BattleTac in action

O fatałaszkach i bibelotach.

BattleTac in action

Postprzez ross154 » 24 lis 2009, o 22:57

Być może już to znacie http://battletac.com - to coś co ma dostarczyć informacji gdzie w danej chwili znajdują się nasi koledzy na polu walki.
Obrazek
Wstępnie przeprowadziłem testy jako jeden użytkownik plus drugi użytkownik wirtualny (ECHO).
http://weekend-partisan.blogspot.com/20 ... zator.html
http://weekend-partisan.blogspot.com/20 ... a-cz2.html
Teraz szukam chętnych z telefonem/palmtopem oraz z GPS (może być zewnętrzny) do sprawdzenia jak to działa w grupie.
Ktoś byłby chętny, spotkać się w którąś sobotę w okolicy N2?
http://weekend-partisan.blogspot.com blog o ASG, militariach, survivalu i sprzęcie outdoorowym.
ross154
 
Posty: 68
Dołączył(a): 3 lis 2009, o 10:30
Lokalizacja: Wawa-GM-Łódź
White Cross: G2
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez Tato » 25 lis 2009, o 22:32

Ja jestem Battletac'iem zainteresowany od dawna, to idelany syetm dowodzenia/zarządzania na milsimach. Na razie nie moge testować bo nie ma wersji na Iphone'a. :(
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez moron » 25 lis 2009, o 23:07

Tez to testowalem jakis czas temu :) mam troche inne wnioski niz ty, ale zglaszam sie do testow w grupie. Z ciekawostek dodam ze usluga wlaczona przez jakies 4 dni co prawda nie nabila transferu ale biling wynosil 30 stron xD

Uzywam telefonu Nokia N95 z wbudowanym GPS
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez Braveheart » 25 lis 2009, o 23:13

Jak wyjdzie na iphona to piszę się na testy terenowe.
Obrazek
Avatar użytkownika
Braveheart
 
Posty: 381
Dołączył(a): 19 sie 2009, o 12:32
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2008

Re: BattleTac in action

Postprzez WichuR » 26 lis 2009, o 09:48

Czy dobrze rozumiem - wystarczy prosty telefon z obsługą Javy, odbiornik GPS i dostęp do GSM, by słać dane na serwer?

W sumie - niezbyt zajechany zestaw telefon+gps można nabyć ~150 PLN, co za oferowany fun, nie wydaje się zbyt wygórowane. Tym bardziej, że nie każdy musi widzieć uber zaawansowane mapy sytuacji taktycznej - wystarczy, że dowódca wie gdzie są jego ludzie i to już będzie skok jakościowy :)

Pewne telefony, jak N6310i, posiadały magiczne, dwutygodniowe baterie, obsługę javy i BT. Gdyby udało się pod niego podpiąć GPS i oprogramowanie klienckie, to na w.w. ostatnim-dobrym-telefonie-nokii można by uzyskać czas pracy wystarczający na sensowną rozgrywkę.

W każdym razie - pls. informuj jak idą postępy w badaniach :)
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: BattleTac in action

Postprzez ross154 » 26 lis 2009, o 10:53

wichur napisał(a):Pewne telefony, jak N6310i, posiadały magiczne, dwutygodniowe baterie, obsługę javy i BT. Gdyby udało się pod niego podpiąć GPS i oprogramowanie klienckie, to na w.w. ostatnim-dobrym-telefonie-nokii można by uzyskać czas pracy wystarczający na sensowną rozgrywkę.

6310i legendarny telefon, sam byłem jego użytkownikiem, ale nawet ja uda się zainstalować program to pewnie nie wyświetli mapy.

Dodatkowym problemem dla użytkowników może być koszt ściągania map online na telefon.
http://weekend-partisan.blogspot.com blog o ASG, militariach, survivalu i sprzęcie outdoorowym.
ross154
 
Posty: 68
Dołączył(a): 3 lis 2009, o 10:30
Lokalizacja: Wawa-GM-Łódź
White Cross: G2
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez WichuR » 26 lis 2009, o 11:04

O to mi chodziło. Nie każdy w oddziale musi mieć przed oczami pozycję wszystkich na ekranie LCD o wielkości 5", na mapie typu satelita, bo zamiast patrzeć na krzaki, wszyscy będą oglądać kolorowe mapki :). W przypadku większości ważniejsze jest (tak uważam), by ten ludek z laptopem i z herbatą (czyli d-ca) wiedział gdzie są wszyscy, lub chociaż całe oddziały. A do tego wystarczy... Praktycznie samo nadawanie pozycji. Powiedzmy, co ustalony okres czasu.

Ważne by taki zestaw umożliwiał pracę przez 48h (tyle chyba trwają najdłuższe gry w PL). Tak mi się to widzi...
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: BattleTac in action

Postprzez Tom » 26 lis 2009, o 12:01

Co do telefonów, to trzeba sprawdzić, czy mają wystarczającą ilość pamięci, by obsłużyły program. Ja mam Sony Ericsson K700 i on ma za mało RAMu, aby uruchomić program
Avatar użytkownika
Tom
 
Posty: 180
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 22:46
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez ross154 » 26 lis 2009, o 13:04

Nowsze telefony mają wejścia do różnego rodzaju kart pamięci.
http://weekend-partisan.blogspot.com blog o ASG, militariach, survivalu i sprzęcie outdoorowym.
ross154
 
Posty: 68
Dołączył(a): 3 lis 2009, o 10:30
Lokalizacja: Wawa-GM-Łódź
White Cross: G2
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez Ciężki » 26 lis 2009, o 13:20

ross154 napisał(a):Nowsze telefony mają wejścia do różnego rodzaju kart pamięci.

Ale Tom pisze o zbyt małej ilości pamięci RAM
... tak czarnuchu, jestem białym kociakiem ...
https://www.facebook.com/Sniezna.Pantera.ASG
Avatar użytkownika
Ciężki
.
 
Posty: 213
Dołączył(a): 4 sie 2009, o 12:16
Lokalizacja: Pruszków
White Cross: Снежный Барс - Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez moron » 26 lis 2009, o 14:29

wichur napisał(a):Czy dobrze rozumiem - wystarczy prosty telefon z obsługą Javy, odbiornik GPS i dostęp do GSM, by słać dane na serwer?

zle rozumiesz :P
wystarczy telefon z java i dostepem do internetu - GPS mozna obejsc uzyskuja pozycje po nadanikach GSM
pozycja teoretycznie mniej dokladna - w praktyce na terenie miasta tak samo (tylko dluzej tra ustalenie pozycji) - poza juz troche gorzej...
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez ross154 » 26 lis 2009, o 14:36

moron napisał(a):- poza juz troche gorzej...

Dużo dużo gorzej, tylko w większych miastach masz na tyle dużo masztów aby myśleć o przybliżonej lokalizacji kolegi.
http://weekend-partisan.blogspot.com blog o ASG, militariach, survivalu i sprzęcie outdoorowym.
ross154
 
Posty: 68
Dołączył(a): 3 lis 2009, o 10:30
Lokalizacja: Wawa-GM-Łódź
White Cross: G2
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez moron » 26 lis 2009, o 15:03

widzisz, tez tak myslalem do poki nie sprawdzilem...
w lesie dokladnosc dochodzila mniej wiecej do 100m (bez problemu 50m) co na milsimie chyba w zupelnosci wystarczy
probem jest z czasem ustalenia pozycji - aby bylo dokladne musi chwile potrwac
wyjatkiem jest naprawde duze zadupie gdzie masz ledwo zasieg jednego nadajnika (ale takich miejsc jest naprawde malo w polsce)
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez ross154 » 26 lis 2009, o 15:48

hmm, obawiam się że dokładność takiego pomiaru może być losowa.
Pomiar za pomocą Google Maps: Miasto 30tysięczne ok 30 km od Wawy, miałem błąd pomiaru GSM ok 1,5 km
Oczywiście można i to przetestować przy okazji.
http://weekend-partisan.blogspot.com blog o ASG, militariach, survivalu i sprzęcie outdoorowym.
ross154
 
Posty: 68
Dołączył(a): 3 lis 2009, o 10:30
Lokalizacja: Wawa-GM-Łódź
White Cross: G2
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez moron » 26 lis 2009, o 16:05

moze mialem farta przy testach... sprawdzimy :)
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez Mider » 26 lis 2009, o 16:17

W Warszawie dokładność GM jest w okolicach 2-3m czyli większy błąd jest na GPSie. Na śląsku potrafi być nawet do 100m.
Testy były prowadzone prze kolegów z forum opencachingowego. Można im wierzyć, to maniacy :P
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez ZeRT » 26 lis 2009, o 23:17

Dobrze, niech ktoś mi powie ile 48h pracy tego cuda wygenerują kb przesyłu danych, bez pobierania map. (z tego co wiem battletec sam nie pobiera mam z netu, z resztą z półtora miesiąca temu jak nie dawniej założyłem temat o tym systemie jeszcze na starym warriorze ;P)
Nie interesują mnie odpowiedzi w stylu "niedużo" niech ktoś kto testował po bilingu sprawdzi :p. Niestety podpisałem cyrograf z jednym ze znanych i lubianych operatorów i niestety wtedy nie myślałem o korzystaniu z netu. Z drugiej strony nie chce mi się kupować kart prepaid bo tam stawki są z reguły nie mniej zbójeckie co w moim abonamencie...
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: BattleTac in action

Postprzez moron » 26 lis 2009, o 23:34

Wygeneruja ponizej 200kb, niestety na bilingu mozesz miec kilka mb bo zliczanie jest zaokraglone do 10kb...
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez Mider » 26 lis 2009, o 23:37

Może się okazać, że taniej było by SMSami.
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez moron » 26 lis 2009, o 23:45

pakiet 50mb kosztuje w plusie 8pln bawiac sie ostro przez kilka dni google maps (duzo map sciagalem) ze wspolrzednymi (z 4-5 dni dzialaly w tle) zuzylem 30mb
jedyne co z negatywow to biling na 30 stron byl xD
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez ZeRT » 26 lis 2009, o 23:49

No i to jest konkretna odpowiedź za którą dziękuję ;p.

Z moim planem taryfowym gdzie jednostka rozliczeniowa to 500kb koszt -0,72gr łatwo obliczyć, że jest to finansowe samobójstwo.
Generalnie jeśli ktoś nie korzysta z netu to musi wydać mniej więcej od 8 do 30 złotych za odpalenia pakietu 50mb, więc jeśli masz stary abonament jesteś w dupie kompletnie, z drugiej strony na odział ściepa na te 30 zł to grosze i może warto Zenkowi za sponsorować ten internet.
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: BattleTac in action

Postprzez WichuR » 27 lis 2009, o 10:27

@Mider/Moron
Tzn. że Battle Tac działa równie dobrze w oparciu o GPS i pozycjonowanie stacji bazowych?
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: BattleTac in action

Postprzez Mider » 27 lis 2009, o 10:52

Pojęcia nie mam. Wypowiadałem się wyłącznie o dokładności mapy googla w stosunku do pozycji podawanych przez GPS.
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez moron » 27 lis 2009, o 10:56

BT dziala tylko na GPS
google maps dziala na GPS i GSM
wichuur, chodzi o to ze jak dasz kilka minut na dokladne ustalenie pozycji to GSM ci dosc dokladnie wszystko obliczy, schody sie zczynaja jak sie szybko przemieszczasz (np samochodem) wtedy ma dosc duze lagi i wariuje
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez ross154 » 27 lis 2009, o 12:02

moron napisał(a):jak dasz kilka minut na dokladne ustalenie pozycji to GSM ci dosc dokladnie wszystko obliczy

Przed chwilą przetestowałem dokładność pomiaru GSM za pomocą Google Maps.
Pomiar robiłem w budynku, ale w przypadku GSM nie powinno to mieć znaczenia.
Miejsce pomiaru: Służew.
Pierwsze wskazanie mojej lokalizacji było obarczone błędem ok 1km.
Po ok minucie Google Maps pokazało mi inną moją pozycje które było obarczone błędem ok. 0,5Km.
Po kilku minutach Google Maps pokazało mi jeszcze inną moja pozycje która była w zasadzie dobra.
Niestety po ok minucie Google Maps wrócił do drugiego wskazania.
http://weekend-partisan.blogspot.com blog o ASG, militariach, survivalu i sprzęcie outdoorowym.
ross154
 
Posty: 68
Dołączył(a): 3 lis 2009, o 10:30
Lokalizacja: Wawa-GM-Łódź
White Cross: G2
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez Mider » 27 lis 2009, o 12:08

Chyba trochę mylisz pojęcia. Z tego co piszesz wynika, że pływa Ci GPS a nie google map. Sprawdź jakie współrzędne zwraca Ci odbiornik bo moim zdaniem to jego wina.
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez ross154 » 27 lis 2009, o 12:19

Mider napisał(a):Chyba trochę mylisz pojęcia. Z tego co piszesz wynika, że pływa Ci GPS a nie google map. Sprawdź jakie współrzędne zwraca Ci odbiornik bo moim zdaniem to jego wina.

??? Pisałem o pomiarze mojej lokalizacji za pomocą sygnału GSM nic nie pisałem o sygnale GPS.
http://weekend-partisan.blogspot.com blog o ASG, militariach, survivalu i sprzęcie outdoorowym.
ross154
 
Posty: 68
Dołączył(a): 3 lis 2009, o 10:30
Lokalizacja: Wawa-GM-Łódź
White Cross: G2
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez moron » 27 lis 2009, o 12:22

mider, testy robil w budynku wiec raczej GPS'em sie nie bawil...
Pierwsze wskazanie mojej lokalizacji było obarczone błędem ok 1km.
Po ok minucie Google Maps pokazało mi inną moją pozycje które było obarczone błędem ok. 0,5Km.
Po kilku minutach Google Maps pokazało mi jeszcze inną moja pozycje która była w zasadzie dobra.
czyli mialem racje :P

co do powrotu po minucie do poprzedniego wskazania to tak sie dzieje jak cos robisz z komorka
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez Mider » 27 lis 2009, o 12:32

A sorki, jakoś tak nie dopatrzyłem.
Jeśli badacie zgodność wskazań GSM z GPSem to lepiej porównywać te parametry niż wskazania z mapą googla bo nakładacie na siebie błędy, których wartość nie jest znana.
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez ross154 » 27 lis 2009, o 12:37

moron napisał(a):czyli mialem racje :P

OK. ale nie będziemy korzystać z tego w W-wie tylko gdzieś w lesie. Tam będą wartościowe testy.
moron napisał(a):co do powrotu po minucie do poprzedniego wskazania to tak sie dzieje jak cos robisz z komorka

Generalnie komórka była cały czas w tym samym miejscu, co kilkanaście sekund tylko aktualizowałem swoją pozycję na mapie.
http://weekend-partisan.blogspot.com blog o ASG, militariach, survivalu i sprzęcie outdoorowym.
ross154
 
Posty: 68
Dołączył(a): 3 lis 2009, o 10:30
Lokalizacja: Wawa-GM-Łódź
White Cross: G2
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez Tato » 27 lis 2009, o 16:11

Zrobiłem podobne testy co Ross i choć telefon ogólnie podawał pozycję dość zblizona do rzeczywistej (odległość ok 50-100m) to jednoczesnie informował że dokładnośc jest podawana do 300 m. :) Czyli gdziekolwiek w promieniu. To w mieście - gdzie ilośc nadajników i siła sygnału jest duża. W lesie ta dokładność jeszcze spada - W Okuniewie kiedyś miałem odczyty dokładności 1000 - 1500 m.

Nawet te 200-300m dokładności to o kant d... potłuc niestety, bo tereny gry są za małe aby uwzględniac namierzanie GSM, można zapomnieć. Musi być GPS.

Zasadniczo patrzcie na Battletaca jako na narzedzie dla SZTABU nie dla drużyn. Dla drużyny znacznie lepiej i wygodniej i taniej miec po prostu GPSa. Druzynie nieportrzebny jest ogląd całości pola i położenie wszystkich oddziałów, tylko to rozprasza i odciaga od istoty wyznaczonego celu. Natomiast posiadanie przez TL lub RTO w pouchu czy plecaku tel z GPS, ktory w sposób AUTOMATYCZNY przesyła pozycję, ktora wyswietla się na lapku w sztabie daje zupelnie nowe mozliwości taktycznego zarzadzania oddizłami w polu. I tu jest siła tego sytemu, w dodatku całkowicie darmowego. Idealne na airsoftowe milsimy.

Z tego punktu widzenia poważnie noszę sie z pomysłem kupienia kilku przechodzonych Nokii z GPSem, wgranie Battletaca i na mislimie rozdanie d-com teamów. Jedyne o co musza dbac to o naładowanie batek.
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez Tato » 30 lis 2009, o 18:13

Sorry za double posting (ale bez tego nikt sie nie zroientuje ze cos nowego dopisałem) znalazłem takie cosik na Iphone'a http://www.amigomapper.com/ (dla ajfonowców do kupienia oczywiscie przez iTunesy). Może ktos jest chetny potestować to w wresji darmowej?
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez ross154 » 30 lis 2009, o 19:55

http://weekend-partisan.blogspot.com blog o ASG, militariach, survivalu i sprzęcie outdoorowym.
ross154
 
Posty: 68
Dołączył(a): 3 lis 2009, o 10:30
Lokalizacja: Wawa-GM-Łódź
White Cross: G2
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez ross154 » 16 gru 2009, o 12:18

Sposób na importowanie map z internetu do BattleTac.
http://weekend-partisan.blogspot.com/2009/12/importowanie-map-do-battletac.html
http://weekend-partisan.blogspot.com blog o ASG, militariach, survivalu i sprzęcie outdoorowym.
ross154
 
Posty: 68
Dołączył(a): 3 lis 2009, o 10:30
Lokalizacja: Wawa-GM-Łódź
White Cross: G2
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez Chaota » 16 gru 2009, o 19:26

Jeżeli chodzi o usługe typu location sharing to aplikacji tego typu jest bardzo dużo m.in na iphone.
Ja korzystam z MotionX GPS, dwa powody: dobre mapy z możliwością załadowania do telefonu i sporo narzędzi nawigacyjnych.
W.w. funkcja również wystepuje.

Jeśli ktoś ma IP pozycja obowiązkowa, nawet LITE daje rade.

Duża wada... IP 3GS działa z GPS max 1,5h, czyli albo zewnętrzne zasilanie (jak u mnie) albo logi co jakiś czas.
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez moron » 16 gru 2009, o 19:54

chaota, wlasnie chodzi o aplikacje ktore mozna dluzej miec uruchomione...
google maps wytrzymalo mi na komorce (n95) ponad 24h (a zapasowa batka kilkanascie pln kosztuje)
robimy testy battletaca na n2 - jak ktos jest chetny to na pw do ross154
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez Tato » 16 gru 2009, o 21:57

A gdzie w Motion X jest opcja location sharing? O_o
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez Chaota » 16 gru 2009, o 22:37

Ustawienia->share
Tam są opcje mailem, przez tweeter lub facebook.

Trzeba odpalić tracker i ustawić track jako share, wtedy wysyła na bieżąco.

Nie testowałem, bo niemoge byc jednoczesnie na dworze i przy PC-cie ale powinno zabanglać

Ed. zapomniałem dodać, że tak mozna wysyłać pozycje do HQ, niemniej transmisja jest jednostronna.
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez ZeRT » 16 gru 2009, o 23:16

Co mi po tym że gdzieś tam wysyła info gdzie jestem jak nie mogę szybko sprawdzić gdzie są inni i muszę klikać po profilach facebooka i tweetera czy nawet mailu?
Bez sensu.
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: BattleTac in action

Postprzez Chaota » 17 gru 2009, o 00:13

Nie zmienia to zupełnie faktu że IP może być zastosowany jako platforma, sa i bardziej wyspecjalizowane aplikacje.
MotionX jest bardzo dobry i bez tego, wysłanie mailem zaznaczonych punktów, trasy przemarszu czy aktualnej pozycji to całkiem przydatny dodatek.

I z tego co zrozumiałem... Ta pomoc ma służyć lepszej jakości dowodzenia a nie zaspokajaniu ciekawości na poziomie drużyny.
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez ZeRT » 17 gru 2009, o 01:10

Chodzi mi o to, że nie mam zaznaczonej pozycji wszystkich oddziałów na raz na jednej mapie,a czasami nawet pojedyncza drużny też chciała by potwierdzić czy ten ruch w krzakach 200m dalej to ziomale czy mają ich rozwalić/spieprzać.

Sztab niby może sobie zczytywać dane z maila i nanosić je na mapę ale nie po to targa się gps, kompa i telefon, żeby wracać do obrazowania na korkowej mapie ;P.

Z tego punktu widzenia, bez sensu.
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: BattleTac in action

Postprzez ross154 » 18 gru 2009, o 15:04

Ze względu na warunki atmosferyczne (a raczej temperaturowe) testy zostają przeniesione na styczeń 2010 (najpewniej16 stycznia).
Miejsce N2,
Godzina ok. 10:00
Osoby które maja chęć dołączyć oraz posiadają telefon/palmtop/laptop sprzęgnięty z GPS proszę o kontakt przez PW.

Przed testami należy:
 Zarejestrować się na stronie battletac.com
 Na BattleTac, w ustawieniach wpisać swój login, hasło oraz sprawdzić połączenie z GPS
 Posiadać konto pocztowe gmail oraz aktywować usługę Google Współrzędne
Wysłać mi login BattleTac oraz adres konta pocztowego na gmail

Przed testami można:
 Wgrać sobie mapkę N2, kilka postów wcześniej wysyłałem link jak importuje się mapy internetowe, jeżeli ktoś będzie miał kłopot to kontakt do mnie.

Podczas testów sprawdzimy:
 Awaryjność systemu
 Działanie aplikacji w tle
 Szybkość transmisji
 Dokładność pomiaru
 Łatwość obsługi
Ilość wysłanych i odebranych pakietów
http://weekend-partisan.blogspot.com blog o ASG, militariach, survivalu i sprzęcie outdoorowym.
ross154
 
Posty: 68
Dołączył(a): 3 lis 2009, o 10:30
Lokalizacja: Wawa-GM-Łódź
White Cross: G2
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez Chaota » 19 sty 2010, o 21:49

Ruszyło się coś w sprawie testów?

Dla userów iPhone polecam artykuł:
http://blog.taragana.com/index.php/arch ... on-iphone/

Jak ktoś jest choć odrobine unixowy, spokojnie da sobie rade ;)
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez ross154 » 19 sty 2010, o 22:41

Jak na razie mróz i śniegi skutecznie zniechęcają do testowania.
Czekamy na odwilż.
http://weekend-partisan.blogspot.com blog o ASG, militariach, survivalu i sprzęcie outdoorowym.
ross154
 
Posty: 68
Dołączył(a): 3 lis 2009, o 10:30
Lokalizacja: Wawa-GM-Łódź
White Cross: G2
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez ross154 » 6 maja 2010, o 14:50

Przyszła odwilż, chciałem powrócić do tematu. Ktoś ma chęć i czas potestować?

edit:
pojawiła się wersja pod iPhone:
http://battletac.com/web/guest/weblite
http://weekend-partisan.blogspot.com blog o ASG, militariach, survivalu i sprzęcie outdoorowym.
ross154
 
Posty: 68
Dołączył(a): 3 lis 2009, o 10:30
Lokalizacja: Wawa-GM-Łódź
White Cross: G2
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez nocone » 6 maja 2010, o 17:19

Ta wersja pod iPhon'a jest dość badziewna ale mimo to w niedzielę z Mańkiem przetestujemy system.
Obrazek
Avatar użytkownika
nocone
 
Posty: 124
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 23:43
Lokalizacja: Zgierz
White Cross: 517
Na starym Warriorze od: 2009

Re: BattleTac in action

Postprzez ross154 » 7 maja 2010, o 21:32

nocone napisał(a):Ta wersja pod iPhon'a jest dość badziewna ale mimo to w niedzielę z Mańkiem przetestujemy system.

Możesz więcej napisać czemu badziewna?
Nie mam iPhone więc nie mam możliwości sprawdzenia.
http://weekend-partisan.blogspot.com blog o ASG, militariach, survivalu i sprzęcie outdoorowym.
ross154
 
Posty: 68
Dołączył(a): 3 lis 2009, o 10:30
Lokalizacja: Wawa-GM-Łódź
White Cross: G2
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez nocone » 7 maja 2010, o 22:41

Co do testowania samego - odwlecze się bo nie tak łatwo na mac'u ściągnąć i przekonwertować mapy.

Co do badziewności - jest to wersja którą odpalasz przez safari i zapisujesz jako ikonkę do zakładki przeglądarki, przez to że nie jest oddzielną aplikacją strasznie muli, nie tylko ma problem z odnalezieniem pozycji własnej, to też wstawił mi jakiś dziwny znacznik - orac co najbardziej irytujące wiesza się nawet w menu, ale wszystkie niedoróbki wyjdą w praniu, obiecuję zpiąć poślady i najpóźniej w kolejny weekend to przetestować ingame.
Obrazek
Avatar użytkownika
nocone
 
Posty: 124
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 23:43
Lokalizacja: Zgierz
White Cross: 517
Na starym Warriorze od: 2009

Re: BattleTac in action

Postprzez ross154 » 9 maja 2010, o 19:33

Jeżeli chodzi o mapę to mam wgraną satelitarną N2.
W najbliższym czasie sprawdzę wersję 1.5.0 na komórkę.

Zbierze się kilku chętnych to sprawdzi się jak to działa z większą ilością użytkowników.
http://weekend-partisan.blogspot.com blog o ASG, militariach, survivalu i sprzęcie outdoorowym.
ross154
 
Posty: 68
Dołączył(a): 3 lis 2009, o 10:30
Lokalizacja: Wawa-GM-Łódź
White Cross: G2
Na starym Warriorze od: 0

Re: BattleTac in action

Postprzez nocone » 9 maja 2010, o 19:46

A dałbyś radę zrobić mapę brusa zoom level 14-19 ? bo ja na maku nie mam jak tego zrobić?
Obrazek
Avatar użytkownika
nocone
 
Posty: 124
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 23:43
Lokalizacja: Zgierz
White Cross: 517
Na starym Warriorze od: 2009

Następna strona

Powrót do Wyposażenie i umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości