UCP-D na wyposażeniu 82nd AD

UCP-D na wyposażeniu 82nd AD

Postprzez Moses » 11 sty 2010, o 08:48

Obrazek
Lt. Col. Frank Jenio, commander of Task Force Kandahar's 2nd Battalion, 508th Parachute Infantry Regiment, 4th Brigade Combat Team, 82nd Airborne Division speaks to International Security Assistance Force Commander Gen. Stanley McChrystal and a delegation of senators Jan. 7 in the Arghandab river valley. Jenio's battalion is participating in an effort to secure the area around Kandahar city.


Obrazek
U.S. Army Lt. Col. Frank Jenio, commander of Task Force Kandahar's 2nd Battalion, 508th Parachute Infantry Regiment, native of Bridgeport, West Va. speaks to International Security Assistance Force Commander Gen. Stanley McChrystal and U.S. senators visiting the Operational Coordination Center District, Arghandab River Valley, Afghanistan, Jan. 7. The OCCD is a combined operation center for U.S., Canadian and Afghan forces working together to establish security in southern Afghanistan.


Obrazek
U.S. Army Lt. Col. Frank Jenio, commander of Task Force Kandahar's 2nd Battalion, 508th Parachute Infantry Regiment, native of Bridgeport, W.Va., speaks to International Security Assistance Force Commander Gen. Stanley McChrystal and U.S. Senators visiting the Operational Coordination Center District, Arghandab River Valley, Afghanistan, Jan. 7, 2010. The OCCD is a combined operation center for U.S., Canadian and Afghan forces working together to establish security in southern Afghanistan.


Obrazek
U.S. senators and International Security Assistance Force Commander Gen. Stanley McChrystal visit the Operational Coordination Center District, Arghandab River Valley, Afghanistan, Jan. 7, 2010. The OCCD is a combined operation center for U.S., Canadian and Afghan forces working together to establish security in southern Afghanistan.


Obrazek
U.S. Army Sgt. Roberto Carrero, 2nd Battalion, 508th Parachute Infantry Regiment gives a Chinook helicopter instruction on supply drop location at Combat Outpost Sarkari Bagh, Arghandab River Valley, Afghanistan, Jan. 9.


Obrazek
U.S. Soldiers from 2nd Battalion, 508th Parachute Infantry Regiment train Afghan National Police officers on building entering procedures at Combat Outpost Sarkari Bagh, Arghandab River Valley, Afghanistan, Jan. 9.


Jak widac walka o mundur dla Armii trwa :D
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: UCP-D na wyposażeniu 82nd AD

Postprzez Python » 11 sty 2010, o 09:13

Blady - ale niezły ;-)
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: UCP-D na wyposażeniu 82nd AD

Postprzez Izzy » 11 sty 2010, o 16:28

Jeden z batalion-ów 75th Ranger Regiment również używa UCP-D od trochę czasu (właściwie to testował).
God gave you a soul,
Your parents, a body,
Your country a rifle,
Keep all of them clean

http://www.facebook.com/Warsaw.Spartans
Avatar użytkownika
Izzy
 
Posty: 990
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 16:59
Lokalizacja: Izzybelin
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: UCP-D na wyposażeniu 82nd AD

Postprzez Vlad » 11 sty 2010, o 22:57

Odpowiedni do takiego terenu jak Afganistan. Wygląda jak znoszona stara bura szmata ale z odległości dobrze się zmywa z tłem. Podoba się.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: UCP-D na wyposażeniu 82nd AD

Postprzez Swierzy » 18 sty 2010, o 01:45

Jak powiedzial kiedys wielki wieszcz narodu ;) amerykanskiego:
"I like spaghetti, but I got shit on it"

Juz o wiele bardziej podoba mi sie to AK na lancuchu z Christmas-Gripem :D
Napalm sticks to kids
Avatar użytkownika
Swierzy
.
 
Posty: 732
Dołączył(a): 24 sie 2009, o 09:49
Lokalizacja: Piaseczno / San Jose
White Cross: 10th Mtn
Na starym Warriorze od: 2005

Re: UCP-D na wyposażeniu 82nd AD

Postprzez yamnick » 18 sty 2010, o 10:52

Vlad napisał(a): Wygląda jak znoszona stara bura szmata ale z odległości dobrze się zmywa z tłem. Podoba się.


Jeszcze kilka iteracji i dojdą do czegoś w rodzaju flecktarna, potwierdzając tylko teorię że wszystko co dobre już wcześniej wymyślili Niemcy ;)
Always remember the goodness of animals. You see, my dachshund is discreet and will never betray me — I cannot say that of any human being...

Wilhelm Canaris
Avatar użytkownika
yamnick
.
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 6-th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: UCP-D na wyposażeniu 82nd AD

Postprzez GRD » 22 sty 2010, o 21:40

W "Raport - Wojsko Technika Obronność" pisali trochę o nim.
Generalnie jest to jedna z dwóch alternatyw (drugą jest MultiCam) dla UCP, którego US Army chce się pozbyć.
Od września 2009 do końca stycznia 2010 UCP-D i MultiCam są testowane w Afganistanie.

Według "Raportu" UCP-D testowane jest przez w 3 Szwadronie 61. Pułku Kawalerii 4. Brygady 4. Dywizji Piechoty, a MultiCam przez 2. Batalion 12. Pułku Piechoty 2. Brygady 2. Dywizji Piechoty (cóż za nazwy - ja już się pogubiłem przepisując to).

Nie wiem ile w tym artykule jest prawdy - ale warto poczytać, polecam (póki jeszcze jest w sklepach).
łolaboga o co chodzi?
Avatar użytkownika
GRD
 
Posty: 692
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 01:12
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
White Cross: .
Na starym Warriorze od: 2005

Re: UCP-D na wyposażeniu 82nd AD

Postprzez Vlad » 25 sty 2010, o 17:38

yamnick napisał(a):
Vlad napisał(a): Wygląda jak znoszona stara bura szmata ale z odległości dobrze się zmywa z tłem. Podoba się.


Jeszcze kilka iteracji i dojdą do czegoś w rodzaju flecktarna, potwierdzając tylko teorię że wszystko co dobre już wcześniej wymyślili Niemcy ;)



A co ? może nie jest to prawda ? wystarczy popatrzeć na niemieckie kamo z II WŚ

GRD napisał(a):Według "Raportu" UCP-D testowane jest przez w 3 Szwadronie 61. Pułku Kawalerii 4. Brygady 4. Dywizji Piechoty, a MultiCam przez 2. Batalion 12. Pułku Piechoty 2. Brygady 2. Dywizji Piechoty (cóż za nazwy - ja już się pogubiłem przepisując to)...


Tak trzeba to pamiętać jak się staje przed przełożonym ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Siły Zbrojne USA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości