Tłumiki dźwięku

O fatałaszkach i bibelotach.

Tłumiki dźwięku

Postprzez nomak » 4 maja 2010, o 19:42

Pytanie zasadnicze, czy tłumiki dźwięku w asg się przydają? Które są lepsze, te wkręcane na gwint, czy tzn QD (Quick Deatch) które można zdjąć z giwery w przeciągu chwili. Proszę więc osoby które używały/używają tłumików o wypowiedzenie się i ewentualne wrzucanie linków.
Avatar użytkownika
nomak
 
Posty: 861
Dołączył(a): 8 lis 2009, o 22:01
Lokalizacja: Ochota
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Tłumiki dźwięku

Postprzez Ari » 4 maja 2010, o 21:54

Tłumiki zdaja egzamin ale w zasadzie tylko te z Silesia Factory. Firmowe tłumiki takie jak G&P, KA itp. nie wytłumiaja tyle co potrafia wytłumić tłumiczki S-F.
Z tego co mi kiedyś kumpel opowiadał to niektore tłumiki QD maja tendencje do jakis luzów itp. i sie tak dobrze nie spisuja - ale dokładnie niestety nie powiem bo nigdy nie mialem z nimi do czynienia.
Avatar użytkownika
Ari
 
Posty: 1050
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:39
Lokalizacja: Sochaczew
White Cross: ECS
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Tłumiki dźwięku

Postprzez pablito » 4 maja 2010, o 22:32

Ja właśnie jutro odbieram tłumik produkcji G&G, dokładnie TEN, więc opisze swoje doznania. Miałem kupić z S-F, ale niestety aktualnie wstrzymali przyjmowanie nowych zamówień.
Avatar użytkownika
pablito
 
Posty: 780
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 0

Re: Tłumiki dźwięku

Postprzez Idzior » 4 maja 2010, o 22:52

Hmmm poza walorami estetycznymi to nie za duzo te tlumiki daja..
Nieznacznie zmieniaja odglos wystrzalu.
Ja uzywam bo wsadzilem w gnata dluzsza precke i stad chcialem ja zakryc.
A tak na marginesie to te QD fajnie wygladaja ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Idzior
 
Posty: 411
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 21:58
Lokalizacja: Funny Chubby Superhero
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Tłumiki dźwięku

Postprzez Blacha » 4 maja 2010, o 23:01

moim zdaniem te z silesia pod względem tłumienia są wyjątkowo kiepskie

w asg w zasadzie nie tłumią - zmieniają dźwięk tylko, służą do schowania długiej lufy - ew. czasem minimalnie wyciszają jeśli mamy mocną sprężynę itp.
Niestety w asg dźwięk to zazwyczaj gear box i jego trzeba by wyciszyć.

w gazówkach sie sprawdzają pod warunkiem stałego obiegu - bez blow backu

co do samych tłumików i konstrukcji - najprostsze są najlepsze, to co jest tłumikiem w asg nie ma wiele wspolnego z normalnymi tłumikami.
Osobiscie najlepsze wyniki osiągałem robiąc tłumiki 3 komorowe
pierwsza dłuższa komora i 2 krótsze - komory oddzielone podkładkami i zrobione z walków do wlosów (czasem szmatki jan niezbędny jeszcze)
tą metodą można wytłumić jakieś 80 - 90 % strzału przy gazówce (mam wiatrówkę na co2 podkręconą na ile się da - strzał z niej jest prawie tak głośny jak z broni palnej - bez tłumika nie da rady strzelać).
Kolejnym warunkiem jest długość i wielkość tłumika - im większy, dłuższy i bardziej pękaty tym lepiej tłumi nawet bez wypełnienia w środku.

ale w aeg to i tak wycisza max 15-20 % przy głośnym mocnym karabinku i dobrym tłumiku
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Tłumiki dźwięku

Postprzez pablito » 5 maja 2010, o 17:53

A o to i porównanie...nagrałem obie wersje:

M4 bez tłumika

M4 z tłumikiem

Jak słychać dźwięk rzeczywiście jest trochę przytłumiony i tak jak pisał Blacha jest to dość mała różnica.
Avatar użytkownika
pablito
 
Posty: 780
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 0

Re: Tłumiki dźwięku

Postprzez nomak » 5 maja 2010, o 18:08

czyli podsumowując tłumiki opłaca sie kupować tylko dla lansu lub ukrycia dłuższej lufy
Avatar użytkownika
nomak
 
Posty: 861
Dołączył(a): 8 lis 2009, o 22:01
Lokalizacja: Ochota
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Tłumiki dźwięku

Postprzez Python » 5 maja 2010, o 18:20

Niekoniecznie. Jak masz dobrze wytłumiony gearbox to efekt jest fajny.

Używałem kilku tłumików i:

QD do M4 - dwa razy zgubiłem, często także wypinał się częściowo dzięki czemu miałem shotguna :-) --- nie polecam

Długi tłumik do AUG - nakręcany, był świetny jeśli chodzi o tłumienie, natomiast też tracił centryczność i nie strzelał kulkami tylko je mielił :-/ ---- nie polecam

Krótki tłumik - działał fajnie ale nie tłumił ----- nie polecam :-)

Mimo to, całkiem fajnie wygląda tłumik, więc w sumie to nawet polecam.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Tłumiki dźwięku

Postprzez pablito » 5 maja 2010, o 18:21

Na to wygląda, ja kupiłem bo lubię wygląd karabinu z tłumikiem.
Avatar użytkownika
pablito
 
Posty: 780
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 0

Re: Tłumiki dźwięku

Postprzez Vario » 5 maja 2010, o 18:23

Jak pisał Blacha dźwięk powstaje w GB repliki. Jednak zobaczyłem różnice w chwili kiedy strzelano do mnie z MP5 SD.
Kiedy tłumik był na lufie repliki nie można było dokładnie i szybko określić miejsca z jakiego kolega strzelał kiedy zdjął tłumik hałas pozwolił na tyle szybko wykryć strzelca ze można było odpowiedzieć kompozytem;)
Ps. przeważnie w chwili strzelania GB jest dość blisko twarzy i uszu, trzeba więc wziąć poprawkę na tą odległość.
...518-708-663
Vario
 
Posty: 113
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 15:20
Lokalizacja: Wawa-Wesoła
Na starym Warriorze od: 0

Re: Tłumiki dźwięku

Postprzez pablito » 5 maja 2010, o 18:29

Według mnie różnica jest trochę większa w rzeczywistości niż na tym co nagrałem. Gdy przyłożymy ucho przy samym wylocie przy strzale bez tłumika jednak dzwoni w uchu trochę hehe z tłumikiem jest już dużo łagodniej, więc wydaje mi się, że dla człowieka w jakiejś odległości przed nami ten dźwięk będzie jednak zdecydowanie inny.
Jak napisał Python sam GB jeszcze nieźle hałasuje co powoduje lekkie przekłamania.
Avatar użytkownika
pablito
 
Posty: 780
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 0

Re: Tłumiki dźwięku

Postprzez Ari » 5 maja 2010, o 21:57

Przede wszystkim polecam troche poczytac apropo akustyki, wyciszania itp.

W tlumieniu w asg glownie chodzi o to, ze tlumik ucina pasma wysokie ktore sa o wiele latwiejsze do wykrycia i zlokalizowania przez nasz sluch. Niskie tony zas sa o wiele trudniejsze do zlokalizowania ich zrodla skad nadchodza, w dodatku pasma niskie przechodza przez drgrania przez przedmioty i po prostu sie - rozlewaja.
Czyli krotko mowiac - Nie wyciszymy repliki w 100% aby jej nie bylo slychac, ale mozna zrobic wszystko tak ze gdy strzelimy do kogos z 15m to ten ktos nawet jesli uslyszy strzal to po prostu nie bedzie w stanie latwo zrodla tego dzwieku zlokalizowac. Mnie juz tak bardzo czesto ktos zalatwil strzelajac na singlu oddajac strzal co jakies 5 sekund i przez kilka takich strzalow w ogole nie wiedzialem skad to jest - dopiero pozniej ujzalem w jakim kierunku jedna kulka leci i po chwili sam wyrwalem ...

Poza tym - wiele osob mowi ze tlumiki nic nie daja bo nie slysza wyciszenia strzelajac ze swojej giwery z tlumikiem. A to nie tak dziala - dzwiek jest wytlumiany w kierunku ktorym sie kieruje (czyli z lufy) i wraz z odlegloscia jest coraz mniej slyszalny (i to o wiele), gdyz wysokie pasma sa ucinane i pozostaje te niskie
Avatar użytkownika
Ari
 
Posty: 1050
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:39
Lokalizacja: Sochaczew
White Cross: ECS
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Tłumiki dźwięku

Postprzez Blacha » 5 maja 2010, o 22:51

i pozostaje słabość do tłumików

nie to żebym mial komplexy ale ładniej wygląda gruba rura tłumika wyłażąca spod front gripu niż cienka lufka ;-)

w obu karabinkach mam tłumiki i w jednej z 2 klamek również - ot bo lubię ;-)

co do tłumienia - owszem my strzelając nie słyszymy - dla naszej ofiary to trochę różnica - ale nadal nie jest to w sumie to co prawdziwy tłumik
aczkolwiek zależność - wielkość = skuteczność pozostaje (nadal mowa o tłumikach) ;-)
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Tłumiki dźwięku

Postprzez Ponton » 6 maja 2010, o 11:09

Pytajcie Gawona na temat tłumików i metody dobierania gąbek - on zawsze wymienia fabryczną zawartość tłumika. A jego sprzętu nie słychać...
Ponton
 

Re: Tłumiki dźwięku

Postprzez Devil » 6 maja 2010, o 11:31

Samego Gawona też zazwyczaj nie słychać, chyba, że się zaplącze w dzikie róże i zaczyna rzucać jobami...
Strzelałem do hipsterów, zanim stali sie modni.
Avatar użytkownika
Devil
 
Posty: 876
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 19:13
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: BOFH i wystarczy.
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Tłumiki dźwięku

Postprzez Ari » 6 maja 2010, o 16:11

Coz akurat z tlumieniem to nie ma "tajnego sekretu". Aby bylo jak najlepsze tlumienie nalezy spelnic takie warunki jak to aby material byl odpowiedniej gestosci aby jak najlepiej redukowal wysokie czestotliwosci, na brzegach byl falowany/karbowany itp. oraz aby byly komory przez ktore dzwiek przez przejscie przez kazda - oslabia sie
Avatar użytkownika
Ari
 
Posty: 1050
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:39
Lokalizacja: Sochaczew
White Cross: ECS
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Tłumiki dźwięku

Postprzez sanders-bravo » 12 maja 2010, o 13:28

Tłumikami można też bardzo skutecznie maskować dłuższą niż standardowa prec-lufę. tłumiki QD zazwyczaj spełniają tylko rolę estetyczną. Jak ktoś chce tłumić odgłos strzału, to już trzeba się pobawić.
Obrazek
Me and Morgan...
Avatar użytkownika
sanders-bravo
 
Posty: 873
Dołączył(a): 25 kwi 2010, o 21:03
White Cross: Spear/Bravo Company
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Tłumiki dźwięku

Postprzez pablito » 12 maja 2010, o 13:33

Co w takim razie mógłbym zrobić z tłumikiem o którym pisałem wyżej aby poprawić jego właściwości? Czy w ogóle można cokolwiek z tym zrobić...jakieś fachowe porady czego użyć i w jaki sposób?
Avatar użytkownika
pablito
 
Posty: 780
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Wyposażenie i umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości