M4 RIS P&J

Chcesz się przywitać lub o coś spytać? Tu nikt nie nakrzyczy.

M4 RIS P&J

Postprzez Laufer » 19 kwi 2010, o 21:40

skoro pierwsze koty za płoty, to zagaję na temat planowanego nabycia repliki w postaci M4 RIS P&J

Chciałem podczepić się pod któryś z istniejących wątków ale zdecydować się nie mogłem. Jeśli więc kolejny wątek stanowi problem, to proszę o przeniesienie go w odpowiednie miejsce, byle nie do kosza ;] za co z góry dziękuję.

z tego, co czytałem, oglądałem i po nawiedzeniu wszelakich sklepów, ta replika wydaje mi się nadzwyczaj ciekawa. Jestem ciekaw Waszych opinii, ewentualnie proszę o wyprowadzenie z błędu :]

więc tak:
Korpus repliki wykonany jest z aluminium. Z abs-u jest chwyt pistoletowy i kolba. Szyna RIS wykonana została na maszynie numerycznej CNC co ponoć przekłada się na bardzo dobrą jakość całego karabinka.
Kolba mieści baterię typu ‘large’ - czyli grube ogniwa, co ma rzekomo istotne znaczenie przy strzelaniu przy niskich temperaturach i długich grach.
Siła wystrzału około 430 fps - co już wiem, że dyskwalifikuje ją do gier w zamkniętych pomieszczeniach.

Teraz coś o częściach:
- sprężyna (125 m/s);
- chromowany cylinder o zwiększonej średnicy;
- wzmocniona metalowa głowica cylindra (o zwiększonej średnicy przeznaczona do zestawu cichego);
- wzmocniona stożkowa kierunkowa głowica tłoka z łożyskowaniem (przeznaczona do zestawu cichego, łożyskowanie powoduje łatwiejszą pracę sprężyny);
- silnik o zwiększonym momencie obrotowym;
- wszystkie zębatki są stalowe osadzone na stalowych łożyskach ślizgowych 6mm;
- prowadnica sprężyny jest w standardzie wzmocniona (metalowa) wraz z łożyskowaniem, które powoduje łatwiejszą pracę sprężyny);
- zastosowano niskooporowe okablowanie gearboxa

Ponoć wszystkie części i akcesoria innych producentów są w pełni kompatybilne z tym modelem, co jak rozumiem jest na plus.

W zestawie znajduję się replika wraz z magazynkiem typu hi-cap o pojemności 300 kulek. + akumulator FIREFOX Ni-Cd 9,6V o poj.2000 mAh jakością porównywalny do akumulatorów SANYO Ni-Cad, co przy takiej szybkości wystrzału jest niezbędne do prawidłowego działania repliki. Wraz z repliką jest również ładowarka oraz chwyt przedni na szynę ris.

Wszystko to całkiem nowe za około 800,00 PLN
Wiem, mogłem spędzić w necie kolejne godziny w poszukiwaniu opinii na temat każdego ww. elementu, jednak tutaj liczę na zwyczajną pomoc.
Avatar użytkownika
Laufer
 
Posty: 43
Dołączył(a): 17 kwi 2010, o 11:53
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: -
Na starym Warriorze od: 0

Re: M4 RIS P&J

Postprzez Endriu » 19 kwi 2010, o 22:13

800 zł plus koszt ładowarki mikroprocesorowej. na tej stockowej to batka zwyczajnie długo nie pociągnie. Blacha zajmuje się sprzedażą więc powie może i coś na ten temat, czy się skarżą, czy nie skarżą i czy to dobry wybór :P
Endriu
 
Posty: 140
Dołączył(a): 28 lut 2010, o 17:54
Lokalizacja: Józefów
Na starym Warriorze od: 2009

Re: M4 RIS P&J

Postprzez pablito » 20 kwi 2010, o 08:46

Witam,

Mam tą replikę i jak na razie jestem bardzo zadowolony, aczkolwiek nie obyło się bez kilku zmian.

KILKA FOTEK

Przede wszystkim 430fps w stocku to bajka. Moja miała jakieś 380.
Na początku wymieniłem lufę na SYSTEMA i gumkę hop-up na czarną SYSTEMA, już samo to dało mi wzrost do około 420fps.
Następnie wymieniłem sprężynę na 120 PROMETHEUS'a.
Po tych zabiegach miałem ładny zasięg skuteczny w granicach 55m.
Kolejną kwestią było wypodkładkowanie...w stocku zębatki ruszały się około 1mm, po wypodkładkowaniu znacząco poprawiła się kultura pracy całości.
Ostatnią rzeczą jaką zrobiłem tydzień temu była wymiana okablowania na silikonowe kable modelarskie 1.5mm^2 oraz wtyczki na deansy (T-SHAPE), ponieważ na stockowych gdy waliłem serią czułem zapach pieczonego kabla ^^, założylem odrazu mosfet od GATE'a GD-4004 co również zdecydowanie poprawiło reakcję na spust i rof.

Co do baterii FIREFOX to jest to qpa okrutna. Mam ładowarkę IMAX B-6 i w FIREFOXA 2000 po odpowiednim sformatowani wchodzi maksymalnie 1700 do tego ma podzielone ogniwa na 3 części i po włożeniu środkowej do rury nie ma możliwości złożenia kolby do końca już pomijając fakt włożenie mosfeta (odrazu wymienić).
Zakupiłem akumulator SF/CQB 9,6V 2000mAh Strike Systems, po sformatowaniu wchodzi w niego 2300 a oddaje jakoś 2200. Starczył mi na całą Mangustę czyli 6cio godzinną imprezę.

Podsumowując replika jest fajna, ale trzeba odrobinę przy niej pogrzebać.

pzdr
Avatar użytkownika
pablito
 
Posty: 780
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 0

Re: M4 RIS P&J

Postprzez Maciuś » 20 kwi 2010, o 08:59

Posiadam to cudo. W odróżnieniu od repliki kolegi powyżej, moja miała w stocku 420fps. Niestety rof jak na mnie był niezadawalający i denerwował mnie jęk silnika przy naciaganiu sprężyny. Wymieniłem ją na słabszą, moc spadła do 385-395. Celność: Z 50 kroków, 3s seria przewraca puszkę po browarze. Z baterią nie mam problemów, wytrzymuje 2-3 strzelanki,ale używam ładowarki Batimexu od początku.
Ogolnie plusy dodatnie przesłaniają te ujemne :D
Avatar użytkownika
Maciuś
 
Posty: 244
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 22:17
Lokalizacja: W-wa
White Cross: 6th
Na starym Warriorze od: 2008

Re: M4 RIS P&J

Postprzez habib » 20 kwi 2010, o 09:04

Maciuś, bo trzeba wyregulować docisk silnika i wtedy przestaje jęczeć. Nieważne czy P&J czy A&K, zawsze jak do mnie trafiał, zaczynałem od regulacji docisku i było o niebo lepiej/ciszej.
Co do fps, rok temu kupiłem LR300 (w zasadzie PJ300), 420 w stocku, po doszczelnieniu HU i takie tam, chrono pokazało 480 ;) oczywiście teraz mam normalną (znaczy nie chińską) sprężynę gdzie się mieszczę pod limit szturmówki ale to pokazuje co tam stockowo pchają do środka i jakie nieszczelności trzeba na wstępie usunąć.
Avatar użytkownika
habib
 
Posty: 1942
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: M4 RIS P&J

Postprzez pablito » 20 kwi 2010, o 11:51

A jak rozwiązaliście problem przesuwania się dolnego RIS'a ?
Avatar użytkownika
pablito
 
Posty: 780
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 0

Re: M4 RIS P&J

Postprzez habib » 20 kwi 2010, o 12:13

Miałem "na stole" tylko jeden egzemplarz tego modelu, RIS siedział jak powinien, nie było luzu. Użytkownik też się na to nie skarżył.
Avatar użytkownika
habib
 
Posty: 1942
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: M4 RIS P&J

Postprzez pablito » 20 kwi 2010, o 12:25

Bardzo to nie przeszkadza, właściwie w ogóle, jest zauważalne dopiero po zamontowaniu chwytu przedniego, chodzi dolny RIS kilka milimetrów przód/tył...tak się zastanawiam czego tam napakować. Może kawałek POXYLINY pomoże. Wydaje się poprostu, że szyna dolna RIS jest jak by kilka milimetrów za krótka.
Avatar użytkownika
pablito
 
Posty: 780
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 0

Re: M4 RIS P&J

Postprzez Paweł » 20 kwi 2010, o 18:55

Maciuś napisał(a):Posiadam to cudo. W odróżnieniu od repliki kolegi powyżej, moja miała w stocku 420fps. Niestety rof jak na mnie był niezadawalający i denerwował mnie jęk silnika przy naciaganiu sprężyny. Wymieniłem ją na słabszą, moc spadła do 385-395. Celność: Z 50 kroków, 3s seria przewraca puszkę po browarze. Z baterią nie mam problemów, wytrzymuje 2-3 strzelanki,ale używam ładowarki Batimexu od początku.
Ogolnie plusy dodatnie przesłaniają te ujemne :D


@Macius, a na jaką sprężynę wymieniłeś tą stokową, że tak spytam z ciekawosci? Bo jak ja wymieniłem na na 110 to fps spadł do 360-370. Też mam emke pj-a, tylko z dłuższą lufą ,ale prawie to to samo. Ciekawi mnie bo kiedyś dzwiniłem do krakmanów i powiedzieli mi że tak naprawdę to montują w tych emkach springi 130.
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 775
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:05
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2009

Re: M4 RIS P&J

Postprzez pablito » 20 kwi 2010, o 19:12

Może i montują tyle, że chińskie. Bo M120 promyka śmiga duużo lepiej niż rzekome 125 krakmanów ^^
Avatar użytkownika
pablito
 
Posty: 780
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 0

Re: M4 RIS P&J

Postprzez Paweł » 20 kwi 2010, o 20:17

No tak,tak, ale te stokowe sprężyny takie słabe nie są. Bez przesady.Tylko napinają raz mocniej raz słabiej. I uszczelnienie bywa też różne. Na przykład mi, na chrono wyszło od chyba 400 do 440 fps. Rozrzut fps był na maksa.
Teraz to mam m110 Guardera czy GG (nie pamiętam), do tego poprawiona szczelność itp, i wychodzi te 370 fps. Ale ciekawi mnie czy jak zamontowałoby się w takiej emce pj sprężynę 120 lepszej firmy to wyszłoby mocy tak ciut pod 400 fps. Bo taka moc jest optymalna według mnie.
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 775
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:05
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2009

Re: M4 RIS P&J

Postprzez pablito » 20 kwi 2010, o 20:36

No niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie bo odkąd założyłem M120 i wprowadziłem pozostałe zmiany nie miałem dostępu do chrono.
Avatar użytkownika
pablito
 
Posty: 780
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 0

Re: M4 RIS P&J

Postprzez Paweł » 20 kwi 2010, o 20:56

A to błąd, bo jak kto na strzelance wkurzony zapyta cię: kurde kolo, ile masz efpeesów?, to trzeba mu szybko wyrecytować.
Jest też obszerny temat o tych emkach pj-ach na wmasg.
Żeby nie było ot powiem tylko, Jasku, że przed pierwszą strzeklanką warto oddać replikę do serwisu. Tak na przegląd. Oprócz wymiany gumy, podkładkowania itp, wymień kable. Są one w tej emce są rzeczywiście słabe, a przekonasz się o tym jak wymienisz na jakieś lepsze. A potem zamontujesz mosfet, a potem inną lufę, a potem sprężynę, głowicę, prowadnicę, odbytnice i wiele wiele innych.
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 775
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:05
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2009

Re: M4 RIS P&J

Postprzez Maciuś » 20 kwi 2010, o 21:45

@Paweł. Spręzyna jest stokowa od emki CA. Niestety nie znam jej parametrów.Darowanej sprężynie sie w zwoje nie zagląda:)
PS.Zapomnialem dodać, że zosatła wymieniona także gumka na systeme i lufa 400mm Promyka.
Avatar użytkownika
Maciuś
 
Posty: 244
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 22:17
Lokalizacja: W-wa
White Cross: 6th
Na starym Warriorze od: 2008

Re: M4 RIS P&J

Postprzez Laufer » 24 kwi 2010, o 13:02

Dzięki wielkie za odzew. Zdecydowałem się jednak na coś innego (MP5 SD6 lub MP5 J od cymy, ostateczną decyzję podejmę przy zakupie) i zobaczymy co z tego wyjdzie. Podejrzewam, że ja również w końcu zacznę grzebać w bebechach.
dziękuję Wam, że nieco rozjaśniliście mi w głowie :)
Avatar użytkownika
Laufer
 
Posty: 43
Dołączył(a): 17 kwi 2010, o 11:53
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: -
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Dla nowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości