Amator pragnie powitać Was serdecznie

Chcesz się przywitać lub o coś spytać? Tu nikt nie nakrzyczy.

Amator pragnie powitać Was serdecznie

Postprzez Yabaye » 12 sty 2018, o 23:20

Dzień dobry, witam, cześć, czołem, ahoj tam na lądzie!

Jestem Artur, mam 26 lat.


Postanowiłem napisać tutaj u Was, ponieważ myśl o spróbowaniu swoich sił w ASG nie opuszcza mnie od dłuższego czasu ( niedługo pierwsza "zajawka" będzie obchodziła drugie urodziny). Pierwsze vlogi graczy/popularyzatorów oraz artykuły profesjonalistów zacząłem czytać w wakacje 2016 roku. Wtedy podchodziłem do tego jak do "ciekawostki".
Ale zamiast zapomnieć o ASG, zacząłem ten temat drążyć. Kolejny blitzkrieg airsoftu do mojej głowy ruszył w ostatnie wakacje. Wtedy zrobiłem "kolejny krok" i nawet zacząłem sugerować żonie, że coś sobie ze sklepu z demobilem kupię ;)

Ale wtedy, w ostatnie lato, obiecałem sobie, że wreszcie spróbuję swoich sił w ASG na wiosnę 2018. Jako, że jesteśmy już po styczniowych wypłatach, myśl o zbliżającej się wiośnie rośnie jak (uwaga, nieśmieszny żart) kula śnieżna.

I wreszcie przeprowadzka na stałe do Warszawy, powrót do artykułów, recenzji, vlogów i relacji z wypadów, spowodowały, że pielęgnuję w sobie myśl: koniec kiszenia się w domu, czas sprawdzić ile z airsoftu mogę czerpać sam.

Panie, Panowie, społeczność Weekend Warriors. Znam swoje miejsce w szeregu i wiem, że nie mam absolutnie jakiegokolwiek startu do doświadczonych graczy (??? określenie gracz nie jest "obraźliwe"?), a tym bardziej do zgranych grup.

Zdecydowałem się napisać do Was już teraz, aby -nawet drogą internetową- przetrzeć pewne szlaki, zapytać Was czy jest szansa, abym mógł podłączyć się do jakiejś strzelanki na przestrzeni najbliższego miesiąca/dwóch, a może jest jakaś grupa otwarta na nowicjuszy?

Niestety, nie posiadam jeszcze repliki, nie posiadam okularów i nie posiadam żadnej maski, ani munduru. Staram się powoli zbierać finanse, organizować budżet rodzinny, aby wreszcie rozpocząć dyskusję pod tytułem "CO KUPIĆ POMUSZCIE PLIIIS" mając faktyczne złote polskie w ręku. Marzy mi się M14, ale słyszałem dużo o tym, że FPS tego modelu nie nadaje się do lasu.

Za długość tekstu przepraszam, ot - zboczenie zawodowe :)

Jeszcze raz pragnę Was serdecznie powitać i przedstawić się. Mam nadzieję, że pomożecie mi "przełamać się" i zamiast do spisania się na forum będziemy stosować do zobaczenia ;)

A na koniec pozwolę sobie dodać, całkowicie bez uzasadnienia emotkę: :3: Skradła moje serce.
http://cdn.akamai.steamstatic.com/steam/apps/204100/capsule_467x181.jpg
Avatar użytkownika
Yabaye
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 sty 2018, o 22:49
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Amator pragnie powitać Was serdecznie

Postprzez Dalej » 13 sty 2018, o 15:54

Szalom! :fap:
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Amator pragnie powitać Was serdecznie

Postprzez Zwierzu » 13 sty 2018, o 19:58

Dla każdego kiedyś był ten pierwszy raz i uwierz mi, to nie boli.. no może nie tak bardzo.. dobrze trafiłeś znaczy tu i teraz bo to i na strzelanke pójdziesz jak już się okupisz ( znaczy okular chroniący i kij strzelający) bo bez tego ni huhu a reszty zakosztujesz na własnej skórze. Tu nikt ci nie wytknie braków w uzbrojeniu lub mankamentów kondycyjnych i innych... jak będziesz miał okular i sprzęt miotający zlukaj gdzie w sobotę się strzelamy i wbijaj albo polubisz albo znienawidzisz ale wybór będzie tylko i wyłącznie twój:)
Avatar użytkownika
Zwierzu
 
Posty: 218
Dołączył(a): 15 paź 2017, o 00:04
White Cross: WaraN SQ
Na starym Warriorze od: 0

Re: Amator pragnie powitać Was serdecznie

Postprzez Yabaye » 14 sty 2018, o 00:37

Zwierzu napisał(a):Dla każdego kiedyś był ten pierwszy raz i uwierz mi, to nie boli.. no może nie tak bardzo..


:D Ale już pomijając żartobliwe porównania, muszę Was spytać. I to pytanie może wydawać się durne, ale z perspektywy nowicjusza wydaje się równie istotne co techniczne. Otóż: jak bardzo boli trafienie? Dużo czytałem o tym, aby nie być terminatorem i czy jest taka możliwość, że trafienia można "nie poczuć"?

Panowie, wielkie dzięki za te odpowiedzi. Mam nadzieję, że już niedługo minimum uda mi się zorganizować i mam ogromną nadzieję, że wreszcie spotkamy się na placu elektryczno-gazowo-sprężynowego boju.

Pragnę Was także zapytać co byście mogli mi doradzić. Wciąż targają mną wątpliwości czy wybrać M14 czy AK47. Szukam czegoś z FPS do lasu ( jakie są rozsądne widełki FPS do lasu?) oraz czegoś, co na początku mojej przygody z airsoftem byłoby niezawodne i niewymagające jak najszybszych tuningów?
http://cdn.akamai.steamstatic.com/steam/apps/204100/capsule_467x181.jpg
Avatar użytkownika
Yabaye
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 sty 2018, o 22:49
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Amator pragnie powitać Was serdecznie

Postprzez Devilq » 14 sty 2018, o 03:52

Powitać.
W temacie replik, dam wypowiedzieć się komuś innemu... :mp5:

A co do "bólu" od trafienia, to nie wiem co słyszałeś... ale od trafienia z repliki ASG się nie umiera. Faktycznie są czasem sytuacje, że możesz nie poczuć, że dostałeś, ale po kilku(nastu) strzelankach będziesz wiedział jaki dźwięk wydaje kulka odbijająca się np. od drzewa a jaki od czyjegoś munduru/kamizelki/ :3: .
Z mojego pierwszego doświadczenia z ASG: Ja swoją jedną z pierwszych kulek, którą dostałem musiałem wycisnąć sobie z górnej wargi... bo jakimś dziwnym trafem stwierdziła, że się w nią wbije. Śladu nie ma, tak jak po każdym innym trafieniu - średnio znikają po kilku dniach, ale najczęściej już wieczorem ich nie ma.

Ewentualna sugestia, żebyś na pierwszą strzelankę, wypożyczył sobie replikę, okulary i maskę (jest kilka miejsc w warszawie z takimi usługami).

Ps. :3: faktycznie piękna jest...
Avatar użytkownika
Devilq
 
Posty: 130
Dołączył(a): 29 maja 2015, o 13:43
White Cross: Dirty Rebels
Na starym Warriorze od: 0

Re: Amator pragnie powitać Was serdecznie

Postprzez arend » 14 sty 2018, o 14:05

Na mazowieckich Forach ASG nie ma widełek, Mazowiecki Stok to tyle ile się da wycisnąć :D
Więc na strzelankach leśnych trafisz gości zarówno z 380tką jak i z 600tką. Więc składać m14 możesz spokojnie (Qbson z BBMaxa wprost uwielbia je robić :mrgreen: ).

A ból trafienia to nic z bólem egzystencji. W większości wypadków częściej słyszysz że dostałeś niż czujesz ( w zależności od ilości "pancerza" na sobie. Coć niektórzy "profesjonalni gracze" z wielkimi słuchawami też i niedosłyszą i niedoczują :twisted: ), acz od wielkiego dzwonu też poczujesz mocniej. Mimo że straty w boju się zdarzają, rzadko stają się przyczyną dłuższego bolenia, ot poboli chwilę i przestanie.


Natomiast co na początek. Na początek ATESTOWANE okularki. Okularki z klasą ochrony F lub gogle z klasą ochrony B. I przy zakupie radzę się upewnić u sprzedawcy o odpowiedni certyfikat (bo jest on podstawą ewentualnych roszczeń odszkodowawczych).

i poza repliką i kulkami to wszystko

a jeszcze jedno

albo nie, obiecałem nie denerwić Daleja :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
arend
.
 
Posty: 913
Dołączył(a): 24 sie 2009, o 17:15
Lokalizacja: warszawa/łomianki
White Cross: wolny najmita
Na starym Warriorze od: 0

Re: Amator pragnie powitać Was serdecznie

Postprzez Dalej » 14 sty 2018, o 14:21

arend napisał(a):albo nie, obiecałem nie denerwić Daleja :lol:

Nie denerwujesz mnie. I nigdy nie denerwowałeś. Wczoraj była spora beka o polityce, trolowaliśmy sie nawzajem i nikogo dupa nie bolała.

Więc spuszczaj smalec i szykuj dupę, bo podobno coś fajnego na sobotę chłopaki ponoć szykują.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Amator pragnie powitać Was serdecznie

Postprzez Yabaye » 14 sty 2018, o 17:56

Devilq napisał(a):Śladu nie ma, tak jak po każdym innym trafieniu - średnio znikają po kilku dniach, ale najczęściej już wieczorem ich nie ma.


Szczypnięcia po trafieniu się nie obawiam :) Raczej tego, że nie poczuję i mogę zostać zaszufladkowany jako 'termos', a to byłoby niefortunne rozpoczęcie przygody z airsoftem :) A co ciekawe, bardzo mało/nikt nie pisze o tym jak bardzo trafienie czuć.

arend napisał(a):Na mazowieckich Forach ASG nie ma widełek, Mazowiecki Stok to tyle ile się da wycisnąć :D
Więc na strzelankach leśnych trafisz gości zarówno z 380tką jak i z 600tką. Więc składać m14 możesz spokojnie (Qbson z BBMaxa wprost uwielbia je robić :mrgreen: ).


Daję sobie jeszcze do 2 miesięcy maks na znalezienie optymalnej repliki, która zadowoli mnie, jak i moją kieszeń. Pewnikiem Cyma, najprawdopodobniej AK. Zastanawiam się tylko nad konkretnym modelem. Ale widzę, że FPS, które podaje producent, w zupełności będą wystarczać :)

----

Ale tak poza protokołem, to WIELKIE DZIĘKI Panowie za otwartość. To dla mnie bardzo ważne, bo klimat w grupie osób ma ogromny wpływ na to czy dane "hobby" sprawdzi się.

Najprawdopodobniej także zdecyduję się zadebiutować z repliką z wypożyczalni. A tak przy okazji. Ile taka typowa sobotnia strzelanka może trwać?
http://cdn.akamai.steamstatic.com/steam/apps/204100/capsule_467x181.jpg
Avatar użytkownika
Yabaye
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 sty 2018, o 22:49
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Amator pragnie powitać Was serdecznie

Postprzez arend » 15 sty 2018, o 18:50

Dalej napisał(a):
arend napisał(a):albo nie, obiecałem nie denerwić Daleja :lol:

Nie denerwujesz mnie. I nigdy nie denerwowałeś. Wczoraj była spora beka o polityce, trolowaliśmy sie nawzajem i nikogo dupa nie bolała.

Więc spuszczaj smalec i szykuj dupę, bo podobno coś fajnego na sobotę chłopaki ponoć szykują.


Naprzod, będę, ale pod warunkiem że osobiście będziesz pchał mój wózek :ssij: :mrgreen:

Yabaye w terenie stosuj zasadę że w razie niepewności trafienia zachowaj się tak jakbyś trafiony został. Nie dość że nikt się nie będzie przyczepiał że termosisz to i pomoże szybko kumpli znaleźć. A przy okazji nauczy tak działać żeby nie być trafianym :D
Obrazek
Avatar użytkownika
arend
.
 
Posty: 913
Dołączył(a): 24 sie 2009, o 17:15
Lokalizacja: warszawa/łomianki
White Cross: wolny najmita
Na starym Warriorze od: 0

Re: Amator pragnie powitać Was serdecznie

Postprzez Yabaye » 16 sty 2018, o 09:39

arend napisał(a):Yabaye w terenie stosuj zasadę że w razie niepewności trafienia zachowaj się tak jakbyś trafiony został. Nie dość że nikt się nie będzie przyczepiał że termosisz to i pomoże szybko kumpli znaleźć. A przy okazji nauczy tak działać żeby nie być trafianym :D


I taka rada powinna być WYŚWIETLANA OGROMNYM, WYTŁUSZCZONYM DRUKIEM przy jakimkolwiek poradniku dla świeżaków/amatorów. Genialne w swojej prostocie: usłyszę gdzieś obok siebie kulkę i mam pewność, że to nie trafienie w drzewo obok oznacza, że lepiej podnieść rękę. Może i taka metoda spowoduje, że fragów zaliczę mniej, niż Krychowiak minut w PSG, ale wówczas nikt nie będzie miał pretensji :) Wielkie dzięki! :tato:


Chciałem Was też zapytać o dwa rodzaje "trafienia" przeciwnika. Ale to chyba raczej metoda widziana w CQB, nie w lesie. Otóż klepnięcie ręką albo werbalne "pif paf". Takie rzeczy są stosowane? Klepiemy po ramieniu/plecach?

No i co w sytuacji, gdy dwóch zawodników powie do siebie "pif paf"? Obaj schodzą czy zaczyna się licytacja, kto powiedział "pif" pierwszy? Tak na marginesie, widziałem na YT filmik, gdy jeden z graczy wgramolił się do budynku z soczystym "jebjebjeb" na ustach :)
http://cdn.akamai.steamstatic.com/steam/apps/204100/capsule_467x181.jpg
Avatar użytkownika
Yabaye
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 sty 2018, o 22:49
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Amator pragnie powitać Was serdecznie

Postprzez Kadafi » 16 sty 2018, o 11:51

na WW co do zasady nie gramy na pif-pafy, bang-bangi (gang bangi też :mad: ), z bliska, tudzież w budynkach strzelamy do siebie z pistoletów

(oczywiście można się zlitować nad zaskoczonym przeciwnikiem i nie strzelać mu z przyłożenia w czaszkę i zrobić pif-paf)
Avatar użytkownika
Kadafi
 
Posty: 452
Dołączył(a): 11 mar 2016, o 11:24
Na starym Warriorze od: 0

Re: Amator pragnie powitać Was serdecznie

Postprzez arend » 16 sty 2018, o 16:01

O pifpafanie lepiej zapytać prowadzącego strzelankę.
Obrazek
Avatar użytkownika
arend
.
 
Posty: 913
Dołączył(a): 24 sie 2009, o 17:15
Lokalizacja: warszawa/łomianki
White Cross: wolny najmita
Na starym Warriorze od: 0

Re: Amator pragnie powitać Was serdecznie

Postprzez Pi White » 23 sty 2018, o 20:56

Pif-paf tylko przez strzał w potylicę :D
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006


Powrót do Dla nowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości