Kabura uniwersalna

Chcesz się przywitać lub o coś spytać? Tu nikt nie nakrzyczy.

Kabura uniwersalna

Postprzez Manki » 11 paź 2010, o 14:35

Na wstepie zaznacze, ze sie zastanawialem czy pisac tutaj czy w dziale o wyposazeniu, ale all in all pierwszy post to tutaj zadam pytanie.

Tak jak w temacie, poszukuje uniwersalnej kabury (ze wzgledu na fascynacje do roznych klamek). Przegladajac forum zauwazylem generalnie milosc do pletw ale w obecnej chwili jest to dla mnie troche nieoplacalne. Szukam czegos lepszego niz taka "typowa uniwersalna za 69 zl".

Myslalem o czyms w tym stylu: http://sklep.cushima.com/Kabura-tatktyc ... p1069.html ale nie dostrzegam wersji dla 1911 + mam delikatne wrazenie, ze sklep troche przegina z cenami.

W kazdym razie bede wdzieczny za porady i opinie.

Sorry za srednia skladnie ale pisze z pracy i sie troche kitram.

Pozdrawiam
Kto sie nie dziara, ten Twoja Stara.
Avatar użytkownika
Manki
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 sty 2010, o 18:20
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kabura uniwersalna

Postprzez Arrow » 14 paź 2010, o 10:50

Miłość do płetw nie wynika z estetyki a praktyczności, po prostu replika pistoletu z ruchomym zamkiem ma tendencję do odciągania zamka w momencie wkładania repliki do ciasnej kabury. Ja na przykład mierzyłem moją klamkę do kabury uniwersalnej firmy Miwo
Obrazek
i miałem dokładnie ten efekt który ustał po zamianie na sztywną kaburę, o taką
:Obrazek
Generalnie przed zakupem kabury uniwersalnej lepiej jest przymierzyć, czy klamka pasuje rozmiarem, i czy daje się swobodnie wkładać i wyciągać jedną ręką bez siłowania się, a rzadziej będziesz musiał pisać posty w dziele sprzedam :-)

Kabura którą opisujesz jest droga i pewnie przeznaczona do broni ostrej, stąd jej cena. Repliki kabur lub coś z polskich producentów (Specops, Miwo, MTG) w zupełności Ci wystarczą.
Na kaburze na pewno nie poprzestaniesz, za chwilę będziesz potrzebował miliona innych rzeczy i wysokiego kredytu :-)
Arrow
 
Posty: 597
Dołączył(a): 9 wrz 2009, o 13:17
Lokalizacja: Osowiec
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kabura uniwersalna

Postprzez Manki » 14 paź 2010, o 12:29

Taaa, slyszalem wlasnie o tym odciagajacym sie zamku. Z tego zdjecia co zamiesciles to zgaduje, ze jest to ta pletwa za w miare rozsadna cene z taiwangun (chyba), ale czy pletwy nie maja tendencji do zdzierania oksydy z metalowych zamkow?

Chodzilo mi o uniwersalna kabure ze wzgledu wlasnie na te milion rzeczy, ktore mnie dopadaja. Ostatnio pchniety impulsem z kosmosu kupilem 1911 WE, pomimo, ze lezy u mnie nowka berettka kjw :) i podejrzewam, ze za jakis czas bede najbardziej na swiecie chcial glocka albo usp, wiec przynajmniej odrobine staram sie wykazac praktycznoscia i rozsadkiem :)

Dzieki za rzetelna odpowiedz :)
Kto sie nie dziara, ten Twoja Stara.
Avatar użytkownika
Manki
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 sty 2010, o 18:20
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kabura uniwersalna

Postprzez Arrow » 14 paź 2010, o 12:57

Ta płetwa pochodzi z http://www.taiwangun.com, wiele osób ją posiada i sobie chwali, szczególnie jakość do ceny.
Oksyda faktycznie się ściera, ale wtedy widać że klamka jest nie tylko na pokaz :-) - niestety coś za coś.
Zawsze można oddać zamek do oksydowania na gorąco, gdzieś koledzy pisali na ten temat.
Może ktoś mądrzejszy doradzi Ci jakieś inne rozwiązanie.

P.S. Zmień awatar na zdjęcie z własną facjatą, by był zgodny z regulaminem, unikniesz bycia ofiarą terroru admina :-)
Arrow
 
Posty: 597
Dołączył(a): 9 wrz 2009, o 13:17
Lokalizacja: Osowiec
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kabura uniwersalna

Postprzez Manki » 14 paź 2010, o 13:14

Z ciekawosci - ta platform jest kompatybilna z jakimis innymi pletwami?
Kto sie nie dziara, ten Twoja Stara.
Avatar użytkownika
Manki
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 sty 2010, o 18:20
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kabura uniwersalna

Postprzez Arrow » 14 paź 2010, o 14:07

To jest kopia kabury Serpa firmy Blackhawk, o tu jest oryginał: http://www.blackhawk.com/product/STRIKE-SERPA-Combo-Kit-Beretta-ONLY,84,1416.htm.
W ramach tego modelu kabury do różnych typów replik są kompatybilne z panelem udowym, do którego kabura jest przykręcana.
Ze sztywnych kabur jest do kupienia Safariland (oryginał więc drogi) albo tańszy IMI Defence do dostania u Capriego: http://www.asg.com.pl/Kabura_Colt_1911_z_blokada_czarna_IMI_Defense,p,3639.php
Arrow
 
Posty: 597
Dołączył(a): 9 wrz 2009, o 13:17
Lokalizacja: Osowiec
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Dla nowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości