Powitanko

Chcesz się przywitać lub o coś spytać? Tu nikt nie nakrzyczy.

Powitanko

Postprzez Beduin » 24 cze 2010, o 12:38

Na wstepie chciał bym się serdecznie przywitać z wszystkimi.

Zaczynam dopiero ze znajomym zabawe w ASG i moge czasem zadać głupiutkie pytanko ale takie stare wygi jak wy powinni mi to wybaczyć :) Powiedział mi o was brat który juz dosc dlugo z wami gra,wiec postanowilem dolaczyc zeby sie czegos dowiedziec i ( to napewno ) nauczyc od osob doswiadczonych. Jezeli byla by taka mozliwosc to w najblizsza sobote mogli bysmy sie z wami spotkac na strzelance wiec zobaczyli bysmy jak to na zywo wyglada. Jezeli dostaniemy wskazowki jak tam trafic a najlepiej przewodnika z Warszawy( lub dwoch bo tyle sie miejsca wolnego znajdzie w samochodzie :P) to pojawimy sie napewno. Jestesmy przed zakupem sprzetu wjec kazda rada sie przyda. Mimo ograniczen czasowych (praca,rodzina,dzieci...) chcemy sie tym zajac zeby miec jakas odskocznie od zycia :P

PS: widzialem ze byl do kupienia nie brzydki sprzet
viewtopic.php?f=46&t=3180
niewiem tylko czy jeszcze jest czy juz poszedl :P

Pozdrawiam jeszcze raz wszystkich serdecznie :)
Good Will Judge You We Arrange The Meeting
Avatar użytkownika
Beduin
 
Posty: 35
Dołączył(a): 23 cze 2010, o 21:05
Na starym Warriorze od: 0

Re: Powitanko

Postprzez Dalej » 24 cze 2010, o 12:51

Prędkość początkowa : w zależności od ustawień regulatora - do 240m/sec

240 (meters per second) = 787.401575 feet per second




viewtopic.php?f=11&t=131
pkt. 4
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Powitanko

Postprzez Beduin » 24 cze 2010, o 13:55

Parametry juz sobie przeczytalem tyle ze nie bardzo wiem czy dla poczatkujacych ludkow jest to dobry sprzet czy nie.
Niechcial bym kupic sprzetu ktory zaraz chcial bym wymieniac...
Za wszelkie rady i uwagi z gory serdecznie dziekuje :)
Good Will Judge You We Arrange The Meeting
Avatar użytkownika
Beduin
 
Posty: 35
Dołączył(a): 23 cze 2010, o 21:05
Na starym Warriorze od: 0

Re: Powitanko

Postprzez Dalej » 24 cze 2010, o 14:00

Czy przeczytałeś regulamin strzelanek?
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Powitanko

Postprzez Beduin » 24 cze 2010, o 14:11

Czytalem. Wedlug tego co jest tam napisane moc jest odpowiednia do zabaw CQB a te o ktorych tu mowa nie bardzo sie do tego nadaja ze wzgledu na swoje wymiary. Bardziej nadawaly by sie do otwartych terenow tyle ze przy tej mocy nie bedzie to wielki dystans. A komu potrzebna bron dluga z zasiegiem pistoletu :P
Ale ja swiezy jestem wjec moge sie mylic :P
Ostatnio edytowano 24 cze 2010, o 14:48 przez Beduin, łącznie edytowano 1 raz
Good Will Judge You We Arrange The Meeting
Avatar użytkownika
Beduin
 
Posty: 35
Dołączył(a): 23 cze 2010, o 21:05
Na starym Warriorze od: 0

Re: Powitanko

Postprzez habib » 24 cze 2010, o 14:21

Będzie flejm jak nic....
Czekam na rozwinięcie tematu ;D

NIe będzie.
Zanim dojdzie do linczu przypominam pozostałym że w tym wątku nie krzyczymy i nie opieprzamy :-)

//Dalej
Avatar użytkownika
habib
 
Posty: 1942
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Powitanko

Postprzez Beduin » 24 cze 2010, o 14:39

Jak juz pisalem na poczatku bede zadawal glupie pytania...habib czym (lub kim) jest flej bo sie zaraz zaczne gubic :P
Good Will Judge You We Arrange The Meeting
Avatar użytkownika
Beduin
 
Posty: 35
Dołączył(a): 23 cze 2010, o 21:05
Na starym Warriorze od: 0

Re: Powitanko

Postprzez Dalej » 24 cze 2010, o 14:52

Zanim dojdzie do linczu przypominam pozostałym że w tym wątku nie krzyczymy i nie opieprzamy :-)

Beduin: Przeczytaj ponownie 4 punkt regulaminu strzelanek, obawiam się że absolutnie nic nie zrozumiałeś ;)

Czekaj, ten człowiek sprzedaje dwie repliki, którą chcesz?

Ta pierwsza replika to przerobiony na Airsoft marker RAM - to jest coś jak paintball.
Moc, jaką dysponuje replika którą chcesz kupić to 787fps, o 187fps przekracza maksymalną prędkość wylotową dozwoloną na strzelankach.
Więc nawet nie masz prawa się pojawić z taką repliką na strzelance Weekend Warriors, i prawdopodobnie również nigdzie w Europie.
A i tak, te maksymalne 600fps jest tylko dla snajperów, strzelających singlem i z daleka. Zresztą wielu mówi że to i tak zbyt duża prędkość.
Żeby dać ci pojęcie - jeszcze parę lat temu, gdy wszyscy już mieli porządne elektryki, średni FPS to było 280-300, jak ktoś miał 350 to był "morderca".

Niestety, charakterystycznym błędem ze strony nowych graczy jest pęd by od razu kupować maksymalnie mocną replikę.
To jest, niestety, głupota i bezmyślność.

Czemu?
Raz - będziesz strzelał z tego do ludzi. Czy na pewno jest ci obojętne że możesz zrobić komuś krzywdę?

Dwa - moc nie gwarantuje celności. Np. miałem SCARa któremu wpakowano na dzień dobry 450fps i celność miał o wiele gorszą od mojego MP5 PDW z 280fps.

Trzy - strzelać trzeba umieć. To jest coś czego trzeba się nauczyć w praktyce, na strzelankach. Często nowi myślą że jak wsadzą hicapa, skierują lufę i nacisną spust to wszystkich wytną - zupełna nieprawda - a potem wyzywają od terminatorów :)

Cztery - z mocnych replik nie wolno strzelać z bliska. Z budynkami sprawa jest prosta, nie wchodzisz z repliką powyżej 350fps, ale co zrobisz jak ci nagle w lesie ktoś wyskoczy zza drzewa? Albo bronisz wału, ktoś się wczołga, wystawi głowę... Myślisz że będziesz w stanie się powstrzymać od strzału? Nie będziesz. To jest adrenalina, emocje, ułamek sekundy - pfrrrrt! - i podziurawisz komuś twarz, wybijesz zęby, a z takiej luśni to możesz nawet przebić ochronę oczu. Tego by nie strzelić bądź sięgnąć po pistolet, człowiek uczy się bardzo długu.

Pięć - Jeśli komuś zrobisz krzywdę z takiej gigantycznej pokrętki, to będzie z tobą bardzo, bardzo krucho. Mieliśmy w 2008 wypadek. Kolega miał bardzo mocną replikę, chyba koło 600. Ktoś mu nagle wyskoczył, odruch, bah - sanitariusz musiał wyjmować koledze kulki z twarzy. Oczywiście niechcący.
Kolega "snajper" uciekł, pobiegł okrężną drogą, szybko do auta, i nie ma go. Nic mu to nie dało, w końcu go namierzyliśmy. I on już w ASG nie gra.


Kup sobie replikę o mocy max 350fps, pograj min. z pół roku, i dopiero wtedy myśl nad czymś mocniejszym.

Np. MP5 PDW firmy GALAXY.
Zaskakująco celna jak na tak małą lufę. Wiem bo miałem.
Tu masz: http://zbrojownia.linuxpl.com/product_i ... cts_id=385

Ja mam teraz Tavora co ma 350fps, i mi wystarcza.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Powitanko

Postprzez Beduin » 24 cze 2010, o 15:10

I dlatego wlasnie sprawe skierowalem na forum zeby uzyskac takie informacje jakich ty mi udzielasz :) za co naprawde BARDZO dziekuje. Narazie na sobote Vario ma nam pozyczyc mp5 i jakas snajpe pompke wjec nie bedziemy stali jak kolki :P
W trakcie zabaw z wami mam nadzieje nadrobic braki wiedzy dla swojej kozysci i ku bezpieczenstwu innych.
Nie boje sie pytac wiec bede napewno meczyl was jak czegos nie ogarne.
Good Will Judge You We Arrange The Meeting
Avatar użytkownika
Beduin
 
Posty: 35
Dołączył(a): 23 cze 2010, o 21:05
Na starym Warriorze od: 0

Re: Powitanko

Postprzez Endriu » 24 cze 2010, o 15:22

Beduin napisał(a):I dlatego wlasnie sprawe skierowalem na forum zeby uzyskac takie informacje jakich ty mi udzielasz :) za co naprawde BARDZO dziekuje. Narazie na sobote Vario ma nam pozyczyc mp5 i jakas snajpe pompke wjec nie bedziemy stali jak kolki :P
W trakcie zabaw z wami mam nadzieje nadrobic braki wiedzy dla swojej kozysci i ku bezpieczenstwu innych.
Nie boje sie pytac wiec bede napewno meczyl was jak czegos nie ogarne.


Mamy samych miłych ludzi więc na pewno ci pomogą :D
Endriu
 
Posty: 140
Dołączył(a): 28 lut 2010, o 17:54
Lokalizacja: Józefów
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Powitanko

Postprzez Beduin » 24 cze 2010, o 15:43

Bardzo sie ciesze z tego powodu :D
Czekam na dalsze rady dla SWIEZYNKI od STARYCH WYJADACZY tematu ASG :)
Good Will Judge You We Arrange The Meeting
Avatar użytkownika
Beduin
 
Posty: 35
Dołączył(a): 23 cze 2010, o 21:05
Na starym Warriorze od: 0

Re: Powitanko

Postprzez Endriu » 24 cze 2010, o 15:50

Beduin napisał(a):Bardzo sie ciesze z tego powodu :D
Czekam na dalsze rady dla SWIEZYNKI od STARYCH WYJADACZY tematu ASG :)


Wszelkie podstawy są zawarte w regulaminie, najlepiej byś to ty zadawał pytania a postaramy się na nie odpowiedzieć ;)
Endriu
 
Posty: 140
Dołączył(a): 28 lut 2010, o 17:54
Lokalizacja: Józefów
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Powitanko

Postprzez Jogi » 24 cze 2010, o 16:28

Chyba najlepsza rada to czytać czytać i czytać to forum. W razie problemów, się pytać.
Na strzelankach, również, słuchać co mówią i w razie nieścisłości - pytać.
Jogi
 
Posty: 46
Dołączył(a): 6 lis 2009, o 21:25
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 2007

Re: Powitanko

Postprzez Beduin » 24 cze 2010, o 17:13

Z tej rady rowniez skorzystam :)
Zaczne juz od tej soboty jezeli wszystko wyjdzie zgodnie z planem. Bede pytal wszystkich do bolu :P
Good Will Judge You We Arrange The Meeting
Avatar użytkownika
Beduin
 
Posty: 35
Dołączył(a): 23 cze 2010, o 21:05
Na starym Warriorze od: 0

Re: Powitanko

Postprzez Goorock » 24 cze 2010, o 17:59

Na początek lepiej jest kupić coś dobrego a niedrogiego. Idealna by była replika dobrej firmy która ma 350-360 fps (maksimum dla budynków) a później możesz ją sobie podkręcić nieco kiedy zabierzesz doświadczenia. Zastanów się też jaki mundur Tobie bardziej pasuje. Dzisiaj można kupić umundurowanie wielu typów i państw. Zachód i Wschód, Europa, Rosja czy Ameryka. To ważne, bo nieco głupio jest założyć powiedzmy amerykański marpat i do tego kałach. Albo mundur rosyjski i replika amerykańska. Pomyśl nad swoją koncepcją. Najtańsze są niemieckie mundury a jednocześnie jest to dobry kamuflaż.
Ostatnio edytowano 24 cze 2010, o 18:20 przez Goorock, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Powitanko

Postprzez Beduin » 24 cze 2010, o 18:14

Szczerze to jeszcze nie myslalem nad mundurem. Ale raczej bede dobieral mundur do broni nie na odwrot.
A bron?? Mysla ze docelowo jakis H&K albo ktoras z EM`ek. Do tego jakis snajpek xD ale to sie okaze w praniu. Narazie chce sie rozegrac i podszkolic,w czym mam nadzieje bardziej doswiadczeni koledzy pomoga :P
Ostatnio edytowano 24 cze 2010, o 18:24 przez Beduin, łącznie edytowano 1 raz
Good Will Judge You We Arrange The Meeting
Avatar użytkownika
Beduin
 
Posty: 35
Dołączył(a): 23 cze 2010, o 21:05
Na starym Warriorze od: 0

Re: Powitanko

Postprzez Goorock » 24 cze 2010, o 18:22

Jeżeli wybierasz się na strzelankę w najbliższą sobotę to czas najwyższy żeby się zastanowić nad mundurem, bo w ubraniu cywilnym będziesz stanowić zbyt łatwy cel.
Nawet buty możesz kupić nieco później ale mundur, okulary i replika to minimum.
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Powitanko

Postprzez Beduin » 24 cze 2010, o 18:26

Teraz mundur bedzie prawdopodobnie rodzimy POLISH ARMY xD
A pozniej sie zobaczy...
Good Will Judge You We Arrange The Meeting
Avatar użytkownika
Beduin
 
Posty: 35
Dołączył(a): 23 cze 2010, o 21:05
Na starym Warriorze od: 0

Re: Powitanko

Postprzez Jogi » 24 cze 2010, o 19:10

"Snajpa" nie jest optymalnym wyjściem, o czym będziesz miał okazję się przekonać w sobotę. Prawie każdy nowy (czy nieobeznany z tematem) chce być strzelcem wyborowym na początku, ale potem jakoś im to szybko przechodzi.
Jogi
 
Posty: 46
Dołączył(a): 6 lis 2009, o 21:25
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 2007

Re: Powitanko

Postprzez Beduin » 24 cze 2010, o 19:21

No wlasnie sie okaze w sobote. Ale mozna miec kilka zestawow na rozne scenariusze.
Ale nie ma co gdybac. Postrzelam i przekonam sie co mi najbardziej pasuje xD
Good Will Judge You We Arrange The Meeting
Avatar użytkownika
Beduin
 
Posty: 35
Dołączył(a): 23 cze 2010, o 21:05
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Dla nowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości