OPS CORE Base Jump Helmet - by ThePesH

O fatałaszkach i bibelotach.

OPS CORE Base Jump Helmet - by ThePesH

Postprzez ThePesH » 12 gru 2011, o 11:50

Oto najnowszy mój nabytek w kolekcji airsoftowej:

Obrazek

OPS CORE Base Jump Helmet
Jest to replika chińskiej produkcji rzecz jasna.

Pierwsze wrażenia: lekki nowoczesny hełm z naprawde dobrym zawieszeniem i dużą możliwością rozbudowy.

Charakterystyka:

-- Lekka wentylowana skorupa.
-- Wkładki piankowe pozwalające dopasować hełm do głowy w dwóch rozmiarach [otrzymujemy w komplecie].
-- FAST-ARCs - 4 Pozycyjne szyny montażowe [w komplecie otrzymujemy dwa montaże RIS i uniwersalny].
-- Bardzo dobre zawieszenie - o niebo lepsze od chińskich kopi np w hgełmach MICH [gdzie pierwszą rzeczą jest wymiana na kontraktowe].
-- Zintegrowany montaż NVG [wkładka w komplecie].
-- Rzepy do przyczepienia naszywek.
-- Dostępny w 5 kolorach - czarny, tan, czerwony, foliage green, multicam.

Replikę zanabyłem w sklepie EBAirsoft w cenie 35 funtów. Hełm pojawia się tam losowo - chyba sklep obawia się procesu ze strony producenta - wiec raz jest a raz go ni ema na stronie.

MINUSY - nie oczekiwałem jakości jak w przypadku orginału wiec:
- w tylnej części skorupy pozostałą nadlewka z wtryskarki [biała plamka wielkości 3mm]
- skorupa jest cieniutka - mogła by być z milimetr / dwa grubsza - owszem był by cięższy garnek.
- wkładki do szyn montażowych są plastikowe niestety
- rzepy to są na słowo honoru przyklejone chyba

PLUSY
- leciutki hełm z wentylowaną skorupą
- bardzo dobre zawieszenie
- szyny montażowe
- integralny montaż pod NVG wraz z płytką / wkładką
- bungy cordy do zabezpieczenia podpiętego NVG
- nowoczesny wygląd - plus 1247 punktów do lansu ;-)
- niewygórowana cena zawierająca przesyłkę [zaleta EBAirsoft]

Ok czas na kilka zdjęć:

Widok ogólny:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i detale

Obrazek
Skorupa od wewnątrz - wkładki oraz zawieszenie

Obrazek
Dopasowanie zawieszenia uzyskujemy poprzez przekręcenie pokrętła

Obrazek
Szyna montażowa

Obrazek
Szyna montażowa

W sesji zdjęcowej poza repliką udział wzieli - Headset Comtac, latareczka diodowa, oraz magazynki midcap jako stojak :-)


EDIT: Podpiąłem słuchawki jak należy :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Reload ... Hold On ... The Aim Is In Your Head Now !!!
Obrazek
Avatar użytkownika
ThePesH
.
 
Posty: 752
Dołączył(a): 19 sie 2009, o 17:35
Lokalizacja: Doncaster
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 0

Re: OPS CORE Base Jump Helmet - by ThePesH

Postprzez bender » 13 gru 2011, o 00:12

Też się zastanawiałem nad tym garnkiem. Czy on rzeczywiście ma taki obrzydliwy plasticzany wygląd jak to widać u ciebie na zdjęciach?
Avatar użytkownika
bender
 
Posty: 91
Dołączył(a): 6 cze 2010, o 08:02
Na starym Warriorze od: 2008

Re: OPS CORE Base Jump Helmet - by ThePesH

Postprzez ThePesH » 13 gru 2011, o 09:31

Jak na kask to ma normalny plasticzany wyglad - tak czy siak u mnie do malowania pojdzie jak krylon dorwe
Obrazek
Reload ... Hold On ... The Aim Is In Your Head Now !!!
Obrazek
Avatar użytkownika
ThePesH
.
 
Posty: 752
Dołączył(a): 19 sie 2009, o 17:35
Lokalizacja: Doncaster
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 0

Re: OPS CORE Base Jump Helmet - by ThePesH

Postprzez ThePesH » 14 gru 2011, o 08:58

:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=YnMlrONe ... ture=share

Video recenzja kasku produkcji ODDYS AIRSOFT
Obrazek
Reload ... Hold On ... The Aim Is In Your Head Now !!!
Obrazek
Avatar użytkownika
ThePesH
.
 
Posty: 752
Dołączył(a): 19 sie 2009, o 17:35
Lokalizacja: Doncaster
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 0

Re: OPS CORE Base Jump Helmet - by ThePesH

Postprzez ThePesH » 18 gru 2011, o 07:58

Kolejny etap prac przy kasku OPS CORE zakończony powodzeniem - czyli rzeźbiarstwo w wykonaniu ThePesH'a

Wczoraj otrzymałem przesyłkę ze sklepu z zakupioną kamerą GoPro HD HERO2 :-)
Założeniem był montaż kamery na kasku/hełmie - nie jest to specjalnie trudne zadanie gdy mamy pod ręką wszelkiego rodzaju dedykowane montaże.
Ja jednak zakupiłem zestaw nazwany NAKED czyli bez specialnych dydykowanych montaży z jednym podstawowym.

W zestawie podstawowym mamy cztery samoprzylepne podstawy - dwie płaskie i dwie zakrzywione [dedykowane do kasków]

Obrazek
Podstawka płaska

Obrazek
Podstawka zakrzywiona

Dodam tylko że materiał samoprzylepny zastosowany w nich [producent firma 3M] jest prościej odkuć od powierzchni niż odkleić !

Na początek łatwizna - przetarłem szczyt kasku alkoholem aby odtłuścić powierzchnie do klejenia i przykleiłem montaż zakrzywiony.
Kamera tak zamontowana trzyma się idealnie i patrzy z góry [nie widać kasku] do przodu.

Obrazek

Montaż ten jednakże został poddany surowej krytyce gdy ma sprawdzić się w warunkach milsimowych - a mianowicie Cichy poddał wątpliwości to że w przypadku przedzierania się przez chaszcze i badyle "zostawisz kamere na pierwszej wiekszej gałezi" - no cóż nie sposób mu nie przyznać racji.

Tak więc wracamy do montażu z przodu kasku ...

Gdyby replika OPS CORE nie posiadała zintegrowanego gniazda montażu NVG to nie było by żadnego problemu przykleić z przodu drugą z zakrzywionych podstawek.... Ale ale mamy przecież możliwość zakupu dydykowanej podstawki pod NVG - cena w PL 149zł , w UK - 32 funty [a so tam za kawałek plasticzku]...

Ale ale replika kasku ma płaską płytke do montażu NVG w gnieżdzie [zdjęcie powyżej] - nie jest ona coprawda idealnie wypełniona ale zaryzykowałem przykleiłem do niej płaską podstawkę:

Obrazek

Klej po docisnieciu złapał bardzo dobrze wiec o połaczenie płytki z podstawką się nie obawiam , raczej to co może zawieść pierwsze to mocowanie płytki w gnieździe - nie oszukujmy się to tylko tania replika kasku a nie orginał z orginalnym montażem.

Obrazek

Jednak tu z pomocą przychodzą nam dwa bungy cordy z haczykami zamontowane w szynach kasku :-) Perfekcyjnie wręcz [i mocno] zaciskają się na złączce montażowej ramienia kamery odciągając ja na boki a co za tym idzie blokując możliwość wypięcia.

Obrazek

Dłuższe ramię [w tej chwili kamera nie jest idealnie poziomo] już w drodze - wiec 99% prac skończone.

No i gotowe :-)
Obrazek
Reload ... Hold On ... The Aim Is In Your Head Now !!!
Obrazek
Avatar użytkownika
ThePesH
.
 
Posty: 752
Dołączył(a): 19 sie 2009, o 17:35
Lokalizacja: Doncaster
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Wyposażenie i umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości