Replika dla Nooba

Chcesz się przywitać lub o coś spytać? Tu nikt nie nakrzyczy.

Replika dla Nooba

Postprzez Gniew » 13 paź 2010, o 13:51

Cześć,

Po przywitaniu chciałbym dowiedzieć się nieco więcej o sprzęcie. Broń interesuje mnie pod względem jakości - nie kręcą mnie numerki i wartość kolekcjonerska. W związku z tym mam kilka pytań:

1. Jakie marki polecacie? (dużo się mówi o chińskim shitcie, którego chciałbym uniknąć)
2. Jakie minimalne osiągi powinna mieć broń aby nie zostać zdeklasowanym? (głównie chodzi o zasięg i precyzję)
3. Do mojego wzrostu 190 cm lepsza jest broń klasy M4 czy M15? (czym różnią się te bronie poza wielkością?)
4. Lepiej kupić tańszą broń i wymienić części (tuning) czy od razu kupić coś droższego?
5. Serdecznie proszę o podrzucenie mi linków do konkretnych maszyn, które uważacie za dobre - najlepiej z komentarzem.

Grałem dużo w Paintball, ale obecnie chciałbym przejść na ASG ponieważ rąbanka w stylu Quake'a już mnie nieco znudziła. Jestem zdeterminowany i chciałbym kupić dobry sprzęt. Dziękuję za oferty typu "tani badziew żeby spróbować" bo z nich nie skorzystam :) Miło by było gdybyście polecili mi coś co sami moglibyście z przyjemnością używać!

Z góry bardzo dziękuję za pomoc! :D
Ostatnio edytowano 13 paź 2010, o 18:14 przez Gniew, łącznie edytowano 1 raz
Noob
Avatar użytkownika
Gniew
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 paź 2010, o 18:48
Na starym Warriorze od: 0

Re: Broń dla Nooba

Postprzez moron » 13 paź 2010, o 15:41

Chyba pomyliles fora, tu sie replikami bawimy a nie bronią ;P
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: Broń dla Nooba

Postprzez Gniew » 13 paź 2010, o 17:44

Kwestia nazewnictwa. Oczywiście chodzi mi o repliki ASG.
Noob
Avatar użytkownika
Gniew
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 paź 2010, o 18:48
Na starym Warriorze od: 0

Re: Broń dla Nooba

Postprzez moron » 13 paź 2010, o 17:55

To zmien nazwe tematu. Ja ci radze przyjsc na jakas strzelanke i najpierw przymierzyc kilka typow replik. Inaczej sie celuje w kalahy a inaczej w emce czy giecie. Toster (p90) albo sie kocha albo sie nienawidzi. Przymierz co ci dobrze lezy, a potem fachowcy dobiora ci konkretny model i producenta :)
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: Broń dla Nooba

Postprzez Ryuzok » 13 paź 2010, o 18:12

moron napisał(a):To zmien nazwe tematu. Ja ci radze przyjsc na jakas strzelanke i najpierw przymierzyc kilka typow replik. Inaczej sie celuje w kalahy a inaczej w emce czy giecie. Toster (p90) albo sie kocha albo sie nienawidzi. Przymierz co ci dobrze lezy, a potem fachowcy dobiora ci konkretny model i producenta :)

równie dobrze można udać się do typowego asg sklepu, tylko mniejsza odległość raczej...
Ryuzok
 
Posty: 501
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:45
Lokalizacja: warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Replika dla Nooba

Postprzez moron » 13 paź 2010, o 18:36

W sklepie mu nie pozwola pobiegac i postrzelac chwile z relpika...
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: Replika dla Nooba

Postprzez Python » 13 paź 2010, o 19:20

Pojedź sobie do Capriego=Piotrka.

To sklep w Piasecznie - http://www.asg.com.pl

Pooglądaj sobie repliki - ma większość typów. I porozmawiaj z Piotrkiem, albo z kimś z gości, zawsze zbiera się tam trochę typów na kanapie ;-)

Zajmie Ci to godzinę, a będziesz 100 stron internetowych do przodu.

Aha - U Capriego jak się uprzesz to pobiegasz za domem. :-D

PS. Moron - nie bądź taki hej do przodu :-P, nie podoba mi się ton jakiego używasz w stosunku do nowych gości. Oby to był ostatni raz.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Replika dla Nooba

Postprzez Schwarz » 13 paź 2010, o 19:23

Albo do Yenetha http://www.salonasg.pl

Kwestia gdzie masz bliżej.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Replika dla Nooba

Postprzez Gniew » 13 paź 2010, o 19:29

Dzięki wielkie dla Pythona i Schwarza, na pewno odwiedzę oba sklepy, bo mieszkam na Ursynowie.

Szperać w necie i tak będę, bo nawet żeby iść do sklepu minimalna wiedza jest mi potrzeba. Zwyczajnie głupio by m było wejść do sklepu z tekstem "ja chcieć strzelać!" :P
Noob
Avatar użytkownika
Gniew
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 paź 2010, o 18:48
Na starym Warriorze od: 0

Re: Replika dla Nooba

Postprzez Schwarz » 13 paź 2010, o 19:35

Uwierz mi że nikt cie nie potraktuje jak wariata ;) Te sklepy są nam bardzo bliskie, poza tym my ci doradzimy "amatorsko" a oni zawodowo ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Replika dla Nooba

Postprzez WichuR » 13 paź 2010, o 19:49

Albo... Maskę pewnie masz, a ktoś Ci moze pożyczyć replikę i pohulasz sobie z nami, a w przerwach poglądasz, kto z czym biega :) Wbrew obiegowej opinii większość daje potrzymać ;)
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Replika dla Nooba

Postprzez moron » 13 paź 2010, o 20:40

Python napisał(a):PS. Moron - nie bądź taki hej do przodu :-P, nie podoba mi się ton jakiego używasz w stosunku do nowych gości. Oby to był ostatni raz.
Jak ci sie nie podoba moj ton to namow Daleja na emotki - widzialbys wtedy w kolorze ze ton jest przyjazny :P

/moron - to Ty masz problem z okazywaniem szacunku innym użytkownikom i nie zamierzam tego tolerować. - pyt
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: Replika dla Nooba

Postprzez Xasistis » 13 paź 2010, o 22:19

Koledzy już zasugerowali wyprawy do sklepów i na strzelanki celem organoleptycznego obadania sprawy, w takim razie ja może zaproponuję pierwsze konkrety do pozastanawiania nad nimi się:
marki - nie zawiodłem się na G&P, VFC ani KingArms
minimalne osiągi - stokowa (prosto ze sklepu, nietuningowana) replika na dzień dobry w zupełności wystarczy. Zadziwiająco dużo zależy od umiejętności zawodnika, które przychodzą z czasem.
replika do wzrostu - wysoki jesteś, także M16 powinno ci przypasować. O ile oczywiście nie zamierzasz grać wyłącznie w budynkach, bo wtedy to sugerowałbym co najwyżej M4, albo i krócej.
jak kupować - faktycznie są takie dwie drogi podejścia i obecnie ciężko powiedzieć co lepsze. Ja osobiście zawsze polegałem na sprawdzonych markach i nie żałuję.
konkretne maszyny: ała, teraz jest już tyle modeli na rynku, że na prawdę ciężko wybierać replikę dla kogoś. Może zatem zwrócę twoją uwagę na obecność szyn montażowych, składane podstawowe przyrządy celownicze, przystosowanie do baterii LiPo (osobiście preferuję chowane w prowadnicy kolby) i..
..żebyś patrzył na łączny koszt razem z baterią, ładowarką, dodatkowymi magazynkami, zawieszeniem, itp, itd.

Przed decyzją o zakupie repliki o konkretnej mocy, poczytaj trochę o ograniczeniach prędkości wylotowych zwyczajowo stosowanych w grach airsoftowych, szczególnie jeśli chodzi o krótkie dystanse i starcia wewnątrz budynków.
Rangers! Lead the way!
Avatar użytkownika
Xasistis
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 21:17
Lokalizacja: Rangerbertów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Replika dla Nooba

Postprzez flower » 14 paź 2010, o 08:02

Ja z "markowych" replik mogę polecić ICS, szczególnie serię M4. Jako jedne z niewielu replik na rynku mają dwudzielny gearbox. Dzięki temu łatwiejszy jest ewentualny tuning i zmiana sprężyny w zależności od tego czy strzelamy w lesie czy w budynkach, wymieniasz tylko połowę gearbox'a bez konieczności grzebania w replice. Jeśli metalowy korpus nie jest dla ciebie priorytetem, to ICS sprzedaje repliki z plasktykowym body - te same części co wersja metalowa, tylko inny silnik. Metalowe body można kupić później. Generalnie patrz tu jeśli chodzi o m-ki http://www.madonion.eu/Seria_M4M16_c10.html.

Ze szpejem to raczej się wstrzymaj, zobacz co ludzie mają, poprzymierzaj i zobacz co ci pasuje/podoba. Aha - czy zamiarzasz stylizować się na jakaś konrektną formację? Bo to może ukierunkować wybór oprządzenia i repliki.
Avatar użytkownika
flower
 
Posty: 381
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 21:42
Lokalizacja: Wielkie Księstwo Natolińskie
Na starym Warriorze od: 0

Re: Replika dla Nooba

Postprzez Gniew » 14 paź 2010, o 10:06

Co do odtwarzania formacji - jeszcze się nad tym nie zastanawiałem. Myślę, że broń jest ważniejsza. Głupio by było odtwarzać np. USMC i być zmuszonym do używania repliki pasującej do nich broni, nawet jeżeli ten sprzęt totalnie nie leży.

Oczywiście czytałem różne regulaminy/zasady i wiem, że uniwersalna broń powinna mieć ok. 350 FPS. Wczoraj wieczorem przegrzebałem parę sklepów, przeczytałem kilka recenzji i spodobała mi się seria G36. Co o nich powiecie? Ma chyba 3 szyny montażowe, można na niej parę rzeczy zamontować.
http://www.asg.com.pl/CA36C_G36C_Classic_Army,p,93.php - G36C
http://www.asg.com.pl/CA36K_G36K_Classic_Army,p,447.php - G36K
Może mi ktoś naświetlić jaka jest różnica między tymi modelami??? Oczywiście widzę, że K jest dłuższy i z pewnością mniej poręczny w budynkach, ale poza tym zdaje się, że mają podobne osiągi... Czy fakt, że wersja K ma dłuższą lufę (bo chyba to jest główna różnica...) sprawia, że precyzyjniejszy?

Xsasistis, piszesz że dostępnych jest tyle replik, że ciężko wybrać coś dla siebie. Ja jednak widzę, że w większości internetowych sklepów 80% replik jest niedostępna. To normalna sytuacja czy zimowy przestój? :)

Dzięki za pomoc!
Noob
Avatar użytkownika
Gniew
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 paź 2010, o 18:48
Na starym Warriorze od: 0

Re: Replika dla Nooba

Postprzez Devil » 14 paź 2010, o 10:38

To jest ogólna tendencja związana z poszanowaniem praw licencyjnych. Markowego G36 będzie ciężko dostać, bo licencje ma na niego bodajże CyberGun...
Co do wyboru sprzętu: jedź pomacaj, nie napalaj się na sprzęt widziany w internecie. Widziałem juź kilka przypadków jak klient wychodził ze sklepu z czymś zupełnie innym niż planował kupić. A czemu? Bo na żywo okazywało się że coś mu jednak lepiej leży w dłoniach czyli tak zwana ergonomia się kłania.. Co do wzrostu, a jakie to ma znaczenie? Jak Cię wciągnie ta choroba, to i tak będziesz miał co najmniej trzy repliki... Długa do lasu, krótką do CQB i pistolet na obie okazje.
Strzelałem do hipsterów, zanim stali sie modni.
Avatar użytkownika
Devil
 
Posty: 876
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 19:13
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: BOFH i wystarczy.
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Replika dla Nooba

Postprzez Schwarz » 14 paź 2010, o 12:30

Gniew napisał(a):Może mi ktoś naświetlić jaka jest różnica między tymi modelami??? Oczywiście widzę, że K jest dłuższy i z pewnością mniej poręczny w budynkach, ale poza tym zdaje się, że mają podobne osiągi... Czy fakt, że wersja K ma dłuższą lufę (bo chyba to jest główna różnica...) sprawia, że precyzyjniejszy?


Dłuższa lufa da ci lepsze skupienie, masz rację. G36C jest bardzo popularna na CQB. Osobiście cenię ją za zwartość i małą wagę. Jedyną cechą G36 jaką uważam za wadę są magazynki z ich zaczepami do łączenia. To się eliminuje zakładając adapter pod magazynki od M4. Dodatkowo ma kolbę składaną na bok, dzięki czemu może być jeszcze bardziej zwarta, co pomaga w naprawdę ciasnych miejscach jeżeli nie dysponujesz pistoletem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Replika dla Nooba

Postprzez WichuR » 14 paź 2010, o 12:40

Zapytam niedyskretnie... A czy już kiedyś byłeś na strzelance, ew. strzelałeś z repliki, ew. miałeś jakąś w rękach?
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Replika dla Nooba

Postprzez Gniew » 14 paź 2010, o 12:46

Bardzo niedyskretne pytanie... rozważam czy się nie obrazić :)

Nie byłem na strzelankach, ale miałem wielokrotnie styczność z replikami - głównie M14, pozostałych broni jakie miałem w rękach nie jestem w stanie zidentyfikować. Wówczas jednak w ogóle nie zagłębiałem się w zagadnienia techniczne. Postrzelałem sobie do tarczy i było git.
Noob
Avatar użytkownika
Gniew
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 paź 2010, o 18:48
Na starym Warriorze od: 0

Re: Replika dla Nooba

Postprzez WichuR » 14 paź 2010, o 13:05

Tak odnośnie samej repliki, to nie ma cechy, która przeważa, czy replika będzie lepsza dla Ciebie, czy gorsza. Wszystko wychodzi w praniu - mi np. świetnie idzie zabawa MP5k i L1A1 przy czym ten drugi mierzy 4 długości pierwszego - oba są idealnie składne, a różnicę w precyzji, nadrabiam dostosowaniem stylu gry do młotka, a raczej dobraniem młotka do stylu gry na jaki mam ochotę :) Krótkie repliki w lesie są tak samo groźne, tylko wymagają innej filozofii działania (via Scottish Train / Express ;)). Podobnie nie mam problemu z G36, M4, HK416, Minimi (wielkie i ciężkie), czy M3 benelli (strzelba sprężynowa), po prostu kwestia właściwego podejścia. Jak jest z Tobą to zobaczysz, gdy będziesz miał porównanie na 1-3 replikach różnych typów.

Myślę, że replika długości pomiędzy G36k, a M4A1 (pełnym) spełni wszelkie twoje wymagania. A skoro kupujesz markową, to co za problem ją sprzedać i kupić inną? Chociaż raczej, jak widać po statusie Devil'a, u nas poligamia replikowa jest praktykowana, wskazana i zgodna z wszelkimi naukami :)
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Replika dla Nooba

Postprzez Devil » 15 paź 2010, o 10:10

Kolega BurzowY zapomniał objaśnić, że oba moje aegi to eMki. Kwestia wygody i oszczędności na magazynkach oraz ładownicach. A co do poligamii; miałem MP5tki, miałem i kałachy. Przesiadka była podyktowana chęcią dostosowania repliki pod siebie, a eMki, cóż, najwięcej części i gadżetów. O kompatybilności z magazynkami kolegów nie zapominając. Chociaż z drugiej strony, moje Thermoldy w HK416 sierżanta Ralphiego się nie zatrzaskują :(
Strzelałem do hipsterów, zanim stali sie modni.
Avatar użytkownika
Devil
 
Posty: 876
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 19:13
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: BOFH i wystarczy.
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Replika dla Nooba

Postprzez Wokash » 15 paź 2010, o 10:51

Ale żeby oddać magazynkom rację. Zwykłe magazynki do Mek pasują zwykle do wszystkich emek i wszystkiego do czego pasują magazynki do eMek... prawda jest taka, że również dwie moje podstawowe repliki mają gniazda Mkowe bo szkoda 2X kupować magi... (zwłaszcza jak się ich ma pod 20...)
Jeśli mogę coś doradzić.
Jedna z technik doboru repliki zalecana kiedyś była następująca.
Najlepiej podziałać z czymś pożyczonym (jeśli masz kogoś znajomego co strzela to na bank ma on przynajmniej 1 rezerwową replikę).
Obejrzeć ludzi zobaczyć, którzy Ci pasują... paradoksalnie zwykle widząc mundur można określić poziom zaciśnięcia pośladów, potrzeby gry zespołowej albo wręcz przeciwnie indywidualnej... to takie mundurowe feng shui... a jednemu bardziej pasuje być gejem w cirasie, a drugiemu pedałem w tieniaszce... różnie to bywa... nie wszyscy muszą chodzić do tych samych klubów...
Jak już ustalisz co Ci pasuje dobrać do tego replikę stanowiącą wynik kompromisu pomiędzy tym co Ci się bardzo podoba a tym co powinieneś mieć... nie koniecznie będzie to duży kompromis.
Jak ustalisz co za model repliki jest ok to wtedy szukać modelu...
Jeśli mógłbym coś zasugerować to kiedyś się mówiło, że na początek lepiej wziąć coś markowego i bez kręcenia bo będzie działać dłużej i nie sypać się... a nic tak nie zniechęca nowego gracza jak to że mu replika się rozpadła... zwłaszcza jak nie wie dlaczemu... czasem nawet lepiej wziąć taką markową nie kręconą używkę...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Replika dla Nooba

Postprzez Gniew » 15 paź 2010, o 12:59

Wielkie dzięki! :)
W przyszłym tygodniu wybiorę się do paru sklepów zobaczyć i pogadać, a później postaram się "podprowadzić" koledze replikę i udać się na jakąś strzelankę.

Przeglądałem również Allegro, ale nic specjalnego nie znalazłem. Większość wystawionych G36 jest w podobnej cenie co w sklepach + parę modyfikacji, ale używane = bez rewelacji.

Wpadłem jednak na 2 interesujące aukcję karabinów snajperskich w przystępnych cenach. Nie są to repliki super producentów, ale obie są mocno modyfikowane:
http://allegro.pl/spr-mk-12-tuning-nie- ... 24517.html
http://allegro.pl/karabin-snajperski-sr ... 56914.html

Którą z tych dwóch wybralibyście? (pytam z ciekawości)

I jeszcze jedno pytanie: czy w ASG snajperki robią rzeczywiste zagrożenie, jest seans grać w ten sposób i taką bronią? Czy może przy ciągłym ogniu z M14 snajperka blednie?
Noob
Avatar użytkownika
Gniew
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 paź 2010, o 18:48
Na starym Warriorze od: 0

Re: Replika dla Nooba

Postprzez Maciuś » 15 paź 2010, o 13:30

Gniew napisał(a):Wpadłem jednak na 2 interesujące aukcję karabinów snajperskich w przystępnych cenach. Nie są to repliki super producentów, ale obie są mocno modyfikowane:
http://allegro.pl/spr-mk-12-tuning-nie- ... 24517.html
http://allegro.pl/karabin-snajperski-sr ... 56914.html

Którą z tych dwóch wybralibyście? (pytam z ciekawości)

Zadną. Podane przez ciebie repliki wyglądają jedynie na snajperskie. Zabawa w "snjperstwo" zaczyna sie powyżej 500fps i 2500PLN. Ale o tym najdobitniej poczytasz na forum wmasg.pl.
Gniew napisał(a):I jeszcze jedno pytanie: czy w ASG snajperki robią rzeczywiste zagrożenie, jest seans grać w ten sposób i taką bronią? Czy może przy ciągłym ogniu z M14 snajperka blednie?

Dobrze zrobiona snajperka asgejowa moze robić zagrożenie jesli reszta grajacych ma stockowe( nie chinskie) pukawki. Chodzi tu o celnośc i zasieg. Przy grze z podkrętkami, liczą sie głownie umiejętnosci "snajpera" bo róznica parametrów technicznych replik, już nie jest taka wyraźna. Co wiecej, wazna tez jest odlegość minimalna do celu. Trzeba uważać i nie podpalać sie, bo mozna kumuś zrobic plastikowe wszczepy podskórne.Zasdniczo nie zagraża to życiu, ale jest kwas i bicie piany na forum przez miesiac.
Początkującym graczom odradzam.
Avatar użytkownika
Maciuś
 
Posty: 244
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 22:17
Lokalizacja: W-wa
White Cross: 6th
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Replika dla Nooba

Postprzez Wokash » 15 paź 2010, o 15:40

Jak to już kiedyś zostało powiedziane... snajperstwo będzie najdroższą częścią zabawy w ASG dopóki nie pojawi się lotnictwo...
Na poważnie zabawa w snajpera kusi prawie wszystkich na początku, później jest kupa tanich pseudosnajperek z drugiej ręki na rynku.
Posłuchaj przedpiszcy bo ma sporo doświadczenia...
Lepiej na początku zakosztować losu BPP Biednej Pieprzonej Piechoty... bo może nie daje to takich uniesień jak siedzenie całą noc w zamarzającym bagnie czy udawanie kopy siana ale za to pozbawione jest też istotnych wad moczenia się i udawania krzaka...
Snajperstwo w ASG warto rozważać jak się już ma pewne doświadczenie... inaczej to wychodzi raczej frustracja...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Replika dla Nooba

Postprzez WichuR » 15 paź 2010, o 16:16

To ja jak zwykle z praktyki...

1. Kupiłem wyborową ;) z ok 520-570 na pokładzie za 1500 PLN (SAM/R G&P) w którą wedle słów właściciela wpakował łącznie ponad 3000 PLN i doznania były kosmicznie orgazmiczne - składna, cicha, celna jak diabli. Mogłem biegnącemu zającowi strzelić tuż pod jajami i trafić tak przeciwnika ze 50-60m. No i tu konkluzja... Na 3 strzelance załapałem się na tym, że paraduję sobie po terenie, wydłubuję jednego, za drugim i się autentycznie nudzę. Niektórym to wybitnie pasi, mnie nie. A do tego ciągłe uważanie, by nie bić po łbie, bo akurat mam to na uwadze, też nużyło.

2. Kolega zaczął przygodę z ASG kupując wypasioną M16 z granatnikiem typu long - pomalowana, odbajerzona, z ok 520 FPS i co się stało? Chłopina nie miał siły tego taszczyć, a z braku doświadczenia ciągle myślał, że jest za bliski dystans i bał się strzelać :) Rekordowo nie strzelał do tłumu npla na ponad 30 metrów :)

Konkluzja: Nie tykaj snajperek teraz! :)
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Replika dla Nooba

Postprzez Ryuzok » 15 paź 2010, o 17:25

Gniew- tak, snajperka daje duże przewagi, a dokładniej SNAJPER, dla którego snajperka jest, dodatkiem, zabawa czymś takim to w 3/4 umiejętności, i 1/4 lepsza replika niż szturmówka.
jendak na początek wszelkie snajperki i karabiny wyborowe odradzam, silne, w większości mało poręczne ze względu na wielkość, no i zbyt łatwo się zrazić, zato po jakimś roku, dwóch biegania i strzelania, warto wg mnie spróbować.

osobiście na początek polecam coś standardowego, czyli jakieś M4 lub AK74, najłatwiej o coś dobrego, no i łatwo znaleźć do tego części wszelakie, takie moje zdanie ;)
Ryuzok
 
Posty: 501
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:45
Lokalizacja: warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Replika dla Nooba

Postprzez Rocker » 16 paź 2010, o 23:14

Gniew A ja za to zaprosił bym ciebie w weekend na WAT - będzie kilka sklepów i tam weźmiesz sobie rózne repliki do ręki i zobaczysz ludzi w różnych szpejach co biegają już czas jakiś - poprzymierzasz i bedzie tobie łatwiej. Dowiesz się co i z czym sie je i jak to popijać aby miało ręce i nogi.

Gdzieś jest tutaj na forum temat, a jak byś nie znalazł to udaj się na strzelnicę WAT wejście od ul. Kocjana przystanek Arkadyjska w godzinach od 9:00 do około 15 - 16. Tam spotaksz ludzi z róznych Team-ów.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Rocker
 
Posty: 304
Dołączył(a): 9 lip 2010, o 10:53
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Dla nowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości