pattern 83

O fatałaszkach i bibelotach.

Re: pattern 83

Postprzez Wokash » 9 paź 2009, o 09:47

Szanowni Państwo
Umówmy się, że w wojsku punkty lansu nic nie dają bo szanse, że talibowi ręka zadrży ze śmiechu bo zobaczy niekontraktowe wdzianko jest nikła [emot]... natomiast wojsko jest szaleństwem akcji "biedronka" - wszystko jest tanio... a Patern w porównaniu do szelek dusicielek to jest HajTek...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: pattern 83

Postprzez mer » 27 paź 2009, o 20:11

- Plecy - wielgachny wór na plecach nie wiadomo po co. Zamiast zarzucić małego camela, będziesz latał z wielkim garbem, zamiast mieć cześć pleców mokre, przepocisz sobie całe plecy.


To ja może rozwinę temat. To, co wygląda jak jeden moduł/pokrowiec/whatever na plecach kamizelki, to tak naprawdę dwa oddzielne-coś. Jeśli mnie pamięć nie myli, cześć góra jest większa, dolna mniejsza; po co, tego nie wiem. Do obu części dostęp na zamki błyskawiczne. W żadnej z części nie zmieścisz bukłaka w standardowym rozmiarze (3 litrowy). Problem w tym, że nie można tego nawet odciąć - bo to integralna część. Te kieszenie z braku laku można wykorzystać do noszenia bukłaka - ale pojemność jego to 1.5l max.

Boczne kieszenie, są duże i wyglądają na ładowne, ale ty Schwarz jako brytol je znienawidzisz, szczególnie jeśli zaczniesz nosić brytyjskie menażki. Wchodzą na styk, i trzeba 2 ręce - jak masz karabin, to potrzebujesz kumpla do pomocy. Dodatkowo zapinanie tych kieszeni jest dziwne - przewijanie troków - takie coś nie było w oporządzeniu od czasów pierwszego wzoru 58 Pattern.

W nocy możesz zapomnieć o cichym, "taktycznym" otwieraniu ładownic.

Jedynym plusem tej kamizelki jest to, że wygląda fajnie na kimś - szczególnie, jeśli nigdy nie miało się doczynienia z tą kamizelką.

Mała historyjka na koniec:
Mój kolega z kompani miał tego Patterna. Najpierw nosił fasowanego 58 Pattern które nie było najwyższych lotów, ale sobie je skonfigurował i było ok; potem zabrali nam 58 Pattern i dali PLCE, najpierw ten w OG (jeden z pierwszych wzorów), potem i to nam zabrali i dali nowiutkie PLCE. PLCE jest fajne, jak ma się dużo ładownic i dobrze skonfiguruje. Koledze to nie pasowało i za czasów, jak był Lance Corporal, to sprawił sobie właśnie 83 Pattern. Gdy spytałam, czy dobre oporządzenie, odparł Nah (Nie). Kilka miesięcy później spotkaliśmy się już jako Full Screw (Corporal), to miał na sobie normalnego Assault Vesta. 83 Pattern pożyczyła inna pani podoficer z kompani; jak byliśmy w koszarach, to biegała zanim i krzyczała "Will you sort out this shit for me?" (Czy skonfigurujesz mi oporządzenie?); w terenie chodziła w kółko zła jak sto diabłów i krzyczała "I will kill you, Bing!" (Zabije cię, Bingham!).
Morał - 83 Pattern jako oporządzenie jest do niczego. ;)
Ostatnio edytowano 27 paź 2009, o 20:34 przez mer, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
mer
 
Posty: 18
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:47
Lokalizacja: UK
Na starym Warriorze od: 2007

Re: pattern 83

Postprzez ZibiD » 27 paź 2009, o 20:16

E tam...
Pani nie umiała sobie cycków wpasować ot i zagadka. ;)
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: pattern 83

Postprzez mer » 27 paź 2009, o 20:33

Z uwagi, że brytyjskie kurtki mają super-pojemne kieszenie na kaltce, "cycki" o miseczce DD mają wszyscy, bez względu na płeć. ;)


--------------
EDIT:

Co do cen Brytole są w trakcie zmiany hełmów właśnie na Mk6a, a wygląda, że w niedalekiej przyszłości na coś kolejnego (Mk7?)


Mk.6A otrzymują żołnierze w Iraku (gdy tam jeszcze byli) i Afganistanie. Obecnie wymieniają Mk.6A na Mk.7 - priorytetem są żołnierze w Afganistanie, więc pewnie potrwa zanim wszyscy dostaną nowe hełmy - szczególnie gdy zbliżają się wybory i wszyscy wyciągają brudy w postaci kto ile kasy ukradł, a kto o ile przekroczył budżet; MoD obecnie wydał więcej, niż miał - efekt, TA i OTC nie mają płacone na dzień dobry, ciekawe co dalej?
Obrazek
mer
 
Posty: 18
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:47
Lokalizacja: UK
Na starym Warriorze od: 2007

Re: pattern 83

Postprzez Schwarz » 27 paź 2009, o 20:53

Cześć Mer :) Dzięki za wzbogacenie wątku o informacje z pierwszej ręki ;) Obecnie czekam na kocyko-kamizelkę więc w tym wątku przycichłem ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: pattern 83

Postprzez mer » 27 paź 2009, o 21:14

Cześć Schwarz, ładny userbar. Czy kupiłeś może Assault Vesta, brytyjskiego w DPM? Na ten temat mogę ci powiedzieć nawet więcej ;)
Obrazek
mer
 
Posty: 18
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:47
Lokalizacja: UK
Na starym Warriorze od: 2007

Re: pattern 83

Postprzez Schwarz » 27 paź 2009, o 21:18

Przyznam, że ta kabura zintegrowana wewnątrz kieszeni mnie intryguje. Ona bardziej transportowa, czy da się z niej dobyć broń bez zbędnych ćwiczeń akrobatycznych?
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: pattern 83

Postprzez mer » 27 paź 2009, o 21:29

Zacznę od tego: kamizelkę nie do końca wygodnie nosi się z brytyjskimi kurtkami - idealnie nie powinna mieć żadnych kieszeni, bo i tak nie ma do nich dostępu. Jeśli nie masz wyboru (jak ja nie miałam), to będą ci się mylić zipy od kurtki z zipami od vesta, szczególnie jeśli nie zapinasz wszystkich fastexów z przodu kamizelki - ja zapinałam jeden, ten na dole - kamizelka i tak się trzymała, poza tym trochę więcej powietrza się dostawało pod kamizelkę.

Zamek błyskawiczny kamizelki czasami się zacina. Jeśli ci się zatnie w momencie, gdy chcesz szybko wyciągnąć pistolet: tough shit; stracisz cenne sekundy.
Kabura wewnątrz jest miękka, "zamukana" na trok z małym fastexem. Ty mi powiedz, czy taka powinna być kabura wewnątrz kamizelki, mi broni krótkiej nie fasowali. Jak dla mnie zapinanie fastexa jedną ręką bez patrzenia - tragedia.
Dla tego kabura w moim Assaultcie poszła pod nożyce i została odpruta kompletnie. Został się tylko "panel"/ścianka z tej miękkiej cordury, do której przyszyłam trochę elastycznym gumek i zrobiłam coś w rodzaju "piórnika" w kamizelce taktycznej.

Przy okazj - "kapturki" w każdej ładownicy to mordęga, ładownice na magazynki to jakiś jeden wielki żart.
Obrazek
mer
 
Posty: 18
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:47
Lokalizacja: UK
Na starym Warriorze od: 2007

Re: pattern 83

Postprzez Schwarz » 27 paź 2009, o 21:33

mer napisał(a):...
Przy okazj - "kapturki" w każdej ładownicy to mordęga, ładownice na magazynki to jakiś jeden wielki żart.


Mówisz o tych przegródkach? Ich wycięcie nie poprawia sytuacji?
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: pattern 83

Postprzez GRD » 27 paź 2009, o 21:34

HA! Pochwale się! Bo mam czym! Miałem Patterna :D
A co lepsze. Miałem replikę Mil-teca oraz oryginalnego.
Najlepsze jest to że dopiero teraz, od was, dowiedziałem się że ten jeden by tym oryginalnym :D
Co śmieszniejsze - kupiony na Stadionie XX-lecia :D
łolaboga o co chodzi?
Avatar użytkownika
GRD
 
Posty: 692
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 01:12
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
White Cross: .
Na starym Warriorze od: 2005

Re: pattern 83

Postprzez mer » 27 paź 2009, o 21:56

Schwarz napisał(a):Mówisz o tych przegródkach? Ich wycięcie nie poprawia sytuacji?


Nie, "kapturek" wygląda tak: klik. To jest ten zielony materiał między górą ładownicy a opatrunkami osobistymi - materiał jest "na niby" wodoszczelny, całość ściągana tasiemką nie-elastyczną, podobnie jak w issue plecakach.

Tak, możesz wyciąć przegródki, pozbywasz się jednego problemu, ale pojawia się nowy. Więcej tutaj:

dpm-soldier.pl napisał(a):Najgorszym minusem jest fakt, że podwójne ładownice (rzekomo przeznaczone do noszenia łącznie sześciu 30-nabojowych magazynków STANAG na na naboje kalibru 5.56mm) posiadają przegródki, które utrudniają wkładanie pustych magazynków do ładownicy. Na szczęście temu problemowi można zaradzić poprzez wycięcie przegródek. Mimo tego pojawia się problem zbyt małych ładownic. Każda ładownica jest w stanie pomieścić jeden magazynek STANAG, jednak problemy pojawiają się gdy chcemy nosić np. 2 magazynki - trzeba walczyć, aby je tam zmieścić. O noszeniu 3 magazynków w każdej z ładownic można zapomnieć. Problem na pojemności ładownic amunicyjnych się nie kończy, ponieważ (jakby tego było mało) ładownica nie jest usztywniona, przez co robi się miękka jak chusteczka - chowanie magazynków jedną ręką w pozycji zasadniczej graniczy z cudem. To jeszcze nie koniec kłopotów z ładownicami amunicyjnymi - ładownica jest zamykana tylko i wyłącznie na fastex (nieposiana naszytych rzepów jak w ładownicach PLCE) - gdy zapomnimy zapiąć ładownicę (co dodatkowo jest utrudnione przez samo zapięcie z dwóch luźnych części), na pewno zgubimy nie jeden, ale wszystkie magazynki. Warto napomknąć, że ładownice są strasznie płytkie (i ciasne), a po zapięciu pokrywka ładownicy nie zakrywa całego magazynka (i trzeba się jeszcze szarpać aby zamknąć ładownicę).
Obrazek
mer
 
Posty: 18
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:47
Lokalizacja: UK
Na starym Warriorze od: 2007

Re: pattern 83

Postprzez Schwarz » 27 paź 2009, o 22:00

Po lekturze tego wątku zaczynam się dopatrywać u siebie skłonności masochistycznych...
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: pattern 83

Postprzez mer » 27 paź 2009, o 22:02

Spokojnie. Pytałam, czy masz Assaulta w DPMie, czy DDPMie. Ten w DDPMie jest "issue", i nie ma takich problemów, jak jej braciszek w leśnym kamuflażu.

Powinieneś też zacząć od tego, że nosisz kamuflaż, który jest brzydki... ;)
Obrazek
mer
 
Posty: 18
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:47
Lokalizacja: UK
Na starym Warriorze od: 2007

Re: pattern 83

Postprzez Schwarz » 27 paź 2009, o 22:09

Brzydki kamuflaż, kamizelka z ładownicami do których nie wchodzą magazynki, beret z wielkim błyszczącym badgem, replika której utrzymanie na chodzie kosztuje tyle co eksploatacja samochodu... Kurna, ja tego nie mogę robić dla przyjemności! Masol jestem jak nic...
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: pattern 83

Postprzez Victor » 29 paź 2009, o 18:00

Korzystam z repliki paterna, straszny syf... Jednak na milsimy, jest genialny, mam gdzie schować kompas , tubkę mleka, notes na notatki, BB loadery, izolki, ołówka. MRE mieści się w bocznej kieszeni. Na strzelankach traktuję jedną z kieszeni jako worek zrzutowy. dostęp jest do magazynków utrudniony(około 1 sec delay). Wymaga wprawy w obsłudze.
Paski pozwalają na przesunięcie bocznych kieszeni.
Praktycznie uniemożliwia instalację czegokolwiek na pasku.
Z plecakiem BW (wąskie ramiona) współpracuje znakomicie. Z Assaultem do kitu...
Magazynki (AK-47) wystawały mi, jednak przez dwa lata żaden nie wypadł.
Tylna komora pozwala na zainstalowanie lekkiego poncho, bungeecordów, oraz dużego termosu, ale bez badiego, lub zdjęcia kamizelki nie ma do niego dostępu.
Czołgać się jest zdecydowanie wygodniej niż w Cirrasie.
Rozłożenie masy podczas biegu zdecydowanie gorsze.
Główną zaletą jest niska cena, jednak są lepsze rozwiązania, na razie jestem w trakcie poszukiwań, bo cirras mi nie leży- za ciepło w plecki.
Avatar użytkownika
Victor
 
Posty: 1068
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 09:21
Lokalizacja: Otwock
White Cross: AIM/ JS 1410
Na starym Warriorze od: 0

Re: pattern 83

Postprzez HellCat » 30 paź 2009, o 10:04

Jak dla mnie - kiedy jeszcze biegałem z M4-ką, a potem z G36K była spoko, pojemna, dosyć przewiewna i w miarę dobrze wykonana. Od kiedy przeszedłem na P90 i takie... lekkie, szybkie kontakty i ucieczkę nie noszę jej. Już mi jest niepotrzebna, magazynki noszę na panelu udowym, a inne pierdołki po kieszeniach. Zapewne niedługo załatwię sobie jakiś pas i cargo z tyłu.

Ogólnie rzecz ujmując Pattern jest niezły. Mogę polecić.
Miecz Przeznaczenia ma dwa ostrza... A Scyzoryk Przeznaczenia ma ich osiem plus otwieracz do konserw!
HellCat
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 04:36
Lokalizacja: Między Ciechanowem a Nasielskiem ;)
Na starym Warriorze od: 2008

Re: pattern 83

Postprzez sobczaq » 30 paź 2009, o 11:43

Z termosem w tylnej, dużej kieszeni byłbym ostrożny. Przy upadku na plecy, ów termos staje się niezwykle niebezpiecznym przedmiotem i można sobie bardzo poważnie uszkodzić plecy. Zresztą był już podobny przypadek, bodajże niejakiego (nijakiego) Taza, który upadł w ten sposób, mając butlę gazu na plecach i było kuku.

Edit: doprecyzowując: chodzi o umieszczanie tego typu przedmiotów na linii kręgosłupa, względnie na odcinku krzyżowym.
10th
sobczaq
 
Posty: 506
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 23:40
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 10th Mountain
Na starym Warriorze od: 2007

Re: pattern 83

Postprzez arend » 16 lis 2009, o 15:08

mam pytanie
czy ktoś zna namiar gdzie w naszym pięknym kraju mogę kupić patterna w pięknym kolorku TAN będż CB
Obrazek
Avatar użytkownika
arend
.
 
Posty: 913
Dołączył(a): 24 sie 2009, o 17:15
Lokalizacja: warszawa/łomianki
White Cross: wolny najmita
Na starym Warriorze od: 0

Re: pattern 83

Postprzez szamotap » 27 lis 2009, o 10:14

Nie dałem niestety rady przeczytać całego wątku skrupulatnie, bo niestety niektórych wypowiedzi nie da się zdzierżyć. Natomiast jako użytkownik paterna 83 stwierdziłem że wypowiem się. Używałem patterna przez dwa lata.
Kamizelka ma trochę wad.
jest ciężka, nie wygodna, camelback to chyba tylko do dobrego wyglądu (ja tam wkłądałem lunetę, tylko nie wiem po co) dostęp do kieszeni czasem jest niewygodny. wszystkie te niedogodności znosiłem dzielnie bo lubiłem tą kamizelkę. Wszystko, ale to wszystko, co potrzebowałem na cały dzień strzelanki, zmieściłem w tej kamizelce. W dodatku ciężar dało się zawsze rozłożyć równomiernie. dobrze się w niej biegało czołgało i przedzierało przez krzaki.Dwie jak dla mnie wygodne kieszenie CARGO były dla mnie najwięszkym plusem. Nie narzekałem. Najgorsze było to, że było mi pod nią dosyć ciepło (nawet zimą). To była dla mnie jedyna wada która spowodowała zakup innego szpeju (ale chyba jestem również masochistą bo kupiłem oporządzenie BW i mimo jego wad również jestem zadowolony). Natomiast nigdy jej nie sprzedam i będe dzielnie ją zakładał na wszelki imprezy na których przyda mi sie szpej, a nie wypada założyc munduru (np. jakieś przebierane scenariusze).

ps. pattern 83 to taki asgowy elementarz, każdy powinien ją ponosić choćby przez jedna strzelankę.
szamotap
 
Posty: 35
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 23:57
Lokalizacja: Komorów
Na starym Warriorze od: 0

Re: pattern 83

Postprzez Catch22 » 6 gru 2009, o 00:46

Pattern 83 to bardzo dobry system oporządzenia (obejmuje kamizelkę, chestrig i plecak) - do dziś. Owszem zestarzało się ale i tak znacznie mniej niż młodsze od niego przecież LBV i im podobne, pojawiły się później. Zaczynając choćby od materiału i koloru, poprzez typ ładownic (przypominam że to ładownice na 35 nabojowe magazynki do R4) i ilość sprzętu jakie można w tym oporządzeniu przenosić (proponuję policzyć ilość magazynków jaką przewidziano w nim dla przeciętnego żołnierza i porównać to z innymi oporządzeniami z tego okresu).

Jeśli mówimy o systemach oporządzenia nie-zintegrowanego to mimo braku modułowości Patt83 nadal jest jednym z lepszych jakie można mieć. Mówię oczywisćie o oryginałach, nie o chinolach. Co więcej jako platforma - kamizelka amunicyjna jest bardzo podatna na modyfikacje i ulepszenia, od wymiany klamer po modyfikację układu i rodzaju kieszeni (np zestaw dla grenadiera). Dla tych którzy potrzebują argumentów prestiżowych - powiem tak do dziś ludzie z najbardziej uznanych jednostek specjalnych używają okazjonalnie Patt83.

Czytając krytykę Patt83 zamieszczoną powyżej mam wrażenie że krytykantom przydałoby się trochę więcej wiedzy co jak i do czego... "Plecak" kamizelki bynajmniej nie służy do noszenia camelbaków, bo kiedy ona powstawała jeszcze ich nie było... - (w górnym mieści się radiostacja lub zastaśmowana amunicja do KM, w dolnym żarcie, menażka itp) trzeba znać rodzaj magazynków, ilość i rodzaj manierek etc etc.

A na koniec - krótki opis kamizelki i plecaka w wykonaniu Eggrolla (nazwałbym go autorytetem jeśli chodzi o współczesne oporządzenie)
http://www.geardo.com/SA83vest.htm
http://www.geardo.com/SA83chest.htm

Innymi słowy - polecam polowanie na oryginalne patt83 a następnie ich drobną customizację do własnych potrzeb. Nie bedziecie rozczarowani.
Catch22
 
Posty: 29
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 00:49
Lokalizacja: Warszawa Kabaty
Na starym Warriorze od: 0

Re: pattern 83

Postprzez mer » 6 gru 2009, o 01:39

Catch22 napisał(a):Czytając krytykę Patt83 zamieszczoną powyżej mam wrażenie że krytykantom przydałoby się trochę więcej wiedzy co jak i do czego... "Plecak" kamizelki bynajmniej nie służy do noszenia camelbaków, bo kiedy ona powstawała jeszcze ich nie było... - (w górnym mieści się radiostacja lub zastaśmowana amunicja do KM, w dolnym żarcie, menażka itp) trzeba znać rodzaj magazynków, ilość i rodzaj manierek etc etc.


Ok, z założenia, jaki model manierki oraz radiostacji tam się mieści?
Przykładowo - z brytofilskiego punktu widzenia 83 Pattern kiepsko nadaje się dzisiaj, i kiepsko by sie nadawał 20-parę lat temu - szczególnie jeśli pomyśleć od nietypowym wzorze menażki oraz radiu Clansmana (który miał własną "szelkę", ale i tak jest niewygodny do noszenia w porównaniu z PRR aka Bowman/whatever)?
Pytam z ciekawości - jeśli już polecić komuś kamizelkę, warto wiedzieć co do niej będzie pasowało/mieściło się. :)
Obrazek
mer
 
Posty: 18
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:47
Lokalizacja: UK
Na starym Warriorze od: 2007

Re: pattern 83

Postprzez Catch22 » 6 gru 2009, o 02:22

Mer, odrobina zastanowienia - Patt 83 jest z RPA, rok wprowadzenia znamy. Jaki mess kit, jaka radiostacja plecakowa? Pogadać z Saffies albo poszukać w sieci czego używali w ówczesnym SADF - pod to sobie zrobili opo. O ile wiem używali Clansmanów - i do górnej kieszeni wejdzie PRC 320 z podpiętą baterią. Manierki - do dużych bocznych kieszeni wchodzą 2x2L miękkie bukłaki (przypominające te amerykańskie, norma przenoszonej przez żołnierza wody w Afryce jest inna niż w Europie z oczywistych względów) Przeczytaj link do strony geardo będziesz miała opis wariantu wypełnienia kieszeni.

Tu macie ilość wariacji Patt 83 - wersje dla rkmistów, widziałem też gdzieś wersje medyczne, są też beltkity z serii 83. Można powiedzieć że wobec takiej różnorodności sprzętu nie spieszyłbym się z krytyką.

http://roangouws.tripod.com/SADFWebbing.htm

83' jest jak mówiłem dobrą podstawą pod modyfikacje - http://www.geardo.com/aussiesfkit.htm

Z ciekawostek - elementy Patt 83 są do dziś sprzedawane przez czołowe amerykańskie sklepy z wyposażeniem:

http://www.optactical.com/exsoafm83chr.html

Czasy świetności Patt83 już minęły - głównie ze względu na dominację oporządzenia zintegrowanego i modułowego albo chociażby hybrydowego, ale nadal pozostaje ono klasycznym, dobrym opo.
Catch22
 
Posty: 29
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 00:49
Lokalizacja: Warszawa Kabaty
Na starym Warriorze od: 0

Re: pattern 83

Postprzez ThePesH » 10 mar 2010, o 16:05

Obrazek
Reload ... Hold On ... The Aim Is In Your Head Now !!!
Obrazek
Avatar użytkownika
ThePesH
.
 
Posty: 752
Dołączył(a): 19 sie 2009, o 17:35
Lokalizacja: Doncaster
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 0

Re: pattern 83

Postprzez grey fox » 1 lip 2010, o 08:19

Oto moja wersja PATTERNA

PATTERN 2010 - HYBRYDA słynnego PATTERN 83 i BEAR II ( NFM ) .

Zbudowany na siatce Heatcoat. Przód Cordura, System MOLLE, pełna regulacja wzrostu jak i obwodu. regulacja obwodu za pomocą specjalnej listwy mocowanej za pomocą palsów, oraz shockcordu.
Płaskie kieszenie w cześciach przednich. Plecy przygotowane pod Hydration pack. przody przyszyte na stale z plecami. Możliwość wpuszczenia pasa w specjalne szlufki.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek

NIGHT FOX - NEVER STOP DESIGNING !!! www.nightfox.pl
grey fox
 
Posty: 43
Dołączył(a): 1 lis 2009, o 14:32
Lokalizacja: WAR SAW
Na starym Warriorze od: 0

Re: pattern 83

Postprzez grey fox » 22 lip 2010, o 23:03

Zdjęcia PATTERN 2010 z przykładowymi ładownicami
( na zdjeciach model ubrany w koszulkę EX-TEMP ( KHAKI )
Ładownice kolor maskowanie Szecja.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

NIGHT FOX - NEVER STOP DESIGNING !!! www.nightfox.pl
grey fox
 
Posty: 43
Dołączył(a): 1 lis 2009, o 14:32
Lokalizacja: WAR SAW
Na starym Warriorze od: 0

Poprzednia strona

Powrót do Wyposażenie i umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości