Wybór kolimatora do 200zł

O fatałaszkach i bibelotach.

Wybór kolimatora do 200zł

Postprzez Bigos » 26 gru 2010, o 22:00

Pewnie prosta sprawa, koli do 200zł.
Na razie rozważam dwa :
http://allegro.pl/kolimator-asg-rd30-ai ... 24711.html

http://allegro.pl/kolimator-eotech-552- ... 19269.html

Słyszałem ze chińskie eotechy lubią przestać działać od tak, miał ktoś takie doświadczenia?
Jakieś inne propozycje?
I najważniejsze, POMOŻECIE?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na każdej strzelance mam na sprzedaż granaty grochowe...
GG:2980359
Avatar użytkownika
Bigos
 
Posty: 374
Dołączył(a): 2 lis 2009, o 17:59
Lokalizacja: Pruszków
White Cross: R.R.T.S.
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wybór kolimatora do 200zł

Postprzez Tom » 26 gru 2010, o 22:34

Nie bierz kopii EOTecha, jego szybki to lusterka i ciężko przez nie coś zobaczyć. Poza tym jest dużo kolimatorów w cenie do 200zł i większość z nich działa jak kolimatory, tylko często ich szyby nie są właściwie wyprofilowane i punkt się niewłaściwie przemieszcza przy ruchu głową.
Avatar użytkownika
Tom
 
Posty: 180
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 22:46
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wybór kolimatora do 200zł

Postprzez pawelo » 29 gru 2010, o 20:07

A ja posiadam taką właśnie replike holo i po ponad rocznym użytkowaniu od tak przestał mi działać "tylko" zielony punkt z ktorego nie korzystałem.
Poza tym wszystko jest ok.
Avatar użytkownika
pawelo
 
Posty: 186
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 14:23
Lokalizacja: Otwock
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wybór kolimatora do 200zł

Postprzez yamnick » 30 gru 2010, o 11:19

Pseudoeotechy bardzo świecą od przodu a niektóre mają problemy z odbiciem znaku celowniczego (podwójnie widać jakby)

Polecałbym jednak kopię aimpointa, bo zawsze to jednak kolimator który jest kopią kolimatora niż kolimator będący kopią holosighta.

Oczywiście nie wiem jak działają te konkretne modele, ale miałem kopie Eotecha (Hurricane'a czyli ponoć najlepszą wtedy) a w szafie nadal mi się pałęta 4-letni ale nadal działający Aimpoint KingArmsa
Always remember the goodness of animals. You see, my dachshund is discreet and will never betray me — I cannot say that of any human being...

Wilhelm Canaris
Avatar użytkownika
yamnick
.
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 6-th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Wybór kolimatora do 200zł

Postprzez Ari » 31 gru 2010, o 18:43

Uzywam kopii eotecha od 3 lat i jest wszystko ok.
Przez szybke normalnie widac - poza tym, uzywajac koli celuje sie obuocznie wiec nawet jak jest zamontowany flip-up na przodzie szybki to wszystko widac
Jedyny minus mojego eotecha to taki ze lubi sie wylaczyc na giwerze z blow backiem, ale to on jest bardzo stary i jest to popularna wada. Nowe podobno tego problemu nie maja

Jak ktos nie chce by jego swiecenia od przodu bylo widac, to niech uzyje flip-upa i juz. I tak to swiecenie widac tylko w ciemnosci czyli w zasadzie tylko na nockach, a jak wiadomo, na nich lepiej chronic szybke kolimatora za pomoca flip-upa lub siatki stalowej (ktora mozna bez problemu zamontowac nawet w standardowym flip upie)

Plusem eotecha sa baterie. Ja kiedys maja kolimator dedykowany do mp5, denerwowalem sie ze musialem kilka razy w roku zmieniac male bateryjki ktore nidosc ze szybko sie zuzywaly to na dodatek byly drogie. Eotech ma paluszki i do tej pory wymienilem w nim baterie 3 raz od 3 lat, z tym ze nie raz kolimator zostawal na kilka tygodni wlaczony bo go zapomnialem po jakiejs strzelance wylaczyc ;]
Avatar użytkownika
Ari
 
Posty: 1050
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:39
Lokalizacja: Sochaczew
White Cross: ECS
Na starym Warriorze od: 2006


Powrót do Wyposażenie i umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości