RADON (MSBS) Polska przyszłóść?

Pew! pew! pew!

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Dalej » 26 maja 2010, o 07:50

FRAGER - masz na myśli że zatrudnili projektantów od wzornictwa przemysłowego, czy po prostu inżynierów którzy nad tym pracują.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez FRAGER » 26 maja 2010, o 08:25

Zrobiłbym fotkę, ale niestety nie zostałem w pomieszczeniu bez światków... Jak się uda coś wykombinować, to dam znać, ale niczego nie obiecam.

Dalej - tak, są zatrudnieni specjaliści od wzornictwa przemysłowego.
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Posty: 235
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Dalej » 26 maja 2010, o 08:32

FRAGER napisał(a):Dalej - tak, są zatrudnieni specjaliści od wzornictwa przemysłowego.


No to przechlapane.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez yamnick » 26 maja 2010, o 08:44

Dalej napisał(a):No to przechlapane.


A to dlaczego, rozwiń myśl proszę ?
Always remember the goodness of animals. You see, my dachshund is discreet and will never betray me — I cannot say that of any human being...

Wilhelm Canaris
Avatar użytkownika
yamnick
.
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 6-th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Dalej » 26 maja 2010, o 09:16

Bo polskie wzornictwo przemysłowe stoi na bardzo niskim poziomie, poziom edukacji w uczelniach na tym kierunku jest żenujący, ponadto polski przemysł nie jest zbyt chętny do zatrudniania projektantów więc nie mają gdzie zdobywać doświadczenia. Chyba że coś się zmieniło w ciągu ostatnich paru lat.
Jeśli dodać do tego tragicznie kiepskie osiągnięcia polskich państwowych konstruktorów broni strzeleckiej ostatnich 20 czy ilu lat, nie oczekuję rewelacji.

Nie jestem defetystą - wiadomo że o tym projekcie tyle słychać za sprawą głównego konstruktora który koło niego skacze, więc może im zależy i w końcu coś wyjdzie.
Ale nie nastawiam się, wypalił się we mnie optymizm po tylu żenujących porażkach.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Idzior » 26 maja 2010, o 09:55

Hmm jak dla mnie to na lans nie ma co w ogole zwracac uwagi. Jezeli okaze sie ze ten projekt jest niezawodny mechanicznie to juz nalezy to uznac za udana konstrukcje, natomiast pamietajmy tez o tym ze nie zawsze ergonomia musi isc w parze z wygladem. Polska mysl wcale nie jest taka zla i zacofana. Na razie nie ma co gdybac zobaczymy jaki bedzie finalny produkt.
Obrazek
Avatar użytkownika
Idzior
 
Posty: 411
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 21:58
Lokalizacja: Funny Chubby Superhero
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2009

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Yeneth » 26 maja 2010, o 23:08

Dalej napisał(a):Bo polskie wzornictwo przemysłowe stoi na bardzo niskim poziomie, poziom edukacji w uczelniach na tym kierunku jest żenujący, ponadto polski przemysł nie jest zbyt chętny do zatrudniania projektantów więc nie mają gdzie zdobywać doświadczenia. Chyba że coś się zmieniło w ciągu ostatnich paru lat.


Wręcz przeciwnie, spore grono projektantów przemysłowych zatrudnionych w większych zachodnich firmach zajmujących się sprzętem użytkowym (golarki, kosiarki, pralki itp.) to właśnie absolwenci polskich uczelni. Poziom edukacji nie jest może powalający ale większość studentów i tak przedstawia znacznie wyższy poziom niż ich koledzy/koleżanki z Anglii, Francji, Niemiec i USA. Istotną różnicą jest fakt iż u nas przywiązuje się uwagę do współpracy inżyniera (technika) z projektantem (ergonomia) co jest błogosławieństwem dla tych pierwszych. Fakt że Polskie uczelnie nie dysponują także takim zapleczem sprzętowo-technologicznym jak te zachodnie uczy absolwentów kombinowania i improwizacji... chociaż z tego aspektu można by było zrezygnować ;)

Prawdziwym problemem dotykającym osoby zajmujące się wzornictwem przemysłowym są niskie zarobki, obsadzanie istotnych stanowisk "po znajomości" oraz fakt że na większą skale przemysł w Polsce właściwie nie istnieje - to powoduje że wykształceni w kierunku projektowania ludzie szukają zarobku poza granicami kraju lub zupełnie poza zawodem.

Jeśli współpraca konstruktorów MSBS z ludźmi od projektowania przemysłowego będzie przebiegać pomyślnie to przyniesie moim zdaniem same plusy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Yeneth
 
Posty: 680
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:30
Lokalizacja: Wawa
White Cross: FAB / WB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Python » 9 sie 2010, o 19:03

MSBS UJAWNIONY !

http://www.altair.com.pl/start-4907

Jak zwykle wszystko wiedzący Remov :-)

Ciekawe co to za kolor. Wygląda jak jakiś odcień zieleni - moim zdaniem dla naszego terytorium bardzo dobry wybór.

Wersja klasyczna wygląda jak Masada (jestem na +), a bullpup - po prostu super !
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez ZeRT » 9 sie 2010, o 19:17

Obie wersje wyglądają sexy :D.
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez FRAGER » 9 sie 2010, o 19:44

Bezkolbowiec już na tym etapie nadaje się do jakiegoś filmu SF:)

Nie wiem czy to kwestia zdjęć, ale wydaje mi się że przy bezkolbowcu kąt pochylenia chwytu jest trochę za duży. Tzn wygląda jakby między nim, a całym karabinkiem, kąt był bliski 90 st.
Nie miałem okazji potrzymać jeszcze w rękach, ale jakoś nietypowo mi to wygląda.
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Posty: 235
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez ZeRT » 9 sie 2010, o 20:16

Wydaje mi się, że będzie ok i jest to powodowane tym, iż chwyt znajduje się bardzo blisko ramienia przy złożeniu się do strzału i większy kąt był mniej wygodny dla nadgarstka.
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Dalej » 9 sie 2010, o 20:17

bardzo miło zaskoczony
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez FRAGER » 9 sie 2010, o 20:41

ZeRT napisał(a):Wydaje mi się, że będzie ok i jest to powodowane tym, iż chwyt znajduje się bardzo blisko ramienia przy złożeniu się do strzału i większy kąt był mniej wygodny dla nadgarstka.


Możliwe, tak na to nie spojrzałem.

W każdym razie, wypas wyglądają obie wersje. Oby strzelały tak dobrze jak wyglądają:)

Swoją droga, jestem ciekaw nowego granatnika.
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Posty: 235
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Jogi » 10 sie 2010, o 07:04

Bardzo pozytywnie. Wersja bezkolbowa wywołuje u mnie jakieś durne skojarzenia z Obcym.
Mam wrażenie, że przy przyłożeniu bezkolbowej wersji do lewego ramienia można by łuski zębami łapać ;)
Jogi
 
Posty: 46
Dołączył(a): 6 lis 2009, o 21:25
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 2007

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Python » 10 sie 2010, o 07:47

Chyba nie, bo za oknem wyrzutowym jest odbijacz więc łuski będą leciały do przodu.

Obrazek

Ciekawe czy pokazali bezkolbowca w wersji z dłuższą lufą, i to tak 16-20". Bo z taką lufą to rzeczywiście wygląda ciekawie- chociaż nie mam skojarzeń z filmami SF ;-)
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez ZeRT » 10 sie 2010, o 08:14

Wracając jeszcze do dziwnego kąta chwytu pistoletowego, zwróćcie uwagę na kont nachylenia chwytu w micro tavorze (wersja bez osłony chwytu z przodu) i w wersji cywilnej.
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Karczoch » 10 sie 2010, o 08:15

Żeby tylko nikt tego nie spaprał, Proszę. Nie mamy własnych samochodów, miejmy chociaż własne karabiny ;) A tak z ciekawość kto odpowiada za nowy wizerunek MSBS, może Porsche Design ;), a tak poważnie trochę mi tu pachnie wpływem MAGPUL-a.
"Vox populi, vox dei", "Vox unius vox nulius"

M15A4 CA Sportline, Glock 17 KWA/KSC, CZ 75 ASG/KWA
Avatar użytkownika
Karczoch
 
Posty: 375
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 09:23
Lokalizacja: Józefów k. Błonia
Na starym Warriorze od: 2009

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Czarny » 10 sie 2010, o 09:08

Może pachnieć i Chanell nr.5 byleby działało tak jak wygląda, bo wygląda zajebiaszczo :)
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 358
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 1KSP "Sowa"
Na starym Warriorze od: 2006

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Dalej » 10 sie 2010, o 09:12

Gun to produkt jak każdy inny i powinien dobrze wyglądać - cieszę się że niektórzy w końcu to zrozumieli. Cieszę się też że wygląda porządnie, trochę się przestraszyłem zapowiedzi że do konsultacji wezmą "doświadczonych polskich projektantów przemysłowych" - bo takich nie ma.
I bardzo mnie cieszy że projekt wygląda fajnie, drapieżnie jak broń powinna, a nie jak wygładzone, powyginane ciotowate projekty beretty.

Teraz tylko trzymać kciuki by czerwony beton nie ukręcił projektom łba, jak to nie raz mu się zdarzało.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Konrad ''Owca'' » 10 sie 2010, o 09:34

Fajnie, że jest, fajnie, że wygląda, ale jak znam życie to i tak nie będzie na to pieniędzy. Większość naszego wojska nadal używa AKMSów.... 18 lat po wejściu do NATO i zmianie rodzaju amunicji...
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Konrad ''Owca''
.
 
Posty: 1869
Dołączył(a): 5 sie 2009, o 21:38
Lokalizacja: Wwa/BS
White Cross: SGW
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Czarny » 10 sie 2010, o 11:06

No ale my mamy dużo sprzętu nowoczesnego i dobrego, tylko poupychanego na czas W :)Więc jest spore prawdopodobieństwo ze kasa na MSBS będzie, tylko na początku władują je do magazynów na wypadek W i zaczną wyjmować nowiusieńkie beryle do celów treningowych.

Rzecz jasna według mnie to błąd bo żołnierze będą nieprzyzwyczajeni do nowego sprzętu.
Może jednak przy zawodowym wojsku sposób myślenia się zmieni i będą od razu w użyciu (mazenia) :)
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 358
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 1KSP "Sowa"
Na starym Warriorze od: 2006

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez FRAGER » 10 sie 2010, o 11:42

ZeRT napisał(a):Wracając jeszcze do dziwnego kąta chwytu pistoletowego, zwróćcie uwagę na kont nachylenia chwytu w micro tavorze (wersja bez osłony chwytu z przodu) i w wersji cywilnej.


W przyszłym tygodniu będę na uczelni, to się zapytam co i jak z tym chwytem. Postaram się też dowiedzieć czy można liczyć że na MSPO nowa wersja zaistnieje, czy raczej nie.
W zeszłym tygodniu nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi jak wreszcie będzie.
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Posty: 235
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Python » 10 sie 2010, o 13:01

Skoro przedostatnie informacje mówiły, że prezentacja na MSPO jest zagrożona ze względu na postepujący proces zastrzeżenia wzoru użytkowego, a teraz już jest zastrzeżony i makiety zostały pokazane - to na 100% będzie prezentowany na MSPO.

Porób może jakieś zdjęcia jak CI się uda ;-)
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez FRAGER » 10 sie 2010, o 13:51

Pytałem o MSPO dzień przed seminarium. Usłyszałem że na razie nie wiadomo i możliwe że znów pojawią się stare modele i na prezentację trzeba będzie poczekać aż wszystko będzie dopracowane. Z moich domysłów chyba chodzi o to żeby zaprezentować całość, wraz z granatnikiem.

Co do zdjęć to zapytam. Jeśli dostanę pozwolenie do cyknę kilka fotek.
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Posty: 235
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Python » 10 sie 2010, o 13:56

Hmmm - zdziwiłeś mnie. Myślałem że granatnik jest dość świeżym pomysłem - tzn od dawna wiadomo było że będzie, ale jakoś nic w tym temacie się nie działo. Dopiero ostatnio okazało się, że ruszają prace. Moim zdaniem brak prezentacji na MSPO byłby złym ruchem.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez FRAGER » 10 sie 2010, o 14:22

Z tego co zrozumiałem to chce się uniknąć czegoś takiego jak np. z Masadą. Prezentowano ją na targach itp. i obiecywano że będzie już lada dzień w sklepach. Potem termin się przesuwał i obietnic nie dotrzymywano. Jak to mówią: "obiecanki macanki, a głupiemu stoi".

Czy błędem było by wstrzymanie się na powiedzmy pół roku z prezentacją dla szerszej publiczności? Ciężko z twierdzić. Na pewno jednym z zabiegów marketingowych jest podgrzewanie atmosfery stopniowo i zaprezentowanie choćby wydruków 3D na MSPO było by czymś takim.

Z drugiej strony, potencjalni klienci (czy to nasza Armia czy jakaś zagraniczna) lubią prezentacje pełną gębą, czyli jak już wszystko działa, można nie tylko pomacać ale i postrzelać. Więc może lepiej poczekać chwilę i pokazać produkt lepiej dopracowany.

Co do granatnika, to nie wiem jak bardzo zaawansowane są prace nad nim. Wydaje mi się że opracowanie go nie zajmie nie wiadomo ile czasu bo konstruktorzy mają już doświadczenia choćby z granatnikiem SBAO. Czyli sam proces projektowania skróci się dość znacznie gdyż np. ogrom obliczeń można będzie zaadoptować do nowej konstrukcji. Największy problem w tym przypadku będzie stanowiło dobre zintegrowanie go z MSBSem. Sama konstrukcja nie powinna przysporzyć problemów, bo brak tam automatyki a ciśnienia w lufie są wręcz śmieszne w porównaniu z innymi typami broni.

Swoja drogą, szkoda że nie zdecydowano się na nowy granatnik wcześniej, miałbym świetny temat na pracę magisterską:P
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Posty: 235
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez doszman » 10 sie 2010, o 16:04

Czarny napisał(a):No ale my mamy dużo sprzętu nowoczesnego i dobrego, tylko poupychanego na czas W :)Więc jest spore prawdopodobieństwo ze kasa na MSBS będzie, tylko na początku władują je do magazynów na wypadek W i zaczną wyjmować nowiusieńkie beryle do celów treningowych.

Rzecz jasna według mnie to błąd bo żołnierze będą nieprzyzwyczajeni do nowego sprzętu.
Może jednak przy zawodowym wojsku sposób myślenia się zmieni i będą od razu w użyciu (mazenia) :)


Są dwie możliwości, albo cię nie zrozumiałem , albo nie zrozumiałem twojego żartu.
Czy widziałeś kiedykolwiek coś takiego jak „ZN” ? Podpowiem tylko że większość sprzętu to egzemplarze które ucieszyły by kolekcjonerów a nie jakieś supertajne i supernowoczesne systemy broni. Schemat jest dokładnie odwrotny nowe do armii a stare na czas „ W”. Co do kasy to znając realia MON-u raczej nie doczekamy się wejścia nowego systemu strzeleckiego wcześniej jak za 10 lat. Niech przykładem będzie broń boczna, wszystkie służby są jako tako wyposażone w nowoczesne pistolety a armia od dwudziestu lat nie może poradzić sobie z wymianą P83
doszman
 
Posty: 185
Dołączył(a): 21 wrz 2009, o 20:02
Lokalizacja: Konstancin
Na starym Warriorze od: 0

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Czarny » 10 sie 2010, o 16:30

doszman napisał(a):
Czarny napisał(a):No ale my mamy dużo sprzętu nowoczesnego i dobrego, tylko poupychanego na czas W :)Więc jest spore prawdopodobieństwo ze kasa na MSBS będzie, tylko na początku władują je do magazynów na wypadek W i zaczną wyjmować nowiusieńkie beryle do celów treningowych.

Rzecz jasna według mnie to błąd bo żołnierze będą nieprzyzwyczajeni do nowego sprzętu.
Może jednak przy zawodowym wojsku sposób myślenia się zmieni i będą od razu w użyciu (mazenia) :)


Są dwie możliwości, albo cię nie zrozumiałem , albo nie zrozumiałem twojego żartu.
Czy widziałeś kiedykolwiek coś takiego jak „ZN” ? Podpowiem tylko że większość sprzętu to egzemplarze które ucieszyły by kolekcjonerów a nie jakieś supertajne i supernowoczesne systemy broni. Schemat jest dokładnie odwrotny nowe do armii a stare na czas „ W”. Co do kasy to znając realia MON-u raczej nie doczekamy się wejścia nowego systemu strzeleckiego wcześniej jak za 10 lat. Niech przykładem będzie broń boczna, wszystkie służby są jako tako wyposażone w nowoczesne pistolety a armia od dwudziestu lat nie może poradzić sobie z wymianą P83


Nie chce aby ten temat zamienił w OFTOP ale ci odpowiem, zwyczajnie w takim magazynie bylem, widziałem i macałem. Wiec wiem co mowie/pisze. W samym okręgu Warszawskim takich magazynów jest sporo, każda większa jednostka ma przynajmniej kilka.

Co do tematu:

Wiadomo cokolwiek na temat jakich kalibrów MSBS będzie mógł używać poz mianie lufy ? Bo element do tej operacji widnieje na jednym ze zdjęć.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 358
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 1KSP "Sowa"
Na starym Warriorze od: 2006

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez WichuR » 10 sie 2010, o 16:32

Jak to ma tak wyglądać, to czekam tylko na wersję airsoftową... Piękne :)
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Czarny » 10 sie 2010, o 16:38

WichuR napisał(a):Jak to ma tak wyglądać, to czekam tylko na wersję airsoftową... Piękne :)


To se troszku poczekasz :) ale i ja się przyznam ze połasiłbym sie na taka zabawkę.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 358
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 1KSP "Sowa"
Na starym Warriorze od: 2006

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Wokash » 10 sie 2010, o 19:52

Panowie, przepraszam, że przerwę ten uczony wywód... ale nie mogę się powstrzymać...
Normalnie CUD Polacy po raz pierwszy od chyba 70 lat zrobili broń, która wygląda jakoś... jak jeszcze będzie normalnie działać, nie rozpadać się i znajdą kasę, żeby ją robić... to przyjdzie dać na mszę...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez ZeRT » 10 sie 2010, o 19:58

Jeśli zaczną to klepać w większych ilościach to wypadało by tą mszę zamówić <uhahahany pyszczek>.
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Arrow » 10 sie 2010, o 21:28

A pierwsze egzemplarze broni przesłać do Gwardii Narodowej co to dzielnie krzyża broni... :-)
Arrow
 
Posty: 597
Dołączył(a): 9 wrz 2009, o 13:17
Lokalizacja: Osowiec
Na starym Warriorze od: 0

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Czarny » 10 sie 2010, o 21:34

Wokash napisał(a):Panowie, przepraszam, że przerwę ten uczony wywód... ale nie mogę się powstrzymać...
Normalnie CUD Polacy po raz pierwszy od chyba 70 lat zrobili broń, która wygląda jakoś... jak jeszcze będzie normalnie działać, nie rozpadać się i znajdą kasę, żeby ją robić... to przyjdzie dać na mszę...


Ej no wypraszam sobie... Beryl całkiem fajna konstrukcja ;) co prawda nie wszyscy przepadają za kałachopodobnymi ale co tam.

Ja to się boje ze po tym jak bron okaże się sukcesem pod względem technicznym bo pod wizualnym wygląda naprawdę ładnie to, wybaczcie kolokwializm, spierdolą coś z marketingiem i nikt tego nie będzie chciał kupować.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 358
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 1KSP "Sowa"
Na starym Warriorze od: 2006

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Wokash » 11 sie 2010, o 08:28

No właśnie... Beryl to kolejny klon AK... fakt, że nie wygląda źle... ale to nadal klon AK, tu mamy znowu po wielu latach mamy do czynienia z konstrukcją autorską.
Oby nawiązała do tradycji nie tylko dopracowanym wyglądem ale i całą resztą... i oby była kasa na jej masową produkcję... rozumiem, że jakby co ZeRT chce brać udział w zrzucie na tą mszę dziękczynną [emot]
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Dalej » 11 sie 2010, o 08:29

O kasę na produkcję to się akurat nie martwię.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Wokash » 11 sie 2010, o 08:37

Rozumiem, że z banerów na WW kosisz tyle, że jeszcze na magazynki im starczy... [emot]
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez WichuR » 11 sie 2010, o 08:47

Tak mnie naszło, że wiele problemów można rozwiązać sięgając do tradycji. Przykładowo wystarczyłoby nadać broni taki kształt http://www.screenused.com/gallery/images/full/constantine_gun.jpg i praktycznie MSW i MON nie będą miały wyboru jak kupować, finansować i wdrażać.
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Dalej » 11 sie 2010, o 08:51

He he he.

Wokash: Myślę że w tym przypadku wystarczy że larum podniosą związkowcy z Prusznika, który jakie problemy ma - wszyscy wiemy.
Prasa podchwyci że MON nie chce supernowoczesnych superpolskich karabinów, wtedy minister pokaże jak bardzo "dba" o ludzi i da na to kasę.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez ZeRT » 11 sie 2010, o 09:49

Oczywiście, w patriotycznym zrywie chętnie rzucę grosik na mszę ;). A Ty Wokashu nie dołożysz się?

Ciekawe, czy zmieszczą się w nakreślonym wcześniej planie z testami eksploatacyjnymi w piaskownicy. Jak na razie to ten projekt idzie jak przecinak bez specjalnych zakłóceń i przestojów...
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Wokash » 11 sie 2010, o 10:23

No naturalnie, że się dorzucę... ustalmy tylko próg produkcji po którym idziemy dawać na mszę...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez ZeRT » 11 sie 2010, o 11:16

Wydaje mi się, że pierwszy kontrakt dla LE lub wojska będzie dobrym momentem w sumie taki kontratk niemal na 100% gwarantuje wyprodukowanie przynajmniej kilku sztuk.
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Wokash » 11 sie 2010, o 11:24

No to jesteśmy umówieni...
Trzeba jeszcze tylko wymyślić intencję, którą ksiądz klepnie... ale to jeszcze chwila...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez FRAGER » 17 sie 2010, o 13:43

Byłem dziś na uczelni i zamieniłem kilka zdań ze swoim promotorem, który jest też głównym konstruktorem MSBSa. W kwestii chwytu pistoletowego w wersji bezkolbowej - jego kąt wynika właśnie z ergonomii. Zert miał racje w swoich domysłach. Ma też być nieznacznie przesunięty do przodu, gdyż jeszcze trochę koliduje z gniazdem magazynka.

O fotki postaram się w tym tygodniu, dziś nie było specjalnie na to czasu.
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Posty: 235
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Schwarz » 1 wrz 2010, o 17:45

FRAGER napisał(a):Byłem dziś na uczelni i zamieniłem kilka zdań ze swoim promotorem, który jest też głównym konstruktorem MSBSa. W kwestii chwytu pistoletowego w wersji bezkolbowej - jego kąt wynika właśnie z ergonomii. Zert miał racje w swoich domysłach. Ma też być nieznacznie przesunięty do przodu, gdyż jeszcze trochę koliduje z gniazdem magazynka.

O fotki postaram się w tym tygodniu, dziś nie było specjalnie na to czasu.


Ha! Wokash, a nie mówiłem że za blisko? A nie wierzyłeś :P [emot]
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Wokash » 1 wrz 2010, o 18:34

To teraz się chwal, że guna pod Ciebie robią [emot]
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Fallkor » 14 wrz 2010, o 11:50

BP wygląda przekozacko!
Jak zobaczyłem zdjęcia to przypomniała mi się definicja "Zabójcomatu" z książek Douglasa Adamsa (Autostopem przez Galaktykę i cztery kolejne części trylogii)
Szło to mniej więcej tak, że "Zabójcomat ma dwie strony - właściwą i niewłaściwą, i każdy kto znalazł się po niewłaściwej stronie od razu, instynktownie wie, że znajduje się po niewłaściwej stronie"
Obrazek

Dorośli ludzie, a bawią się w przebieranki i biegają po lasach z zabawkami na kulki... wstyd!
Avatar użytkownika
Fallkor
 
Posty: 368
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 10:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Highlanders
Na starym Warriorze od: 0

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez GRD » 30 wrz 2010, o 22:19

Coś temat przycichł, a przecież od jakiegoś czasu (początek sierpnia) można się już spuszczać na docelowy wygląd MSBS-a.
http://www.altair.com.pl/start-4907

Obrazek

PS. Polecam lipcowo-sierpniowy "Broń i Amunicję" gdze poświęcono mu kilka stron.
PS2. Pamięta ktoś może jaka nazwa dla MSBS-a wygrała konkurs?
łolaboga o co chodzi?
Avatar użytkownika
GRD
 
Posty: 692
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 01:12
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
White Cross: .
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez Xasistis » 30 wrz 2010, o 22:48

"Radon"
Przy okazji - strzelanie:
http://www.youtube.com/watch?v=RkOP6nGdQxQ

Jako, że porównywany jest do Izraelskiego TAR-21, można wkrótce spodziewać się odwiedzin pewnego łysego snajpera w Polsce:
http://www.youtube.com/watch?v=X9EUAxzIUy0

:)
Rangers! Lead the way!
Avatar użytkownika
Xasistis
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 21:17
Lokalizacja: Rangerbertów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MSBS 5,56 Polska przyszłóść?

Postprzez ZeRT » 30 wrz 2010, o 23:11

Jeśli łysol by się pojawił w Polsce i pobawił Radonem to ten projekt skazany byłby na sukces, przynajmniej medialny ;)
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Broń ostra i ostra

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości