Home made SD bomb :)

O pirotechnice w Airsofcie. Bezpieczeństwo najważniejsze!

Home made SD bomb :)

Postprzez Grucho » 18 sie 2010, o 10:13

Jako iż mam trochę wolnego czasu, postanowiłem spreparować bombę na Search & Destroy
Ogólne założenia:
-bomba o zapalniku czasowym, możliwość ustawienia na około 55min lub mniej,
-możliwość rozbrojenia poprzez wprowadzenie kodu na obrotowych tarczach (kody mogą być bronione np w innej lokalizacji)
-jak nie zdobędziemy kodów, możliwość rozbrojenia na chybił-trafił: 3 wyłączniki, jeden wyłącza zegar i zapalnik, rozbrajając bombę, 2 wyłączają zegar ale odpalają ładunek
-mały ładunek wybuchowy podłączony na dłuższym kablu by podczas majstrowania nie wywaliło w twarz :/ (my użyliśmy granatu z komfetti :) )

Schemat elektryczny:
Obrazek

1,2: wyłącznik on-on 2-torowy odpala ładunek, zapal się kontrolna lampka boom!, odcina zasilanie zegara i lampki ARMED
3: wyłącznik on-on 2-torowy odcina zasilanie zegara i lampki ARMED

Pierwsze podejście, trzeba jeszcze ładnie poukładać, dorobić jakieś ładne atrapy C4, telefonu i co tam jeszcze w bombie powinno być :)
Obrazek

Sekcja chybił-trafił jest na obrotowym talerzyku żeby za każdym razem wyłącznik rozbrajający nie był na tym samym miejscu
Obrazek

Obrazek

Zegar tu proste, wskazówka minutowa podłączona kabelkiem (białym, nie widać) dotyka blaszki na 12= boom :)
Obrazek

Sekcja kodu: pokrętła mają dolną, pełną blaszkę połączoną z górną z wycięciem, tarcze kręcą się w obudowie, pin z górnej pokrywy najedzie na niebieski kawałek plastiku= przerwanie obwodu, bomba rozbrojona
Obrazek

Obrazek

Obrazek

No to tyle, nie wiem kiedy będę w Warszawie bo na wakacje wróciłem do Skierniewic, gdzie strzelamy się z lokalną grupką
Jak tylko będę w Wwa i będzie okazja, na pewno podrzucę bombę i zrobimy jakiś scenariusz

Pozdro!

p.s. mam nadzieję, że kogoś zainspirowałem tym postem do własnych 'robótek ręcznych' :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Grucho
 
Posty: 13
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 01:49
Lokalizacja: Warszawa/ Skierniewice
Na starym Warriorze od: 0

Re: Home made SD bomb :)

Postprzez ziel » 18 sie 2010, o 10:35

coś pięknego :)
Obrazek
dobra impreza, zostaję do środy ...
Avatar użytkownika
ziel
 
Posty: 35
Dołączył(a): 19 kwi 2010, o 10:51
Na starym Warriorze od: 0

Re: Home made SD bomb :)

Postprzez Kefima » 3 gru 2015, o 23:52

Ciekawy projekt. Szkoda, że nie było mi dane zobaczyć go w akcji. Gratulacje.
Kefima
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 gru 2015, o 23:48
Na starym Warriorze od: 0

Re: Home made SD bomb :)

Postprzez Moses » 4 gru 2015, o 09:15

Obrazek
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005


Powrót do Pirotechnika

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości