Witam serdecznie

Chcesz się przywitać lub o coś spytać? Tu nikt nie nakrzyczy.

Witam serdecznie

Postprzez Gradu » 14 wrz 2016, o 17:21

Hej Ludziska,

Z tej strony Marek, 33 letni dziadek :P

Od miesiąca chodzi za mną ASG i to brutalnie, bo zacząłem od końca hahahahaaaa,

Kupiłem replikę CZ-75 P-07 Duty na Co2
do tego Colta 1911 na GG

replikę Specny SA-B01
hełm i kamizelkę
parę magazynków
troszkę kulek wystrzelałem juz z tego sprzętu i przyszła pora przyjąć trochę na klatę :P

a dlaczego odwrotnie, bo nie mam okularów :mad:

zamierzam się wybrać z wami na strzelankę jak się skompletuję, już mi nie zostało dużo
OCHRONA OCZU, buty i jakieś odzienie :D

Pozdrawiam i mam nadzieję, że szybko dołączę :D
Polish Strike Forces
Avatar użytkownika
Gradu
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:31
White Cross: PSFAT
Na starym Warriorze od: 0

Re: Witam serdecznie

Postprzez Dalej » 14 wrz 2016, o 20:31

Siema!

Dzięki za update o bazie. :mad:
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Witam serdecznie

Postprzez Goorock » 14 wrz 2016, o 21:27

Witamy w klubie komandosów emerytów i rencistów :wet: okulary to podstawa. Można nawet na golasa i bez butów, ale w okularach. 8-)
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Witam serdecznie

Postprzez Kadafi » 15 wrz 2016, o 07:29

Cześć
Avatar użytkownika
Kadafi
 
Posty: 452
Dołączył(a): 11 mar 2016, o 11:24
Na starym Warriorze od: 0

Re: Witam serdecznie

Postprzez Frenetico » 15 wrz 2016, o 10:04

Witaj, życzę szybkiego ogarnięcia okularów i dołączenia do zabawy w zbieranie grzybów w lesie.
Wcale nie wypadasz tak źle wiekowo na tle zacnego grona WW.
Nikt nie wygrał wojny umierając za ojczyznę.Wojny wygrywa się zmuszając wroga, aby umarł za swoją
-gen Patton
Avatar użytkownika
Frenetico
 
Posty: 151
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 20:56
White Cross: Siewcy Kompozytu
Na starym Warriorze od: 0

Re: Witam serdecznie

Postprzez Gradu » 15 wrz 2016, o 11:16

Latam po tych stronach, zglądam, patrzę i nie mogę się zdecydować, jaki wzór kamuflażu do munduru wybrać, w sumie większość mi się podoba, więc może jak pójdę w ogół to będzie najlepiej :)

Powiedzcie mi proszę, jaki wzór kamuflażu jest najbardziej powszechny? w jakim najwięcej ludzi biega?
Polish Strike Forces
Avatar użytkownika
Gradu
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:31
White Cross: PSFAT
Na starym Warriorze od: 0

Re: Witam serdecznie

Postprzez Dalej » 15 wrz 2016, o 11:46

A ile masz hajsu? :mad:
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Witam serdecznie

Postprzez Gradu » 15 wrz 2016, o 12:07

Dalej napisał(a):A ile masz hajsu? :mad:



Do 300/350 złociszy mogę przeznaczyć na mundur :D

Ach, kupiłem już kamizelkę FSBA w MC wcześniej, ale domyślam się, że to w niczym nie przeszkadza? była za 60zł grzech było nie kupić.
Taki zestaw sobie kupiłem :https://www.dropbox.com/s/1onbn8sv3hsypil/IMG_20160827_170505.jpg?dl=0


(Musiałem boonie hata od córki pożyczyć :D, jak jakieś ładne zdjęcie taktyczne w końcu będę miał to zaktualizuje avatar :D)
Ostatnio edytowano 15 wrz 2016, o 12:19 przez Gradu, łącznie edytowano 1 raz
Polish Strike Forces
Avatar użytkownika
Gradu
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:31
White Cross: PSFAT
Na starym Warriorze od: 0

Re: Witam serdecznie

Postprzez Kadafi » 15 wrz 2016, o 12:15

Gradu napisał(a):
Powiedzcie mi proszę, jaki wzór kamuflażu jest najbardziej powszechny? w jakim najwięcej ludzi biega?


tutaj sobie na fotach możesz oblukać:

viewforum.php?f=70
Avatar użytkownika
Kadafi
 
Posty: 452
Dołączył(a): 11 mar 2016, o 11:24
Na starym Warriorze od: 0

Re: Witam serdecznie

Postprzez Gradu » 15 wrz 2016, o 12:34

Przeglądałem te zdjęcia już,

generalnie większość mi się podobaja i tu jest największy kłopot.
nie jestem w stanie nazwać wszystkich kamuflaży po zdjęciach, wiem jedno, że "flecktar czy flecktarn" nie przypadł mi do gustu, a druga rzecz, że na stronach kolory inne, na zdjęciach jeszcze inne.

Stąd powstało moje pytanie, jesteście bardziej obeznani w tym, a jak pójdę w ogół to wszyscy będą happy ze mną na czele.
Polish Strike Forces
Avatar użytkownika
Gradu
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:31
White Cross: PSFAT
Na starym Warriorze od: 0

Re: Witam serdecznie

Postprzez skiba777 » 15 wrz 2016, o 12:38

Gradu napisał(a):Przeglądałem te zdjęcia już,

generalnie większość mi się podobaja i tu jest największy kłopot.
nie jestem w stanie nazwać wszystkich kamuflaży po zdjęciach, wiem jedno, że "flecktar czy flecktarn" nie przypadł mi do gustu, a druga rzecz, że na stronach kolory inne, na zdjęciach jeszcze inne.

Stąd powstało moje pytanie, jesteście bardziej obeznani w tym, a jak pójdę w ogół to wszyscy będą happy ze mną na czele.


Generalnie to ogół ma gdzieś w czym biegasz :D
Wybierz co Ci pasuje pod względem budżetowym oraz z wyglądu i przyjeżdżaj.
Avatar użytkownika
skiba777
 
Posty: 35
Dołączył(a): 1 mar 2016, o 12:35
Lokalizacja: Warszawa Ochota
White Cross: Białe Kruki
Na starym Warriorze od: 0

Re: Witam serdecznie

Postprzez Dalej » 15 wrz 2016, o 13:18

Kup cokolwiek byle nie multikam :)
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Witam serdecznie

Postprzez Kadafi » 15 wrz 2016, o 14:18

Dalej napisał(a):Kup cokolwiek byle nie multikam :)


dokładnie, bo multikamy zawsze przegrywają :D :mrgreen:
Avatar użytkownika
Kadafi
 
Posty: 452
Dołączył(a): 11 mar 2016, o 11:24
Na starym Warriorze od: 0

Re: Witam serdecznie

Postprzez Gradu » 15 wrz 2016, o 15:40

A to jak mam przegrywać to się nie pokuszę :shock:

Jednak zamieniam się w babę w tym momencie :D
Nie dosyć, że nie wiem w co się ubrać to jeszcze nie mam w co się ubrać! Będę wyła! :cry:

udało mi się trochę skrócić pole poszukiwań, muszę to wybadać organoleptycznie :D zaraz wyruszam popatrzeć, na razie zawiesiłem się na waszych zdjęciach i filmikach.
Polish Strike Forces
Avatar użytkownika
Gradu
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:31
White Cross: PSFAT
Na starym Warriorze od: 0

Re: Witam serdecznie

Postprzez Dalej » 15 wrz 2016, o 16:15

Powiem ci tak - każdy ASGej przechodzi tą samą fazę:

Najpierw się szpejujesz i kupujesz masę gówna. Potem nachodzi faza refleksji i idziesz w minimalizm - okazuje się że wystarczy prosta torba i prosty mundur by równie dobrze się bawić.
Potem jest nawrot, ale taki normalny - człowiek dobiera co mu pasuje, i z czym mu dobrze - sposób noszenia magazynów i mundur. Ja od 10 lat biegam w duńskim mundurze i szpeju w polskim camo.

Więc od tego zacznij - replika, hi-cap, ochrona oczu, nakolanniki, rękawiczki, i tyle.
Nie kupuj multi-camu, bo to camo pustynne, u nas dobre tylko na wczesnej, suchej jesieni i wczesnej wiośnie.

W lesie i tak wyczuwa się ludzi na dźwięk i na ruch.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Witam serdecznie

Postprzez Schwarz » 15 wrz 2016, o 17:21

Dalej napisał(a):Nie kupuj multi-camu, bo to camo pustynne, u nas dobre tylko na wczesnej, suchej jesieni i wczesnej wiośnie.


:shock: Dalej się zatrzymał w epoce camogromów helikona, które traciły wszelkie kolory po pierwszym praniu. Nie słuchaj go :mrgreen:

Tu masz ten pustynny kamuflaż :P

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Witam serdecznie

Postprzez Goorock » 16 wrz 2016, o 10:12

Mundur i kamuflaż muszą być nowoczesne, wojskowe. Najlepiej oryginalne, tak zw. kontraktowe. A jaki wzór kamo to już inna sprawa. Są ich dziesiątki. Oczywiście najlepiej, żeby replika i kamuflaż współgrały. Czyli jeśli masz kamizelkę i replikę amerykańskiego wzoru, to i mundur powinien być w tym stylu. Multijajecznica jest ok.
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Witam serdecznie

Postprzez Pi White » 16 wrz 2016, o 11:34

Goorock z tym kontraktem nie przesadzaj kup okulary i wpadaj pograć. Zobaczysz jak mundury w lesie wyglądają i tak zdecydujesz co chcesz :)
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Witam serdecznie

Postprzez Frenetico » 17 wrz 2016, o 08:28

Procentowo najwięcej jest Multicamo, drugi pod względem popularności jest Flecktarn a trzeci polski WZ.
Pytanie brzmi czy chcesz się wtopić w tłum czy wyróżnić. Ja na ten przykład najbardziej lubię Swiss m83. Dobrze sie sprawdza, szczególnie jesienią

BTW, fajny awatar.
Nikt nie wygrał wojny umierając za ojczyznę.Wojny wygrywa się zmuszając wroga, aby umarł za swoją
-gen Patton
Avatar użytkownika
Frenetico
 
Posty: 151
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 20:56
White Cross: Siewcy Kompozytu
Na starym Warriorze od: 0

Re: Witam serdecznie

Postprzez Goorock » 17 wrz 2016, o 08:36

Pi White napisał(a):Goorock z tym kontraktem nie przesadzaj kup okulary i wpadaj pograć. Zobaczysz jak mundury w lesie wyglądają i tak zdecydujesz co chcesz :)

Ja napisałem "najlepiej". Nie napisałem "koniecznie muszą być wojskowe". Wojskowe nie zawsze najlepsze. Wojsko oszczędza. Na pewno nie są złe. A najważniejsze psychologiczne uczucie, że nosi się coś sprawdzonego. Ja noszę jak oryginalne wojskowe białoruskie i rosyjskie tak i uszyty na indywidualne zamówienie z kontraktowego materiału białoruskiego. I ten ostatni noszę od 8 lat. :wet:
Ostatnio edytowano 19 wrz 2016, o 09:58 przez Goorock, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Witam serdecznie

Postprzez BLadE » 18 wrz 2016, o 11:39

Siema , jestem kumplem Grada i we dwóch zaczęliśmy przygodę z ASG. Regularnie od miesiąca jesteśmy na Czarnej strudze. Mam troszkę inne podejście od kolegi i dokładnie wiem w co się ubrać i jaki szpej jest dla mnie najlepszy . Wiele godzin analiz i ćwiczeń na sucho w domu pozwoliło mi dojść do jak najbardziej logicznych wniosków. Teraz sprawdzam je w terenie ,choć nie wzięliśmy jeszcze udziału w żadnej strzelance. Jeśli chodzi o mój ekwipunek :
- replika długa Specna Arms SA-B02 , Kolimator reddot raczej pod CQB ( docelowo na las będzie jakas lunetka do 300zł mam już coś wybrane) plus magazynki 1xhicap i dwa mid capy
- replika krótka Colt 1911 Army r28 -Tan Green-gas ( na lato ) na zimniejsze czasy kupię jakiegoś elektrycznego Glocka pewnie CYMA lub coś w tym stylu
- Kamizelka Interceptor w multicamie plus parę ładownic na magi do długiej ( kupiłem ją raczej z myślą o CQB a na las będzie FSBA lub coś lekkiego w woodland camo,
- Kabura na krótką w tej chwili jest boczna do paska z cordury uniwersalna ( docelowa będzie dedykowana udowa, mam już upatrzoną ale wszystko z czasem)
- Mundur będzie w woodland camo a na dzień dzisiejszy szare sztruksy i zielona koszulka na długi rękaw ( osobiście najbardziej odpowiada mi Woodland i jak pisaliście już wcześniej jest to sprawa prywatna każdego zapaleńca ASG )
- Hełm X-Shield FAST PJ
- Ochrona twarzy maska typu Stalker plus arafatka na szyję ( maskę muszę dokupić ale to na szczęście nie jest kosmiczny wydatek )
- ochronę oczu to szaleć nie będę i raczej gogle do 150 zł można już fajne kupić teraz ćwiczę z prostymi okularami do 30 zł, które do celów treningowych doskonale spełniają swoja funkcję,
- Rękawiczki mam Armored Claw ze wzmocnieniem na kostki
- Buty tu raczej coś w granicach 350 - 400 zł w zupełności wystarczy ( teraz biegam w taktycznych New Balance ale to raczej kostek nie chroni przed urazami wiec nie mam czym się na razie pochwalić )
- nakolanniki ( muszę dokupić )
- Na jakieś dłuższe wypady plecak max 15-20 litrów pojemności wystarczy.

Tak wygląda mój szpej :) Jest raczej minimalistyczny jak najmniej ograniczający ruchy.

P.S Jestem z metra cięty więc mogę wyskoczyć nawet z racji żywnościowej, którą nosisz w plecaku :P

Pozdrawiam BLadE.
Polish Strike Forces
Avatar użytkownika
BLadE
 
Posty: 29
Dołączył(a): 18 wrz 2016, o 09:28
White Cross: PSFAT
Na starym Warriorze od: 0

Re: Witam serdecznie

Postprzez Schwarz » 18 wrz 2016, o 13:18

Siemka :wet:

Z twojej listy wynika, że sporo gratów już masz. Wpadaj postrzelać :mp5:

Nie mieszaj szpeju w multicamie z woodlandem, taka moja rada. Co prawda to połączenie nawet działa, ale będziesz ni to pies, ni wydra. Często gęsto woodland gra przeciwko MC i ryzykujesz, że wszyscy będą do ciebie strzelać :mrgreen:

P.S. Zamiast plecaka i fancy gogli za 150 zeta, kup "tańsze" okulary, np. Bolle a resztę zainwestuj w najtańszą chociaż PMR'kę z której będziesz miał więcej pożytku :geek:
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Witam serdecznie

Postprzez BLadE » 18 wrz 2016, o 15:06

Dzięki za info kto przeciw komu gra, bo nie bardzo wiedziałem jak to własnie jest z podziałem :) miałem raczej zamysł na dwa style zależne od rozgrywki :)

- cały w Woodland camo na rozgrywki leśne
- czerń i dodatki w multicamo jeśli chodzi o CQB

Plecak mam stary ale jary i raczej nie będę kupował drugiego, używam go codziennie a kosztował stówkę :) A z goglami to masz jak najbardziej rację i posłucham rady :)

I jak najbardziej regularnie będę na strzelankach :mp5: :)

Mam pytanko raczej preferujecie plenery czy na CQB też chodzicie ?
Polish Strike Forces
Avatar użytkownika
BLadE
 
Posty: 29
Dołączył(a): 18 wrz 2016, o 09:28
White Cross: PSFAT
Na starym Warriorze od: 0

Re: Witam serdecznie

Postprzez Gradu » 18 wrz 2016, o 19:21

Frenetico napisał(a):Procentowo najwięcej jest Multicamo, drugi pod względem popularności jest Flecktarn a trzeci polski WZ.
Pytanie brzmi czy chcesz się wtopić w tłum czy wyróżnić. Ja na ten przykład najbardziej lubię Swiss m83. Dobrze sie sprawdza, szczególnie jesienią

BTW, fajny awatar.



No i teraz wiem już wszystko, rozwiałeś moje wszelkie wątpliwości, dzięki wielkie :D :piwo: :piwo: :piwo:


Pisa;iście BLadE'owi o PMR, z tego co zauważyłem (wyprowadźcie mnie z błędu w razie co ), miedzy innymi i tutaj na forum, to bardzo dużo gania z tym radyjkiem :
https://www.wasserman.pl/pl_PL/p/Duoban ... kazje.info

Wchodzić w to, czy macie może jakąś propozycję ? jakiego radyjka używacie?
Polish Strike Forces
Avatar użytkownika
Gradu
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:31
White Cross: PSFAT
Na starym Warriorze od: 0

Re: Witam serdecznie

Postprzez Kadafi » 18 wrz 2016, o 20:46

Chyba najwięcej osób ma właśnie BAOFENG UV-5R
Avatar użytkownika
Kadafi
 
Posty: 452
Dołączył(a): 11 mar 2016, o 11:24
Na starym Warriorze od: 0

Re: Witam serdecznie

Postprzez Frenetico » 19 wrz 2016, o 10:24

Radio to zdecydowanie przydatne urządzenie. Było by jeszcze lepiej gdyby więcej osób posiadało radia i umiało się komunikować.
Duobander to dobre radyjko, możesz iść w tym kierunku. Tylko prawidłowo skonfiguruj kanały.
Nikt nie wygrał wojny umierając za ojczyznę.Wojny wygrywa się zmuszając wroga, aby umarł za swoją
-gen Patton
Avatar użytkownika
Frenetico
 
Posty: 151
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 20:56
White Cross: Siewcy Kompozytu
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Dla nowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości