Kurtałka

O fatałaszkach i bibelotach.

Kurtałka

Postprzez Yahalom » 10 lut 2011, o 19:21

Szukam producenta/sklepu (albo i kogoś kto byłby w stanie załatwić co nieco) który oferował by taką kurtkę :) Kurtka powinna mieć podpinkę i chowane patki na naszywki. Coś w stylu:

5.11 3in1/Agressor
Obrazek

Tru-spec 3w1
Obrazek

Czy KAMA (chociaż to byłaby optymalna kurtka - gdyby ktoś miał jakieś wejścia w KAMA to proszę o kontakt :D)
Obrazek


:)
Yahalom
 
Posty: 144
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:22
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kurtałka

Postprzez Coen » 10 lut 2011, o 21:21

Jakąś dobra kurtałke Kamy to i ja bym chetnie przygarnął w dobrej cenie. :)
Avatar użytkownika
Coen
 
Posty: 464
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 13:37
Lokalizacja: Mroków
White Cross: R.R.T.S.
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Kurtałka

Postprzez Python » 11 lut 2011, o 13:56

Arafat napisał(a):Szukam producenta/sklepu (albo i kogoś kto byłby w stanie załatwić co nieco) który oferował by taką kurtkę :) Kurtka powinna mieć podpinkę i chowane patki na naszywki. Coś w stylu:
5.11
Obrazek



Ja mam taką czarną, rozmiar L,

stan bdb/dobry

mogę odsprzedać :-)
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kurtałka

Postprzez Yahalom » 11 lut 2011, o 14:17

Potrzebna mi większa :) Ale możesz napisać o niej co-nieco - warto wydać taką kasę?
Yahalom
 
Posty: 144
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:22
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kurtałka

Postprzez Python » 11 lut 2011, o 14:33

Fajna kurtka choć specyficzna. Ja mam 5w1 i mogę ją polecić.

Choć z drugiej strony kolega który też taką ma narzeka że mu cieknie na deszczu (mi nie).

Ogólnie 5.11 to zależy jak się trafi..
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kurtałka

Postprzez Yahalom » 11 lut 2011, o 14:40

Jak ten rozmiar leży na Tobie? Sięga do pasa/za pas? Dużo traci w obwodzie po wyjęciu podpinki? (edytowałem ostatnie pytanie - ślepota nie boli :D)
Yahalom
 
Posty: 144
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:22
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kurtałka

Postprzez Czarny » 11 lut 2011, o 14:45

Python napisał(a):Ja mam taką czarną, rozmiar L,

stan bdb/dobry

mogę odsprzedać :-)


Ja ci odpowiem cytując Pythona odnośnie koloru ^^
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 358
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 1KSP "Sowa"
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Kurtałka

Postprzez norba » 11 lut 2011, o 14:48

Celem wojny nie jest zginąć za swoją ojczyznę, tylko sprawić by tamci skurwiele zginęli za swoją.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
norba
 
Posty: 19
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 13:26
Lokalizacja: Grójec
White Cross: HADS Grójec
Na starym Warriorze od: 2007

Re: Kurtałka

Postprzez Yahalom » 11 lut 2011, o 14:49

Znamy się - i przerabialiśmy ten temat. Generalnie ostała mu się jedna - na więcej na razie nie ma szans :P
Yahalom
 
Posty: 144
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:22
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kurtałka

Postprzez Python » 11 lut 2011, o 15:10

Arafat napisał(a):Jak ten rozmiar leży na Tobie? Sięga do pasa/za pas? Dużo traci w obwodzie po wyjęciu podpinki? (edytowałem ostatnie pytanie - ślepota nie boli :D)



Podpinka i kurtka są szersze niż zwykłe kurtki, bo pod nią nosi się broń. Po wyjęciu podpinki kurtka nieco obwisa, ale generalnie nieźle trzyma fason. Nie ma tragedii.

Kurtka jest nie za długa i nie za krótka - taka w sam raz. Jest dłuższa niż 3w1 więc tak nie wieje po nerach, ale nie przeszkadza w samochodzie. Jest taka na długość, aby zakryć Glocka przy pasku. Moim zdaniem idealna.

Kurtka ma dużo kieszeni i to fajnych. Dwie na rękawach na wysokości tuż nad łokciem - bardzo wygodne i pojemne. Oczywiście dwie kieszenie przy pasie, dwie piersiowe napoleońskie, i dwie wewnętrzne.
Ma też dwie kieszonki z przodu na górze - w któych są miejsca na odznaki na rzepy i na plecach (ja tam mam duży odblaskowy FCS) - wygląda to zajefajnie.
Polar ma wzmocnienia na ramionach i oprócz tego że jest obszerny - to jest bardzo fajny. Nie jest za ciepły, ale da się w tej kurtce śmigać nawet zimą.

Poza tym kurtka ma gumkę regulowaną na spodzie, aby nie podwiewało.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kurtałka

Postprzez Coen » 11 lut 2011, o 16:40

norba napisał(a):Podpytajcie Łysego odnośnie kurtek KAMA
http://wmasg.pl/pl/profil/show/24540
memberlist.php?mode=viewprofile&u=1279


No wlasnie jakis czas temu do niego pisalem ale nie odpowiedzial mi wiec stwierdzilem ze chyba juz nie ma do nich dostepu :)
Avatar użytkownika
Coen
 
Posty: 464
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 13:37
Lokalizacja: Mroków
White Cross: R.R.T.S.
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Kurtałka

Postprzez Suchy » 13 lut 2011, o 19:23

Obrazek Obrazek

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Sadzę las. Kliknijcie http://suchy.posadzdrzewo.pl
Avatar użytkownika
Suchy
 
Posty: 122
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:40
Lokalizacja: Gaj
White Cross: 2nd CEB
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Kurtałka

Postprzez Lolo » 16 lut 2011, o 00:32

W sprawie 5.11 5in1

Pyt jest chuderlak to na nim może wisi nieco, bo rzeczywiście krój kurta ma dość szeroki :)

Mam L-kę, czarną. Nylon na zewnątrz, polar w środku.

To jest aparell operacyjny, więc jest zrobiona tak, żeby nie krępować ruchów. Jakość wykonania dość dobra, design moim skromnym doskonały, kupa kieszeni, łatwe dostępy, podpinka polarowa nie na guzikach, tylko przylega z obu stron na suwakach, no i patent z rozkładanym na części polarem bardzo praktyczny. Ciepła. Do minus 15 T-shirt pod spód i mamy komfort, pod warunkiem, że masz zamotaną arafatkę, bo zapięcie pod szyję jednak krępuje ruchy. Po lekkim odsunięciu suwaków łączących polar z shellem, da się wyłożyć szeroki kołnierz od shella na boki i postawić ten od polara i tak jest najwygodniej i cieplej. Mój egzemplarz nie cieknie nawet na sporym deszczu, danych co do innych brak.

5in1 ma bardziej agresywny look, ma ściągacz w pasie, nie zakrywa dupy, agressory są dłuższe.

Moim zdaniem warta swojej ceny (dałem bodaj 850), do dostania na przykład w Kalibrze, lepiej przymierzyć, bo z racji odmiennego niż większość sortów mundurowych kroju, nominalna rozmiarówka może nieco mylić. W L-kę wchodzi spory chłop, 1,83 wzroztu, 90 kilo wagi i jest jeszcze lekki zapas. Kurtki są dość obszerne, ale przy mniejszych rozmiarach rękawów nie starcza :) NAJLEPIEJ ZMACAĆ I PRZYMIERZYĆ W STACJONARNYM.
War...War never changes...

Cezar twierdzi, że jestem ładny i że mam mądrość w sobie :)
Avatar użytkownika
Lolo
 
Posty: 236
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 21:24
Lokalizacja: Wawa
White Cross: CORE
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Wyposażenie i umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości