Literatura na temat ASG

Książki, artykuły, linki do ciekawych tekstów poświęconych wojskowości itp., dyskusje na temat.

Literatura na temat ASG

Postprzez Gipson » 28 lis 2009, o 16:46

Witam, zwracam się do was z prośbą, otóż jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej pod tytułem "ASG jako nowa forma rekreacji ruchowej" i związku z tym potrzebuje literatury na temat historii ASG na świecie i w Polsce (wujek google nie wystarcza:/), głównie chodzi mi o tytuły czasopism i książek i gzie ewentualnie mogę uzyskać do nich dostęp.
Gipson
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 lis 2009, o 19:07
Lokalizacja: Radzymin
White Cross: 86th Company
Na starym Warriorze od: 0

Re: Literatura na temat ASG

Postprzez kuba a » 28 lis 2009, o 19:00

W "Broń i Amunicja" jest chyba zawsze jakiś artykuł o asg....
Obrazek
Avatar użytkownika
kuba a
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 16:10
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 49th Reconnaissance Squad
Na starym Warriorze od: 0

Re: Literatura na temat ASG

Postprzez Gipson » 28 lis 2009, o 20:09

Ta ale ja potrzebuje konkretnych informacji na tema genezy powstania ASG i zalążków ASG w Polsce.
Gipson
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 lis 2009, o 19:07
Lokalizacja: Radzymin
White Cross: 86th Company
Na starym Warriorze od: 0

Re: Literatura na temat ASG

Postprzez ZeRT » 29 lis 2009, o 03:54

Nie znajdziesz opracowań "książkowych", czasopisma jak najbardziej, poszukaj starych numerów http://www.officialusasocmagazine.com/ i innych darmowych zinów, jakimś starszym B&A też może zawierać informacje o początkach asg w Polsce.
Jeśli chcesz coś bardziej "naukowego" możesz się odnieść do pracy licencjackiej która powstałą na Akademii Obrony Narodowej, jeden z kolegów airsoftowców popełnił taką pracę. Tytuł pracy brzmi:
WPŁYW ROZWOJU POLSKIEGO ŚRODOWISKA AIRSOFT NA BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE W ASPEKCIE PROCESU PROFESJONALIZACJI SIŁ ZBROJNYCH RP ORAZ KSZTAŁTOWANIA OBYWATELSKICH POSTAW OBRONNYCH


Jeśli chcesz mogę podać tobie kontakt do tego kolegi, lub możesz się przejechać na AON i poczytać sobie w czytelni ;].

Jest spora szansa, że ktoś coś takiego już pisał, ale musiałbyś się poprzebijać przez katalogi prac na poszczególnych uczelniach.
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Literatura na temat ASG

Postprzez Izzy » 5 mar 2010, o 11:57

ZeRT napisał(a):Nie znajdziesz opracowań "książkowych", czasopisma jak najbardziej, poszukaj starych numerów http://www.officialusasocmagazine.com/ i innych darmowych zinów, jakimś starszym B&A też może zawierać informacje o początkach asg w Polsce.
Jeśli chcesz coś bardziej "naukowego" możesz się odnieść do pracy licencjackiej która powstałą na Akademii Obrony Narodowej, jeden z kolegów airsoftowców popełnił taką pracę. Tytuł pracy brzmi:
WPŁYW ROZWOJU POLSKIEGO ŚRODOWISKA AIRSOFT NA BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE W ASPEKCIE PROCESU PROFESJONALIZACJI SIŁ ZBROJNYCH RP ORAZ KSZTAŁTOWANIA OBYWATELSKICH POSTAW OBRONNYCH


Jeśli chcesz mogę podać tobie kontakt do tego kolegi, lub możesz się przejechać na AON i poczytać sobie w czytelni ;].

Jest spora szansa, że ktoś coś takiego już pisał, ale musiałbyś się poprzebijać przez katalogi prac na poszczególnych uczelniach.



Jezus Maria, pozwalają licencjatom mieć tak długie tytuły? To jak praca doktorska brzmi.
God gave you a soul,
Your parents, a body,
Your country a rifle,
Keep all of them clean

http://www.facebook.com/Warsaw.Spartans
Avatar użytkownika
Izzy
 
Posty: 990
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 16:59
Lokalizacja: Izzybelin
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: Literatura na temat ASG

Postprzez Dalej » 5 mar 2010, o 12:12

Izzy napisał(a):To jak praca doktorska brzmi.

I dobrze, zuch! Niech się chłopak uczy, przynajmniej nie ściąga z netu jak inne "wykształciuchy" :)
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Literatura na temat ASG

Postprzez ZeRT » 5 mar 2010, o 14:17

Jeśli jako forma rekreacji to na pewno warto pomyśleć o tym jak wygląda komercjalizacja tej rozrywki więc na ogień idą hale PB w których się strzelamy czasem i "poligony asg" których to kilka już powstało. Niby oczywiste, ale pamiętam, że jak pisałem swoją to oczywiste oczywistości ktoś czasem mi uświadamiał.
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Literatura na temat ASG

Postprzez Gipson » 8 mar 2010, o 19:21

Dzięki za pomysły rozwoju mojej pracy:D jak ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe oczywistości to chętnie go wysłucham.
Gipson
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 lis 2009, o 19:07
Lokalizacja: Radzymin
White Cross: 86th Company
Na starym Warriorze od: 0

Re: Literatura na temat ASG

Postprzez Vintersky » 9 mar 2010, o 01:38

Archiwalny numer Arsenału - nie pamiętam którego - nasz kolega ramowo opisał początki ersoftu.
Broń i Amunicja - niezły artykuł na temat milfsimów w PL :P.

Reszta - WMASG oraz pytać ludzi którzy już się w to nie bawią, a dziadkami tejże zabawy są.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vintersky
.
 
Posty: 302
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 00:49
Lokalizacja: Józefów koło Warszawy
White Cross: Coyotes
Na starym Warriorze od: 2005


Powrót do Literatura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości