BITWY POLSKIEGO WRZEŚNIA - A .Zawilski

Książki, artykuły, linki do ciekawych tekstów poświęconych wojskowości itp., dyskusje na temat.

BITWY POLSKIEGO WRZEŚNIA - A .Zawilski

Postprzez Python » 28 sie 2009, o 11:48

Obrazek

Wracając z wakacji, zadumałem się widząc bunkry w okolicy Mławy. Na drugi dzień, w księgarni napotkałem książkę, którą po pobieżnym przejrzeniu kupiłem. Dlaczego ?

Po pierwsze, jest to praca którą można spokojnie określić jako naukową. Zawiera nie tylko odwołania do pokaźnej literatury, ale także opiera się na spisanych opowieściach bohaterów Września, które nie ujrzały światła dziennego. Częściowo surowa, częściowo pełna emocji książka, która w doskonały sposób pokazuje w większej perspektywie bohaterstwo żołnierza polskiego, na całym froncie wojny obronnej 1939. Książka skupia się na opisie największych bitew tej wojny, prezentując je co prawda w skrótowej formie, jednak wzbogacone mapkami oraz sytuacją na całym froncie - wydarzenia wydają się bardziej zrozumiałe.
W kilku miejscach, książka zaskoczyła mnie nowymi informacjami - a biorąc pod uwagę, że jednak Wojna Obronna jest dość popularnym tematem, to także coś.
Napisana językiem barwnym, daje przyjemność w czytaniu nie tylko z powodu treści, ale także formy.
Polecam wszystkim, na weekendowe, wrześniowe popołudnia.


RECENZJA: http://www.salonkulturalny.pl/apolonius ... -recenzja/
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: BITWY POLSKIEGO WRZEŚNIA - A .Zawilski

Postprzez Dalej » 28 sie 2009, o 12:07

brzmi bardzo ciekawie

osobiście dopiero niedawno zacząłem dokształcać się w polu kampanii wrześniowej, bardzo wielu fundamentalnych rzeczy wcześniej nie wiedziałem
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: BITWY POLSKIEGO WRZEŚNIA - A .Zawilski

Postprzez Python » 28 sie 2009, o 12:13

To polecam tę pozycję.

Ja też raczej wyrywkowo znałem tą historię, a tu jest wszystko ładnie powiązane. Wadą jest oczywiście skrótowość - ale może ona nawet pozwala lepiej się rozeznać. Gdyby było za dokładnie - jakoś by się całość mogła rozmyć.

Książka ma 900 stron, ze 30 mapek taktycznych, twardą oprawę z obwolutą i kosztuje ok 60zł.

Za taką ceną - moim zdaniem warto, nawet pomimo braku zdjęć (czy o tablicach barwnych nie wspominając).
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: BITWY POLSKIEGO WRZEŚNIA - A .Zawilski

Postprzez Vlad » 28 sie 2009, o 15:10

Na pewno ciekawa propozycja dla zainteresowanych historią.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: BITWY POLSKIEGO WRZEŚNIA - A .Zawilski

Postprzez cAmper » 15 gru 2011, o 15:45

Gorąco polecam, w sam raz na obecną jesienną porę. Bardzo żywo i ciekawie napisany tekst, treść dotyka wszystkich najważniejszych aspektów Września.
cAmper
 


Powrót do Literatura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości