o regulaminie działu sprzedam

o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Szpargał » 27 lis 2009, o 22:39

Powyższy regulamin jest nieżyciowy.
Dlaczego? Bo w obrocie towarowym (i nie tylko) od ponad 100 lat istnieją aukcje i giełdy, gdzie to RYNEK wycenia, ile jest warta dana oferta.
Zatem zapis: "W treści ogłoszenia musi być umieszczona cena, za którą JESTEŚ GOTÓW daną rzecz sprzedać" jest pozbawiony sensu - skąd mogę wiedzieć, do jakiej ceny dojdzie licytacja?

Osobiście wali mnie to, że koledzy moderatorzy (którzy nota bene tak mocno namawiali na przejście na nowe forum) tak żarliwie pilnują regulaminów w częśći "handlowej", ale...

... ponieważ jestem uczestnikiem tego forum, a bez uczestników by ono nie istniało, postuluję zmianę reguł. Albo część handlowa jest pozbawiona wpłwu moderacji (czytaj: bez cen urzędowych) albo panuje wolny rynek i moderator wpierdziela się w faktycznie rażące naruszenie dobrych manier.

HOWK!
Szpargał
 
Posty: 764
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 19:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: GS-7
Na starym Warriorze od: 0

Re: TU NAJŁATWIEJ DOSTAĆ BANA. Przeczytaj Regulamin działu!

Postprzez heavenly » 27 lis 2009, o 22:43

Ja się ze Szpargałem zgodzę o tyle że dopuściłbym podawanie linków do swoich aukcji. Może z zastrzeżeniem że w temacie ma być słowo aukcja. I wtedy w ofercie nie ma ceny. Ale jak Szpargał zrobił - jeden człowiek - jeden post - nieważne ile aukcji. Taki wyłom nie powinien być niebezpieczny dla regulaminu;-)
Potrzebujesz jakiejś przeróbki elektrycznej w replice czy radiu? Zajrzyj tutaj: viewtopic.php?f=155&t=6267
Avatar użytkownika
heavenly
 
Posty: 611
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:34
Lokalizacja: Warszawa Praga
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 0

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Konrad ''Owca'' » 28 lis 2009, o 00:02

Tylko, że WW2 nie jest platformą aukcyjną.
Na Warrior.pl był taki sam regulamin dotyczący działu "Sprzedam" i również był surowo przestrzegany. I tak jak na platformach aukcyjnych obowiązuje regulamin a nie do końca wolny rynek - http://www.allegro.pl/help_item.php?tid ... 308&zoom=N
Jeśli komuś nie odpowiadają zasady korzystania z działu "Sprzedam" - nie musi z niego korzystać.
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Konrad ''Owca''
.
 
Posty: 1869
Dołączył(a): 5 sie 2009, o 21:38
Lokalizacja: Wwa/BS
White Cross: SGW
Na starym Warriorze od: 2005

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez heavenly » 28 lis 2009, o 00:05

Konrad ''Owca'' napisał(a):Tylko, że WW2 nie jest platformą aukcyjną.
Na Warrior.pl był taki sam regulamin dotyczący działu "Sprzedam" i również był surowo przestrzegany. I tak jak na platformach aukcyjnych obowiązuje regulamin a nie do końca wolny rynek - http://www.allegro.pl/help_item.php?tid ... 308&zoom=N
Jeśli komuś nie odpowiadają zasady korzystania z działu "Sprzedam" - nie musi z niego korzystać.


Ja mówię o zastanowieniu się nad opcją wprowadzenia drobnej korekty regulaminu. On zły nie jest, ale faktycznie są aukcje i czasem ktoś może chcieć poinformować ogół że wystawił coś na aukcję i że ona trwa. Może wydzielić osobne podforum na takie działania, może pozwolić na wystawianie ich w sprzedam - do przedyskutowania.
Potrzebujesz jakiejś przeróbki elektrycznej w replice czy radiu? Zajrzyj tutaj: viewtopic.php?f=155&t=6267
Avatar użytkownika
heavenly
 
Posty: 611
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:34
Lokalizacja: Warszawa Praga
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 0

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Dalej » 28 lis 2009, o 00:11

Podzieliłem temat, bo regulamin działu sprzedam nie jest miejscem do dyskusji na jego temat.

Proszę bardzo, można dyskutować.

Szpargał napisał(a):Osobiście wali mnie to,
Ja myślę Szpargał, że po prostu jesteś zły, bo wyczyszczono twój wątek który łamał regulamin, została urażona twoja duma i dlatego założyłeś ten wątek.


Szpargał napisał(a): że koledzy moderatorzy (którzy nota bene tak mocno namawiali na przejście na nowe forum) tak żarliwie pilnują regulaminów w częśći "handlowej", ale...
Znaczy źle że dział jest pilnowany i sprzątany? To był i będzie najbardziej pilnowany dział, i jego zasady będą bezwzględnie egzekwowane. Tam gdzie w grę wchodzą pieniądze kończą się żarty, a mieliśmy nie jeden kwas z tego powodu.

Szpargał napisał(a):skąd mogę wiedzieć, do jakiej ceny dojdzie licytacja?
Nigdzie nie ma zakazu podawania linków do aukcji czy jakichkolwiek innych, i nigdy żaden wątek nie został z tego powodu wyczyszczony. -
proszę czytać ze zrozumieniem.
Ja rozumiem że dla wielu sprzedających wygodniej by było rzucić "zaproponuj cenę" i niech się biją, "a nóż wyjdzie więcej niż sam bym zaproponował". ale dział Sprzedam ma służyć społeczności, wszystkim, a nie tylko sprzedającym.

Szpargał napisał(a):w obrocie towarowym (i nie tylko) od ponad 100 lat istnieją aukcje i giełdy
A od początku ludzkości istnieje idea targowania, i kto chce się targuje.

Szpargał napisał(a):to RYNEK wycenia, ile jest warta dana oferta.
Szpargał napisał(a):Albo część handlowa jest pozbawiona wpłwu moderacji (czytaj: bez cen urzędowych)
Szpargał napisał(a):albo panuje wolny rynek
Wybacz, ale porównywanie zasady "podaj cenę" do socjalizmu czy innej choroby, ciężko mi nazwać inaczej niż tanią demagogią, bo wątpię by taki dorosły człowiek jak Ty, który zapewne pamięta komunę, nie rozumiał podstawowych pojęć ekonomicznych. Czy ktoś cię zmusza do decyzji ile żądać za replikę? Albo broni zmieniać jej cenę już po umieszczeniu ogłoszenia?
Kartki z cenami w sklepach to też według ciebie zaprzeczenie idei wolnego handlu? Litości...

Szpargał napisał(a):to RYNEK wycenia, ile jest warta dana oferta.
Dokładnie tak, rynek wycenia. Mówisz ile za to chcesz, i ktoś kupuje lub nie. Nikt nikomu nie narzuca jakiej ceny ma żądać, więc o co Ci chodzi?

Szpargał napisał(a):i moderator wpierdziela się w faktycznie rażące naruszenie dobrych manier.
Drogi Szpargale, masz chyba krótką pamięć i zapomniałeś jakie kwasy odchodziły w dziale sprzedam. Nie dla sportu moderatorzy spędzali godziny na czyszczeniu Czarnego Rynku. Teraz jest w miarę porządek, ale tylko dlatego że jest zamordyzm. Wystarczy odpuścić na kilka tygodni i błyskawicznie wraca syf. Wiem to z autopsji, było przerabiane wiele razy.

Szpargał napisał(a):... ponieważ jestem uczestnikiem tego forum, a bez uczestników by ono nie istniało, postuluję zmianę reguł.
Proszę bardzo, dyskusja jak najbardziej, niemniej....
Żadna z zasad w dziale Sprzedam nie powstała dla jaj, wszystkie były wprowadzane w reakcji na konkretne problemy, więc na pewno tak samo było z tą.
Faktem jest że te zasady zdają egzamin od kilku lat. To że są kopiowane przez inne serwisy, fora i społeczności (np WMASG),
dowodzi raczej że są dobre i się sprawdzają, niż że są złe.
Dlatego bardzo ciężko będzie przekonać mnie do ich zniesienia.

Miłego weekendu, i do zobaczenia na Hurtgen.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Konrad ''Owca'' » 28 lis 2009, o 00:13

heavenly napisał(a):(...)są aukcje i czasem ktoś może chcieć poinformować ogół że wystawił coś na aukcję i że ona trwa. Może wydzielić osobne podforum na takie działania, może pozwolić na wystawianie ich w sprzedam - do przedyskutowania.

I nadal nie widzę problemu - regualmin WW2 wymaga tylko wstawienia opcji KUP TERAZ i podania ceny.
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Konrad ''Owca''
.
 
Posty: 1869
Dołączył(a): 5 sie 2009, o 21:38
Lokalizacja: Wwa/BS
White Cross: SGW
Na starym Warriorze od: 2005

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Szpargał » 28 lis 2009, o 12:21

Nie, nie jestem zły że wyczyszczono wątek, spodziewałem się tego. Ale ponieważ skuteczność ogłoszeń na forum i tak jest niska więc naprawdę mnie to nie boli.

Natomiast nie wiem czemu się tak upieracie w kwestii aukcji gdzie jest określona tylko cena wyjściowa? I co to wspólnego z socjalizmem i komuną? Odwołujesz się do podsatwowych zasad ekonomii, a przypmnj sobie podstawowy wykres równowagi podaży i popytu.
Handel typu: "chcę za to 100" a kupujący mówi "ale ja dam tylko 80" jest wg Was OK, ale "wystawiam za 50" i nie interesuje mnie czy pójdzie za więcej już jest be?

Aukcje i licytacje są najlepszą metodą sprzedaży towarów jednostkowych, unikatowych. Sprzedający często sam może nie wiedzieć ile wart jest dany towar, za to kupujący może go nabyć poniżej ceny rynkowej. Tu zazwyczaj odbywa się "czyszczenie mgazynów" a nie zbijanie fortun, więc naprawdę nie rozumiem, co takiego złego jest w podawaniu linka do trwającej aukcji?

Panowie, troszkę świeżości w umysłach ;-)
Szpargał
 
Posty: 764
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 19:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: GS-7
Na starym Warriorze od: 0

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Wokash » 29 lis 2009, o 16:58

Panowie ale pomysł żeby w takim wątku dodać dopisek aukcja nie jest zły...
Jak nie będzie dopisku to jak kto nie poda ceny złamie regulamin.
Tutaj tworzycie pewną fikcję...
Bo uznajecie, że sytuacja, że mam do sprzedania parę dziurawych skarpet i powiem "chce za nie 1000 zł, ale puszczam to też na aukcji i sprzedam za tyle ile wylictujecie" jest ok ale sytuacja "sprzedam za tyle ile wylicytujecie" jest zła...
W sumie czemu?
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez ZeRT » 29 lis 2009, o 19:18

Jest to rozsądne rozwiązanie moim skromnym zdaniem.
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Capri » 29 lis 2009, o 19:19

Osobiście nie korzystam z tego działu, ale patrząc na to obiektywnie (mam nadzieję) zgadzam się z Wokashem.

Dorzucę w tym temacie swoje parę groszy. A czemu regulamin nie reguluje kwestii ogłoszeń osób prywatnych i prowadzących działalność gospodarczą związaną z airsfotem? osobiście nigdy mi przez myśl nie przeszło, żeby w tym miejscu reklamować sprzedawane produkty. Jednak wydaje mi się, że powinno to być jasno określone.
life is brutal and full of zasadzkas ...

Obrazek
Capri
.
 
Posty: 42
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 07:22
Lokalizacja: Piaseczno
White Cross: Renegaci / CLST500+
Na starym Warriorze od: 2005

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Dalej » 29 lis 2009, o 19:29

A widziałeś kiedyś reklamę firmy komercyjnej w czarnym rynku? >:-)

W regulaminie jest napisane że nie umieszczamy reklam itp, ale jeszcze to doprecyzuję.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Szpargał » 29 lis 2009, o 19:49

Dalej, Ty lepiej doprecyzuj problem aukcji, coby mój "prometeizm" na marne nie poszedł ;-)))
Szpargał
 
Posty: 764
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 19:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: GS-7
Na starym Warriorze od: 0

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Dalej » 29 lis 2009, o 19:59

Widzisz, sęk w tym że ja chcę by był obowiązek podawania ceny. WW dostarcza platformy do handlu (dość przydatnej ^_^), i ma prawo mieć swoje reguły.
Popatrzyłem odrobinę i wszędzie jest obowiązek podawania ceny w takim przypadku.
Jeśli zrezygnuję z opcji "podaj cenę za jaką jesteś gotowy sprzedać", to pojawią się jakieś dziwne kwoty lub same "do negocjacji".
Pomijam już w tej chwili mój osobisty stosunek do niechęci w podawaniu ceny, czy udowodniony fakt że gdy w ogłoszeniu (czy to o pracę, czy to o sprzedaż auta), podana jest cena, o wiele lepiej się sprzedaje i jest o wiele większy odzew
- bo że się można prywatnie targować, to wie każdy rozsądny człowiek :)
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Capri » 29 lis 2009, o 20:01

Dalej napisał(a):A widziałeś kiedyś reklamę firmy komercyjnej w czarnym rynku? >:-)


Nie, no ależ skąd? ;)
life is brutal and full of zasadzkas ...

Obrazek
Capri
.
 
Posty: 42
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 07:22
Lokalizacja: Piaseczno
White Cross: Renegaci / CLST500+
Na starym Warriorze od: 2005

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez heavenly » 29 lis 2009, o 20:08

Dalej - popieram Cię całkowicie cena musi być. Dlatego proponuje mały wyjątek - w tytule ogłoszenia podajemy hasło AUKCJA i w treści link do naszej aukcji na allegro lub ebay lub inszy świstak. I tylko wtedy wolno nie podać ceny. Aczkolwiek jeśli jest KUP TERAZ - hasło AUKCJA nie obowiązuje. I po problemie.
Potrzebujesz jakiejś przeróbki elektrycznej w replice czy radiu? Zajrzyj tutaj: viewtopic.php?f=155&t=6267
Avatar użytkownika
heavenly
 
Posty: 611
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:34
Lokalizacja: Warszawa Praga
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 0

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Szpargał » 29 lis 2009, o 20:11

Dalej napisał(a):Widzisz, sęk w tym że ja chcę [...]


Widzisz, Ty chcesz...
A może społeczność chce inaczej? Jak widać są głosy za aukcjami.

Nie zachowuj się ja betonowa generalicja z MON-u. Robisz coś dla ludzi, więc zapytaj ich, czego chcą! :-)
Szpargał
 
Posty: 764
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 19:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: GS-7
Na starym Warriorze od: 0

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Dalej » 29 lis 2009, o 20:13

Ale ani Warrior, ani Weekend-Warriors nigdy nie były demokratyczne :)
Ja zawsze słucham ludzi.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Konrad ''Owca'' » 29 lis 2009, o 20:20

Demokracja ssie.
Też uważam, że cena "Kup teraz" jest sensowna - a może ktoś napalił się straszliwie i nie ma ochoty czekać? Zresztą chyba każdy sprzedający wie za ile jest się w stanie rozstać z daną rzeczą - zwłaszcza, że WW2 nie jest platformą do handlu, a raczej takim wirtualnym pchlim targiem, kolekcjonerskim medium dla mniej lub bardziej znajomych.
Ja wystawiam różne rzeczy na allegro - najczęściej licząc na zyskanie jak najwięcej. Ale jeśli te same rzeczy chcę sprzedać także za pośrednictwem WW2, zawsze podaję cenę "Kup teraz" i jest ona niższa niż na alledrogo. Ale tam kupują ludzie, którzy czasami są gotowi zapłacić kosmiczne pieniądze, za różne pierdoły :)
I uważam, że przy tym powinniśmy pozostać - do "cwaniaczenia" allegro, ebay i inne świstaki, a WW2 - promocyjne ceny dla znajomych.
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Konrad ''Owca''
.
 
Posty: 1869
Dołączył(a): 5 sie 2009, o 21:38
Lokalizacja: Wwa/BS
White Cross: SGW
Na starym Warriorze od: 2005

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Mider » 29 lis 2009, o 20:30

Do tematu. Podoba mi się to, że cena jest podana, ale uważam również, że powinien być to raczej zwyczaj niż przymus.
Dla wygody kupujących aukcje powinny być oddzielnym działem lub wyraźnie zaznaczone.
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez heavenly » 29 lis 2009, o 20:33

Zrobicie jak uważacie, ale sądzę że prawo do jednorazowego poinformowania o trwającej aukcji - nie jest złym pomysłem. Bo czasem jest sytuacja że ktoś woli aukcję od Kup Teraz, czy wystawienia na wewnętrznym handelku WW za określoną cenę. Różnie po prostu bywa.

Opcjonalnie - utworzenie podforum w SPRZEDAM - tylko na informacje aukcyjne. Wilk syty i OWCA cała (cały;-)
Potrzebujesz jakiejś przeróbki elektrycznej w replice czy radiu? Zajrzyj tutaj: viewtopic.php?f=155&t=6267
Avatar użytkownika
heavenly
 
Posty: 611
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:34
Lokalizacja: Warszawa Praga
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 0

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Szpargał » 29 lis 2009, o 20:38

Owca, proszę Cię, to też jest "cwaniaczenie"?:

http://www.sothebys.com
Szpargał
 
Posty: 764
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 19:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: GS-7
Na starym Warriorze od: 0

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Konrad ''Owca'' » 29 lis 2009, o 20:39

Ja wolę jak Owca jest syty i cały.

Może rzeczywiście warto utworzyć oddzielny dział tylko i wyącznie do informowania o wystawionych aukcjach.
Tytuł aukcji i link powinien w takim wątku wystarczyć.

"Cwaniaczenie" to próba nadmiernego zarobienia na znajomych - przykład - nowak kupił coś wartego 10 za 5 i próbuje sprzedać Kowalskiemu i Kwiatkowskiemu za 15 podpuszczając ich na licytacji :))))
A to co pokazałeś to dopiero jest cwaniaczenie - sprzedawanie czegoś o niewielkiej wartości (trochę płótna i farb) za kosmiczne pieniądze..... Najpierw jedni cwaniacy wmówili ludziom, że to sztuak, dzieła, dobro duchowe itp. a teraz drudzy łoją na tym kasę :)))))) A po drodze jest jeszcze dom aukcyjny, który stanie na cyckach, żeby nadmuchać cenę jak najwyżej, bo prowizję pobiera od ceny sprzedaży. I to zdecydowanie większą niż allegro.
Ostatnio edytowano 29 lis 2009, o 20:48 przez Konrad ''Owca'', łącznie edytowano 2 razy
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Konrad ''Owca''
.
 
Posty: 1869
Dołączył(a): 5 sie 2009, o 21:38
Lokalizacja: Wwa/BS
White Cross: SGW
Na starym Warriorze od: 2005

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez heavenly » 29 lis 2009, o 20:45

Konrad ''Owca'' napisał(a):Ja wolę jak Owca jest syty i cały.

Może rzeczywiście warto utworzyć oddzielny dział tylko i wyącznie do informowania o wystawionych aukcjach.
Tytuł aukcji i link powinien w takim wątku wystarczyć.


Owszem, ale niech Dalej doprecyzuje w regulaminie:
- aukcja bez KUP TERAZ - ląduje w spec forum
- aukcja z KUP TERAZ - traktowana jak zwykłe ogłoszenie jest i ląduje z CENĄ w dziale ogłoszeń.
Potrzebujesz jakiejś przeróbki elektrycznej w replice czy radiu? Zajrzyj tutaj: viewtopic.php?f=155&t=6267
Avatar użytkownika
heavenly
 
Posty: 611
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:34
Lokalizacja: Warszawa Praga
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 0

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Dalej » 29 lis 2009, o 21:08

Nie bardzo to widzę, zbędna komplikacja i mieszanie ludziom w głowach.
Wolę obecny, prosty i klarowny układ - dajesz link jaki chcesz, do dowolnej aukcji na dowolnej platformie, ale tu, czyli na platformie Weekend Warriors, podajesz cenę.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez heavenly » 29 lis 2009, o 21:09

Dalej - jakie mieszanie? Zapisujesz w regulaminie że jak nie ma ceny bo aukcja to dział ten, a wszystko co ma cene - dział ten. Koniec problemu, a kto nie zrozumie - OWCA go pożre i będzie syty i cały;-)
Potrzebujesz jakiejś przeróbki elektrycznej w replice czy radiu? Zajrzyj tutaj: viewtopic.php?f=155&t=6267
Avatar użytkownika
heavenly
 
Posty: 611
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:34
Lokalizacja: Warszawa Praga
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 0

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Dalej » 29 lis 2009, o 21:16

Mieszanie. Komplikowanie i gmatwanie serwisu :)

Wiesz, ciebie to nic nie kosztuje - wejdziesz, rzucisz pomyślany na szybko pomysł, wyjdziesz.

Ale ja muszę każdy pomysł przeanalizować z każdej możliwej strony, a potem z nim żyć i nim zarządzać.

Nie jestem bynajmniej betonem (zły, zły Szpargał :)), samo nowe forum miało na dzień dobry kilkadziesiąt nowych rzeczy których nie było na Warriorze,
i będzie jeszcze dużo dużo więcej, jeszcze w grudniu zobaczycie nowy serwis i dopiero się zacznie.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez heavenly » 29 lis 2009, o 21:21

Dalej - nie oskarżam Cię absolutnie o bycie betonem. Jestem nowy, fakt. Poczytałem jednak wystarczająco dużo w necie, aby wiedzieć kto jest kim. No i aby wiedzieć jakim jest człowiekiem (mniej więcej;-). Owszem - rzucam sobie pomysł, zrobisz co uważasz za słuszne. Ja się nie wtrącam - ja tylko proponuję, bo wiem że nie zawsze da się sztywnym regulaminem wszystko opędzić. I tyle z mojej strony - teraz już milczę i czekam na efekty lub ich brak - cokolwiek zrobisz - zrobisz dla nas.
Potrzebujesz jakiejś przeróbki elektrycznej w replice czy radiu? Zajrzyj tutaj: viewtopic.php?f=155&t=6267
Avatar użytkownika
heavenly
 
Posty: 611
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:34
Lokalizacja: Warszawa Praga
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 0

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Dalej » 29 lis 2009, o 21:24

heavenly napisał(a):rzucam sobie pomysł, zrobisz co uważasz za słuszne.

I za to jestem ci wdzięczny. Kilka pomysłów z wątku Koncert Życzeń okazały się niegłupie i praktyczne, były lub będą wprowadzone.
Niemniej zamknąłem tamten wątek bo teraz skupiam się na postawieniu serwisu.
Tu też nie powinienem się udzielać, ale wolałem skontrować zanim rozwinie się w coś co potem będę musiał odkręcać.
Ja już się nie udzielam - muszę się skupić.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Mider » 29 lis 2009, o 21:31

To się nie udzielaj. My się poudzielamy, pogadamy i ponegocjujemy i damy Ci znać :)
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Szpargał » 29 lis 2009, o 21:33

Szpargał nie jest zły, tylko pragmatyczny. Chcę coś usprawnić, ale napotykam opór ludzi bojących się zmian - bo tak jest wygodniej.
Owca - zarzucasz ludziom cwaniactwo i spekulację (pejoratywny wydźwięk tego określenia wykuł komunizm właśnie, choć nie ma w nim nic złego), a ja dla przykładu wszystkie swoje oferty wystawiłem poniżej cen rynkowych, i co? Niedobrze? Zabraniasz ludziom kupić czegoś taniej niż w sklepie?!

Ja wiem, że czasem trudno zmienić zadanie, szczególnie publicznie. Ale na tym min. polega inteligencja ;-)
Szpargał
 
Posty: 764
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 19:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: GS-7
Na starym Warriorze od: 0

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Konrad ''Owca'' » 29 lis 2009, o 21:50

Spekulacja jest głupim określeniem, bo dotyczyła w komunistycznym wydaniu każdego kto kupował taniej i sprzedawał drożej a nie był handlem państwowym, uspołecznionym lub ajentem.
Jak wiadomo ustrój który miał takie życiowe podejście do handlu upadł.
Ja też zajmuję się handlem (czyli cwaniactwem i spekulacją), ale na WW2 jestem w stanie podać zawsze cenę "Kup teraz". Do aukcji używam allegro.
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Konrad ''Owca''
.
 
Posty: 1869
Dołączył(a): 5 sie 2009, o 21:38
Lokalizacja: Wwa/BS
White Cross: SGW
Na starym Warriorze od: 2005

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez ZeRT » 29 lis 2009, o 22:00

Oj, oj, stosujemy niedobre narzędzia erystyczne :P.
Moim zdaniem Daleju powinieneś stworzyć nowy dział dla aukcji, a Szpargała uczynić moderatorem ;P.
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Konrad ''Owca'' » 29 lis 2009, o 22:14

ZeRT napisał(a):Moim zdaniem Daleju powinieneś stworzyć nowy dział dla aukcji, a Szpargała uczynić moderatorem ;P.

Podoba mi się twój poziom okrucieństwa....
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Konrad ''Owca''
.
 
Posty: 1869
Dołączył(a): 5 sie 2009, o 21:38
Lokalizacja: Wwa/BS
White Cross: SGW
Na starym Warriorze od: 2005

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Kamil » 29 lis 2009, o 23:08

Wolę obecny, prosty i klarowny układ - dajesz link jaki chcesz, do dowolnej aukcji na dowolnej platformie, ale tu, czyli na platformie Weekend Warriors, podajesz cenę.

Ta, pamiętam jak na Wrr jakiś koleś dostał bana, ponieważ dał linka do aukcji i podał cenę 10 tys. Dlatego właśnie omijam szerokim łukiem nasze forum jeśli chodzi o sprzedawanie czegokolwiek.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Mider » 29 lis 2009, o 23:18

Bo zamordyzm jest fajny wtedy, kiedy to ty trzymasz za mordę. W druga stronę nie jest już tak ślicznie.
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Beat » 1 gru 2009, o 10:44

Jeśli zamordyzm jest w miarę oświecony, to mnie nie przeszkadza być zamordyzowanym, a znam problematyką zamordyzownia/bycia zamordyzowanym z obydwu stron.
Ja nie mam zdania w tym temacie.
Nie widzę zalet nakazywania podawania cen nad brakiem tego wymogu, co oczywiście nie znaczy, że takowych nie ma.
Ale myślę, że warto może wypróbować propozycję Szpargała na jakiś czas i zobaczyć, czy się sprawdzi.
Niech Szpargał pomoderuje taki dział przez miesiąc i podejmiemy decyzję, co dalej z tym fantem.
Avatar użytkownika
Beat
 
Posty: 236
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 14:42
Lokalizacja: Piaseczno
White Cross: LRT
Na starym Warriorze od: 0

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Szpargał » 1 gru 2009, o 11:15

Dziękuję za poparcie, ale nie mam zamiaru niczego moderować.
Szpargał
 
Posty: 764
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 19:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: GS-7
Na starym Warriorze od: 0

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Cyber » 1 gru 2009, o 13:44

Zadecydowanie jestem za utrzymaniem starego porządku.


Powody:
1) Zawsze wiadomo czego oczekuje sprzedający.
2) Przedmioty tak oferowane uważam za przejżystą ofertą dla znajomych.
3) Wystawianie linku z aukcją jest nakręcaniem podaży.

A jeszcze dodam że na każdy zapewne z nas potrafi przeszukiwać portale aukcyjne.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Cyber
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9 lis 2009, o 12:19
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez kowzan » 4 gru 2009, o 18:26

A ja to widzę tak, mimo wszystko...

Jestem za możliwością "reklamowania" swoich aukcji na 2W, ale... Nie podoba mi się brak możliwości reklamowania aukcji BCM. Może i jest tak jak Owca pisał, że chce się wycyckać wszystkich dostając więcej pieniędzy za przedmiot, niż się w najlepszych snach śniło, ale... Można równie dobrze za replikę wartą 2500 dostać 1300, to działa w dwie strony.

A teraz do sedna.

Czy z każdym regulaminem tak dyskutujecie? Ktoś się namęczył, stworzył stronę, ma swoją taką czy inną wizję i już. Nie podoba się regulamin? To nie wystawiajcie ogłoszenia. Dla mnie to prosta matma. Allegro ma swój regulamin, z nim też tak dyskutujecie na helpdesku czy gdzieś tam? Jest tak jak jest, nie podoba się? To nie wystawiaj...

Może pokłócimy się teraz, że do budynku jednak 375 a nie 360 fps będzie trzeba... Regulamin to regulamin. Nie ja go ustalałem, ale jeśli się udzielam, to przestrzegam. Tyle.
Obrazek
Avatar użytkownika
kowzan
 
Posty: 148
Dołączył(a): 20 wrz 2009, o 17:01
Lokalizacja: warszawa
White Cross: SEKS69
Na starym Warriorze od: 0

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Xasistis » 5 gru 2009, o 22:45

Jak to z reguły bywa, działy typu Sprzedam funkcjonują, by ułatwić zbycie rzeczy nam już nieprzydatnych (z dowolnych powodów). A jak to jest z wykorzystaniem WW jako narzędzia do prowadzenia regularnego handlu? Jest to w jakiś sposób uregulowane?
Rangers! Lead the way!
Avatar użytkownika
Xasistis
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 21:17
Lokalizacja: Rangerbertów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 2005

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Dalej » 5 gru 2009, o 22:52

Tak.
Na górze strony, pod nazwą Weekend Warriors :)
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Xasistis » 6 gru 2009, o 10:17

O bannerach wiadomo chyba wszystkim, ale chodzi mi o przypadek wstawiania asortymentu w dziale "Sprzedam"..
Rangers! Lead the way!
Avatar użytkownika
Xasistis
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 21:17
Lokalizacja: Rangerbertów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 2005

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Capri » 6 gru 2009, o 10:34

Też zwracałem na to uwagę...
life is brutal and full of zasadzkas ...

Obrazek
Capri
.
 
Posty: 42
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 07:22
Lokalizacja: Piaseczno
White Cross: Renegaci / CLST500+
Na starym Warriorze od: 2005

Re: o regulaminie działu sprzedam

Postprzez Dalej » 6 gru 2009, o 11:37

Nigdzie nie ma przyzwolenia na umieszczanie reklam komercyjnych firm bez zgody administratora forum, jest to niemal równie oczywiste co zakaz spamu.
Na Wrr ani WW praktycznie nigdy nie było takich prób, stąd brak odpowiedniego paragrafu, bo po co robić przepisy "na zapas".
Ale uzupełnię to żeby uniknąć ewentualnych zgrzytów w przyszłości, dzięki za zwrócenie uwagi.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005


Powrót do O nas, Regulaminy, Zwyczaje itp.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości