Afganistan - dotknąłem wojny. Piotr Langenfeld.

Książki, artykuły, linki do ciekawych tekstów poświęconych wojskowości itp., dyskusje na temat.

Afganistan - dotknąłem wojny. Piotr Langenfeld.

Postprzez cAmper » 5 paź 2012, o 21:07

Ktoś jeszcze czyta książki? Pewnie mało czasu miedzy jedną a a drugą sesją na fejsie...
Niemniej jednak dla zainteresowanych polecam naprawdę sprawnie napisaną książkę.
Historia prawdziwa, opowiada ją dziennikarz, reporter "przygarnięty" między innymi do oddziałów 10th Mountain i 25 DP. Przemierza z wojskiem bezdroża różnych prowincji Afganistanu. Zalicza bardziej i mniej nudne dni w bazach Bagram, Ghazni, Utah, Baraki Barak...a każda inna, niemiecki ordnung i amerykański luz...
Zalicza ostrzał na patrolach i ataki moździerzy...opisuje trudy wielu godzin spędzonych w MRAP'ach i strach towarzyszący przeszukiwaniu wiosek.
Czyta się jednym tchem, tekst napisany z dużą dozą dystansu ... warto zajrzeć, w sam raz na jesienne wieczory :mhm:
sklep
cAmper
 

Re: Afganistan - dotknąłem wojny. Piotr Langenfeld.

Postprzez mat99 » 6 paź 2012, o 11:59

Polecam.

Zwłaszcza, ze i książka zacna i postac autora niebanalna. Piotr od dawna dowodzi jedną z najlepszych GRH w Polsce (GRH Big Red One).
I wydaje mi sie, ze niedawno popelnił tez powiesc...
Avatar użytkownika
mat99
 
Posty: 166
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 16:31
Lokalizacja: Wawa/Krak
White Cross: CORE
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Literatura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości