zestaw startowy

Chcesz się przywitać lub o coś spytać? Tu nikt nie nakrzyczy.

zestaw startowy

Postprzez TaltosPoland » 29 mar 2015, o 12:49

Hej,

ostatnio sporo szperam po prawie wszechwiedzącym internecie, forach, sklepach itp. w poszukiwaniu rozsądnych rozwiązań dla początkującego asg-owca. Oczywiście rozsądnych w moim zielonym w tym temacie mniemaniu. Stąd moja prośba abyście wypowiedzieli się co ma sens a co z poniższych rozwiązań absolutnie nie zda egzaminu.

- Gogle Bolle Cobra Clear (http://www.military.pl/gogle-bolle-cobr ... psi_11496t) są dostępne zarówno w tej wersji jak i w zestawie https://www.militaria.pl/bolle/okulary_ ... p23037.xml i tu zastanawiam się czy te dodatkowe szybki i reszta staffu są przydatne? O ile cena samych gogli jest ciekawa to już zestaw jest blisko modelu X800.

- maska na twarz STALKER http://gunfire.pl/product-pol-115219471 ... Olive.html

- mundur zastanawiam się między polskim wz. 93 i USMC - i tu pragnę się na chwilę zatrzymać. Na ile wybór munduru musi być zgodny z resztą wyposażenia? Domyślam się że w przypadku sobotnich jebanek nie ma to większego znaczenia. Natomiast zastanawiam się czy przydziały np. do Gorgonii i Katangi odbywają się już na podstawie sprzętu? Nie ukrywam, że mojemu sercu bliższa jest zachodnia myśl technologiczna i jeśli wybór munduru ma determinować moje uczestnictwo w grach zorganizowanych to wolałbym dwa razy kasy nie wydawać.

- buty - chwilowo pozwolę dokonać żywota moim wiernym HD-ekom choć domyślam się że nie będą idealne, ale podczas kilkugodzinnych koncertów nie raz i nie dwa ratowały moje stopy.

- kamizelka, ładownice itp. - czy warto na starcie od razu się porywać a jeśli tak to how much is too much żeby nie wyglądać jak choinka? nie ukrywam, że pierwsze dwie trzy strzelanki chcę obskoczyć z moim S&W MP 40 a docelowo myślę o G36C od JG.

komplet zamierzam uzupełnić hełmem ale to też perspektywa maj czerwiec. Niestety po podliczeniu wszystkiego start w tym hobby jest sporym obciążeniem więc na początek chcę kupić tylko to co niezbędne, aby bawić się dobrze i bezpiecznie.

jeśli zapomniałem o czymś istotnym to także pls o info co warto zabrać ze sobą na strzelankę żeby jako noob w tym środowisku móc się w miarę odnaleźć i dobrze bawić.
"Never tell me the odds!"
"Hokey religions and ancient weapons are no match for a good blaster at your side, kid."
Avatar użytkownika
TaltosPoland
 
Posty: 69
Dołączył(a): 21 mar 2015, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na starym Warriorze od: 0

Re: zestaw startowy

Postprzez Mad » 30 mar 2015, o 17:35

Cześć,
Widzę, że nikt nie spieszy odpisać to podzielę się swym krótkim i małym doświadczeniem... acz sam niedawno kupowałem cały sprzęt:

- gogle - są fajne ... ale pianka powoduje parowanie. chyba o tym modelu znajomi mówili, że pierwsze co to zrywają piankę. ktoś może poleci Tobie coś lepszego ja proponuję http://azteko.pl/ess-m-44.html/s=2 białe szybki są opisywane jako mało rzucające się w oczy. dobre na dni pochmurne (niczym bursztynowe). teraz mamy już takie dni w lesie, że słońce razi w oczy i dobrze mieć coś przyciemnianego. wszystko zależy od budżetu jaki masz. przeźroczyste na początek jak najbardziej.
- maska - bardzo przydatna, polecam stalkera. 99% strzałów jakie przyjąłem przez 3 tygodnie to były "na twarz".
- mundur - większość wydarzeń lokalnych to podział na "Ameryka vs reszta świata", ja znalazłem team do którego chciałem aplikować, aplikowałem i szpej/sprzęt dopasowywałem do grupy. każdy ma ciut inne podejście. poczytaj tutaj o grupach, wejdź na strony internetowe czy zobacz w portalu społecznościowym. możesz też przyjść na strzelanki w bojówkach/dresie. poznać ludzi, popatrzeć a potem na spokojnie podjąć decyzję.
- buty - grunt aby ponad kostkę
- kamizelka+ładownice - aby kupić coś jakościowego sporo kasy. zależy jaki masz budżet i czego oczekujesz/na jak długo. na początek wystarczy pas bojowy + ładownica na magazynki + torba zrzutowa duża w systemie molle. jest poręcznie i praktycznie.
- hełm - odradzam. dobry na zimę gdyż ogrzewa. latem się ugotujesz. czapka z daszkiem czy inne lekkie, materiałowe nakrycie głowy to standard. popatrz na zdjęcia np. z marca Złoto Saddama 2 - https://www.flickr.com/photos/130933339@N08/sets/72157651472745141/ nieprzypadkowo tak mało hełmów. a co dopiero będzie przy +20?

Zapomniałeś o:
- pomarańczowa, odblaskowa kamizelka - to oznaczenie, że oberwałeś, obowiązkowa pozycja na mazowszu
- pomyśl nad jakimiś rękawicami... podobno oberwanie w palec nie jest przyjemne
Dziedzic
Avatar użytkownika
Mad
 
Posty: 110
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 18:20
Na starym Warriorze od: 0

Re: zestaw startowy

Postprzez TaltosPoland » 30 mar 2015, o 19:29

Thnx Mad co do pomarańczowej kamizelki to tak oczywista oczywistość że nawet nie pisałem. Co do rękawiczek to myślę o armored claw shield http://gunfire.pl/product-pol-115220469 ... zarne.html aczkolwiek będę jeszcze chciał sprawdzić jak leżą w realu z repliką w dłoni.

Co do początku Twojej wypowiedzi niestety widzę że los początkującego to metoda prób i błędów wątki pomimo że często odwiedzane to odpowiedzi jak na lekarstwo.

pozdr
"Never tell me the odds!"
"Hokey religions and ancient weapons are no match for a good blaster at your side, kid."
Avatar użytkownika
TaltosPoland
 
Posty: 69
Dołączył(a): 21 mar 2015, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na starym Warriorze od: 0

Re: zestaw startowy

Postprzez Zenek » 31 mar 2015, o 11:18

Po prostu pytań tego typu w internetach jest milion. Na kazde pytanie
padla juz odpowiedz. Trzeba poszukac. A jak wciaz bedziesz mial pytania to przyjedz na strzelanke i pogadamy, pomożemy ;)
"Nie mówiłbym tyle o sobie, gdybym kogoś innego znał równie dobrze" ~ Henry David Thoreau
Avatar użytkownika
Zenek
 
Posty: 139
Dołączył(a): 5 maja 2014, o 14:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: zestaw startowy

Postprzez Mad » 31 mar 2015, o 19:00

Zenek napisał(a):Po prostu pytań tego typu w internetach jest milion. Na kazde pytanie
padla juz odpowiedz. Trzeba poszukac. A jak wciaz bedziesz mial pytania to przyjedz na strzelanke i pogadamy, pomożemy ;)


Oczywiście, że padła. Ostatnio ktoś na pewnym portalu społecznościowym osobie "zielonej" doradzał mancrafta jako pierwszy rodzaj repliki w ASG. Rad jest wiele. Warto pamiętać, że osoba nowa mimo najlepszych starań nie wie co jest najbardziej ekonomiczne lub praktyczne. Dlatego najlepiej jak pyta po zapoznaniu się z różnymi opiniami w sieci ;)
Dziedzic
Avatar użytkownika
Mad
 
Posty: 110
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 18:20
Na starym Warriorze od: 0

Re: zestaw startowy

Postprzez Zenek » 31 mar 2015, o 21:40

Tym samym podważyles również własną opinię ;)

Na wmasg moderuja dość skrupulatnie (często nawet zbyt skrupulatnie) i to prawdziwa kopalnia wiedzy. Ale tak jak napisalem: najlepiej pogadać na strzelance ;)

Pozdro Mad :)
"Nie mówiłbym tyle o sobie, gdybym kogoś innego znał równie dobrze" ~ Henry David Thoreau
Avatar użytkownika
Zenek
 
Posty: 139
Dołączył(a): 5 maja 2014, o 14:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: zestaw startowy

Postprzez TaltosPoland » 31 mar 2015, o 21:57

Na pewno w kwietniu się spotkamy tylko na strzelankę trzeba przyjechać z czymś :) a jak napisał Mad po przekopaniu internetu trzeba te informacje jakoś przefiltrować a opinie doświadczonych są moim zdaniem najlepszym filtrem.

pozdr
"Never tell me the odds!"
"Hokey religions and ancient weapons are no match for a good blaster at your side, kid."
Avatar użytkownika
TaltosPoland
 
Posty: 69
Dołączył(a): 21 mar 2015, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na starym Warriorze od: 0

Re: zestaw startowy

Postprzez Schwarz » 31 mar 2015, o 22:00

Informacja techniczna.

Dalej napisał(a):Na tym forum twój awatar musi przedstawiać w rozpoznawalny sposób twoją twarz.
Służy to pomocy w identyfikacji na strzelankach.

Awatary nie spełniające tej zasady będą kasowane bez uprzedzenia.

Jeśli nie chcesz pokazywać swojej twarzy, możesz nie wgrywać żadnego awatara.




Jeśli twój awatar został usunięty, znaczy że moderator lub administrator uznał że jest be.
Albo miał zły dzień. Albo się nudził. Albo się schlał. Admin też człowiek, podłą pracę ma, odreagować czasem musi :)

Wtenczas, nie turbuj się ni pośladów swych nie spinaj, jeno nowy awatar wstaw że w konto swe.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: zestaw startowy

Postprzez TaltosPoland » 1 kwi 2015, o 09:02

Bo ja orzeł pełną gębą jestem. Mówisz masz :)
"Never tell me the odds!"
"Hokey religions and ancient weapons are no match for a good blaster at your side, kid."
Avatar użytkownika
TaltosPoland
 
Posty: 69
Dołączył(a): 21 mar 2015, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na starym Warriorze od: 0

Re: zestaw startowy

Postprzez Schwarz » 1 kwi 2015, o 16:28

F pytke jest teraz :wet:
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008


Powrót do Dla nowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości