Śpiwór

O fatałaszkach i bibelotach.

Śpiwór

Postprzez Kamil » 23 kwi 2010, o 17:38

Możecie mi polecić jakiś mały, ciepły śpiwór? Mam bardzo dobry, ciepły śpiwór (do -12C), niestety był przemyślany na przewożenie go w bagażniku ;) A jak przypiąć go do plecaka, to już niestety robi się bardzo niewygodnie. Na szkoleniu Greya wspomniano o Recon 3, przy okazji stwierdzając że jest bardzo zimny, więc niestety odpada. Jest jakaś dobra alternatywa?
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Śpiwór

Postprzez Dalej » 23 kwi 2010, o 17:41

Nie!
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Śpiwór

Postprzez Łukasz » 23 kwi 2010, o 17:42

.
Ostatnio edytowano 1 maja 2010, o 21:00 przez Łukasz, łącznie edytowano 1 raz
Łukasz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 11 lis 2009, o 18:35
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Śpiwór

Postprzez Kamil » 23 kwi 2010, o 17:52

Łukasz napisał(a):Sprawdź ofertę Snugpaka, np. Elite 3.


No wygląda fajnie. Masz z nim jakieś doświadczenie (albo ktokolwiek?). Czy to faktycznie trzyma do tych -10C?
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Śpiwór

Postprzez Izzy » 23 kwi 2010, o 18:33

mały, ciepły śpiwór?


A ile jesteś gotów wydać?
God gave you a soul,
Your parents, a body,
Your country a rifle,
Keep all of them clean

http://www.facebook.com/Warsaw.Spartans
Avatar użytkownika
Izzy
 
Posty: 990
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 16:59
Lokalizacja: Izzybelin
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: Śpiwór

Postprzez Kamil » 23 kwi 2010, o 18:35

Myślę, że do 350zł.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Śpiwór

Postprzez Dalej » 23 kwi 2010, o 18:36

co z ciebie za afgan
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Śpiwór

Postprzez Kamil » 23 kwi 2010, o 18:39

Nawet w Afganie mieli ciepłe śpiwory :)
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Śpiwór

Postprzez Dalej » 23 kwi 2010, o 18:54

Jakie? Model, marka, nakład.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Śpiwór

Postprzez Kamil » 23 kwi 2010, o 19:18

Dalej napisał(a):Jakie? Model, marka, nakład.


Buehehehe, kiedy mówisz o radzieckim sprzęcie, wyłącz amerykańskie myślenie... Marka... pfff.... A tak w ogóle, niechże jakiś mod się zlituje i usunie Daleja z mojego wątku, razem z tym całym offem :)
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Śpiwór

Postprzez Dalej » 23 kwi 2010, o 19:38

No co, po prostu jestem sceptyczny.

Znając CCCP, podejrzewam że wydanie na noc paru koców bez wszy było luksusem, a ty niespecjalnie starasz mi się udowodnić że nie mam racji :)
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Śpiwór

Postprzez Kamil » 23 kwi 2010, o 19:46

Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Śpiwór

Postprzez kulfon » 23 kwi 2010, o 19:59

A podczepię się do pytania o śpiwory. Ostatnio słyszałem kilka dobrych opinii o wyrobach fjord nansen, a googlowanie niezbyt je zweryfikowało. Czy ich śpiwory są złe, czy po prosty nie dają +5 do lansu przez turystyczne pochodzenie? Czy na lato ten, a na wiosnę/jesień ten będzie dobrym pomysłem? </koniecporywaniatematu>
Obrazek
kulfon
 
Posty: 97
Dołączył(a): 9 lut 2010, o 18:53
Lokalizacja: Warszawa, Bielany
Na starym Warriorze od: 0

Re: Śpiwór

Postprzez Tato » 23 kwi 2010, o 20:50

Mam jak najlepsze doświadczenia z produktami Fjord Nansen. Śpiworów nie używałem, ale innych rzeczy które sa wysokiej trwałości. Śpiwór 650g? Ladnie, nawet jak na letni, zwłaszcza przy tej cenie.
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: Śpiwór

Postprzez Goorock » 23 kwi 2010, o 20:52

Fjord nansen są dobre, lekkie i wygodne śpiworki.
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Śpiwór

Postprzez Echelon4 » 23 kwi 2010, o 22:08

Dalej napisał(a):Jakie? Model, marka, nakład.


Buhhehehehe.....
Obrazek
Echelon4
 
Posty: 637
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 19:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PI
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Śpiwór

Postprzez Grey » 25 kwi 2010, o 05:18

http://fia.com.pl//index.php?option=com ... Itemid=100

Ja osobiście nic nie polecam - mam Recon 4 ale nie spałem w nim w trudnych warunkach. Wcześniej miałem jakiś podarowany przez rodziców za ok 70-80 zł i spałem w nim przy -12C (w lekko przemoczonym ubraniu i półsnem)
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Śpiwór

Postprzez Python » 25 kwi 2010, o 08:00

na allegro bywają śpiwory KSK Carinthia po 350zł, mam - polecam.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Śpiwór

Postprzez Blacha » 25 kwi 2010, o 12:15

kup jakiś dobry turystyczny
fjodra nie mam ale sporo ludzi chwali

ja kilka lat temu posłuchałem kumpla w sklepie z tego typu sprzętem i kupiłem Bergsona śpiwór 600
każda złotówka na niego wydana zwróciła się w 600 % już
maleństwo po złożeniu (wchodzi w małą kieszeń boczną plecaka) - ale ja hard corem nie jestem i w zimie nie spałem w nim

tylko trzymaj sie z daleka od alpinusa
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Śpiwór

Postprzez goren » 25 kwi 2010, o 20:07

Ja posiadam Recon 4. Spałem w nim m.in. na Pustyni Błędowskiej pod gołym niebem. Powyżej 4°C i w mundurze było mi całkiem ciepło. Przy 0°C już lekko trzącha ale kimnąć się da. Fajną rzeczą jest zasuwana na suwak moskitiera.
Avatar użytkownika
goren
 
Posty: 157
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 12:30
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Core Team
Na starym Warriorze od: 2007

Re: Śpiwór

Postprzez yamnick » 26 kwi 2010, o 16:50

Goorock napisał(a):Fjord nansen są dobre, lekkie i wygodne śpiworki.


Na ostatnim RR miałem Exped'a 700 z extreme do -22 bo jak każdy jamnik lubię mieć ciepło ;) Śpiwór jest lekki jak na swoje parametry : 1400g, niewielki i wydaje się dawać to co obiecuje.
W czasie pamiętnej nocy nie było mi zimno wcale mimo że nie mieliśmy namiotów "w polu" a nie spałem w polarze i gore. Generalnie bardzo polecam ten model bo go znam, ale inne też pewnie są OK.
Always remember the goodness of animals. You see, my dachshund is discreet and will never betray me — I cannot say that of any human being...

Wilhelm Canaris
Avatar użytkownika
yamnick
.
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 6-th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Śpiwór

Postprzez Tato » 26 kwi 2010, o 17:00

Po ostatnim RR zainteresowanie tematem "jaki śpiwór?" będzie chyba narodzie duże... :)
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: Śpiwór

Postprzez Kamil » 26 kwi 2010, o 17:10

@Yamnick - a jak byłeś ubrany? To mi da jakiś ogląd na ciepłotę tego śpiwora, bo ja tę noc przetrwałem całkiem znośnie, ale spałem chyba w 4 podkoszulkach i polarze.

edit
Aha, właśnie sobie sprawdziłem ten model i niestety odpada, raz cenowo, po drugie mam alergię na pierze :( Potrzebuję syntetyka.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Śpiwór

Postprzez yamnick » 26 kwi 2010, o 17:21

Kamil napisał(a):@Yamnick - a jak byłeś ubrany?


Zwyczajowo do boju zakładam stringi w woodlandzie i siatkową koszulkę obszytą futerkiem w kolorze nutria brown

But seriously... W nocy z pt na sob spaliśmy w namiocie i więc sietotalnie roznegliżowałem do t-shirta i gaci :). W sobotę miałem jakąś termokoszulkę i bluzę oraz spodnie bdu bo nie chciało mi się zdejmować. Aha, śpiwór był w bivy coverze gore. Wydaje mi się jednakoż że zanim zrobiło się najzimniej (3,4 nad ranem) to okrutne dowództwo (pozdrowienia dla Taty) zarządziło pobudkę i musiałem opuścić cieplutką norkę żeby bez sensu łazić nocą po lesie z karabinkiem na plastikowe kulki ;)

Najfajniejszy w tym śpiworze jest i tak fluorescencyjny uchwyt zamka błyskawicznego :)

Edit: przeczytałem o alergii, zatem może ten: http://www.fjordnansen.com.pl/site/?mod ... 9&prod=478 na pewno ciepły tyle że minimalnie cięższy i możliwe że większy po spakowaniu

Tato dziękuje za pozdrowienia i cieszy się że nie miał okazji widzieć Yamnicka roznegliżowanego do t-shirta i gaci (pewnie brudnych). Brrr.
Always remember the goodness of animals. You see, my dachshund is discreet and will never betray me — I cannot say that of any human being...

Wilhelm Canaris
Avatar użytkownika
yamnick
.
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 6-th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Śpiwór

Postprzez Kamil » 26 kwi 2010, o 17:32

yamnick napisał(a):
Edit: przeczytałem o alergii, zatem może ten: http://www.fjordnansen.com.pl/site/?mod ... 9&prod=478 na pewno ciepły tyle że minimalnie cięższy i możliwe że większy po spakowaniu


Też go przylukałem. Wygląda ciekawie, a i cena przyzwoita. Widzę, że mam dystrybutora tuż pod nosem, więc przejdę się i zobaczę te śpiworki na żywo.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Śpiwór

Postprzez Struś » 26 kwi 2010, o 17:35

Tato napisał(a):Po ostatnim RR zainteresowanie tematem "jaki śpiwór?" będzie chyba narodzie duże... :)

Ze swojej strony w temacie RR2 mogę powiedzieć, że pomimo kiepskiego jak na te warunki śpiwora (mumia BW) wyspałem się dobrze jak nigdy na milsimie. Fakt, że ubrałem na siebie praktycznie wszystko co miałem w plecaku, ale jednak było mi ciepło :P
Avatar użytkownika
Struś
 
Posty: 83
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 16:42
Lokalizacja: Różan/Warszawa
White Cross: FIA
Na starym Warriorze od: 0

Re: Śpiwór

Postprzez Tato » 26 kwi 2010, o 22:36

No właśnie, nie zakładałem wszystkiego bo przy opuszczaniu śpiwora czułem niemal fizyczny bół i drgawki z zimna, więc musiałem mieć coś żeby na siebie nakładać. :)
Używam MSS (Modular Sleeping Bag), który jest świetny ale nie spełnia kryteriów Kamila bo ani on mały ani tani (i ma kontrakt USA co zapewne mogłoby doprowadzić Kamila do wysypki i nudności). Na RR używałem tylko część Intermediate Cold + Bivvy i było na skraju komfortu termicznego ok 0400-0500 czyli kiedy temp była najniższa (ok -5).
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: Śpiwór

Postprzez kulfon » 26 kwi 2010, o 23:01

Tato napisał(a):Używam MSS (Modular Sleeping Bag), który jest świetny ale nie spełnia kryteriów Kamila bo ani on mały ani tani (i ma kontrakt USA co zapewne mogłoby doprowadzić Kamila do wysypki i nudności)

Po "odkażeniu" mudżahedinem być może byłby zdatny do użytku ;)
Obrazek
kulfon
 
Posty: 97
Dołączył(a): 9 lut 2010, o 18:53
Lokalizacja: Warszawa, Bielany
Na starym Warriorze od: 0

Re: Śpiwór

Postprzez CASE » 26 kwi 2010, o 23:13

Tato napisał(a):Po ostatnim RR zainteresowanie tematem "jaki śpiwór?" będzie chyba narodzie duże... :)


Dokładnie to samo pomyślałem :)

Na B20 na Błędowskiej jeden spał w Reconie 3 - prawie umarł. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale producenci śpiworów podają temperaturę, w jakiej masz szansę przeżyć noc bez późniejszej amputacji kończyn, jeśli jesteś dobrze odżywiony i masz odpowiednio dużo samozaparcia. Ta "komfortowa" jest sporo wyższa.
Najskuteczniejszy póki co wydawał się brytyjski "arktyczny" - ale wielki jak cały plecak.
Obrazek
Avatar użytkownika
CASE
 
Posty: 491
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:56
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: RIR, MGPP
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Śpiwór

Postprzez Tato » 26 kwi 2010, o 23:43

CASE napisał(a):...producenci śpiworów podają temperaturę, w jakiej masz szansę przeżyć noc bez późniejszej amputacji kończyn,...Ta "komfortowa" jest sporo wyższa.

Na stronie z Nansenami od Kulfona podawane sa 3 temperatury: min, komfort i max. Uczciwie. Na moim Reconie-4 jest napisane -5. Hehe. Spałem w nim przy zero- minus jeden i telepało mna jakbym dostał ataku tańca Św. Wita. -5 st? Dziekuję, postoję.
MSS instrukcja opisuje jako:
Moduł patrol: min 0 st (komf nie podany uważam że jakieś +5 +7)
Moduł Intermediate Cold: od 0 st do -17 st (ha ha!) wg mnie komf -5 do -7st, tyle było na RR i spałem bez telepki w bieliżnie termicznej, BDU i polarze 100 (w stopy zimno).
Oba moduły połączone: od -10 do -30 (przy zastrzeżeniu że spi się we wszystkich warstwach ECWCS :) ). Trudno mi ocenić temp komfort. Spałem w nim przy -10 i było mi gorąco w gaciach i bez skarpetek. Jestem przekonany że -20 w normalnym ubraniu polarowym da radę.
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: Śpiwór

Postprzez Chaota » 27 kwi 2010, o 07:38

Ja na RR2 spałem pod cywilnym wolfgangiem 7X hollow fiber, komfort +5 - 0.
Na sobie bielizna termiczna, polar, kombi i skarpety sibir 200. Co wam powiem to wam powiem, ciepło mi było mimo że w bagnie po kostki spałem ;)

Jak mnie zluzowali z LPOP (2-ga w nocy) myślałem że zdechne.
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Re: Śpiwór

Postprzez yamnick » 27 kwi 2010, o 10:53

Ciekawy psiworek znaleziony przez Kowala (naszego Kowala przez "w")

http://www.lafuma.com.pl/site/view/Prod ... &context=3

800 g przy Extreme -17 to parametry tak dobrę że aż dziwne ;)
Always remember the goodness of animals. You see, my dachshund is discreet and will never betray me — I cannot say that of any human being...

Wilhelm Canaris
Avatar użytkownika
yamnick
.
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 6-th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Śpiwór

Postprzez Wokash » 27 kwi 2010, o 12:45

CASE napisał(a):
Tato napisał(a):Na B20 na Błędowskiej jeden spał w Reconie 3 - prawie umarł.


A jeden spał bez śpiwora i żyje... [emot] jeśli mnie pamięć nie myli to w tym Reconie spał Rodriquez i o ile go pamiętam był zachwycony jak ciepło...
Mi w brytyjskim zimowym nie jest przesadnie ciepło... chociaż jest wielki jak plecak...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Śpiwór

Postprzez Ziółek » 27 kwi 2010, o 23:16

Tato jak dbasz o swojego MSS'a? Bo nie wiem czy go oddać do pralni czy samemu powalczyć.
Piszcie więcej bo nie mam czego w pracy czytać.
Ziółek
 
Posty: 124
Dołączył(a): 15 wrz 2009, o 14:42
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: STALKERS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Śpiwór

Postprzez Brunner » 28 kwi 2010, o 01:41

Kamil napisał(a):
yamnick napisał(a):
Edit: przeczytałem o alergii, zatem może ten: http://www.fjordnansen.com.pl/site/?mod ... 9&prod=478 na pewno ciepły tyle że minimalnie cięższy i możliwe że większy po spakowaniu

Też go przylukałem. Wygląda ciekawie, a i cena przyzwoita. Widzę, że mam dystrybutora tuż pod nosem, więc przejdę się i zobaczę te śpiworki na żywo.

Tyle ,że ten jak i inne śpiwory z tego linka mają strasznie oczojebne kolory. Czy to na milsimach nie będzie ich wadą?
Zresztą są teamy które nie tolerują kolorowych śpiworów np. FIA (flecktarn, i chyba jeszcze w ostateczności czarny) inne teamy pewnie podobnie.


Ja sam do tej pory używałem śpiwora typu: zwykły w kolorowe ciapki (chyba polska produkcja) a na pewno wiekowy bez kaptura i innych bajerów.
Przez prawie 3 miesiące spałem w nim. Czasem pewnie przy (-1, -2) okresowo w nocy) fakt ,że głównie w samochodzie a jak było zimniej to psa wpuszczałem. Ale na pewno się sprawdził i nic sobie nie odmroziłem ani nie wychłodziłem śmiertelnie. Było raczej komfortowo, no ale nie mam porównania z innymi śpiworami.

I moje pytanie: Czy ktoś użytkuje lub użytkował śpiwór typu: „Commando” jest to bardzo lekki i po złożeniu bardzo mały śpiwór. Podają temperaturę (-4) Ale jak to wygląda w praktyce? Szczególnie jeśli chodzi o osoby starsze. Zdaje sobię sprawę ,że te (-4) o ile są to realne dane, jest temp. graniczną Ale np. czy przy zerze jest wmiarę OK?



A jeden spał bez śpiwora i żyje... [emot]

Heh, dokładnie, pewnie nie ma osoby która choć raz nie kimała na tzw. glebie (wersja luksusowa to ławka w parku:) i żyjemy:)
Ostatnio edytowano 28 kwi 2010, o 16:23 przez Brunner, łącznie edytowano 1 raz
Staraj się wyglądać głupio - przeciwnik może mieć mało amunicji i nie będzie chciał jej marnować na Ciebie.
Avatar użytkownika
Brunner
 
Posty: 305
Dołączył(a): 31 paź 2009, o 17:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ccs
Na starym Warriorze od: 0

Re: Śpiwór

Postprzez Wokash » 28 kwi 2010, o 06:39

Brunner napisał(a):Tyle ,że ten jak i inne śpiwory z tego linka mają strasznie oczojebne kolory. Czy to na milsimach nie będzie ich wadą?
Zresztą są teamy które nie tolerują kolorowych śpiworów np. FIA (flecktarn, i chyba jeszcze w ostateczności czarny) inne teamy pewnie podobnie.


Jeżeli team czegoś nie toleruje i jesteś w tym teamie to siła wyższa... tym sposobem mam mój zimowy śpiwór UK...
Co do kolorowych śpiworów. Jeśli jesteś BPP to wybierz w miarę stonowany i tyle bo jeśli nie jesteś sniperem czy UbrPr0totalcommando, a przeciwnik podszedł na odległość, że widzi twój śpiwór to i tak masz prze...ne... Z resztą można kupić goretexowy pokrowiec na śpiwór chroni dodatkowo przed deszczem jak nie ma namiotu...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Śpiwór

Postprzez yamnick » 28 kwi 2010, o 07:53

Brunner napisał(a):Tyle ,że ten jak i inne śpiwory z tego linka mają strasznie oczojebne kolory. Czy to na milsimach nie będzie ich wadą?


Nie wydaje mi się albowiem jeżeli śpisz w namiocie to kolor i pochodzenie śpiwora znaczenia nie ma (chyba że jesteś kontraktowym purystą, a jeżeli bez namiotu to są bivy covery, także w jedynie słusznym woodlandzie i oczojebny kolor nie będzie problemem.
Always remember the goodness of animals. You see, my dachshund is discreet and will never betray me — I cannot say that of any human being...

Wilhelm Canaris
Avatar użytkownika
yamnick
.
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 6-th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Śpiwór

Postprzez Tato » 28 kwi 2010, o 12:59

Ziółek napisał(a):Tato jak dbasz o swojego MSS'a? Bo nie wiem czy go oddać do pralni czy samemu powalczyć.

Ani sie w niego nie zsikałem ani w błocie nie położyłem więc jak do tej pory prania nie wymagał.
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: Śpiwór

Postprzez Kamil » 28 kwi 2010, o 20:46

Co do koloru - już o tym rozmawialiśmy w grupie. Ja osobiście doszedłem do wniosku, że w dzień i tak się go nosi w pokrowcu, więc kolor pokrowca jest ważniejszy. A w nocy i tak jest ciemno, więc wydaje mi się to bez znaczenia (a na dodatek mogę jeszcze spać w namiocie). Poza tym, co już wspomniał Yamnick, a mnie wcześniej zaproponował Zibid, istnieją bivy bagi, którymi w ostateczności mogę zamaskować śpiwór.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Śpiwór

Postprzez ZeRT » 28 kwi 2010, o 21:52

Wykosztowałem(całe 280zł) się jakiś czas temu na softie elite 1 military od snugpaka i w tym psimworku spałem na RR2 (całe 15 a później 30min!) w bdu i butach pod gołym niebem na karimatce. Nie pizgało mnie więc było ok. Na arizzonie podają temperatury 7/2 na pokrowcu jest napisane 5/0.
http://arizzon.com/html/produkty/030-00 ... ve/spiwory

Wiem, że nie do końca odpowiada wymaganiom, ale może warto kupić z czasem 2 śpiwory jeden do 0*C i drugi poniżej.
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Śpiwór

Postprzez Escalon » 29 kwi 2010, o 18:54

Też polecam snugpaka. Parametry nie są zawyżane. Przetestowane na RRII:P. Wyspałem się jak dziecko. Tylko te głupie szturmy nad ranem.....:)
Nie mogę Ci pomóc...Jestem Panterołakiem Ninja:)
Escalon
.
 
Posty: 103
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śpiwór

Postprzez ZeRT » 29 kwi 2010, o 19:21

Ta powiedział zmarzluch co przy -30 nam się prawie ugotował na twardo! ;)
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Śpiwór

Postprzez Blacha » 29 kwi 2010, o 21:30

kup zwykły
na mega pizgawę zapasowy jako wkład

http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,78372.0.html


na dole jest w cenie 22,50
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Śpiwór

Postprzez sanders-bravo » 12 maja 2010, o 16:11

Bardzo fajny, może nie zbyt mały, ale za to bardzo przydatny, jest śpiwór modułowy, wykorzystywany przez US Army i Marines. Jego wady to ciężar oraz wielkość. Zalet natomiast jest o wiele więcej.

Są takie moduły: śpiwór zielony - patrol bag (lekki i zajmujący mniej miejsca, czarny - śpiwór zasadniczy (grubszy i o wiele cieplejszy od zielonego INTERMEDIATE COLD), pokrowiec GORE-TEX (BIVY COVER) oraz worek do kompresowania (STUFF SACK PRESSION).

Można korzystać z każdego modułu oddzielnie i zabierać ze sobą, zależnie od panujących warunków atmosferycznych, najbardziej przydatny. Mozna połączyć wszystkie naraz i w efekcie otrzymać bardzo wygodne spanie nawet na mrozie. Można spać w tym śpiworze bezpośrednio na zaewnątrz, gdyż powłoka goretexowa doskonale chroni przed wilgocią i robakami.

Po włożeniu śpiwora do worka kompresyjnego, za pomoca taśm można go zmniejszyć do naprawdę małych rozmiarów. Wszystkie moduły z powodzeniem mieszczą się do plecaka z systemu ILBE i innych (ILBE sprawdzony w boju). Można go też z powodzeniem podczepić do dowolnego plecaka, nawet zwykłego asssault-packa'a

fota jak holman i spazzio nosili swoje śpiwory podczas szkolenia na Pustyni Błędowskiej

Obrazek

a tu fota jak spalismy w wykonanym przez nas stanowisku na imprezie Border War w Czechach, właśnie w tych śpiworach. Widoczne są śpiwory zielone, i czarne, i w pokrowcach gore.

Obrazek

Reasumując: warto moim zdaniem wydać parę groszy, od czasu do czasu ponosić, i mieć w domu śpiwór na każde warunki.
Obrazek
Me and Morgan...
Avatar użytkownika
sanders-bravo
 
Posty: 873
Dołączył(a): 25 kwi 2010, o 21:03
White Cross: Spear/Bravo Company
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Śpiwór

Postprzez Tato » 12 maja 2010, o 22:15

sanders-bravo napisał(a):Bardzo fajny, może nie zbyt mały, ale za to bardzo przydatny, jest śpiwór modułowy, wykorzystywany przez US Army i Marines.

Najpierw czytamy, potem piszemy.
Używam MSS (Modular Sleeping Bag), który jest świetny ale nie spełnia kryteriów Kamila ...
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Wyposażenie i umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości