do: SoF, Platoon, RU, TG, 10th, Coyotes
Avatar użytkownika
Cezar
.
 
Posty: 314
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 08:06
Lokalizacja: Coyotes/TG/10th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: pattern 83

Postprzez Schwarz » 2 paź 2009, o 15:53

Tato napisał(a): Nadal wiadomo że P83 to ścierwo i wszyscy Ci go odradzają, a ty się odradzających czepiasz że są "emocjonalni" lub że "namawiają na drogie".


Czepiam się czepiających, bo każdy normalnie się wypowiada i tylko Ty wypalasz z jakimś ścierwem. Popatrz na Beat'a kilka postów wcześniej jak elegancko opisał wady. I dość tego forumowego ping-ponga, bo Ty będziesz twierdził że nic nie napisałeś, a ja nie jestem naiwniakiem, żeby nie wiedzieć do czego pijesz. Poza tym jeżeli temat w/g Ciebie oklepany, to nie wiem po co się wypowiadasz zamiast olać. Skończmy tego offtopa, bo ja o pierdoły nie mam ochoty drzeć kotów.

Cezar napisał(a):Jaki chest miałeś, to nie wygląda wianę chestu tylko jego wykonane dobre klamry nie pozwalają by się coś rozregulowało samo, jak są gorszej jakość musisz przewlec jeszcze raz pasek mały trik a pomaga;)


Klamry i napy zmieniłem od razu. Co prawda chest to chinol, ale chyba nylon to nylon i chiński nie jest jakoś bardziej śliski. Z tym przewleczeniem jeszcze raz nie próbowałem, sprawdzę jutro na strzelance, może faktycznie się to to jakoś na mnie zafiksuje. Dzięki za poradę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: pattern 83

Postprzez Cezar » 2 paź 2009, o 16:23

ale chyba nylon to nylon i chiński nie jest jakoś bardziej śliski
Może to dziwne ale jest :) ciężko powiedzieć czy jest bardziej śliski, jest przede wszystkim mniej zbity jak się przyjrzysz (będziesz miał jakiś punkt odniesienia) powinieneś zobaczyć ze włókna są luźniejsze, są mniej sztywne inaczej pracują.
Dumnie przynależał do: SoF, Platoon, RU, TG, 10th, Coyotes
Avatar użytkownika
Cezar
.
 
Posty: 314
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 08:06
Lokalizacja: Coyotes/TG/10th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: pattern 83

Postprzez Schwarz » 3 paź 2009, o 01:30

To 'zbicie' to chyba różnica pomiędzy nylonem 600D a 1200D, przynajmniej tak na chłopski rozum biorąc. Nie sądziłem że gęstość splotu może mieć wpływ na jego hmm.... śliskość ;) W każdym razie zrobiłem z klamrami jak radzisz, jutro przetestuję, specjalnie sie poczołgam więcej niż zazwyczaj. A tak z innej parafii, są jakieś airsoftowe repliki hełmu MK.VI?
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: pattern 83

Postprzez Wokash » 3 paź 2009, o 11:59

Jeśli można wyrwać się przed szereg.
Sądząc ze zdjęcia i z faktu kupienia elżbiety wnioskuję, że należysz do braci Brytolskiej. Fakt, że zbierasz na PeLCa upewnia mnie w tym fakcie.
Zastanów się (zwłaszcza jeśli jeździsz na strzelanki bardziej niż na milsimy) czy sobie tego P83 nie odpuścić jak sugeruje Cezar...
Skoro jesteś brytolem to pewnie masz Smocka S95, S2000, S2005? ew. Jakiegokolwiek innego Smocka (Denison, Denison58, P60coś albo P80coś)? W tą kurtkę (zwłaszcza w S95 i późniejsze) można zapakować żywność, wodę i amunicję na każdą jebankę trwającą do 12 godzin... sam zwykle na jebankach nie nosze oporządzenia...
Jak masz mało kasy to może nie warto wydawać tej stówki na P83 tylko dołożyć za to kilka ładownic do PLC?

Co do hełmu to nigdy i nigdzie nie trafiłem na replikę MK 6 moja wiedza jest jednak średnio aktualna bo od ponad roku mam oryginał.
na pocieszenie dodam, że normalne Mk6 nie są strasznie drogie jak się szuka... no chyba, że Ci się marzy Mk6A to potrafi kosztować...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: pattern 83

Postprzez Schwarz » 3 paź 2009, o 15:23

Okazało się, że beznadziejnie prostackie przeplecienie drugi raz pasków od chesta spowodowało, że ten przestał latać mimo większego obciążenia. Cezar... dzięki za podpowiedź :) Myślałem że ten typ tak po prostu ma. Oglądałem dzisiaj na ludziach różnorakie P83 (całkiem ich sporo było wbrew pozorom) i okazuje się że najlepiej są wykonane chińskie no-name'y z tanich militarii :D No ale ten kłopot już za mną, zaczekam na PLCE.

Dzięki Wokash za poradę. Kurtka to S95, faktycznie pakowna bardzo. Niestety przy moim stylu gry wyciąganie wszystkiego z kieszeni nie sprawdziłoby się :( Do do Mk.VI to widziałem okazję na allegro ostatnio za 80 zeta, ale sądziłem że to wyjątek. Mówisz że one ogólnie sie kręcą koło tej ceny?
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: pattern 83

Postprzez ThePesH » 3 paź 2009, o 20:48

co do MK6 to mozna za Ł15 na sunday market trafic :P
Obrazek
Reload ... Hold On ... The Aim Is In Your Head Now !!!
Obrazek
Avatar użytkownika
ThePesH
.
 
Posty: 752
Dołączył(a): 19 sie 2009, o 17:35
Lokalizacja: Doncaster
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 0

Re: pattern 83

Postprzez Schwarz » 3 paź 2009, o 21:47

ThePesh, a istnieje możliwość ściągnięcia sobie przez Ciebie właśnie z jakiegoś flea marketu? W teamie powoli się do mk. VI przymierzamy i te kilka sztuk nam potrzebne będzie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: pattern 83

Postprzez ThePesH » 3 paź 2009, o 22:41

Koszt przesyłki bedzie duży ... a nie mam tu nikogo kto by autem do PL jeździł wszyscy latają
ale rozejze sie
Obrazek
Reload ... Hold On ... The Aim Is In Your Head Now !!!
Obrazek
Avatar użytkownika
ThePesH
.
 
Posty: 752
Dołączył(a): 19 sie 2009, o 17:35
Lokalizacja: Doncaster
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 0

Re: pattern 83

Postprzez Cezar » 4 paź 2009, o 10:11

Cezar... dzięki za podpowiedź :)


Proszę bardzo :)
Dumnie przynależał do: SoF, Platoon, RU, TG, 10th, Coyotes
Avatar użytkownika
Cezar
.
 
Posty: 314
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 08:06
Lokalizacja: Coyotes/TG/10th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: pattern 83

Postprzez Wokash » 4 paź 2009, o 11:05

Co do cen Brytole są w trakcie zmiany hełmów właśnie na Mk6a, a wygląda, że w niedalekiej przyszłości na coś kolejnego (Mk7?) siłą rzeczy więcej tego wycieka na rynek i ceny spadają...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: pattern 83

Postprzez Tato » 5 paź 2009, o 14:15

Nie jestem znany jako jeden z tych którzy się przepychają na forach, nie cierpie jednak manipulacji. Ale jakoś powiedział - o tym dość.

MkIV na znak pokoju (rozm xl chyba) moge oddać po taniości bo mi sie kurzy.
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: pattern 83

Postprzez Wokash » 5 paź 2009, o 19:09

Znaczy, że niby masz tutla? Coś takiego:

Obrazek

Nie wierzę [emotka]

A na poważnie... XL na prawdę? Rzadkość...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: pattern 83

Postprzez Tato » 6 paź 2009, o 15:59

Wokash napisał(a):Znaczy, że niby masz tutla?

Sie mie rzymskie cyferki porzestawiały...
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: pattern 83

Postprzez ZibiD » 6 paź 2009, o 20:16

Skończyliście już pyskówkę o paternie, RPA i jak widziałem siusiakach?
Szkoda :/
Bo ja oczywiście swoje trzy groszę.
Kupiłem paterna (jak większość) i poganiałem w nim i to wcale nie 10 minut. Potem w ramach fantazji kupiłem chesta i polatałem w nim - i wiecie co? Wróciłem do paterna. Why? Bikos mam w du... to, że patern jest ogólnie nie pro i nie kosher, jest w trzy dupy ładowny (camelback, goretex, siatka maskująca, apteczka, kulki, google na zmianę, radio i w trzy dupy innych szpargałów które mogą się przydać i zwykle się przydają + magazynki (przy czym ja używam ich niewiele). Mój patern ma już 4 lata (i choć ostatnio więcej leży w szafie) i jest w niezłym stanie. Oczywiście gdybym go mocniej ciorał byłby w gorszym stanie - podobnie jak i kamizelki za 5 x taką kasę (a wątpię by wytrzymały one 5 x więcej). Ktoś tam wcześniej zauważył, że patern jest tani - to jego duża zaleta i wada, bo jak się chce być bardzo ładny to wstyd w takiej taniej kamizelce tego... ;)
Czytałem jak pisaliście, że bywają trudności z rozlokowaniem szpeju i wydobywaniem magazynków - to chyba kwestia planowania, przyzwyczajenia itp. Nawet jeśli wyciąganie magazynka trwa czasem dłużej to od tego się w ASG nie umiera (zazwyczaj), zresztą przeróbki własne pomagają.
Podsumowując - patern nie jest taki zły jak go malują - do zabawy w ASG wystarcza i niektórym daje satysfakcję, a chyba do Iraku nikt się w allegrowym paternie nie wybiera?
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: pattern 83

Postprzez ThePesH » 6 paź 2009, o 21:11

a chyba do Iraku nikt się w allegrowym paternie nie wybiera?


Oj patrząc po zdjęciach w sieci to chyba kilku zabrało !
Obrazek
Reload ... Hold On ... The Aim Is In Your Head Now !!!
Obrazek
Avatar użytkownika
ThePesH
.
 
Posty: 752
Dołączył(a): 19 sie 2009, o 17:35
Lokalizacja: Doncaster
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 0

Re: pattern 83

Postprzez ZibiD » 6 paź 2009, o 21:51

Tja...

Ale z drugiej strony - czego to dowodzi?
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: pattern 83

Postprzez KozioU! » 8 paź 2009, o 23:12

Że nie są pr0!
Now some men like the fishin' and some men like the fowlin',
And some men like to hear a cannonball roarin'!
Avatar użytkownika
KozioU!
.
 
Posty: 81
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 10:20
Lokalizacja: Wwa
White Cross: TG
Na starym Warriorze od: 2005

Następna strona

Powrót do Wyposażenie i umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości