I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Dyskusje o ASG w mediach i o sposobach reakcji na różnorakie programy, reportaże itp.

I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez WichuR » 8 wrz 2009, o 23:30

Witam,

Chciałbym podzielić się sprawozdaniem z imprezy, w której maiłem przyjemność wziąć udział, a której airsoft stał się jednym z jej bohaterów, gdy miał być tylko fragmentem oprawy.

W dniach 04-06.09.2009 w mieście Kutnie, odbyło się 35 Święto Róży, którego zwieńczeniem miał być, organizowany po raz pierwszy, Rajd Róży, który miał odbywać się w dniu 6-09-2009. Kutnowska grupa airsoftowa - GRS 'Ranger' została zaproszona do współpracy przez organizatorów imprezy. Grupie tej powierzono za zadanie zabezpieczanie terenu rampy startowej i dojazdu do niej, odcinka specjalnego, oraz na zakończenie - uświetnienie gali rozdania nagród. Grupa ASGeG z Warszawy, otrzymała zaproszenie do współpracy przy realizacji tego przedsięwzięcia, które ostało przyjęte i zaowocowało wystawieniem drużyny 4 osobowej, plus fotograf, którego prace załączam poniżej. Do pomocy pojawiła się również ekipa z Gostynina.

Zainteresowanych florystyką i sportem motorowym odsyłam do stron imprez i materiałów prasowych, które postaram się sukcesywnie dodawać - nie czuję się kompetentny by się wypowiadać, nie miałem czasu na zwiedzanie. Poniżej jedynie relacja z airsoftowego wątku całego wydarzenia.

W ciągu nocy poprzedzającej całą imprezę grupa GRS 'Ranger' pomagała oznaczać i zabezpieczać statycznie różne odcinki trasy, zgodnie z odpowiednimi wytycznymi. W niedzielę rano na miejsce dotarło wsparcie z Warszawy i Gostynina. Warto tu zaznaczyć, że wszelkie działania zostały zorganizowane za zgodą i przy wsparciu władz miasta, Straży Miejskiej i Policji miasta Kutna. Sprzęt, który mieliśmy ze sobą był pozbawiony baterii. Pierwszym zadaniem było poprowadzenie konwoju aut, startujących w rajdzie, czego miał dokonać Transporter Opancerzony ŻUBR WD z Kutnowskich zakładów AMZ. Nam jako gościom (za co jeszcze raz dziękuję) trafiła się niewątpliwa gratka przejechania się tym potworem, a na koniec wykonanie szybkiego wyjścia z wozu i zabezpieczenia go.

Dobrze jest odpocząć przy Żubrze - GRS Ranger, Gostynin i ASGeG Warszawa
Obrazek

Gryzzli - szef GRS Kutno i Sprix
Obrazek

Urocza obsługa gniazda na Żubrze
Obrazek

Quady w airsofcie, może kiedyś :)
Obrazek

Próba zabezpieczenia wozu
Obrazek

Odjazd Żubra
Obrazek

Właściwe wysypanie, na zakończenie objazdu miasta - po lewej ASGeG, po prawej GRS Ranger
Obrazek

Po tym miłym akcencie, zaczęła się ciężka praca. Część ekipy ubrana w oporządzenie do taktyki czarnej, wspierana przez 'Marines' z Warszawy ;) zajęła się zabezpieczeniem miejsca startu i rampy, przed gapiami, a reszta udała się na zabezpieczenie odcinka specjalnego. Samo zabezpieczanie przebiegło całkiem sympatycznie, co potwierdziły reakcje ludzi, które były pełne ciekawego zdziwienia. Było trochę robienia zdjęć z ukrycia, trochę zagadywania, kim jesteśmy i co tu robimy. Nasze zadanie sprowadzało się do życzliwego przekierowywania ludzi dookoła miejsca startu. Zaznaczam, że nie posiadaliśmy faktycznej siły sprawczej, a naszym jedynym atutem był wygląd i odpowiednie podejście. Udało się to bez większych problemów, ludzie traktowali nas jako normalną obsługę imprezy. Jedyne gromy dostały się niefrasobliwym rodzicom, którzy swoje pociechy puszczali w samopas - wprost pod szykujące się do wjazdu na rampę auta. Na szczęście udało się wyłapać wszystkie dzieciaki i co bardziej niefrasobliwych dorosłych. Ogólnie etap bardzo na plus, chociaż wymagało to oczu w obrębie kąta 180 stopni i pełnego skupienia :)

Przygotowanie do zabezpieczenia miejsca startu - Marines w Desercie obstawiali wjazd na teren, a grupa SWAT i reszta amerykańskich mundurów pilnowały terenu najazdu na rampę.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Nasza praca skończyła się wraz z odjazdem ostatniego samochodu. Nawiasem mówiąc, po tym co zobaczyłem na oesie w wykonaniu maluchów i ich kierowców, to do tej pory jestem pod wrażeniem - liczy się serce, a nie moc :)
Obrazek

Powstał już nawet jeden promo-film z tego momentu rajdu:

(Jak widać nie zawsze się udawało, ale się uczymy i się poprawimy - za rok)

Następnie przenieśliśmy się do osłony odcinka specjalnego. Gdzie naszym głównym zadaniem było pilnowanie, by ludzie unikali niebezpiecznych miejsc i zostawali poza siatką. I tu smutna obserwacja. Niestety sprawdziła się zasada, że dwie rzeczy wpływają na wzrost poziomu debilizmu - alkohol i rozmiar cyfrówki, generalnie im więcej, tym większy bezmózg wyłaził z człowieka. To smutne, ale teraz rozumiem skąd biorą się sporadyczne ofiary podczas rajdów, gdy samochód wpada w tłum stojący na zakazanym punkcie. Tu już tak miło nie było, ale sytuacja dała się opanować.

Kilka fotek z początku oesa.
ObrazekObrazekObrazek

Przydarzyła się nawet jedna sytuacja, gdy pewna rodzina zabłądziła i znalazła się dokładnie w strefie przejazdu, gdzie samochody wykonywały ostre manewry. Na szczęście udało się ich ściągnąć na ostatnią chwilę i to bez awantur.
Obrazek

Brzoza - jeden z dzielnych koordynatorów całego przedsięwzięcia, za strony GRS Ranger.
Obrazek

(Tu kończy się mój obecny zasób fotodokumentacji, postaram się dać kolejne foty, w miarę jak spłyną.)

Po tym etapie, a było to już ok godziny 16, czyli po 5 godzinie takiego stróżowania, wróciliśmy na rynek główny w Kutnie i tam zajmowaliśmy się paradowaniem wśród tłumu, rozmawianiem z przechodniami, pozowaniem do zdjęć, opowiadaniem o airsofcie, czy pasjach rekonstrukcyjnych - w przypadku tych, którzy się tym zajmowali.

O godzinie 18:30 czekało nas ostatnie zdanie, czyli obstawa hotelu, w którym miała odbyć się finałowa gala, rozdanie nagród i kolacja. Obstawienie wejścia udało się o tyle dobrze, że widząc 'uzbrojonych' ludzi na dachu i przed wejściem, część uczestników rajdu i oficjeli postanowiła chwilę poczekać - na organizatora :) Gdy ten przybył, po kilkunastominutowej rozmowie i wyjaśnieniu naszej roli (która celowo była lekko ukrywana przed uczestnikami i widzami), wszyscy udali się na rozdanie nagród. Nie ukrywam, że myślałem już głównie o jedzeniu, a po 8 godzinie z minimi na plecach w pozycji wertykalnej, miałem już ciut dosyć. Chłopaki w IBA z SAPI, do tej pory jeszcze maja bóle mięśni :) Rozdanie nagród przebiegło w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, gdzie stanowiliśmy tło dla całej ceremonii. W czasie podziękowań wyszło, że mimowolnie byliśmy drugim, po rajdzie, tematem rozmów uczestników i widzów :)

Podsumowując, chciałbym wszystkich gorąco zachęcić do brania udziału w takich imprezach, oraz promowania airsoftu w każdym możliwym aspekcie. Nie chodzi tu wyłącznie o sam lans i fun, a też o fakt, ze jest możliwość w przyjazny i przystępny sposób, pokazać ludziom, że jest coś takiego jak airsoft i jest to rzecz przyjazna człowiekowi :). Nawet w tłumie gapiów spotkałem znajomych airsoftowców. Myślę, że nam się taka promocja udała i postaramy się dalej kontynuować tego typu działania.

Wiem, że różne są opinie odnośnie promowania airsoftu, ale osobiście, to wolałbym, że gdy nadejdą któreś wybory i zacznie się szukanie tematów na kampanię, to airsoft był postrzegany dobrze, a to jedna z lepszych metod.

Jeszcze raz dziękuje GRS Ranger z Kutna i organizatorom za zaproszenie nas i zaufanie jakim nas obdarzyli.

Dodatkowe materiały:
http://www.youtube.com/watch?v=ITPxcKAyyc8
http://www.youtube.com/watch?v=-JnIwL3NQCU
http://www.youtube.com/watch?v=PZw6j2uaOWw

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/wystartowal_i_rajd_rozy_w_kutnie_108625.html

Autorzy
Pochodzenie zdjęć:
1. karas81
2. http://picasaweb.google.pl/danielukawsk ... irectlink#
3. GRS Ranger
4. ASGeG
W razie niejasności w tym temacie - proszę o kontakt.
Ostatnio edytowano 17 wrz 2009, o 09:19 przez WichuR, łącznie edytowano 1 raz
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez Grey » 9 wrz 2009, o 08:39

Świetna sprawa, Kutno można dopisać do Błonia, jako miasto w pełni sympatyzujące z ASG. Oby takich inicjatyw było więcej!
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez Dalej » 9 wrz 2009, o 09:40

Fajna sprawa z tym Żubrem.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez WichuR » 9 wrz 2009, o 11:41

@Grey
No właśnie to największy problem, bo musieliśmy wybierać Adrenalina, lub Rajd Róży. Może w przyszłym roku ułoży się to jakoś lepiej czasowo. A przez Błonie (Błonia?) to nawet jechaliśmy :)

@Dalej
Nie mam zbyt dużego porównania, ale auto robi naprawdę dobre wrażenie. W środku siedzi się wygodnie, nie rzuca zbyt wiele, chociaż co innego byłoby w terenie pewnie. Jak zauważyłem, to firma AMZ jest bardzo chętna do aktywnego promowania swoich produktów.
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez Gryzlli » 9 wrz 2009, o 14:42

witam wszystkich serdecznie czytających ten post...

Dla sprostowania odnośnie tego co się działo u nas w mieście Kutno przez te kilka dni wspomnianej imprezy... pragnę na pierwszym miejscu podziękować ASGeG za to że wspólnie z nami męczyła się przez cały 6 września pomagając nam w opanowaniu tego kieratu... jednocześnie pragnę sprostować informacje na temat tego o czym się najpierw mówi po rajdzie... jak zauważyli sami organizatorzy to umundurowani ludzie zrobili więcej furory niż sam rajd... najpierw padają pytania co to za ludzie, a dopiero potem jak tam rajd...
Członkowie Gostynina są członkami GRS Ranger... - to tez tak dla sprostowania...

Bardzo dziękuje Wichurowi że postanowił się podzielić z reszta środowiska ASG co do imprezy w której w zieliśmy udział...
Gryzlli
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 wrz 2009, o 14:34
Lokalizacja: kUTNO
White Cross: GRS "RANGER"
Na starym Warriorze od: 0

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez Tato » 9 wrz 2009, o 16:11

Istotnie, badzo fajna impreza, świetne foty.
Cod o bezpieczeństwa - bo widzę podpięte magi i brak gogli, tudzież centrum miasta... rozumiem, że orgi sprawdzały aby magi były puste?
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez WichuR » 9 wrz 2009, o 16:27

Jak wspomniałem w tekście ;) baterie zostały usunięte z replik.
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez Tato » 9 wrz 2009, o 16:59

Nie doczytałem. <różowa emotka> Tym bardziej plus dla orgów. Super!
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez Gryzlli » 10 wrz 2009, o 08:19

Podstawowym założeniem było by w replice były odłaczone baterie lub też najlepiej wyjęte oraz by w komorze magazynek był pusty.
Gryzlli
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 wrz 2009, o 14:34
Lokalizacja: kUTNO
White Cross: GRS "RANGER"
Na starym Warriorze od: 0

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez Ciężki » 10 wrz 2009, o 08:53

wichur napisał(a):Jak wspomniałem w tekście ;) baterie zostały usunięte z replik.

I zastosowane zostały repliki GBB ;] - żart
... tak czarnuchu, jestem białym kociakiem ...
https://www.facebook.com/Sniezna.Pantera.ASG
Avatar użytkownika
Ciężki
.
 
Posty: 213
Dołączył(a): 4 sie 2009, o 12:16
Lokalizacja: Pruszków
White Cross: Снежный Барс - Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 0

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez WichuR » 10 wrz 2009, o 09:50

Ciężki napisał(a):
wichur napisał(a):Jak wspomniałem w tekście ;) baterie zostały usunięte z replik.

I zastosowane zostały repliki GBB ;] - żart


W przypadku GBB, komory zostały zalane pianką montażową TYTAN :D Co ciekawe poprawiło to ekonomiczny wymiar tych replik :)
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez WichuR » 17 wrz 2009, o 09:38

Skorygowałem delikatnie pierwszy post. Jeżeli ktoś z fotografów nie zgadza się na publikację swoich zdjęć, lub chciałby uzupełnienia notek autorskich, to proszę o kontakt.
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez Dalej » 17 wrz 2009, o 10:04

Promat wrzucił na WMASG.
Dla spokoju ducha proponuję wam nie czytać komentarzy pod newsem :)
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez gumka » 17 wrz 2009, o 10:45

Dalej napisał(a):...
Dla spokoju ducha proponuję wam nie czytać komentarzy pod newsem :)


jest takie powiedzenie; " psy szczekają a karawana idzie dalej" ;)
Marpat'a używaj zgodnie z jego przeznaczeniem - do "roboty", a lans zostaw ... onanistom
Jestem członkiem ASGeG ze wsi Warszawa, jestem dykciarzem, noszę marpata, mam gdzies kto wygrał, szpadelek pożyczam i nie boję się Go użyć ;)
Avatar użytkownika
gumka
 
Posty: 168
Dołączył(a): 8 wrz 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG
Na starym Warriorze od: 0

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez xxxFENCExxx » 17 wrz 2009, o 11:28

gumka napisał(a):

jest takie powiedzenie; " psy szczekają a karawana idzie dalej" ;)



Dokładnie to samo piszą ci którzy łamią nasze zasady - my ujadamy jak psy a oni robią swoje.

Ciekawe ilu młodych ludzi zapragnie chodzić po mieście z replikami "jak ci fajni panowie - oni mogą, to ja też"
xxxFENCExxx
.
 
Posty: 47
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 11:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez Venom » 17 wrz 2009, o 13:00

no pewnie w chuj, ot tak sobie wezmą wywalą za 2000 PLN na szpej i se będą chodzić. A za tydzień co innego bo pójdą na wystawe o lotnictwie to se samoloty pokupują .... z kieszonkowych .Normalnie od tego rajdu całeeeee Kutno zaroiło się ludzmi z replikami a w sklapach zamiast żarła samo ASG .Wchodzę do sklepu z ciuchami a tam kobity mundury zamiast kiecek przymierzają . Teraz ruskie mogą nas najechać.
Ostatnio edytowano 17 wrz 2009, o 13:46 przez Venom, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Venom
 
Posty: 8
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 08:12
Lokalizacja: Kutno
White Cross: GRS Ranger
Na starym Warriorze od: 0

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez Schwarz » 17 wrz 2009, o 13:00

Nie wmasguj Fence...

Pytanie powinno brzmieć: co sie udało tą formą promocji pożytecznego dla nas osiągnąć?
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez gumka » 17 wrz 2009, o 13:02

xxxFENCExxx napisał(a):...

Ciekawe ilu młodych ludzi zapragnie chodzić po mieście z replikami "jak ci fajni panowie - oni mogą, to ja też"
[/quote]

:)
myśle , że źle sformułowałeś "pytanie". sądzę , iż powinno ono brzmieć :
"Ciekawe ilu młodych ludzi zapragnie oficjalnie za zgodą władz chodzić po mieście z replikami "jak ci fajni panowie - oni mogą, to ja też"
;)
Marpat'a używaj zgodnie z jego przeznaczeniem - do "roboty", a lans zostaw ... onanistom
Jestem członkiem ASGeG ze wsi Warszawa, jestem dykciarzem, noszę marpata, mam gdzies kto wygrał, szpadelek pożyczam i nie boję się Go użyć ;)
Avatar użytkownika
gumka
 
Posty: 168
Dołączył(a): 8 wrz 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG
Na starym Warriorze od: 0

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez Venom » 17 wrz 2009, o 13:28

warto dodać że w wyznaczonych strefach w określonym czasie
Avatar użytkownika
Venom
 
Posty: 8
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 08:12
Lokalizacja: Kutno
White Cross: GRS Ranger
Na starym Warriorze od: 0

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez WichuR » 17 wrz 2009, o 14:23

Na spokojnie powiem, że wszyscy wypowiadający się w temacie, czy tu, czy na wmasgu, mają jakieś ziarno prawdy. Jednak dopiero, gdy z tych ziaren wyrośnie plon zobaczymy, co z tego wyniknie. Osobiście przyszłości nie znam, ale wiem jednak że w tamtym miejscu i czasie zawiązało się kilka przyjaźni, znajomości, kilka się zacieśniło, oraz uściśnięto kilka dłoni. Efekty tego poznamy prędzej czy później, wtedy zobaczymy, kto ma rację.

Kiedyś na wrr, chyba Tadeusz, napisał że "Tisze Jedziesz Dalsze Budziesz". Jednak to było wtedy, gdy asg nie było aż tak popularne, bo dzisiaj już nie chodzi o to CZY nastąpi popularyzacja i komercjalizacja ASG, ale czy ZDĄŻYMY wypromować je jako sport i hobby mądrych ludzi (np. Adrenalina), zanim zostanie spokemonizowany, czego wszyscy już powoli doświadczamy i przed czym się staramy bronić. No i lepiej mieć na stołkach przyjaciół niż wrogów, czy ludzi obojętnych.
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez Venom » 17 wrz 2009, o 14:39

Wichur,powinieneś zostać kapelanem ASG ;-)
Avatar użytkownika
Venom
 
Posty: 8
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 08:12
Lokalizacja: Kutno
White Cross: GRS Ranger
Na starym Warriorze od: 0

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez xxxFENCExxx » 17 wrz 2009, o 14:41

Venom napisał(a):no pewnie w chuj, ot tak sobie wezmą wywalą za 2000 PLN na szpej i se będą chodzić. A za tydzień co innego bo pójdą na wystawe o lotnictwie to se samoloty pokupują .... z kieszonkowych .Normalnie od tego rajdu całeeeee Kutno zaroiło się ludzmi z replikami a w sklapach zamiast żarła samo ASG .Wchodzę do sklepu z ciuchami a tam kobity mundury zamiast kiecek przymierzają . Teraz ruskie mogą nas najechać.


Nie widziałem na zdjęciach nigdzie metki z ceną "2000", pójda i kupią sobie tańszą.
Po wystawach lotniczych sprzedają się książki i modele samolotów. Po śmierci Jacksona sklepy zostały zalane wydawnictwami o nim i płytami z jego muzyką, w radiu na okrągło jego piosenki. Mechanizm który opisujesz - dokładnie tak działa moda. Jeśli natomiast uważasz, że to tak nie działa, to znaczy, że takie działania popularyztorskie nie mają sensu - bo przecież i tak nikogo nie przycuiągną.

Co do oficjalności i zgody władz - gdzieś były tabliczki z napisem -"noszę replikę TYLKO DLATEGO że mam zgodę władz miasta"? Nie - to skąd ludzie mają o tym wiedzieć ,że jest to sytuacja wyjątkowa? 99% pewnie nie wiedziało.

Sytuację porównałbym do filmu z popisami kaskaderskimi - widać, że koleś spada z 10 piętra, wstaje, otrzepuje się i idzie dalej. Niestety, widz nie widzi, że aktor spada na stos kartonów. Myśłicie, że napisy "nie próbuj tego w domu" - to skąd się wzięły? Ano z naśladownictwa... Mimetyzm to potężna siła.

Popularyzowanie airsoftu w sposób w którym jest on wyjęty z kontekstu "rywalizacji wg zasadami" - mija się z celem. Nie są popularyzowane jego zasady tylko "otoczka" która bez zasad jest tylko lansem właśnie.
Ostatnio edytowano 17 wrz 2009, o 15:00 przez xxxFENCExxx, łącznie edytowano 1 raz
xxxFENCExxx
.
 
Posty: 47
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 11:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez Venom » 17 wrz 2009, o 14:55

zawsze zrośmiesza mnie tendencja "prawdziwków" do uzurpowania sobie prawa do bycia wyrocznią i isntą skarbnicą mądrości decydujacą o tym co komu wolno .
Taką postawę kolego przyjmujesz.Mityczne zgromadzenie prawdziwków którzy decydują o tym co dla ASG jest dobre .Gdyby wszyscy tacy byli to do dziś nie wynaleziono by koła a wszyscy bym myśleli ze ziemia jest płaska .Nadawanie ZABAWIE rangi ekskluzynego conventu dla wybranych jest poprostu śmieszne .Nie mam zamiaru tlumaczyć co zyskał nasz lokalny ASG dzięki naszej aktywności bo nie ma sensu,ty i tak wiesz lepiej .Rób zatem swoje,chowaj się przed ludzmi,nie daj boże nie przynawaj się przed znajomymi do ASG a my bedziemy robić swoje .I pamiętaj...to jest ZABAWA a nie kwestia życia lub śmierci .Jeśli ASG ma być popularne to będzie, a gdyby nawet to co z tego????
Avatar użytkownika
Venom
 
Posty: 8
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 08:12
Lokalizacja: Kutno
White Cross: GRS Ranger
Na starym Warriorze od: 0

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez xxxFENCExxx » 17 wrz 2009, o 15:17

Nie dyskutujemy tutaj o tym co kogo rozśmiesza, ale... mnie na ten przykład brak argumentów i atakowanie kogoś "bo ma za duże uszy,... a w ogóle to jest piegowaty".

To jest zabawa a zabawa ma swoje miejsce i czas. Proponuję lekturę ksiązki "Homo ludens". Wyciagnie rekwizytów z teatru jest logiczne tylko wtedy kiedy idziemy na bal przebierańców, a nie po to żeby iść na zakupy.

Nie wiem, kto tu nadaje rangę "ekskluzywnego konventu" - ja raczej nie, bo wszystkie imprezy które robię są "antyelitarnymi masowymi jebankami bez większych ograniczeń i skomplikowanych scenariuszy". Raczej jestem znany z wyśmiewania "elitaryzmu" w AS - zatem strzał kulą w płot.

Co do kwesti życia lub śmierci - to własnie staram się zwrócić uwagę, że oswajając ludzi z widokiem broni w mieście osłabiacie ich czujność.
Jeśli wszyscy będą myśleli, że wszystko co przypomina broń to zabawka - to będzie można prawdziwej broni nie ukrywać. Bo i tak nikt nie zareaguje.
W to graj bandytom.
xxxFENCExxx
.
 
Posty: 47
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 11:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez gumka » 17 wrz 2009, o 15:46

panowie ! - przestancie - tu nie bazar by się przerzucac "towarem' - od tego sa inne fora ;)

Fence - dobrze wiesz że lans jak i samo strzelanie z replik na wzór "wojskowy" jest nieodłącznym elementem 'zabaw w AS" , więc nie używaj tego jako argumentu który obniza range udziału w tej lub podobnej imprezie ;)

Po drugę, jeśli myślisz , że Urząd Miejski i Organizator z jego ramienia zaprosił sobie "jakąś grupkę airsoftowców" bo była pod ręką jaką zwykłą atrakcję - to się grubo mylisz.
Grupa Kutnowska już od paru lat intensywnie działa w mieście i niejednokrotnie biora udział w oficjalnych imprezach promujących miasto oraz AS i częstą są wsółorganizatorami tych imprez. Mają dość bogate doświadczenie w tym zakresie.
Mało tego, od dwóch lat razem z nimi organizujemy cykliczną ogólnopolską impreze AS na ich terenie, która z roku na rok staje się bardziej rozbudowana.
Dzięki ich postawie, AS w Kutnie staje się dość dobrze postrzegane i to już na szczeblu urzędów miejskich - a to całemu środowisku daje tylko profity !

A tak przy okazji
Mniemam sądzić, że jak pojawisz się w Kutnie i zapytasz pierwszego lepszego policjanta o ASG, to "z błyszczącymi oczyma" wskaże Ci miejscówkę - a może nawet zaprowadzi - gdzie co tydzień się miejscowi ASgeje strzelają :) ( a On razem z nimi ) ;)
Marpat'a używaj zgodnie z jego przeznaczeniem - do "roboty", a lans zostaw ... onanistom
Jestem członkiem ASGeG ze wsi Warszawa, jestem dykciarzem, noszę marpata, mam gdzies kto wygrał, szpadelek pożyczam i nie boję się Go użyć ;)
Avatar użytkownika
gumka
 
Posty: 168
Dołączył(a): 8 wrz 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG
Na starym Warriorze od: 0

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez Venom » 17 wrz 2009, o 17:33

xxxFENCExxx napisał(a):
Co do kwesti życia lub śmierci - to własnie staram się zwrócić uwagę, że oswajając ludzi z widokiem broni w mieście osłabiacie ich czujność.
Jeśli wszyscy będą myśleli, że wszystko co przypomina broń to zabawka - to będzie można prawdziwej broni nie ukrywać. Bo i tak nikt nie zareaguje.
W to graj bandytom.

nie no proszę Cię.Rece mi opadły.A tak na koniec...podejrzewam że niemal 100% oglądajacych było pewnych że ma doczynienia z prawdziwa wojskową ochroną rajdu.Takie były głosy z tłumu .Nawet część rajdowców myślała że to prawdziwe wojsko .
To nara.
Avatar użytkownika
Venom
 
Posty: 8
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 08:12
Lokalizacja: Kutno
White Cross: GRS Ranger
Na starym Warriorze od: 0

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez Dalej » 17 wrz 2009, o 17:43

Bez sensu ta kłótnia.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez Schwarz » 17 wrz 2009, o 17:59

gumka napisał(a):...Grupa Kutnowska już od paru lat intensywnie działa w mieście i niejednokrotnie biora udział w oficjalnych imprezach promujących miasto oraz AS i częstą są wsółorganizatorami tych imprez. Mają dość bogate doświadczenie w tym zakresie.
Mało tego, od dwóch lat razem z nimi organizujemy cykliczną ogólnopolską impreze AS na ich terenie, która z roku na rok staje się bardziej rozbudowana.
Dzięki ich postawie, AS w Kutnie staje się dość dobrze postrzegane i to już na szczeblu urzędów miejskich - a to całemu środowisku daje tylko profity !

A tak przy okazji
Mniemam sądzić, że jak pojawisz się w Kutnie i zapytasz pierwszego lepszego policjanta o ASG, to "z błyszczącymi oczyma" wskaże Ci miejscówkę - a może nawet zaprowadzi - gdzie co tydzień się miejscowi ASgeje strzelają :) ( a On razem z nimi ) ;)


A można coś więcej na ten temat? Jako warszawiak rzadko tyłek ruszający z ciekawości pytam. Skoro w Kutnie takie dobre imprezki sie odbywają to może i warto sie po sąsiedzku (no prawie sąsiedzku) wybrać.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez Konrad ''Owca'' » 17 wrz 2009, o 19:21

Brawo Kutno!
Krok w bardzo dobrą stronę - pokazując ludziom, że ASGeje nie są żądnymi krwi bezmózgami można wiele zyskać. Choćby przychylność miejscowych władz i Policji. Dzięki temu można mniej lub bardziej oficjalnie uzyskać jakąś miejscówkę, z której nie będzie pędzić ani wspomniana już Policja, ani nikt inny. Tymczasem w Warszawie tracimy miejscówki jedna po drugiej... Między innymi dlatego, że jak już jakiś ASGejów widać, to rozrabiające pokemony. Poważniejsi gracze/lanserzy siedzą cicho, bo wbili sobie do głowy, że "tisze jedziediesz, dalsze budiesz" - a ten etap już chyba się skończył. Jak widać można współpracować z władzami lokalnymi z korzyścią dla wszystkich stron: Błonie, Kutno, Borne Sulinowo....
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Konrad ''Owca''
.
 
Posty: 1869
Dołączył(a): 5 sie 2009, o 21:38
Lokalizacja: Wwa/BS
White Cross: SGW
Na starym Warriorze od: 2005

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez Schwarz » 17 wrz 2009, o 19:41

Konrad ''Owca'' napisał(a):...Jak widać można współpracować z władzami lokalnymi z korzyścią dla wszystkich stron: Błonie, Kutno, Borne Sulinowo....


Czy mi sie dobrze wydaje, czy we wszystkich miejscach które wymieniłeś z władzami rozmawiają zorganizowane grupy? Stowarzyszenia, etc...?
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez Konrad ''Owca'' » 17 wrz 2009, o 19:48

Dobrze Ci się wydaje. Tylko, że tam nie było presji ze strony innych ASGejów - "siedźcie cicho, po co się wychylać, a w ogóle to macie małe siusiaki, jak musicie się lansować w szpeju i z gunami na mieście"...
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Konrad ''Owca''
.
 
Posty: 1869
Dołączył(a): 5 sie 2009, o 21:38
Lokalizacja: Wwa/BS
White Cross: SGW
Na starym Warriorze od: 2005

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez Venom » 18 wrz 2009, o 09:11

Schwarz napisał(a):
gumka napisał(a):...Grupa Kutnowska już od paru lat intensywnie działa w mieście i niejednokrotnie biora udział w oficjalnych imprezach promujących miasto oraz AS i częstą są wsółorganizatorami tych imprez. Mają dość bogate doświadczenie w tym zakresie.
Mało tego, od dwóch lat razem z nimi organizujemy cykliczną ogólnopolską impreze AS na ich terenie, która z roku na rok staje się bardziej rozbudowana.
Dzięki ich postawie, AS w Kutnie staje się dość dobrze postrzegane i to już na szczeblu urzędów miejskich - a to całemu środowisku daje tylko profity !

A tak przy okazji
Mniemam sądzić, że jak pojawisz się w Kutnie i zapytasz pierwszego lepszego policjanta o ASG, to "z błyszczącymi oczyma" wskaże Ci miejscówkę - a może nawet zaprowadzi - gdzie co tydzień się miejscowi ASgeje strzelają :) ( a On razem z nimi ) ;)


A można coś więcej na ten temat? Jako warszawiak rzadko tyłek ruszający z ciekawości pytam. Skoro w Kutnie takie dobre imprezki sie odbywają to może i warto sie po sąsiedzku (no prawie sąsiedzku) wybrać.

oczywiscie . Coprawda zapraszanie ekip lezy w gestii dowództwa drużyny ale napewno na tym forum w przyszłym sezonie znajdziecie conajmniej kilka zaproszeń na kutnowskie imprezy .Poczynając od np udziału w zlocie motocykli cięzkich BSA który to zlot juz w tym roku ochraniała nasza drużyna po bardziej zaawansowane wydarzenia .Ale o tym tak jak wspomniałem dowiecie się od dowództwa naszej kutnowskiej ekipy oraz od dowództwa naszej zaprzyjaźnionej ekipy z Warszawy .
Avatar użytkownika
Venom
 
Posty: 8
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 08:12
Lokalizacja: Kutno
White Cross: GRS Ranger
Na starym Warriorze od: 0

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez KozioU! » 18 wrz 2009, o 10:10

Przesadzacie Panowie. Jak się chce to można robić dużo dobrego i chwała chłopakom, że im się akurat chce. W ubiegłych latach byliśmy z Ranger Unit na zlocie pojazdów militarnych w Modlinie za "kąt do spania i ciepłe żarcie" i ludziom się podobało do tego stopnia, że jak przyjechał Polsat News, to nie pokazywali zlotu, tylko zrobili z nami dwa kilkuminutowe wejścia na antenę "na żywo". Myślę, że tylko takimi akcjami można naprawiać syf, jaki robią gówniarze szwendający się z replikami na wierzchu po stacjach benzynowych i parkingach przy supermarketach.
Now some men like the fishin' and some men like the fowlin',
And some men like to hear a cannonball roarin'!
Avatar użytkownika
KozioU!
.
 
Posty: 81
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 10:20
Lokalizacja: Wwa
White Cross: TG
Na starym Warriorze od: 2005

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez WichuR » 18 wrz 2009, o 11:24

Myślę sobie, że słowo 'airsoft' jest naszym, jakimś takim ;), wspólnym dobrem, o które jak zadbamy, to tak dostaniemy z powrotem. Nie znam społeczności (a nią już chyba jesteśmy), która wewnętrznie nie drze kotów (nawet wielbiciele starych zegarków się czasem pokłócą :)), jednak najważniejsze jest co pokażemy na zewnątrz. Jeśli pokażemy się dobrze, to stada gnojków z replikami w niedozwolonych miejscach, czy naćpani kolesie z replikami napadający na sklep (już była taka sytuacja i gorsze), nie będą w stanie nam zaszkodzić.

Może pora się na poważnie zorganizować?
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez Schwarz » 18 wrz 2009, o 11:36

wichur napisał(a):Może pora się na poważnie zorganizować?


Już był taki plan i wyszło jak zwykle. Ponoć coś sie dzieje w tym temacie, ale ani widu ani słychu o efektach. Jeżeli to jakaś celowa blokada informacyjna to może ma ona jakiś sens, ale ja sie skłaniam ku opcji takiej, że nic sie nie dzieje. I nie jest to krytyka, lecz poważna oferta pomocy. Jeżeli zastój w temacie stowarzyszenia jest spowodowany brakiem rąk do pracy, to ja sie najzwyczajniej w świecie oferuje do pomocy a razem ze mną kilka osób, które mają czas i zapał. Ale to chyba temat na osobny wątek.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez Dalej » 18 wrz 2009, o 12:17

Taaa... pamiętasz inicjatywę mości Midera?

Owszem, jest blokada informacyjna :)
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez Schwarz » 18 wrz 2009, o 12:49

Pamiętam, sam sie oferowałem do pomocy. Szkoda że w tamtym czasie nie udało się skonstruować czegoś solidnego, bo już byśmy dysponowali dobrym narzędziem. Odwleka to sie nam w czasie niestety. Ale jak to sie mówi; co sie odwlecze to nie uciecze. Tylko nie wiem czy nie było by dobrym posunięciem od czasu do czasu rzucić jakieś info w eter. Stowarzyszenie ogromnie ułatwi wiele spraw. Tłumaczyłem Ci Dalej, że aby coś się dowiedzieć, załatwić to muszę półoficjalnie się przedstawiać jako reprezentent mazowieckiego forum warrior, co ani prawdą nie jest, ani zbyt poważnie nie wygląda... Mam na oku kilka nowych ciekawych miejsc dla nas, jednak tutaj trzeba występować jako zorganizowana całość a nie cywilbanda. Działajcie z tym stowarzyszeniem działajcie! Będę waszym naczelnym zawracaczem głowy :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez gumka » 18 wrz 2009, o 13:48

Schwarz ;)
nic na łapu capu - wszystko w swoim czasie. To nie sztuka założyć organizacje, sztuka by to było z glową zrobione - to wbrew pozorom proste nie jest ;)
Ludzie to nie problem - problemem jest ... ich podejście do tematu :)
Marpat'a używaj zgodnie z jego przeznaczeniem - do "roboty", a lans zostaw ... onanistom
Jestem członkiem ASGeG ze wsi Warszawa, jestem dykciarzem, noszę marpata, mam gdzies kto wygrał, szpadelek pożyczam i nie boję się Go użyć ;)
Avatar użytkownika
gumka
 
Posty: 168
Dołączył(a): 8 wrz 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG
Na starym Warriorze od: 0

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez Schwarz » 18 wrz 2009, o 14:05

gumka napisał(a):Schwarz ;)
nic na łapu capu - wszystko w swoim czasie.


Łapu capu? Gumka, toć kontynenty się szybciej przemieszczają. Poszukaj swoich wypowiedzi z tematu o stowarzyszeniu. Ostatnie pochodzą z grudnia... Dopiero tu o tym wspominasz. Jeżeli uważasz że jest to odpowiednia szybkość załatwiania czegokolwiek, to źle uważasz.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez gumka » 18 wrz 2009, o 14:11

Oj "robaczu" :) skąd wiesz , że nic się nie dzieje ;) - bo o tym się nie piszę ? Nie naciskaj ! ;)

PS ale z tego co się orientuje - My nie jedyni w tym temacie działamy ;)
Ostatnio edytowano 18 wrz 2009, o 14:19 przez gumka, łącznie edytowano 1 raz
Marpat'a używaj zgodnie z jego przeznaczeniem - do "roboty", a lans zostaw ... onanistom
Jestem członkiem ASGeG ze wsi Warszawa, jestem dykciarzem, noszę marpata, mam gdzies kto wygrał, szpadelek pożyczam i nie boję się Go użyć ;)
Avatar użytkownika
gumka
 
Posty: 168
Dołączył(a): 8 wrz 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG
Na starym Warriorze od: 0

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez Schwarz » 18 wrz 2009, o 14:19

Nic sie nie dzieje ze strony ASGeG, bo wtedy Wichur by nie rzucał tak ogólnego pytania o samoorganizację. Wystarczy taka odpowiedź? Nie lubię jak sie mnie traktuje jak naiwniaka. Dalsza rozmowa na ten temat i komentarze w stylu 'nic na łapu capu' jest chyba bezcelowa. Teraz rozumiem sens odcinania ludzi od takich informacji.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: I Rajd Róży | Kutno 06-09-2009

Postprzez Tato » 21 wrz 2009, o 12:14

Konrad ''Owca'' napisał(a):Brawo Kutno!
Krok w bardzo dobrą stronę - pokazując ludziom, że ASGeje nie są żądnymi krwi bezmózgami można wiele zyskać. Choćby przychylność miejscowych władz i Policji. Dzięki temu można mniej lub bardziej oficjalnie uzyskać jakąś miejscówkę, z której nie będzie pędzić ani wspomniana już Policja, ani nikt inny. Tymczasem w Warszawie tracimy miejscówki jedna po drugiej... Między innymi dlatego, że jak już jakiś ASGejów widać, to rozrabiające pokemony. Poważniejsi gracze/lanserzy siedzą cicho, bo wbili sobie do głowy, że "tisze jedziediesz, dalsze budiesz" - a ten etap już chyba się skończył. Jak widać można współpracować z władzami lokalnymi z korzyścią dla wszystkich stron: Błonie, Kutno, Borne Sulinowo....

Hooah! W pełni popieram zdanie Owcy. Brawo Kutno, że zrobili coś innego i fajnego. I legalnego. I bezpiecznego.
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Airsoft w mass-mediach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości