Witam wszystkich

Chcesz się przywitać lub o coś spytać? Tu nikt nie nakrzyczy.

Witam wszystkich

Postprzez TaltosPoland » 21 mar 2015, o 16:01

Witam,

od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem rozpoczęcia przygody z ASG i oto jestem. Jak zapewne każdy świeżak mam kilka pytań. Czy dla totalnego amatora ASG posiadającego jedynie krótką replikę znajdzie się miejsce na strzelance? Pytam ponieważ chciałbym kilka razy przyjechać zobaczyć czy złapię bakcyla zanim zainwestuję w coś porządniejszego (myślę o jakiejś replice karabinka G36). Druga kwestia o jaką chciałem zapytać to ochrona oczu - osobiście podobają mi się maski z goglami w tym stylu https://www.militaria.pl/strike_systems ... _p7307.xml - i tu pytanie do doświadczonych graczy czy coś takiego ma sens czy lepiej maska i gogle osobno? Będę wdzięczny za podpowiedzi gdzie szukać bo kilka znalezionych ofert zawierało ostrzeżenie w stylu :"Produkt nie stanowi ochrony balistycznej oczu i używanie go w tym celu jest niezgodne z przeznaczeniem" i nie wiem czy to tylko profilaktyczne zabezpieczenie sprzedawcy czy faktycznie produkt który nie zapewni należytej ochrony.

pozdr dla wszystkich
"Never tell me the odds!"
"Hokey religions and ancient weapons are no match for a good blaster at your side, kid."
Avatar użytkownika
TaltosPoland
 
Posty: 69
Dołączył(a): 21 mar 2015, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na starym Warriorze od: 0

Re: Witam wszystkich

Postprzez glock_45 » 21 mar 2015, o 20:21

Witaj na forum ;)
Miejsce zawsze się znajdzie, o ile spełniasz wymagania regulaminowe (http://weekend-warriors.pl/viewtopic.php?f=11&t=131), przy czym Twoje zadowolenie z gry zależne będzie od tego jaka jest to dokładnie replika i czego oczekujesz od gry (jaki preferujesz styl gry). Uściślając, ważne są możliwości/parametry sprzętu, replika replice nie równa, zdarza się, że krótka ma lepsze możliwości od długiej, zwłaszcza porównując repliki różnych klas (tym samym z różnych kategorii cenowych).
Co do proponowanej maski - siatka ogólnie nie jest dobrym pomysłem na ochronę oczu. Polecam artykuł: http://wmasg.pl/pl/articles/show/342574 i pozostałe poradniki ;)

A dopisek
TaltosPoland napisał(a):"Produkt nie stanowi ochrony balistycznej oczu i używanie go w tym celu jest niezgodne z przeznaczeniem"
jest zarówno realnym ostrzeżeniem np. przy nieatestowanych produktach, ale też jest zabezpieczeniem sprzedawcy - często nawet najlepszy (niekoniecznie najdroższy) sprzęt jest opatrzony podobnym opisem, bo wypadki "chodzą po ludziach, a nieszczęścia parami".

Zapraszamy do aktywnego działania na forum ;)

Pozdrawiam...

Edycja: po sprawdzeniu Twojego profilu usunąłem info o minimalnym wieku ;)
Avatar użytkownika
glock_45
 
Posty: 194
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 17:16
Na starym Warriorze od: 0

Re: Witam wszystkich

Postprzez Zenek » 21 mar 2015, o 21:37

Serwus Taltos!
"Nie mówiłbym tyle o sobie, gdybym kogoś innego znał równie dobrze" ~ Henry David Thoreau
Avatar użytkownika
Zenek
 
Posty: 139
Dołączył(a): 5 maja 2014, o 14:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: Witam wszystkich

Postprzez TaltosPoland » 22 mar 2015, o 00:24

obecnie posiadam replikę S&W MP40. Jedyna wada jaką sam widzę to mała pojemność magazynka ale to raczej bolączka wszystkich pistoletów zasilanych CO2. Co do maski to był raczej przykład designu niż konkretny plan zakupu. W takim razie kompletuję wyposażenie i zapewne w którąś kwietniową sobotę widzimy się w polu.
"Never tell me the odds!"
"Hokey religions and ancient weapons are no match for a good blaster at your side, kid."
Avatar użytkownika
TaltosPoland
 
Posty: 69
Dołączył(a): 21 mar 2015, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na starym Warriorze od: 0

Re: Witam wszystkich

Postprzez glock_45 » 22 mar 2015, o 01:16

Czyli coś w ten deseń? https://www.militaria.pl/cybergun/pistolet_asg_co2_gnb_s_w_mp_40_%28320301%29_p18116.xml

Ze względu na moc (poniżej 350 fps) nadaje się na 100% do CQB (walka na krótkim dystansie, w pomieszczeniach), odnośnie ewentualnej przydatności na dłuższe dystanse np w lesie (wg. sklepu zasięg to 40 metrów :shock: ) się nie będę wypowiadał bo nie mam zielonego pojęcia, choć przypuszczam, że przy tej prędkości początkowej na 40 metrze (o ile zasięg rzeczywisty) można kręcić sceny typu "bullet time" nawet telefonem komórkowym ;) ale może niech lepiej się wypowie ktoś bardziej biegły w temacie (nie kręcenia filmów tylko repliki oczywiście :P).

Jeśli chodzi o ochronę oczu, polecam się wybrać do sklepu stacjonarnego i przymierzyć różne rodzaje/modele, sprawdzić który Ci najbardziej odpowiada, każdy ma wady i zalety, ale o tym w poradnikach ;) Z reguły w sklepie nie powinni badziewia wciskać na siłę, wystarczające okulary można kupić za stosunkowo nieduże pieniądze.

Jeśli nie chcesz inwestować kasy od razu w "długą" replikę, możesz spróbować zabawy ze sprzętem pożyczonym. Opcja pierwsza: ze sklepu - większość prowadzi wypożyczalnie - koszt ok. 30 PLN/weekend. Opcja druga: od kogoś z naszej ekipy, niektórzy mają po kilka replik - możesz śmiało pytać pod ankietą dotyczącą konkretnej strzelanki/imprezy.

Zapraszamy nawet w marcu ;) na poszczególne soboty miejscówki wybieramy tutaj: http://weekend-warriors.pl/viewforum.php?f=15

Pozdrawiam...
Avatar użytkownika
glock_45
 
Posty: 194
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 17:16
Na starym Warriorze od: 0

Re: Witam wszystkich

Postprzez TaltosPoland » 22 mar 2015, o 09:47

Tak to dokładnie ta replika. Tylko nie wiem skąd wzięli pojemność magazynka - 24?? U mnie niestety jak w oryginale 15 :( a dodatkowe magazynki to ok 90 PLN sztuka więc zastanawiam się nad opłacalnością dokupywania zapasu.

Dzięki wielkie za wyczerpujące info. W marcu raczej się nie wyrobię został jeden weekend a rodzina też się dopomina :)
"Never tell me the odds!"
"Hokey religions and ancient weapons are no match for a good blaster at your side, kid."
Avatar użytkownika
TaltosPoland
 
Posty: 69
Dołączył(a): 21 mar 2015, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Dla nowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości