potrzebna fachowa pomoc

Chcesz się przywitać lub o coś spytać? Tu nikt nie nakrzyczy.

potrzebna fachowa pomoc

Postprzez loony90 » 6 maja 2015, o 23:04

potrzebna pomoc!
http://www.taiwangun.com/cm-007-ris-full-metal-cm
http://www.taiwangun.com/pj4-ris-p-j
http://gunfire.pl/product-pol-115220541 ... karabinka-
czytam i czytam te opisy ale wiekszych roznic nie widze, wszystkie full metal, podoobne osiagi i podobna cena, dobralem tak zeby byly kolby SF i risy na front gripie (bo tak mi sie podoba i juz tak chce) do tego dluzsza lufa (wzialbym specne b02 ale tam jest krotka lufa i to mi jakos nie lezy)
pytanie brzmi ktore z przedstawionych bedzie najlepsza mka ogolnie? ktore maja jakie wady? czy ktos sie orientuje czy wystepuja roznice w zastosowanych stopach aluminium i na czyja korzysc?
sam wybralbym p&j ale totalnie nic nie wiem o tej firmie a moje doswiadczenie z mkami zerowe, prosze o obszerne komentarze a nie dozbieraj na WE albo KWA
i jeszcze moj pomysl to specna i do niej dokupic przedluzenie lufy ale nie mam pojecia jak by to wygladalo i czy to jest w ogole mozliwe (samo przedluzenie lufy gdzies juz widzialem wiec wiem ze istnieje)
to co mnie interesuje jeszcze to dlugosci luf wewnetrznych, chcialbym ta z najdluzsza stockowa ale na stronach roznych sklepow sa w opisach tych samych modeli podawane rozne wartosci ;/ nie mam pomyslu skad wziac te wlasciwe
feel the chill ;)
Avatar użytkownika
loony90
 
Posty: 56
Dołączył(a): 9 kwi 2015, o 20:19
Na starym Warriorze od: 0

Re: potrzebna fachowa pomoc

Postprzez Schwarz » 6 maja 2015, o 23:39

Bierz Specnę. Dłuższą lufę zawsze możesz schować w tłumiku. Dodatkowo Specna ma szybką wymianę sprężyny, łożyska kulkowe a nie ślizgowe jak PJ, i działający bolt catch. W dodatku ładniej wykonana.

Cyma (mam taką) też jest ładnie wykonana i ma działający bolt catch, ale pierwsze serie miały potworne luzy między upperem i lowerem. Dodatkowo uppery pękały, podejrzewam że właśnie od tych luzów. Fajne, ale trzeba się pobawić żeby działało jak należy. Po wyjęciu z pudełka nie zadowala.

Lufa do M4 ma 363mm w większości.

Szkoda że nie napisałeś tego tematu w zeszłym tygodniu. Sprzedałem CM007 za 300 zeta z przebiegiem 1000 kulek :(
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: potrzebna fachowa pomoc

Postprzez loony90 » 7 maja 2015, o 00:31

a no to szkoda rzeczywiscie ;) na szczescie sie nie spiesze, spokojnie bede szukal jeszcze okazji na te mki, rownoczesnie szukam tez okazji na cm.048 lub cm.048M, no i staram sie calt czas poglebiac wiedze w temacie asg a razem z tym pojawiaja sie nowe pomysly, tydzien temu jeszcze niebardzo myslalem o mkach w ogole a juz na pewno nie mialem zadnego pomyslu na to jaka bym chcial. Bralbym specne bez zastanowienia ale nie znalazlem modelu z dluga lufa zewnetrzna (jak maja te zalinkowane) b02 ma krotka i to mi sie nie podoba po prostu a tlumik zaloze owszem ale dopiero na ta dluga lufe :) co do systemu wymiany sprezyny dla mnie totalnie zbedny, to ma byc replika na 450 fps do lasu i koniec.
Bede jeszcze sam szukal opinii o P&J ale jak ktos mial do czynienia to prosze siepodzielic wrazeniami ;)
feel the chill ;)
Avatar użytkownika
loony90
 
Posty: 56
Dołączył(a): 9 kwi 2015, o 20:19
Na starym Warriorze od: 0

Re: potrzebna fachowa pomoc

Postprzez Pi White » 7 maja 2015, o 10:52

Odpuść PJty, specna jest średnia ale w tej trójce zdecydowanie najlepsza.
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: potrzebna fachowa pomoc

Postprzez loony90 » 7 maja 2015, o 17:44

White, wiem, ze masz juz nie maly staz w asg, moglbys opowiedziec cos szerzej czemu mam wybrac specne i zdecydowanie odpuscic PJ?
Opinie w stylu, wez cos, nie bierz tego, nie poparte niczym (poza zaufaniem jakie budzi doswiadczenie), sa jednak dosc malo pomocne ;/
Ogladalem filmiki z recenzjami specny i cm (zaraz znajde tez pj) i wszyscy zgodnie powtarzaja ze obie sa bardzo dobrze wykonane, na papierze i na filmikach nie widze roznicy, tyle ze specna troche drozsza...

Schwarz, zanim sprzedales ta cyme miales okazje ja troche potestowac? moglbys jeszcze dorzucic jakas opinie na goraco? cos z nia nie tak bylo albo inaczej czy cos w specnie jest wyraznie lepsze?
feel the chill ;)
Avatar użytkownika
loony90
 
Posty: 56
Dołączył(a): 9 kwi 2015, o 20:19
Na starym Warriorze od: 0

Re: potrzebna fachowa pomoc

Postprzez Schwarz » 7 maja 2015, o 20:16

Drugiej cymy używam cały czas.

Jedyne co trzeba było naprawić po producencie to te luzy o których wcześniej wspomniałem. Trzyma 420fps, przebiegu ma jakieś 6k. O dziwo stockowa gumka działa bardzo dobrze, ale bym nie liczył że to standard. Magazynki mam King Armsa, nie wiem jak inne podają. Bateria 11v 2500mAh. ROF zadowalający. Jak na razie malina, biorąc pod uwagę ile kosztuje. I mam wersję z krótką lufą, co w niczym nie przeszkadza. Wrzucam fotkę z modelem Areckim, który pożyczył i może potwierdzić, że się dobrze spisuje. :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: potrzebna fachowa pomoc

Postprzez Arekcore » 7 maja 2015, o 20:18

Chłopie kup se Spec-ne, tanio, ładnie i wygodnie i dobre osiągi :) a później wszystko przed Tobą :) Pozdro :) :mp5:
F.R.O.G. Team
Avatar użytkownika
Arekcore
 
Posty: 495
Dołączył(a): 1 kwi 2010, o 09:31
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2009

Re: potrzebna fachowa pomoc

Postprzez Schwarz » 7 maja 2015, o 20:32

Arek, a jakich wtedy magów używałeś? Bo chyba też podawały bez problemu?
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: potrzebna fachowa pomoc

Postprzez Arekcore » 7 maja 2015, o 20:35

ja używałem i chinczyków i G&G i nowych magpuli i kurcze zero różnicy.... podawanie pełne pro:)
F.R.O.G. Team
Avatar użytkownika
Arekcore
 
Posty: 495
Dołączył(a): 1 kwi 2010, o 09:31
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2009

Re: potrzebna fachowa pomoc

Postprzez loony90 » 7 maja 2015, o 22:22

czyli wiem juz ze specne i cyme mozna brac spokojnie, dowiem sie jeszcze czemu pj nie?
feel the chill ;)
Avatar użytkownika
loony90
 
Posty: 56
Dołączył(a): 9 kwi 2015, o 20:19
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Dla nowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości