Bateria

Chcesz się przywitać lub o coś spytać? Tu nikt nie nakrzyczy.

Bateria

Postprzez Mentos90 » 11 maja 2010, o 14:13

Witam
Posiadam batke 8,4 1500 Firefoxa... Chce strzelić np z singla, naciskam spust, zaczyna działać mechanizm i dopiero wylatuje kulka (wcześniej tak nie miałem); u kumpla jest to samo z tym że trwa to o wiele krócej; batka była ładowana gdzieś z 3 tygodnie temu (max miesiąc, mikroprocesorową ładowarką) a strzelałem na razie tylko do puszek i to pare razy... Czy to możliwe że batka już zdycha ?
Obrazek
Mentos90
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 kwi 2010, o 14:39
Lokalizacja: Grudziądz
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Bateria

Postprzez heavenly » 11 maja 2010, o 14:47

Tak, bowiem traci ona zgromadzony ładunek w tempie ok 1% na dobę. Prędkość tracenia zależy od typu baterii.
Potrzebujesz jakiejś przeróbki elektrycznej w replice czy radiu? Zajrzyj tutaj: viewtopic.php?f=155&t=6267
Avatar użytkownika
heavenly
 
Posty: 611
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:34
Lokalizacja: Warszawa Praga
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 0

Re: Bateria

Postprzez yamnick » 13 maja 2010, o 10:41

Mentos90 napisał(a): Chce strzelić np z singla, naciskam spust, zaczyna działać mechanizm i dopiero wylatuje kulka (wcześniej tak nie miałem);


Czyli wcześniej kulka wylatywała przed zadziałaniem mechanizmu ???

Bateria NiCd czy NiMh ? Z tym rozładowywaniem to też prawda, najlepiej ładować przed każdą strzelanką a czasem nawet rozładowaći naładować bo nawet NiMh mają efekt pamięci tyle że mniejszy od niklowo-kadmowych. 1500 MAh to nie jest specjalnie dużo więc po 3 tyg. może zdychać, zależy sresztą od repliki
Always remember the goodness of animals. You see, my dachshund is discreet and will never betray me — I cannot say that of any human being...

Wilhelm Canaris
Avatar użytkownika
yamnick
.
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 6-th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Bateria

Postprzez Mentos90 » 13 maja 2010, o 11:03

Bateria Ni-Mh, replika G36C.

A z tym mechanizmem to jest tak, że teraz mechanizm działa powiedzmy z 1,5 sekundy i dopiero kulka wylatuje... działa to wszystko naprawdę wolno... Wcześniej od naciśnięcia spustu do wystrzelenia kulki czekałem o sekundę krócej.
Obrazek
Mentos90
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 kwi 2010, o 14:39
Lokalizacja: Grudziądz
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Dla nowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości