Nóż - Cold Steel MASTER HUNTER

O fatałaszkach i bibelotach.

Nóż - Cold Steel MASTER HUNTER

Postprzez Wojtek » 20 gru 2010, o 09:33

Witajcie,
zastanawiam się nad zakupem takowego noża, z tym że przed potencjalnym jego nabyciem postanowiłem zapytać o różnicę pomiędzy nowym modelem a starym...

Opisy na sklepach prawią
Wcześniej modele te były wykonywane ze stali Carbon V i AUS8A. W obecnej chwili, przy zachowaniu starej ceny, podniesiono jakość stali. Teraz Master hunter jest nożem któremu nie można nic zarzucić.


I tutaj nasuwa się pytanie - jak wpływa to na potencjalną jakość noża?
Nie ukrywam że szukam po taniości - bo u mnie wywalić 500zł na nóż to trochę jednak jest ;) A jak mam tyle wydać to chcę mieć nóż na ładnych kilka lat.

Licytuję na allegro tą starszą wersję - ale sam już nie wiem czy kupić stówę taniej starszą wersje (gorszą?) czy dołożyć i kupić nową(lepszą?)
Avatar użytkownika
Wojtek
 
Posty: 100
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 07:51
Lokalizacja: Szczawnica - Jaworki
White Cross: SPARTA
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Nóż - Cold Steel MASTER HUNTER

Postprzez Tato » 20 gru 2010, o 12:36

NIgdy nie testowalem noża z ostrzem z laminatu VG-1/San Mai III ale wiele wskazuje na to, że rzeczywiście powinien być dobry – wytrzymalszy od AUS8 przy zachowaniu podobnej łatwości ostrzenia.

Tym niemniej stal AUS8 jest uważana za dobrą, daje niezłe właściwości nierdzewne (prawie nierdzewna :) przy jednoczesnej łatwości obróbki. Ogólnie to dobry wybór na stal ostrza do noża, z takie „wyższej średniej półki”. Więc jeżeli jest istotna różnica w cenie pomiędzy nożem na Allegro a tym w sklepie to pewnie bardziej opłacalne będzie kupić taniej. Zwróc tylko uwagę, jeżeli to używka żeby nie miała zniszczonego ostrza – wyszczerbionego z ubytkami.

A CS Master Hunter to bardzo dobry nóż.
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Wyposażenie i umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości