Kabura do KSC USP - co wybrać?

O fatałaszkach i bibelotach.

Kabura do KSC USP - co wybrać?

Postprzez Arrow » 12 lut 2010, o 13:54

Testowałem mojego USP na kaburze Mudpil z Miwo i za każdym razem przy wkładaniu pistoletu do kabury zamek odsuwał się w tylne położenie, niestety nie idzie go zablokować bezpiecznikiem by się nie przesuwał. Jaką kaburę polecacie (najchętniej udową) by można było wkładać pistolet jedną ręką, bez powodowania mimowolnego odciągania zamka? Czy ten nieszczęsny zamek idzie jakoś zablokować przy wkładaniu, znacie jakiś patent?
Z góry dzięki za pomoc.
Arrow
 
Posty: 597
Dołączył(a): 9 wrz 2009, o 13:17
Lokalizacja: Osowiec
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kabura do KSC USP - co wybrać?

Postprzez Coen » 12 lut 2010, o 15:30

Jesli dysponujesz wieksza iloscia kasy to chyba najbardziej proponowalbym Ci safarilanda :)
Avatar użytkownika
Coen
 
Posty: 464
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 13:37
Lokalizacja: Mroków
White Cross: R.R.T.S.
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Kabura do KSC USP - co wybrać?

Postprzez Mathias » 12 lut 2010, o 16:01

Kompozyty najlepsze. To o czym piszesz to "zaleta" miękkich kabur, dochodzi jeszcze automatyczne wypinanie magazynka
w jednostkach broni o odpowiednio wystającym lub delikatnym przycisku zwalniacza :)
Mam Serpe BH 1911 i jestem zadowolony, ale może być i "Safarka" :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Mathias
 
Posty: 24
Dołączył(a): 10 lut 2010, o 00:14
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: YELNET
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kabura do KSC USP - co wybrać?

Postprzez Arrow » 15 lut 2010, o 10:27

Dzięki za info, nie są one niestety tanie, w związku z tym czy są dostępne dobre kopie w/w kabur które pasują do USP?
Czy ktoś miał do czynienia z taką kaburą? http://www.taiwangun.com/wyposazenie_taktyczne_kabury_torby/kabura_na_platformie_udowej_z_mozliwoscia_montazu_na_pasie_taktycznym_do_usp_-tan_a_c_m-1759.html
Arrow
 
Posty: 597
Dołączył(a): 9 wrz 2009, o 13:17
Lokalizacja: Osowiec
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kabura do KSC USP - co wybrać?

Postprzez Mathias » 15 lut 2010, o 10:34

Kopia Serpy BH. Za te pieniądze brać natychmiast :)
Nawet jak ma się szybko rozlecieć to i tak, moim zdaniem warto...
Obrazek
Avatar użytkownika
Mathias
 
Posty: 24
Dołączył(a): 10 lut 2010, o 00:14
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: YELNET
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kabura do KSC USP - co wybrać?

Postprzez Arrow » 15 lut 2010, o 12:46

A jak sprawuje się płetwa w naszych warunkach, czy nie wysuwa się ze spodni w trakcie dynamicznej gry (bieganie, padanie, itp.)?
Znalazłem jeszcze kabury IMI DEFENCE http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=3574 i Fobusa http://www.arobron.pl/product_info.php/products_id/8587?osCsid=16435dcde6822d7989cd394346ca3d38, które są w dość przyzwoitych cenach, co o nich sądzicie?
Arrow
 
Posty: 597
Dołączył(a): 9 wrz 2009, o 13:17
Lokalizacja: Osowiec
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kabura do KSC USP - co wybrać?

Postprzez Mathias » 15 lut 2010, o 13:00

Wspominałeś, że chcesz udową... Płetwa jest długa i trochę czasu jej potrzeba na wysunięcie (na bank poczujesz). Poza tym ma otwory, przy pomocy których możesz sobie zrobić zabezpieczenie w postaci pętli np. z paracordu. W kopii Serpy masz 3 opcje (w tym jedna na pas bez możliwości wysunięcia) w pozostałych tylko opcja pas/spodnie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mathias
 
Posty: 24
Dołączył(a): 10 lut 2010, o 00:14
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: YELNET
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kabura do KSC USP - co wybrać?

Postprzez krzy_chu » 15 lut 2010, o 22:20

Shit! Kopia serpy za niewiele ponad stówkę... Jak to się stało, że nie widziałem tego wcześniej??? Satysfakcja z posiadania oryginału chyba jednak nie rekompensuje różnicy w cenie.
Avatar użytkownika
krzy_chu
 
Posty: 11
Dołączył(a): 21 sty 2010, o 17:16
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 2007

Re: Kabura do KSC USP - co wybrać?

Postprzez Blacha » 28 lut 2010, o 21:18

sam sie nad tym mocno zastawiam - te z taiwanguna fajne są i tanie
tylko jestem ciekaw opinii kogoś kto używał tych ich kabur - czy nie rozpadają sie po tygodniu
bo cena zacna jest - tylko że albo to okazja albo straszne gówno.
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Kabura do KSC USP - co wybrać?

Postprzez Arrow » 1 mar 2010, o 11:51

Zamówiłem w/w kaburę, jak dojdzie i trochę się z nią obeznam, skrobnę coś niecoś o niej.
Arrow
 
Posty: 597
Dołączył(a): 9 wrz 2009, o 13:17
Lokalizacja: Osowiec
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kabura do KSC USP - co wybrać?

Postprzez Blacha » 1 mar 2010, o 12:39

bedę zobowiązany
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Kabura do KSC USP - co wybrać?

Postprzez Ari » 3 mar 2010, o 17:56

Ja mam kabure z taiwana ale do beretty.
Bardzo fajna kabura. Niestety ma do dupy klamry - najlepiej je od razu wymienić. Poza tym wszystko jak najbardziej OK i warto moim zdaniem. To tak dla Ciebie Blacha ;)
Avatar użytkownika
Ari
 
Posty: 1050
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:39
Lokalizacja: Sochaczew
White Cross: ECS
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Kabura do KSC USP - co wybrać?

Postprzez Dalej » 3 mar 2010, o 22:44

http://www.arobron.pl/product_info.php/ ... 4346ca3d38

Miałem do GLocka.
Nie polecam. Czemu?

Cały dynks tego typu kabury polega na tym że broń musisz wyszarpnąć żeby wyjąć. Na spokojnie, w ręku, to działa,- w praktyce szarpiesz się z tym jak wariat, zwłaszcza w sytuacji stresowej.
Ciągnie toto za pas, przekręca się na odzieży i pasie które są przecież elastyczne. Co innego gdybyś miał to zainstalowane na stalowej zbroi czy ścianie...
Dużo lepsze te z guzikiem. Broń powinna się wysuwać z kabury, a nie żeby ją trzeba wyrywać. A, i błyskawicznie zdarłem lakier z zamka.
Koniec końców sprzedałem swoją policjantowi, a miałem dobrą, oryginał i z regulowanym kontem 360 stopni.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kabura do KSC USP - co wybrać?

Postprzez Blacha » 3 mar 2010, o 23:46

fobusa mam w sklepie do beretty
jak sie go skręci tak żeby ładnie pistolet wyciągał się - to strach biegać z tym
do zawodów ipsc sie nadało ale bałem sie żeby nie było biegania z klamką w kaburze....

jak dokręciłem tak żeby klamka sama nie wypadała to przy szybkim wyjęciu owszem wyszarpałem - ale ze spodniami pod pachą już bo wszystko podjechało z kaburą do góry.

jakbym miał brać plastika to z przyciskiem na bank

Ari prócz klamerek wszystko git ? nie pęka, nie wypacza się ten plastik ?
bo klamry czy nawet gumy to znikomy koszt do wymiany - ważne czy ten plastik nie jest dupny.

ps. ile czasu masz tę kaburę ?
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Kabura do KSC USP - co wybrać?

Postprzez Ari » 4 mar 2010, o 16:00

Plastik kabury jest solidny - gruby. Bawiłem się nim w zginanie i podgrzewanie aby pasowałą moja beretta z szynami i jest cacy.
Paski i gumy sa dobre i nie trzeba ich wymieniac. Jedynie klamry ktore predzej czy pozniej - pekna

Kabure mam dopiero 1 strzelanke

Bym zapomnial - kabura plastik z taiwana, nie pasuje do USP .45. Pasuje ona tylko do wersji Compact
Avatar użytkownika
Ari
 
Posty: 1050
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:39
Lokalizacja: Sochaczew
White Cross: ECS
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Kabura do KSC USP - co wybrać?

Postprzez Blacha » 5 mar 2010, o 00:07

no w sumie jeśli mi będzie potrzebna to do wersji compact właśnie ;-)
dzięki wielkie za info

ps. można by taiwanowi napisać bo jak pytałem czy ta kabura jest do wersji pełnej czy do compact to odpisali że nei wiedzą i nie mają jak sprawdzić
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Kabura do KSC USP - co wybrać?

Postprzez Arrow » 5 mar 2010, o 11:06

Kurcze, na zdjęciach wygląda że załadowali do niej USP 0.45, co sugeruje brak stopki magazynka i kolor OD rękojeści. No nic, mleko się rozlało, zamówienie już zrealizowane, więc będę jak dojdzie paczka to się przekonam naocznie. Pozytywne jest w tym wszystkim to, że mam większego niż Blacha... :-D
Arrow
 
Posty: 597
Dołączył(a): 9 wrz 2009, o 13:17
Lokalizacja: Osowiec
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kabura do KSC USP - co wybrać?

Postprzez Blacha » 5 mar 2010, o 16:59

ja nie mam w ogóle ;-)
niestety w czasie "kupna" padł usp i nie wiem czy będzie naprawiony czy w ogóle nie będzie go już na sprzedaż.
więc chwilowo jestem przystopowany
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Kabura do KSC USP - co wybrać?

Postprzez Feniks » 5 mar 2010, o 22:48

http://www.securityland.com.pl/

Mają tam kabury do glocka i walthera P99. Nie znam rozmiarów USP, ale może będzie pasować. Co do samej kabury, to używam udową od pół roku i złego słowa o niej powiedzieć nie mogę. Jest super. No chyba, że się zapiaszczy. :P Dokładniej ja mam wersję 2007 z nieco innym zamkiem (takim na klips). Kosztuje to coś koło 250 PLN, ale moim zdaniem naprawdę warto.
Avatar użytkownika
Feniks
 
Posty: 196
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 19:47
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ARR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kabura do KSC USP - co wybrać?

Postprzez Blacha » 6 mar 2010, o 10:54

znam ich kabury
na allegro wystawiają je taniej (użytkownik: holsters)
niestety robią tylko do glocka i p99 bo tylko do tego mają "formę"
mejlowałem z nimi i nawet chciałem im podrzucić pare klamek na formy ale odpisali że musi być specjalna jakaś i koszt jej zrobienia to jakiś tysiak
oni mają głownie z policji itp. służb zamówienia więc usp itp. klamki nie są w ch grupie docelowej popularne.
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Kabura do KSC USP - co wybrać?

Postprzez Arrow » 8 mar 2010, o 16:44

No to kabura w wersji TAN dotarła, i tak jak pisał Ari jest ona przenaczona do wersji USP compact, 0.45 nie wchodzi do końca (inny kształt kabłąka).
Na pierwszy rzut oka kabura wygląda bardzo przyzwoicie, plastik kabury są dość sztywne i nie sprawiają wrażenia jakby miały się zaraz rozpaść, co ciekawe na każdej części kabury widnieją oznaczenia oryginalne Blackhawka. Przycisk zwalniacza pistoletu działa bardzo pewnie dzięki dobrej sprężynie (ani za mocna ani za słaba), jedynie trzpień naciągający sprężynę ma tendencje do wysuwania i lepiej go po prostu zaślepić np. gorącym plastikiem. Niestety nie jestem w stanie ocenić kabura jest dobrze spasowana i czy pistolet " nie lata" w kaburze, trzeba by przymierzyć wersję compact. Klamry na paskach udowych też nie za specjalne i lepiej zawczasu je wymienić.
Najmniej solidne wrażenie sprawiają nylonowe paski, a właściwie przeszycia tychże pasków, nie są one bowiem ryglowane a jedynie pociągnięte jedną nitką i z pewnością będą się szybko pruć jak szybko odpruwają się rzepy w Helikonie :-)
Przy przykręcaniu montażu typu płetwa czy tego na pasek dobrze jest dać podkładki sprężynujące by się śruby same nie odkręcały.
Ogólnie daję 4+ z racji kiepskich przeszyć, ale w sumie za te pieniądze to warto nabyć i dołożyć trochę pracy w upgrade.
Miało być krótko, a wyszedł elaborat... :-D

P.S. Moją kaburę będę zwracał Krakmana,jeśli ktoś chciałby ją ode mnie zanabyć po kosztach zakupu 101,21PLN (i oszczędzić na przesyłce) to proszę o PW do końca tygodnia.
Arrow
 
Posty: 597
Dołączył(a): 9 wrz 2009, o 13:17
Lokalizacja: Osowiec
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kabura do KSC USP - co wybrać?

Postprzez Coen » 8 mar 2010, o 17:10

Avatar użytkownika
Coen
 
Posty: 464
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 13:37
Lokalizacja: Mroków
White Cross: R.R.T.S.
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Kabura do KSC USP - co wybrać?

Postprzez Arrow » 8 mar 2010, o 17:31

Dzięki Coen, spróbuję aczkolwiek szukam w innym kolorze niż czarny.
Arrow
 
Posty: 597
Dołączył(a): 9 wrz 2009, o 13:17
Lokalizacja: Osowiec
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kabura do KSC USP - co wybrać?

Postprzez Blacha » 8 mar 2010, o 21:43

kurde może bym wziął tylko akurat jestem spłukany bo na targi do Norymbergi sie wybieram
a nic z osprzetu nie potrzebujesz ?

na priv podamy ;-)
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Kabura do KSC USP - co wybrać?

Postprzez Coen » 8 mar 2010, o 21:56

[quote="Arrow"]Dzięki Coen, spróbuję aczkolwiek szukam w innym kolorze niż czarny.[/quote]


zawsze mozesz pomalowac jakas farbka do repli,broni czy czegos tam.
Avatar użytkownika
Coen
 
Posty: 464
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 13:37
Lokalizacja: Mroków
White Cross: R.R.T.S.
Na starym Warriorze od: 2006


Powrót do Wyposażenie i umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości