ustawa vs realia

Chcesz się przywitać lub o coś spytać? Tu nikt nie nakrzyczy.

ustawa vs realia

Postprzez TaltosPoland » 26 kwi 2015, o 10:47

Hej,

mam pytanie odnośnie munduru. Zgodnie naszym kochanym polskim prawem noszenie munduru wz. 93 jest zabronione (mandat, nagana zatrzymanie munduru jako dowodu itp.) Pytanie brzmi jak to ma się do realiów? Czy faktycznie zdarza się "nalot" lub innego rodzaju kontrole na strzelankach? Oczywiście nie mówię tu o sytuacji w której paraduję w pełnym oporządzeniu po mieście. (planuję się przebierać na miejscu). Konkludując czy pokusić się na ofertę jednego z warszawskich sklepów i wziąć wz. czy dla świętego spokoju brać coś innego? Choć z drugiej strony noszenie mundurów wojsk obcych także jest zabronione i wymaga zgody....

pozdr
"Never tell me the odds!"
"Hokey religions and ancient weapons are no match for a good blaster at your side, kid."
Avatar użytkownika
TaltosPoland
 
Posty: 69
Dołączył(a): 21 mar 2015, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na starym Warriorze od: 0

Re: ustawa vs realia

Postprzez Schwarz » 26 kwi 2015, o 10:55

Nigdy nie słyszałem o takiej kontroli na strzelance czy innej imprezie. Pytanie jaki chcesz mundur kupić, bo jak bawełniaka wz.93 to od razu mówię że omijaj to szerokim łukiem. Za CPU Helikona nikt uwagi ci zwrócić nie może, bo to nie mundur MON'owski, a będziesz z niego zadowolony.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: ustawa vs realia

Postprzez TaltosPoland » 26 kwi 2015, o 11:36

w sklepie którego nazwy nie wymienię proponowali mi towar prosto z magazynu więc 100% oryginał. Też zastanawiałem się nad helikonem - mam od nich bojki od 5 lat i nic złego się nie dzieje a niejedno przeszły.
"Never tell me the odds!"
"Hokey religions and ancient weapons are no match for a good blaster at your side, kid."
Avatar użytkownika
TaltosPoland
 
Posty: 69
Dołączył(a): 21 mar 2015, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na starym Warriorze od: 0

Re: ustawa vs realia

Postprzez Schwarz » 26 kwi 2015, o 12:07

CPU to wz.2010 (powiedzmy). Pozostałe sobie odpuść.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: ustawa vs realia

Postprzez TaltosPoland » 26 kwi 2015, o 19:00

ok to jeszcze wdzianko mi zostało do kupienia, mam nadzieję że w razie co czarne bojki i bluza na pierwszej strzelance zostaną wybaczone jeśli uda mi się z rodziną przenegocjować to pierwszy weekend majowy się widzimy
"Never tell me the odds!"
"Hokey religions and ancient weapons are no match for a good blaster at your side, kid."
Avatar użytkownika
TaltosPoland
 
Posty: 69
Dołączył(a): 21 mar 2015, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na starym Warriorze od: 0

Re: ustawa vs realia

Postprzez Moses » 27 kwi 2015, o 08:26

Polecam przeczytanie ustawy, w niej masz wyszczególnione co jest zakazane, a co nie
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: ustawa vs realia

Postprzez TaltosPoland » 28 kwi 2015, o 21:50

sama ustawa w zasadzie mówi niewiele bo odsyła tylko do konkretnych rozporządzeń w naszym wypadku ministra obrony narodowej. co do mundurów zagranicznych to w ustawie jest wzmianka:

Art. 13. 1. Używanie munduru zagranicznego wymaga zezwolenia terenowego organu administracji państwowej stopnia wojewódzkiego.

generalnie widzę że nie ma specjalnego odzewu w kwestii problemów ze służbami więc temat chyba można spokojnie uznać za zamknięty :)
"Never tell me the odds!"
"Hokey religions and ancient weapons are no match for a good blaster at your side, kid."
Avatar użytkownika
TaltosPoland
 
Posty: 69
Dołączył(a): 21 mar 2015, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na starym Warriorze od: 0

Re: ustawa vs realia

Postprzez Moses » 29 kwi 2015, o 07:53

ZGodnie z ustawą nie mozna uzywać munduru obecnie używanego z oznaczeniami organów nieistniejących, więc w tym momencie kazdy ASG w WZcie z naszywką swojej ekipy łamał by prawo. Jest to martwy przepis. Jezeli nie paradujesz po miescie w mundurze ze stopniami, naszywkami istniejących formacji, to nie masz co sie martwic
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005


Powrót do Dla nowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości