IDF

IDF

Postprzez Kamil » 29 paź 2009, o 21:38

Ktoś jeszcze interesuje się Izraelczykami? Ja powoli zbieram sprzęt Sayaret Golani, Liban 82-85 (a raczej mam zamiar). Póki co na razie jestem w posiadaniu samego munduru, ale będzie więcej :)
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: IDF

Postprzez Vlad » 31 paź 2009, o 11:34

Tawor i Galil są dostępne zawsze to już coś
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: IDF

Postprzez WichuR » 31 paź 2009, o 11:54

No jak 1982 do 1985, to raczej jedynie Galil, lub AK, bo nawet m16 to już lata 90.

Kiedyś padło u nas w timie hasło odnośnie IDF i pomysł nie jest taki zły. Podstawowa zaleta, że definicyjnie jest to pro kobieca organizacja ;) Druga, to taka, ze ludzie w oliwkach z reguły mają swobodę dobierania strony konfliktu (jak 1st Cavalry). Niestety gorzej z dostępnością koszernych rzeczy, chociaż to już sprawa indywidualna - nie każdemu potrzebne są.

Pozytyw jest taki, że jak się ma WDL i Galila, to można zawsze robić za Estońca :D Obrazek
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: IDF

Postprzez Vlad » 31 paź 2009, o 14:11

zakupy można zrobić tutaj
http://www.zahal.org/
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: IDF

Postprzez Kamil » 31 paź 2009, o 15:31

@Vlad - niestety sprzęt z zahal.org nie jest koszer. Jak mi to kolega z Grupy IDF (http://www.grupa-idf.pl) wyłożył, to w Izraelu każda jednostka ma swoje szwalnie, które szyją całe oporządzenie. Sprzęt przydziałowy jest używany tylko na szkoleniu. Chociaż jeśli ktoś tego nie używa do reko, to do izraelskiego lookoutu styknie :) Większość koszer sprzętu (customowe kamizelki etc) idzie dostać na ebayu.

No jak 1982 do 1985, to raczej jedynie Galil, lub AK, bo nawet m16 to już lata 90.

Ano. Zresztą nawet teraz, kiedy wprowadza się powoli Tara-21 i tak wciąż rządzi rodzina eMek - M16, M4, Car-15 etc. Galila w wersji SAR można jeszcze podobnież u pancerniaków i w lotnictwie spotkać.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: IDF

Postprzez panlis » 31 paź 2009, o 18:54

Ehh... niestety mnie przytłacza finansowo nawet myślenie o tych cudach. Może jak już będę obrzydliwie bogaty. Nawet z Sar-El kurcze z tego co kojarzę nie dają munduru wykupić...

I właśnie, skąd mundur kupowałeś i ile milionów kosztował? :)
Obrazek
Avatar użytkownika
panlis
 
Posty: 71
Dołączył(a): 18 wrz 2009, o 15:11
Lokalizacja: Międzyborów
White Cross: 1 SCOTS
Na starym Warriorze od: 0

Re: IDF

Postprzez Kamil » 31 paź 2009, o 20:04

Nie powiedziałbym, że ten sprzęt jest jakoś wyjątkowo drogi. Fakt, nie jest najtańszy, ale z tego co wiem niektóre amerykańskie kontraktowe rzeczy są jednak droższe. Oporządzenie na ebayu - np. kamizelki można dostać od 100 do 300$ (górna granica powiedzmy jest tutaj w zakresie tego, co by nas interesowało z podstaw, nie jakieś wymyślne białe kruki), w zależności od lat produkcji i czy były używane.
Mundur z paskiem kupiłem za 130zł z przesyłką do Polski :) Używany, trochę wyblakły, ale koszer (84r.) :)
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: IDF

Postprzez Vlad » 31 paź 2009, o 22:21

Tak czy i naczej trzeba być faszystą by się czepiać reko IDF. Skoro każdy jest inny. Jeśli chcesz załatwię rabina który klepnie ci koszer. Mnie się podobają ich pomysły a deflator szczególnie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: IDF

Postprzez Kamil » 31 paź 2009, o 22:23

Vlad napisał(a):Tak czy i naczej trzeba być faszystą by się czepiać reko IDF. Skoro każdy jest inny.

W sensie czepiać - przyczepiać, czy czepiać - zaczynać, bo wybacz, ale nie bardzo rozumiem?
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: IDF

Postprzez Moses » 1 lis 2009, o 11:02

Trochę IDFowych rzeczy można ściągnąć z Jebaya, więc problemu z dostępnością gratów nie ma
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: IDF

Postprzez Dalej » 1 lis 2009, o 11:06

Żydy do jedna z najlepszych i najskuteczniejszych armii, 50 lat wojny zrobiło z nich świetnych specjalistów i najpoważniej na świecie traktują minimalizację strat własnych.

Ja też się tym troszkę interesuję, uważam że to ciekawy temat.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: IDF

Postprzez Kamil » 1 lis 2009, o 23:09

Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: IDF

Postprzez Kamil » 2 gru 2009, o 22:46

Się pochwalę :) Mundurek Cahalu, góra rocznik 1972, spodnie 1974.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: IDF

Postprzez Moses » 3 gru 2009, o 13:43

Czekam na rozwój :D
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: IDF

Postprzez Dalej » 3 gru 2009, o 13:53

Jest w polsce team "reko" IDF, widziałem ich stronkę niedawno, ale zapomniałem. Chyba na WMASG znalazłem przypadkiem.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: IDF

Postprzez yamnick » 3 gru 2009, o 14:22

To ? : http://www.grupa-idf.pl/?category=2

Zastanawiam się czy w ramach reko mieści się też obrzezanie (kontraktowym bagnetem oczywiście)
Always remember the goodness of animals. You see, my dachshund is discreet and will never betray me — I cannot say that of any human being...

Wilhelm Canaris
Avatar użytkownika
yamnick
.
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 6-th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: IDF

Postprzez Dalej » 3 gru 2009, o 14:23

ta
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: IDF

Postprzez Kamil » 3 gru 2009, o 16:30

Właśnie od kolegi z grupy IDF (którą omen nomen w 1/3 tworzą członkowie GRH Razwiedka) mam mundur.
Dalej napisał(a):Jest w polsce team "reko" IDF

Grupa jest reko jak najbardziej, to nie ajersofciarze :)
Moses napisał(a):Czekam na rozwój :D

No właśnie z rozwojem może być bardzo pod górkę, zważywszy na ceny. Niedawno miałem możliwość kupić koszerną kamizelkę z 2 generacji Ephodów, za jedyne 900zł... Jak można się domyślić, niestety nie skorzystałem...
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: IDF

Postprzez Moses » 3 gru 2009, o 16:37

Kamil napisał(a):
Moses napisał(a):Czekam na rozwój :D

No właśnie z rozwojem może być bardzo pod górkę, zważywszy na ceny. Niedawno miałem możliwość kupić koszerną kamizelkę z 2 generacji Ephodów, za jedyne 900zł... Jak można się domyślić, niestety nie skorzystałem...


Ta zabawa akurat wymaga poświeceń finansowych, ale warto w przypadku takich rarek :)
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: IDF

Postprzez Brunner » 12 gru 2009, o 18:22

Mam takie pytanie do ekspertów?
Czy istnieje jakiś Izraelski orginalny kamuflaż tzn chodzi o to ,żeby nie była to jakaś modyfikacja np. amerykańskiego.
A jesli istnieje to czy nadaje na nasze warunki?
Bo Izraelskimi klimatami zawsze sie interesowałem, tylko że piaskowy mundur ni jak się ma do naszych realiów...
Staraj się wyglądać głupio - przeciwnik może mieć mało amunicji i nie będzie chciał jej marnować na Ciebie.
Avatar użytkownika
Brunner
 
Posty: 305
Dołączył(a): 31 paź 2009, o 17:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ccs
Na starym Warriorze od: 0

Re: IDF

Postprzez Moses » 12 gru 2009, o 19:17

Widzę że kolega nawet nie raczył zobaczyć fotek Izraelczyków. IDF biega w oliwkowych/khaki mundurkach a nie piaskowych, i nie używają żadnych kamuflaży
Obrazek
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: IDF

Postprzez Kamil » 12 gru 2009, o 19:34

Dokładnie tak jak pisze Moses. Te mundury nie są piaskowe, są mniej lub bardziej olikowe, np. jak zobaczysz mój na zdjęciu, to jest normalnie zielony. Co do kamuflażu, to kolega mi kiedyś pokazywał izraelski maskałat siatkowy w camo, ale nie jestem w stanie powiedzieć co to dokładnie było. Nie specjalnie jakoś też wzbudziło mojego entuzjazmu - cienkie, duże oczka, tak że kamuflaż był średnio widoczny i w ogóle wydawało się bardzo liche.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: IDF

Postprzez Moses » 12 gru 2009, o 22:25

Kamil napisał(a):Co do kamuflażu, to kolega mi kiedyś pokazywał izraelski maskałat siatkowy w camo, ale nie jestem w stanie powiedzieć co to dokładnie było. Nie specjalnie jakoś też wzbudziło mojego entuzjazmu - cienkie, duże oczka, tak że kamuflaż był średnio widoczny i w ogóle wydawało się bardzo liche.

Obrazek
Jednakże z tego co widziałem na fotach, nie używają tego. Jak już się zdarza to sam pokrowiec na hełm.
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: IDF

Postprzez Kamil » 12 gru 2009, o 22:32

O, dokładnie o tym mówiłem. A pokrowiec na hełm nazywa się mitznefet.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: IDF

Postprzez Brunner » 15 gru 2009, o 02:03

Widzę że kolega nawet nie raczył zobaczyć fotek Izraelczyków. IDF biega w oliwkowych/khaki mundurkach a nie piaskowych, i nie używają żadnych kamuflaży

Kolega to takich fotek widział już miliony, tylko panienki były ładniejsze:)
Ok. może trochszke naciągnąłem barwę munduru w celu unaocznienia problemu (i swoich wątpliwości) użyteczności tej barwy w naszych warunkach.
Ale tylko trochę, bo kolor khaki to jak by nie było dla mnie jest kolorem piaskowym,ziemistym. Zresztą nazwa pochodzi z języka indyjskiego a oznacza kolor: cynamonowo-ziemisto-żółty upraszczając jest to kolor piaskowy. A dodatkowo kolor ten ma wiele odcieni i choć w Izraelu są aż cztery strefy klimatyczne to najczęściej jest jednak stosowany ten odcień najbardziej zbliżony do „piaskowego”. Zresztą sami Izraelczycy jeśli dostaną nie zbyt piaskowy sort stosują patent z wcieraniem piasku (większość piasków Izrela ma właściwości barwiące) w mundur.
przykład jak komponuje się kolor mundury z piaskami Izraela:
Obrazek
A tu dwóch Żydów sefardyjskich (czyli tych gorszych: ) ale już nie na piasku, tylko w strefie gazy:
Obrazek

Zresztą spoko nie chce i nie będę kłucił się o barwe i jej odcień bo i tak podobno jestem daltonistą:) Ale jednak klasyczny mundur IDF jak by nie nazwać jego koloru jakoś zajebiści kłuci mi się z naszym klimatem, dlatego szukałem jakiejś żydowskiej alternatywy i niestety na nasze warunki jej chyba nie znajdę do typowej zabawy w asg.
Do rekonstrukcji spoko może być nawet różowy ale zabawa w asg rządzi się jednak innymi prawami i jak na razie ma nsze warunki fleck jest niestety najlepszy:)
Jeśli chodzi o ten maskałat siatkowy co Kamil o nim pisze to to też znam i też jakoś specjalnie nie wzbudza mojego entuzjazmu, szczególnie ze i tak nie nadaje się na nasz klimat bo jest to taka bardzo przewiewna szmatka to po pierwsze a po drugie raczej nie jest to stosowane przez zwykłe wojsko i jest trudno dostępne nawet w Izraelu. A jeśli jest zakładane na hełm to najczęściej służy do dawania cienia, zresztą zauważcie ,że na wielu fotach jest formowane w coś na kształt kapelusza.
Staraj się wyglądać głupio - przeciwnik może mieć mało amunicji i nie będzie chciał jej marnować na Ciebie.
Avatar użytkownika
Brunner
 
Posty: 305
Dołączył(a): 31 paź 2009, o 17:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ccs
Na starym Warriorze od: 0

Re: IDF

Postprzez kazik_ » 15 gru 2009, o 08:02

Widziałem parę mundurów izaelskich i większość z nich (jeśli nie wszystkie) sprawdzi się w lesie równie dobrze jak mundur w oliwce. Ale w te, które widziałem, raczej nikt piasek nie wcierał.
Avatar użytkownika
kazik_
 
Posty: 138
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:44
Lokalizacja: Śląsk
White Cross: SZOT
Na starym Warriorze od: 2006

Re: IDF

Postprzez Kamil » 6 sty 2010, o 23:00

Obrazek

Całkiem niezłe koszer piwo :)
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: IDF

Postprzez Cezar » 25 sty 2010, o 00:13

IDF nie nosi kamuflażu. Można jednaka spotkać zdjęcia żołnierzy IDF w WD ale są to zdjęcia z treningów (OPFOR).

Kamil trzymam kciuki za twoje reko IDF - kiedyś też to rozważałem ale nie stać mnie :(
Dumnie przynależał do: SoF, Platoon, RU, TG, 10th, Coyotes
Avatar użytkownika
Cezar
.
 
Posty: 314
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 08:06
Lokalizacja: Coyotes/TG/10th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: IDF

Postprzez GRD » 25 sty 2010, o 00:27

Cezar napisał(a): kiedyś też to rozważałem ale nie stać mnie :(

Cezar, mam dla Ciebie rozwiązanie tego problemu!
Możesz się zająć tą "tańszą" wersją rekonstrukcji:

Obrazek

Pomyśl tylko ile zaoszczędzisz, kupując taką konfigurację sprzętu IDF-u :D
łolaboga o co chodzi?
Avatar użytkownika
GRD
 
Posty: 692
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 01:12
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
White Cross: .
Na starym Warriorze od: 2005

Re: IDF

Postprzez kazik_ » 25 sty 2010, o 07:28

Będę mało zabawny i powiem, że niewiele, bo buty i mundur akurat są najtańsze ;)
Avatar użytkownika
kazik_
 
Posty: 138
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:44
Lokalizacja: Śląsk
White Cross: SZOT
Na starym Warriorze od: 2006

Re: IDF

Postprzez GRD » 25 sty 2010, o 09:45

Kurde :D
łolaboga o co chodzi?
Avatar użytkownika
GRD
 
Posty: 692
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 01:12
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
White Cross: .
Na starym Warriorze od: 2005

Re: IDF

Postprzez Cezar » 27 sty 2010, o 09:38

Taka mała ciekawostka zimowy mundur IDF oraz zimowe oprządzenie :)
Obrazek
An Israeli soldier boards a snow-mobile (Hägglunds Bv206) at a military base as his alpine unit heads to their outpost higher up the snow-covered slopes January 25, 2010 of Mount Hermon in the Golan Heights, the strategic plateau that Israel captured from the Syrians in the 1967 Six Day War. Stormy weather has brought much-needed rain to the Holy Land which has been suffering from years of below normal precipitation leaving the Sea of Galilee and underground aquifers at dangerously low levels.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
An Israeli alpine unit soldier returns to a military base from an outpost higher up the snow-covered slopes January 25, 2010 of Mount Hermon in the Golan Heights, the strategic plateau that Israel captured from the Syrians in the 1967 Six Day War. Stormy weather has brought much-needed rain to the Holy Land which has been suffering from years of below normal precipitation leaving the Sea of Galilee and underground aquifers at dangerously low levels.
Dumnie przynależał do: SoF, Platoon, RU, TG, 10th, Coyotes
Avatar użytkownika
Cezar
.
 
Posty: 314
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 08:06
Lokalizacja: Coyotes/TG/10th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: IDF

Postprzez Kamil » 27 sty 2010, o 10:48

No niezłe, nawet białe oporządzenie mają, tego nie widziałem...
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: IDF

Postprzez gumka » 27 sty 2010, o 11:04

... bo to praktyczne wojsko a nie ... wirtualne ;)
Marpat'a używaj zgodnie z jego przeznaczeniem - do "roboty", a lans zostaw ... onanistom
Jestem członkiem ASGeG ze wsi Warszawa, jestem dykciarzem, noszę marpata, mam gdzies kto wygrał, szpadelek pożyczam i nie boję się Go użyć ;)
Avatar użytkownika
gumka
 
Posty: 168
Dołączył(a): 8 wrz 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG
Na starym Warriorze od: 0

Re: IDF

Postprzez Cezar » 3 lut 2010, o 12:42

Pustynny kamuflaż IDF
Obrazek
Dumnie przynależał do: SoF, Platoon, RU, TG, 10th, Coyotes
Avatar użytkownika
Cezar
.
 
Posty: 314
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 08:06
Lokalizacja: Coyotes/TG/10th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: IDF

Postprzez Brunner » 9 lut 2010, o 01:54

Czy tylko mi to zdjęcie wyżej coś przypomina:) ------------------------>>
------>> Obrazek

A swoją drogą fajny płaszczyk, jak to sie dokładnie nazywa?
Staraj się wyglądać głupio - przeciwnik może mieć mało amunicji i nie będzie chciał jej marnować na Ciebie.
Avatar użytkownika
Brunner
 
Posty: 305
Dołączył(a): 31 paź 2009, o 17:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ccs
Na starym Warriorze od: 0

Re: IDF

Postprzez Izzy » 9 lut 2010, o 11:17

Kamil napisał(a):No niezłe, nawet białe oporządzenie mają, tego nie widziałem...



Ale tyle tego śniegu tam spadło, że snowmobile trzeba wyciągać? :P Są jeszcze gorsi niż mieszkańcy południowych stanów. :D
God gave you a soul,
Your parents, a body,
Your country a rifle,
Keep all of them clean

http://www.facebook.com/Warsaw.Spartans
Avatar użytkownika
Izzy
 
Posty: 990
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 16:59
Lokalizacja: Izzybelin
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: IDF

Postprzez Moses » 12 lut 2010, o 08:12

Kolejna ciekawostka, IDF w DCU(?)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

In this handout image supplied by the Israeli Government Press Office (GPO), Israeli prime minister Benjamin Netanyahu greets Israeli Defense Force (IDF) soldiers on January 21, 2010 in Israel. Netanyahu, toured the Israel-Egypt border and received a briefing on the rececent border infiltration from Turkey and Africa.
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: IDF

Postprzez Kamil » 16 lut 2010, o 22:20

Jeszcze apropos maskałatów, fota z 2003 roku:

Obrazek
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: IDF

Postprzez Kamil » 3 maja 2010, o 18:22

Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: IDF

Postprzez Kamil » 3 cze 2010, o 18:33

Fotoalbum na 58 rocznicę powstania Cahalu: http://www.israelmilitary.net/showthrea ... t=shayetet
Ostatnio edytowano 12 cze 2010, o 20:31 przez Kamil, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: IDF

Postprzez Kamil » 12 cze 2010, o 20:31

W najnowszym numerze Komandosa jest relacja Polaka ze służby w Cahalu.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: IDF

Postprzez Kamil » 5 sie 2010, o 21:33

Razem ze znajomym zaczynamy tworzyć grupę odwzorowującą żołnierzy batalionu Golani. Nastawiamy się na profil airsoftowo - milsimowy, z tym, że sprzętowo bylibyśmy zdolni robić prawdziwą rekonstrukcję, czyli od butów aż po hełm, łącznie ze wszystkimi drobnymi detalami to oryginały, a nie suweniry dla cywilów z zahal.org. Poza tym, gdy już skompletujemy sprzęt, mamy szansę uczestniczyć w największych zlotach rekonstruktorskich razem z moimi kolegami z grupy IDF (http://www.grupa-idf.pl/), gdzie już czeka naprawdę dużo fajnych atrakcji jeżdżących i strzelających :)
Zaopatrujemy się u znanych dostawców z Izraela, dzięki uprzejmości mojego kolegi, który od kilku lat rekonstruuje IDF i poczynił sporo znajomości wśród sprzedawców.
Sprzęt jest nie ukrywam drogi, więc zbieramy go powoli, wedle aktualnych możliwości finansowych. Chcielibyśmy na początek zacząć od minimum - mundur, pas, raful (kapelusz) i buty. Potem dojdą ephody, flak jackety, hełmy etc etc.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany - walić na pw.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: IDF

Postprzez YAVOR » 6 mar 2011, o 14:56

Cześć
31 marca na tydzień lecę do Izraela. Będę robił zakupy w militarnych sklepach.
Sprowadzę trochę sprzętu. Może macie jakieś konkretne zapotrzebowania? Niestety raczej w ciężkie rzeczy nie wchodzę bo mi nadbagaż wskoczy.
Mundury, pasy, berety, insygnia, pasy nośne broni, mocowania do pasów, gumy na hełmy... itd ... wszystko co w miarę lekkie i upchnę w bagaż.
Piszcie na maila co potrzebujecie... a ja odpisze i podam przybliżoną cenę ... co nie zejdzie pójdzie na allegro no a tam wiadomo cena będzie inna :)

Mój mail

entralizo@gmail.com

Pozdrawiam YAVOR
Avatar użytkownika
YAVOR
.
 
Posty: 28
Dołączył(a): 13 sie 2009, o 16:07
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: YELNET
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Inne armie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości