noże w ASG - pytanie

O fatałaszkach i bibelotach.

noże w ASG - pytanie

Postprzez Blacha » 1 sty 2010, o 15:42

witam
część z nas używa noży (wycinanie maskowania itp. czy nawet imprezy postrzelankowe) - część nosi w ramach "odtwarzania" szpeju itp.

dobre noże używane przez jednostki specjalne są drogie a w Polsce drogie cholernie.

część nosi jakieś podróbki (bo w końcu gówno nie wojowanie nożem w asg i wystarczy cokolwiek)

pytanko - bo zastanawiam sie nad tym jak sprzedawały by sie podróbki dobrych noży taktycznych.
Podróbki na naprawdę niezłym poziomie i nadające sie do użycia nie tylko w ASG (nie tak wytrzymałe jak oryginał wiadomo i nie ta stal itp.)

czy ktoś by był czymś takim zainteresowany ??

zapraszam do pisania każdej opinii itp. nawet tej jakie to złodziejstwo podróbki są blee itp.

(zakładam sprzedaż jeśli już z dokładnym zaznaczeniem że to podróba i w cenie podróby)

kilka przykładowych nożyków.

http://www.yjkk.com/english/prodetail.a ... ctID=X2227

http://www.yjkk.com/english/prodetail.a ... ctID=X1680

http://www.yjkk.com/english/prodetail.a ... ctID=X2192

http://www.yjkk.com/english/prodetail.a ... ctID=X2220

http://www.yjkk.com/english/prodetail.a ... ctID=X2189

http://www.yjkk.com/english/prodetail.a ... ctID=X2178

http://www.yjkk.com/english/prodetail.a ... ctID=X2111

http://www.yjkk.com/english/prodetail.a ... ctID=X2092

http://www.yjkk.com/english/prodetail.a ... ctID=X2082

zapraszam do pisania każdej opinii.
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: noże w ASG - pytanie

Postprzez Dalej » 1 sty 2010, o 15:53

Blacha, jest dzial sprzedam, chcesz handlowac to tam.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: noże w ASG - pytanie

Postprzez Blacha » 1 sty 2010, o 16:19

dalej zauważyłeś może żebym coś sprzedawał ??

pytam raczej czy ktoś używa noży, co sądzi towarzystwo o podróbkach itp.

nawet nie wiem czy da sie je ściągnąć - luźno sobie rozważam

a oferta kupna wydaje mi sie że powinna zawierać konkretny produkt jego cenę i sprzedający powinien go posiadać.
czyż nie tak ??

zamiast opierdalania chętnie poznam Twoje subiektywne zdanie
a jak będę chciał czymś handlować to wiem dokładnie gdzie to sie robi.
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: noże w ASG - pytanie

Postprzez Dalej » 1 sty 2010, o 16:48

Czy ja cie opierdalam?



Powiedz otwarcie ze badasz rynek, bo jestes zainteresowany, a nie sciemniasz.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: noże w ASG - pytanie

Postprzez heavenly » 1 sty 2010, o 16:49

Blacha - a jak te przykładowe zabawki wyglądałyby cenowo w PL dla endusera? Bo nie ukrywam że bym sobie taki gustowny kindżał sprawił. Raz że przydaje się w lesie, dwa że do lansu się liczy;-)
Potrzebujesz jakiejś przeróbki elektrycznej w replice czy radiu? Zajrzyj tutaj: viewtopic.php?f=155&t=6267
Avatar użytkownika
heavenly
 
Posty: 611
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:34
Lokalizacja: Warszawa Praga
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 0

Re: noże w ASG - pytanie

Postprzez Blacha » 1 sty 2010, o 17:17

pojęcia nie mam
dziś rano wpadłem na tę stronkę i jeszcze w oparach alkoholu pomyślałem czy by im mejla nie napisać i sie nie wywiedzieć co po ile mają - ale pewnie mają jakąś ilość minimalną którą trzeba ściągnąć

dalej owszem - badam rynek bo pomysła mam
ale nadal to nie handel ;-) i od pomysła do realizacji droga wyjątkowo daleka ;-)
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: noże w ASG - pytanie

Postprzez heavenly » 1 sty 2010, o 17:22

Dawno temu, jak po ziemi biegały dinozaury, a ja w Warszawie bywałem przejazdem - czyli w okolicach 1990 roku w Waw był w podziemiach Centralnego sklep z tego typu zabawkami. Widziałem go przez lata, prosperował i miał się dobrze. Więc jak zapewnisz spory wybór stosownego asortymentu i puścisz część netem, a część w sklepie - to nie widzę powodów dla których nie miałoby to nie odnieść sukcesu.
Potrzebujesz jakiejś przeróbki elektrycznej w replice czy radiu? Zajrzyj tutaj: viewtopic.php?f=155&t=6267
Avatar użytkownika
heavenly
 
Posty: 611
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:34
Lokalizacja: Warszawa Praga
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 0

Re: noże w ASG - pytanie

Postprzez Blacha » 1 sty 2010, o 19:24

tylko widzisz ja siedzę mocno w nożach i trochę mnie sumienie boli bo to podróbki
poza tym to takie gdybanie bo żeby z czymś takim ruszyć trzeba mieć dobra kasę na wejście i pare innych rzeczy prócz pomysłu.
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: noże w ASG - pytanie

Postprzez heavenly » 1 sty 2010, o 19:30

Dopóki uczciwie mówisz że to replika - nikogo serce nie boli. To tak jak z naszymi karabinkami;-)
Potrzebujesz jakiejś przeróbki elektrycznej w replice czy radiu? Zajrzyj tutaj: viewtopic.php?f=155&t=6267
Avatar użytkownika
heavenly
 
Posty: 611
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:34
Lokalizacja: Warszawa Praga
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 0

Re: noże w ASG - pytanie

Postprzez Carlos » 2 sty 2010, o 18:18

pamiętam Blacha, jak na hucie uratowałem moją replike nożem do ASG... replika Kabara z chowanym w rękojeści zestawem bitów do każdej maści śrub w replice, przydałeś się wtedy i twoja REPLIKA noża.
pomysł wg mnie bardzo trafiony, nie tylko że ma służyć jako reko ale element wyposażenia as albo ogólnie do użytku "technicznego"

pamiętasz o jakim nożu mówie? podrzuć link niech inni wypowiedzą sie co o tym sądzą
"Błogosławiony Pan, opoka moja, który ćwiczy moje ręce do bitwy, a moja palce do wojny"
https://media.giphy.com/media/14hbHBrYFxzKNi/giphy.gif
Avatar użytkownika
Carlos
 
Posty: 68
Dołączył(a): 11 lis 2009, o 16:41
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 3V
Na starym Warriorze od: 0

Re: noże w ASG - pytanie

Postprzez Ari » 7 sty 2010, o 16:59

Gdyby ceny były sensowne, to ja bym się na taki nożyk załapał :]
Avatar użytkownika
Ari
 
Posty: 1050
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:39
Lokalizacja: Sochaczew
White Cross: ECS
Na starym Warriorze od: 2006

Re: noże w ASG - pytanie

Postprzez cAmper » 7 sty 2010, o 19:11

"Podróbki na naprawdę niezłym poziomie i nadające sie do użycia nie tylko w ASG " - jestem na TAK.
cAmper
 

Re: noże w ASG - pytanie

Postprzez Ryuzok » 9 sty 2010, o 10:52

w zależności od ceny, jak będą w miarę przystępne to z chęcią bym zanabył coś z kaburą podpinaną na molle...
Ryuzok
 
Posty: 501
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:45
Lokalizacja: warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: noże w ASG - pytanie

Postprzez Blacha » 10 sty 2010, o 00:28

to generalnie repliki ze stali 440 A - czyli daje radę jeśli mamy gdzie podostrzyć - na tydzień do lasu wolałbym lepszą stal ale na 2-3 dniowy wypad ta pwoinna nieźle trzymać ostrość

mam folderek taki chiński - nieduży składany nożyk - kosztował 65 pln u kolesia z allegro (używam od tygodnia i nieźle sobie radzi)

więc myślę że taki wojskowy pewnie ze 150 może 200 pln z jakaś przyzwoitą pochwą i przyzwoitej wielkości ;-)

na razie badam temat -
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: noże w ASG - pytanie

Postprzez Ponton » 10 sty 2010, o 05:25

Blacha, zapomnij że uda ci się ściągnąć z Chin repliki noży z oznaczeniami ZNANYCH MAREK takich jak Colt,czy KABAR. Bez certyfikatu pochodzenia nie przejdą odprawy celnej. Mi wyroby z tej samej fabryki trzymali dwa tygodnie i dumali, co z tym zrobić - repliki Shin- gunto... bo fabrycznie postarzane i kombinowali, czy nie sprzed 1945.. Wreszcie uznali,że to nie ilości handlowe i oddali. Ale cło naliczyli z kosmosu,że żałowałem zakupu. Więc jak nie chcesz stracić pieniędzy, to sobie odpuść.. Jedna firma z Allegro od noży - Kr**ders, miała już sprawę w sądzie o naruszenie prawa do znaku towarowego, o te same noże chodziło.Oficjalni dystrybutorzy tych marek nie śpią...
Ponton
 

Re: noże w ASG - pytanie

Postprzez Blacha » 10 sty 2010, o 21:44

ale jeśli sprzedajesz mówiąc oficjalnie że to podróba to też ?
na allegro tego od zajebania gdzie wciskają to jako oryginał i nikt z tym nic nie robi (zgłaszamy to z forum nożowego)
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: noże w ASG - pytanie

Postprzez heavenly » 10 sty 2010, o 22:09

Blacha napisał(a):ale jeśli sprzedajesz mówiąc oficjalnie że to podróba to też ?
na allegro tego od zajebania gdzie wciskają to jako oryginał i nikt z tym nic nie robi (zgłaszamy to z forum nożowego)


ZNAK TOWAROWY - to podlega ochronie. Jeśli jednak wzór noża też jest zastrzeżony (kształt) - to również jest chronione i kopiować nie wolno. Jeśli jednak ochronie podlega tylko nazwa - to repliki będące odwzorowaniem oryginału, bez oryginalnego logo, jako replikę sprowadzić możesz i sprzedać legalnie. Jeśli sprzedasz jako oryginał - złamiesz prawo (w uproszczeniu). Transport noży zaopatrzonych w oryginalne logo, opakowanie, itp. cechy, a będących dziełem innej firmy - zostanie zatrzymany na granicy a Ty będziesz miał nieliche kłopoty.

Chińczycy podrabiają wszystko. Widziałem zapalniczki Zippo podrobione perfekcyjnie, łącznie z pudełkiem, skórzanym etui itp... Kosztowały po 8-10 USD. I miały komplet napisów i znaków oryginalnego producenta. Tak więc można podrobić co się chce - tylko że wpadka zaboli;-)
Potrzebujesz jakiejś przeróbki elektrycznej w replice czy radiu? Zajrzyj tutaj: viewtopic.php?f=155&t=6267
Avatar użytkownika
heavenly
 
Posty: 611
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:34
Lokalizacja: Warszawa Praga
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 0

Re: noże w ASG - pytanie

Postprzez Chaota » 11 sty 2010, o 22:52

Ech, szkoda. Na żelazo Extrema Rato jeszcze dłuuugo nie będzie mnie stać.
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Re: noże w ASG - pytanie

Postprzez Blacha » 13 sty 2010, o 22:08

chyba dupa zbita z tego projektu mnie wyjdzie co najwyżej

a szkoda .....
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009


Powrót do Wyposażenie i umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości