Granaty pieprzowe (nie robimy!)

O pirotechnice w Airsofcie. Bezpieczeństwo najważniejsze!

Granaty pieprzowe (nie robimy!)

Postprzez Karczoch » 3 wrz 2010, o 08:53

Mam pytanie jakie jest stanowisko Środowiska ws. tytułowych granatów. Znalazłem w necie projekt takiego - różni się od "normalnych" tylko wypełnieniem tzn pieprz + mąka + trochę kulek.
"Vox populi, vox dei", "Vox unius vox nulius"

M15A4 CA Sportline, Glock 17 KWA/KSC, CZ 75 ASG/KWA
Avatar użytkownika
Karczoch
 
Posty: 375
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 09:23
Lokalizacja: Józefów k. Błonia
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Granaty pieprzowe

Postprzez Goorock » 3 wrz 2010, o 08:57

Przecież pieprz jest drogi. Wg mnie się nie opłaca.
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Granaty pieprzowe

Postprzez Karczoch » 3 wrz 2010, o 09:16

Ja wiem czy taki drogi
http://www.przyprawa.com.pl/produkt.php?id=221
Dwa opakowania na granat + mąka i chyba wystarczy, a jeszcze czosnkowy to od razu wyeliminuje problem wampirów (nieśmiertelnych znaczy) ;)
Większy w tym przypadku problem to wilgotność, która może powodować zbrylanie, dlatego trzeba by je przygotowywać na dzień przed wypadem.
Ale chodzi mi bardziej o to czy można takowe stosować w mazowieckich bojach (np. do wywierania wpływu na załogi bunkrów)
"Vox populi, vox dei", "Vox unius vox nulius"

M15A4 CA Sportline, Glock 17 KWA/KSC, CZ 75 ASG/KWA
Avatar użytkownika
Karczoch
 
Posty: 375
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 09:23
Lokalizacja: Józefów k. Błonia
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Granaty pieprzowe

Postprzez Schwarz » 3 wrz 2010, o 09:33

Chodzi o pieprz mielony czy ziarnisty? Bo nie wiem czy chodzi o wpływ na śluzówki, czy o zastąpienie grochu/soji ziarenkami pieprzu.

Jeżeli chodzi o obłok pyłu pieprzowego to chciałbym zauważyć że mimo wszystko nadal zajmujemy się airsoftem i pewne rzeczy traktujemy umownie. Używanie pieprzu w celu wywołania kaszlu i łzawienia nie ma nic z umowności. O ile ktoś się może pokusić o wykazanie analogii pomiędzy zastosowaniem takiego granatu w pomieszczeniu a użyciem świecy dymnej (również podrażniającej drogi oddechowe) to proszę pamiętać, że świeca ma na celu zdezorientować i oślepić, reszta to działanie uboczne. Osobiście bym nie chciał, żeby ktoś tym we mnie rzucał, tak samo jak w osoby noszące okulary nie do końca przylegające do twarzy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Granaty pieprzowe

Postprzez Tato » 3 wrz 2010, o 09:44

Stanowisko może nie "środowiska" ale moje jest bardzo złe, szczególnie jeżeli chodzi o mąkę: pył mączny jest wybuchowy, było na ten temat wiele postów. O ile nikt nie widział jeszcze eksplodującego granatu mąkowego (wybychowa jest zawiesina, nie sama maka) o tyle jest to proszenie się kłopoty. Nie wiem czemu chcesz wyważać otwarte drzwi? Rana od ziarna pieprzu jest bardziej bolesna niz od grochu czy soi (rany od granatów zdarzają się bardzo rzadko ale się zdarzają).
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: Granaty pieprzowe

Postprzez Karczoch » 3 wrz 2010, o 09:54

Miałem na myśli pieprz mielony, ale pomijając powyższe chciałem poznać Wasze opinie, które jak widzę są negatywne, a co za tym idzie chyba ostatecznie rozwiązują kwestię granatów pieprzowych lub innych zawierających podobne substancje drażniące typu chili czy sproszkowane baranie bobki ;).
Mozę warto by dodać do ogólnych zasad jeśli Uznacie to za zasadne, zakaz stosowania przedmiotowych granatów co by nie było "bo nie wiedziałem"
Pozdrawiam JK
"Vox populi, vox dei", "Vox unius vox nulius"

M15A4 CA Sportline, Glock 17 KWA/KSC, CZ 75 ASG/KWA
Avatar użytkownika
Karczoch
 
Posty: 375
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 09:23
Lokalizacja: Józefów k. Błonia
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Granaty pieprzowe

Postprzez Xasistis » 3 wrz 2010, o 10:03

Pieprz mielony jest jeszcze łatwiej zapalić niż mąkę.
Kto nie wierzy niech rozsypie trochę nad palnikiem kuchenki gazowej.

Jak Schwarz wspomniał, nie każdy nosi szczelne gogle, zatem mąka czy inne pyły są wysoce nie wskazane.
Dotyczy to również min.
Rangers! Lead the way!
Avatar użytkownika
Xasistis
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 21:17
Lokalizacja: Rangerbertów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Granaty pieprzowe

Postprzez Tato » 3 wrz 2010, o 15:13

W ogólnych zasadach stoi wyraźnie "co można". Jak tam czegoś nie ma to oznacza że "nie można". Umiesczanie zapisów wyszcególniających detalicznie, że nie wolno robic np granatów z pieprzu oraz mąki etc sprawy nie rozwiąże ponieważ zawsze znajdzie się geniusz który stwierdzi że nikt nie napisał nic o karbidzie...
Zamykam.
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Pirotechnika

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości