Chcę kupić m4

Chcesz się przywitać lub o coś spytać? Tu nikt nie nakrzyczy.

Chcę kupić m4

Postprzez lowrid3r » 17 wrz 2010, o 13:56

Dzień dobry,

Mam budżet w wysokości 1000 zł.
Jestem zielony, więc liczę na wasze doświadczenie i dobrą radę.

Potrzebuje m4 - z szyną 22mm (na pewno będę chciał dokupić celownik), sprawdzonej firmy (chińczykom dziękujemy).
Wymogami kolejnymi są, aby stockowy sprzęt wystarczał w zupełności na las i budynek, był bardzo wytrzymały, nieawaryjny i żebym na dzień dobry nie musiał w nim nic grzebać - albo jeżeli faktycznie bym musiał coś wymienić, żeby nie było to bardzo problematyczne dla początkującego.

Bardzo dziękuję.

ps. Wiem, że był podobny wątek poruszany, lecz tam koniec tego tematu zszedł na nieinteresujące mnie kwestie, dlatego też stwarzam nowy temat.
lowrid3r
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 wrz 2010, o 13:48
Na starym Warriorze od: 0

Re: Chcę kupić m4

Postprzez Janek » 17 wrz 2010, o 14:04

Za 880zł masz emkę King Armsa
http://www.casg.pl/product-pol-522-King-Arms-M4A1.html

Znajomy ma i od jakiegoś roku działa idealnie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Janek
 
Posty: 371
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 49th Recon Squad
Na starym Warriorze od: 2007

Re: Chcę kupić m4

Postprzez lowrid3r » 17 wrz 2010, o 14:21

a jak wygląda sprawa z zamocowaniem w tym modelu celownika?
lowrid3r
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 wrz 2010, o 13:48
Na starym Warriorze od: 0

Re: Chcę kupić m4

Postprzez WichuR » 17 wrz 2010, o 14:25

Jest to możliwe.
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Chcę kupić m4

Postprzez lowrid3r » 17 wrz 2010, o 14:48

Czy moglibyście przybliżyć jak wygląda mocowanie takiego celownika? Bo z tego co popatrzyłem, wszystkie karabiny mają te celowniki zamontowane na CASV albo RIS (na marginesie, gdzie jest różnica pomiędzy nimi?), a z tego co widzę ten model KA nie ma ani tego ani tego.

pozdrawiam
lowrid3r
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 wrz 2010, o 13:48
Na starym Warriorze od: 0

Re: Chcę kupić m4

Postprzez Ryuzok » 17 wrz 2010, o 14:57

MA, w wiekszości Mkowatych tego typu, odkręcasz górną rączkę nad korpusem i tam jest szyna RIS. nieliczne tej opcji nie posiadają, rozpoznać to można po 2 śróbkach z lewej strony korpusu między rączką a korpusem.
Ryuzok
 
Posty: 501
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:45
Lokalizacja: warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Chcę kupić m4

Postprzez WichuR » 17 wrz 2010, o 15:01

Pisząc w znaczeniu airsoftowym...

Przypatrz się rączce transportowej, czyli to co wygląda jak uchwyt od walizki, na najwyższym miejscu repliki, na tym jest też przeziernik. Są tam dwa duże odkrętła, którymi odkręcasz rączkę od szyny RIS (taki żeberkowany pręt, o charakterze płaskim i kanciastym) umieszczonej na wierzchu repliki. Na to mocuje się wszelkie celowniki, które mają mocowanie zgodne z RIS 22mm. Czasem celownik nie ma w komplecie mocowań, wtedy dokupujesz go / je oddzielnie - nazwya się to fachowo ;) montażem.

Z przodu też możesz mieć RIS, do mocowania dalszych chwytów walizkowych, celowników, dociążeń i mechanizmów różnej maści. Jedną z form jest CASV http://www.casg.pl/product-pol-137-King ... -M4A1.html W tym co wysłane było wcześniej, zamiast CASV jest zwykła, dwuczęściowa plastikowa osłona.
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Chcę kupić m4

Postprzez Xasistis » 17 wrz 2010, o 15:43

Albo jak masz 1000 to moze zastanów się nad poRISowaną wersją:
http://www.casg.pl/product-pol-756-KWA- ... -Gen2.html
Rangers! Lead the way!
Avatar użytkownika
Xasistis
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 21:17
Lokalizacja: Rangerbertów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Chcę kupić m4

Postprzez WichuR » 17 wrz 2010, o 15:46

Oczywiście jeśli zaproponowana przez Xasistis'a ilość RIS'ów Ci odpowiada... Jeśli potrzebujesz więcej to masz http://www.casg.pl/product-pol-757-KWA- ... -Gen2.html
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Chcę kupić m4

Postprzez lowrid3r » 17 wrz 2010, o 15:59

Interesująca jest m4 proponowana przez Xasista. Tylko, że jest tam adnotacja, że jest to broń do CQB. Czy przez to mam rozumieć, że efektywny zasięg broni jest mniejszy, czy o co chodzi?

I abstrahując od tego RIS'u, gdybyście mieli porównać model KA:
http://www.casg.pl/product-pol-756-KWA- ... -Gen2.html
vs.
http://www.casg.pl/product-pol-522-King-Arms-M4A1.html
Kto wygrywa w tym zestawieniu i dlaczego?

Czy słyszał ktokolwiek o tym modelu?
http://zbrojownia.linuxpl.com/product_i ... ts_id=1519
lowrid3r
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 wrz 2010, o 13:48
Na starym Warriorze od: 0

Re: Chcę kupić m4

Postprzez WichuR » 17 wrz 2010, o 17:07

Replika do CQB powinna być możliwie krótka i poręczna, by wygodnie manewrować, a do tego nie może przekraczać mocy 360fps na kulkach 0.20 z wyzerowanym systemem HU. A wiadomo, że fps w największym stopniu przekładają się na zasięg, chociaż to nie jest reguła, zwłaszcza, że repliki markowe przy mniejszym fps strzelają dalej i celniej, niż te mniej markowe wyjęte prosto z pudła.
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Chcę kupić m4

Postprzez Xasistis » 18 wrz 2010, o 03:50

Tak jak wspomniał Wichur, replika do CQB powinna być maksymalnie kompaktowa i nie przekraczać 350fps. Chłopaki z Coyot'a o tym wiedzą i dbają żeby nie wypuścić bubla.
Faktycznie im krótsza lufa tym replika mniej celna, ale:
- na krótkie dystanse, o ile nie strzelasz sportowo do tarcz to nie ma to aż tak wielkiego znaczenia,
- dobra replika z krótszą lufą jest celniejsza od kiepskiej z długą (6.05mm vs 6.08mm albo i 6.12mm)
- zawsze można dokupić lufę PDI 6.01mm :D
- dobra reakcja na spust i ROF są równie istotne

Porównując obydwie eMki, najprościej byłoby się z pytaniem zwrócić do sklepu.
Tylko z opisu można wywnioskować, że SR5 jest nowsza, m.in. ze względu na łożyska, prędkość wylotową podciągniętą pod CQB'owe 350fps czy dostosowanie do baterii LiPo.
Nie do przecenienia jest pełne oRISowanie (na latarki, wskaźniki, chwyty) i składane przyrządy celownicze.
Rangers! Lead the way!
Avatar użytkownika
Xasistis
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 21:17
Lokalizacja: Rangerbertów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Chcę kupić m4

Postprzez lowrid3r » 18 wrz 2010, o 16:28

Xasistis napisał(a):- dobra replika z krótszą lufą jest celniejsza od kiepskiej z długą (6.05mm vs 6.08mm albo i 6.12mm)
- zawsze można dokupić lufę PDI 6.01mm :D


Co do tego mam pytanie: Czy tamta replika SR5 może być zaliczona jako ta "dobra replika z krótszą lufą"?
Interesuje mnie również, czy mogę sobie tak po prostu wymienić tylko lufę i to bezpośrednio wpłynie pozytywnie na zasięg repliki?

Xasistis napisał(a):Tylko z opisu można wywnioskować, że SR5 jest nowsza, m.in. ze względu na łożyska, prędkość wylotową podciągniętą pod CQB'owe 350fps czy dostosowanie do baterii LiPo.


Co praktycznie oznacza, że replika jest dostosowana do baterii LiPo?
I czy 350 fps na las wystarczy?

Ogólnie zmierzam do pytania: czy sr5 pod CQB będzie na tyle uniwersalna, żeby pobiegać spokojnie po lesie (i jakby sprawa wyglądała w lesie bez/z wymienioną lufą na dłuższą) ?
lowrid3r
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 wrz 2010, o 13:48
Na starym Warriorze od: 0

Re: Chcę kupić m4

Postprzez WichuR » 18 wrz 2010, o 17:42

W praktyce replika do 360 fps i lufa długości 250-350mm wystarczy Ci na długo. Potem nabierzesz doświadczenia sam i będziesz wiedział w którym kierunku iść. Do tego zawsze spotkasz takich, co Cię ustrzelą zanim ich zobaczysz - replika nic Ci nie pomoże :) Nic nie kombinuj, nic nie zmieniaj, nic nie wymieniaj :P Kup dobrego stocka i już. Z dobroci serca radzę...

I aha! Nie rozkręcaj repliki w ciągu pierwszych 2 miesięcy jej posiadania :)
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Chcę kupić m4

Postprzez Ryuzok » 18 wrz 2010, o 19:54

co do siły, sam długi czas biegałem z repliką mającą 350fps (po 3 letniej zabawie z silniejszymi), i to sobie chwalę, raz że na początku szybciej nabierzesz wielu nawyków, dwa że ie musisz się martwić tym że wchodzisz w lesie do budynku czy coś, i fpsy nie te, a trzy że zasięg wbrew pozorom można osiągnąć porównywalny z wieloma replikami mającymi po 400pare fpsów.

co do preclufy, to z tego co się orientuję z replik które ci polecono w tym wątku nie będzie ona niezbędna, repliki te mają w miarę przyzwoite skupienie od nowosci (prec lufa nie powiększa zbytnio zasięgu, akt, doda pare fpsów i zasięgu dojdzie, ale mało, to skupienie się powiększa, czyli trafisz w kogoś dalej, bo teraz wogóle go trafisz), ogółem najpierw można biegać bez.
ogółem preclufa tak, ale niekoniecznie odrazu, da się bez niej żyć przez chwilę przy markowym sprzęcie
Ale po pewnym czasie fajnie będzie się zaopatrzyć. dodatkowo w replikach elektrycznych dobrze jest zainwestować w dystanser tzw. H (biały), jest to co prawda pewien wydatek (20zl za 3mm plastiku), ale naprawde pozytywnie wpływa to na zasięg w replice, co jeżeli wspomagane będzie preclufą, jest w stanie z repliki mającej 350fps wyciągnąć tyle co ma replika mająca około 430 itp... (oczywiście wszystko co tu pdaje to moje doświadczenia, sam miałem takowy układ i bardzo go sobie chwaliłem, zasięg skuteczny opisywał bym na jakieś 55m).

PS-co do długości lufy, bierz coś co ma jakieś 350mm itp, czyli np klasyczne M4 (363mm), nie długie, nie krótkie, i spokojnie daje rade w lesie i budynku, krótsze będą już odczuwalne na dłuższych dystansach ale przydatne w budynku, dłuższe odwrotnie.
Ryuzok
 
Posty: 501
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:45
Lokalizacja: warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Dla nowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości