O powodach przeprowadzki.

Re: O powodach przeprowadzki.

Postprzez Schwarz » 7 lis 2009, o 16:07

Lolo dobrze wam powiedział. Publika tej sprawie nie jest potrzebna. Poznaliśmy relacje obu stron i na tym powinno się zakończyć. Jeżeli miała miejsce próba kradzieży bazy, to takie sprawy się zgłasza w prokuraturze a nie na forum. Ewentualnie proces cywilny sie wytacza. Zamknąć to w diabły i odkopać po wyjaśnieniu, czy to polubownym czy w sądzie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: O powodach przeprowadzki.

Postprzez kuba a » 7 lis 2009, o 16:20

Osobiście, mam kompletnie gdzieś kto i ile na czym zarabia, jak ktoś na czymś zarabia, to proszę bardzo, to nie jest nic złego. Nie rozumiem tylko czemu ja, i wielu innych prostych zwykłych użytkowników warriora (jeden, czy dwa, obojętnie) zostaliśmy najwyraźniej wciągnięci w jakąś niezbyt jasną grę... Dalej pisze samymi ogólnikami o "nowym, lepszym, dzięki czemu wszystko się zmieni" w takim stylu "pozdro dla kumatych, kto nie jest weteranem niech spada". Mityczni właściciele starego warriora kreują się na biednych i poszkodowanych rozsyłając do wszystkich coś co wygląda jak komunistyczne odezwy o wrogach ludu....
Efekt jest taki, że nawet nie za bardzo wiadomo gdzie umawiać się na strzelanki, które ustalenia obowiązują itd. No cóż. Ja tam nie chcę być wciągany w żadne gry bez mojej wiedzy, a niestety właśnie ma to miejsce...
Obrazek
Avatar użytkownika
kuba a
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 16:10
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 49th Reconnaissance Squad
Na starym Warriorze od: 0

Re: O powodach przeprowadzki.

Postprzez Dalej » 7 lis 2009, o 17:09

Tak, macie rację, komentowanie tego dłużej nie sprzyja wyjaśnieniu nieporozumień, a wciąga was niepotrzebnie w konflikt który wcale nie musi was interesować.
Przeprowadzka była szykowana przez ponad rok właśnie dlatego, by uniknąć czy chociaż zminimalizować ryzyko dzielenia środowiska.
Ja w każdym razie posiadam dowody rzeczowe na obalenie większości kłamstw, właśnie sprawdziłem i nadal mam część maili w których pisałem do Neolgic z prośbą o pomoc.
Jeśli ktoś chce to proszę na maila, starczy tego wyciągania brudów.

Wyjaśnię tylko sprawę z bazą danych, bo dane osobowe to poważna sprawa, powinno się je traktować poważnie, ja swoją prywatność tak traktuję i mądry jest ten co czyni podobnie. A bezpodstawne oskarżenie o kradzież to przestępstwo.

Radzili mi koledzy gorąco bym tego nie pisał, ale wolę byście znali całą prawdę niż jej fragment, co potem można by wykorzystać do twierdzenia że wami manipuluję:

Retoryczne pytanie:
Wyobraź sobie: Jesteś administratorem forum, na tobie spoczywa odpowiedzialność za opiekę nad nim. Przez większość czasu z innymi kolegami adminami, potem sam.
Forum jest na przestarzałym silniku, ma dużo błędów i zdarzają mu się awarie. Masz dostęp do opcji robienia zapasowej kopii danych. Robisz czy nie?
To nie jest pierdoła - baza może się wywalić, serwer może się spalić, różne są awarie - po to jest możliwość robienia backupów, które każdy odpowiedzialny administrator wszędzie na świecie, robi je regularnie, proszę popytać.
O ile mi wiadomo, przez cały czas istnienia warriora, opcja ta była uszkodzona. Na pewno przez ostatnie 3 lata - ściągał się jakiś fragmentaryczny plik bez żadnych ważnych informacji. Zachodziliśmy w głowę, my, admini, co z tym zrobić - to poważna sprawa - na forum zdarzały się awarię, niech raz będzie jedna większa, i koniec, po Warriorze!
Próbowaliśmy zrobić kopię, i nikomu nigdy się to nie udało.
Po prawdzie, przez większość czasu, był to dla nas jeden z poważnych argumentów za przeprowadzką.

Dopiero 26 czerwca, podczas rozmowy z prezesem Czarkiem, na moje pytanie odpowiedział mi że baza jest regularnie kopiowana przez nich, a to że nie możemy zrobić kopii to specjalnie. "Super" pomyślałem, "szkoda że nikt o tym nie wiedział i tyle czasu się stresowaliśmy bez sensu". Prawda, nie prawda, w każdym razie od tamtej pory nie było więcej żadnych prób skopiowania bazy, bo i po co.

I teraz odpowiedzcie proszę sobie sami - czy to jest z mojej strony próba kradzieży, czy wykonywanie swoich obowiązków?
Bo żaden admin nigdy nie miał umowy z Neologic, określającej zakres obowiązków.
Po tej logice, równie dobrze można mi zarzucić włamanie lub phishing - włamałem się do panelu administracyjnego i administrowałem forum. Bez słownego czy pisemnego pozwolenia właściciela hostingu i domeny.

Także:
Czemu rejestrujecie się od zera?
Nigdy nie wykorzystałem żadnej bazy danych do żadnych celów ani nigdy nie miałem takiego zamiaru, ani ja, ani żaden inny administrator.
Nie tylko dlatego że to nielegalne, ale również dlatego że uważam iż dane, oraz wypowiedzi ludzi należą do nich samych. Zawsze uważałem, że ani Warrior, ani Weekend Warriors nie są właścicielami tej społeczności. Są najwyżej dostawcami budynku w którym ta społeczność mieszka, to wszystko.

Zostałem nazwany złodziejem i kłamcą, a że nigdy w życiu nic nie ukradłem, dalsze sugerowanie ze strony firmy Neologic iż próbowałem ich okraść znajdzie swój finał w sądzie.

To tyle, chyba wystarczy. Miłego wieczoru.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: O powodach przeprowadzki.

Postprzez Blasted » 7 lis 2009, o 18:11

Nie chce dodawać oliwy do ognia ale:
Przenieśliśmy się i po co teraz drążyć w kółko temat?
Who's the more foolish, the fool, or the fool who follows him?
Avatar użytkownika
Blasted
 
Posty: 434
Dołączył(a): 24 wrz 2009, o 10:12
Lokalizacja: WF
Na starym Warriorze od: 0

Re: O powodach przeprowadzki.

Postprzez Czarny » 7 lis 2009, o 18:33

Tak sobie obserwując cała sytuacje zauważyłem jedna rzecz, a mianowicie aktywność na starym WR spadła właściwie do FATAHów, działu sprzedam i dyskusji o całym zajściu.

Panowie z "A-Team" muszą się niestety pogodzić ze śmiercią ich forum coś mi się wydaje.

Poza tym z tego co wyczytałem W2 jakoś od sierpnia działa co daje nam pozostałym biernym (lub nie ;) uczestnikom informacje jak bardzo A-Team się interesowało tym co się dzieje na ich (jakże teraz ważnym dla nich) forum (wraz z jakże dla nich teraz ważnymi użytkownikami).

Normalnie TurboDymoMen by się nie powstydził szybkości reakcji A-Team ;)
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 358
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 1KSP "Sowa"
Na starym Warriorze od: 2006

Re: O powodach przeprowadzki.

Postprzez Czozen » 7 lis 2009, o 18:49

Przepraszam że się wtrącę. Myślę że obie strony już wygłosiły swoje stanowisko w tej sprawie. Dalsza dyskusja będzie tylko przepychankami i nic nie wniesie dla użytkowników forów, myślę że wszyscy mają konta tui tu i teraz wszystko zależy od Daleja i tajemniczej Administracji. Teraz nie da się ocenić, najbliższe miesiące pokażą kto ma rację i słuszność. Dalej, zobacz ile osób stanęło za Tobą murem, teraz to doceń, stań na rzęsach i pokaż wszystkim że się nie pomylili. Swoją drogą ta druga strona też powinna coś zacząć robić a nie tylko obrabiać tyłek Dalejowi... Myślę że zdrowa konkurencja wyjaśni sprawę a po jakimś czasie jedno z for umrze śmiercią naturalną. Jeśli natomiast będziecie na siebie wchodzić (piszę do obu stron) to ludzie po prostu się zniechęcą i przeniosą się gdzie indziej.

Wiem że nie jestem żadnym autorytetem ale zanim dojdzie do jakiegoś nieszczęścia to chciałbym udzielić kilku rad, wynikających z mojego doświadczenia.

- internet to zło, ludzie siedzą w kapciach przed monitorami myśląc że wszystko im wolno, używając epitetów, sformułowań etc. za które można by dostać nawet w dziób gdyby zostały powiedziane w realu, pamiętajmy o tym pisząc i odpowiadając na posty, bo czasem taki post może całkowicie zniszczyć nawet wieloletnia przyjaźń czy znajomość.

- zamieszczanie podpisów w stylu "przeprowadzka" jest tylko zaognianiem konfliktu i podjudzaniem do bezsensownej walki. A co będzie jeżeli zainteresowane strony spotkają się w sądzie?? Z ciepniecie się na koszty procesu czy na odszkodowania?? Jakoś tego nie widzę więc nie widzę też sensu posiadania takich opisów.

- publikowanie prywatnej korespondencji w internecie w celu zaszkodzenia komuś (nie ważnie kto ma rację) jest przestępstwem. Jak ktoś się wkurzy to będzie buba taki proces może trwać i trwać a na koniec może się okazać ze nie mamy na studia dla swoich dzieci bo komuś trzeba było zapłacić odszkodowanie.

Na razie tyle. I tak bardzo dużo tego wyszło :P
Avatar użytkownika
Czozen
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 lis 2009, o 21:05
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: WATAHA MILSIM TEAM
Na starym Warriorze od: 0

Re: O powodach przeprowadzki.

Postprzez Dalej » 7 lis 2009, o 19:05

Tak.. nie zamykałem wątku wcześniej bo nie chciałem by było że wykorzystuję władzę żeby uciszać ludzi czy coś, ale rację macie że to bez sensu, to konflikt między mną a nimi.
Zamknę wątek, mam nadzieję że nikt się o to nie obrazi. Dostałem od społeczności duży kredyt zaufania, teraz wystarczy tego nie spieprzyć, i tyle.
Będą oczywiście awantury, i kłótnie, i awarie i problemy, takie jest życie. Ale w końcu coś się ruszy do przodu.

Pozdrawiam i zamykam.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Poprzednia strona

Powrót do O nas, Regulaminy, Zwyczaje itp.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości