Witam Was! I również pytam

Chcesz się przywitać lub o coś spytać? Tu nikt nie nakrzyczy.

Witam Was! I również pytam

Postprzez Daniel14 » 25 lut 2011, o 09:17

Cześć!
Zafascynowałem się airsoftem i chciałbym jakoś zacząć, tylko z racji wieku (świeże 15) mam ograniczony budżet (ok 150zł).
Szukałem więc czegoś na początek- zaczynając od szajsu z tanichmilitariów po gazową klamkę beretty.
Jednak znalazłem interesującą ofertę:
http://www.taiwangun.com/shotguny-c006.html
Za resztę kasy kupiłbym okularki itd.

I mam pytania:
Czy te shotguny się nie rozlecą? Co sądzicie o tym sklepie i firmie, która wykonała tę replikę (AGM) ?
Czy shotgunem da się celnie strzelać? Czy strzela on pojedynczymi kulkami czy tak jak prawdziwy shotgun- kilkoma? No i najważniejsze- czy ktoś z tym biega na strzelankach?
Z góry dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam
Daniel
Daniel14
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lut 2011, o 09:04
Na starym Warriorze od: 0

Re: Witam Was! I również pytam

Postprzez Jantas » 25 lut 2011, o 11:07

Witaj.

A więc, przekładając klasyków tego forum... Według regulaminu otwartych strzelanek łoriorowych minie jeszcze rok zanim będziesz mógł w nich uczestniczyć. Poświęć go na zapoznawanie się właśnie z regulaminami i tematyką. Na tym forum nie brak lektury do czytania, z której dowiesz się co jest dobre a co nie. Jest też wiele osób, które życzliwie odpowiedzą na pytania początkujących zadane w odpowiednich wątkach.

Co do repliki, którą wymieniłeś w linku. Nie marnuj pieniędzy, przez rok dozbierasz do czegoś lepszego. A czego - napewno będziesz wiedział jak tylko trochę poczytasz ;)

Pozdrawiam
http://www.weekend-warriors.pl/viewtopic.php?f=55&t=6332

Dum spiro, spero. A poza tym tradycyjnie... uśmiechnij się i rozluźnij poślady ;)
Jantas
 
Posty: 294
Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 15:45
Lokalizacja: Warszawa/Jelenia Góra
White Cross: Srogi Jednorożec
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Witam Was! I również pytam

Postprzez Schwarz » 25 lut 2011, o 11:13

No to ci Ciocia Jantas powiedziała ;)

Te shotguny to raczej zabawki niż repliki, ale jak na pierwszą pompkę do ćwiczenia łapy sie nadadzą. Nakręcisz się i wsiąkniesz. Sam miałem podobną kiedyś. Celnie może i da się strzelać ale na dystansie dosłownie kilku metrów, potem to już loteria. Na strzelankach CQB się od czasu do czasu tanie pompki pojawiają jako replika ostatniej szansy, kiedy wszystko inne padnie i czasem nawet się uda tym kogoś trafić.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Witam Was! I również pytam

Postprzez Daniel14 » 25 lut 2011, o 11:27

Dzięki za opinie i chyba się zastosuję do Waszych rad:)
Już dzisiaj się trochę naczytałem i myślę, że przeczekanie tego roku w napaleniu na pierwszą strzelankę będzie bezcenne;p
Podejrzewam, że na początek zainwestuję kasę w jakąś Cymę 0.28. Wielu ludzi poleca ją na początek, więc pewnie jest całkiem dobrym wyborem.
Jeszcze raz dzięki za fachowe opinie i pomoc.
Pozdrawiam
Daniel
Daniel14
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lut 2011, o 09:04
Na starym Warriorze od: 0

Re: Witam Was! I również pytam

Postprzez Sushi » 25 lut 2011, o 11:53

Nie musisz kupować nówki- poszukaj w dziale kupię-sprzedam.
Ludzie często opychają używki bo kupili coś nowego. Strzela to-to dobrze a cenę ma znacząco niższą od sklepowej.


EDIT:
Jantas-- "klasyków" co? :D
BLACKWATER OPERATOR SUSHI
Obrazek
skype- sucha.sucha
GG. 18631708
Avatar użytkownika
Sushi
.
 
Posty: 1870
Dołączył(a): 1 sie 2009, o 17:01
Lokalizacja: warszawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Witam Was! I również pytam

Postprzez Jantas » 25 lut 2011, o 12:08

Sucha - w liczbie mnogiej ładniej brzmisz :D
http://www.weekend-warriors.pl/viewtopic.php?f=55&t=6332

Dum spiro, spero. A poza tym tradycyjnie... uśmiechnij się i rozluźnij poślady ;)
Jantas
 
Posty: 294
Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 15:45
Lokalizacja: Warszawa/Jelenia Góra
White Cross: Srogi Jednorożec
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Witam Was! I również pytam

Postprzez Sushi » 25 lut 2011, o 12:19

Rozumiemy i weźmiemy to pod uwagę.

Pluralis majestica???? :D
BLACKWATER OPERATOR SUSHI
Obrazek
skype- sucha.sucha
GG. 18631708
Avatar użytkownika
Sushi
.
 
Posty: 1870
Dołączył(a): 1 sie 2009, o 17:01
Lokalizacja: warszawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Witam Was! I również pytam

Postprzez Daniel14 » 25 lut 2011, o 12:28

A co powiecie o jakiejś sprężynowej klamce na początek?
http://www.cybergun.pl/colt-double-eagl ... 3504t.html
http://www.cybergun.pl/colt-1911-a1-pow ... 1423t.html
Tak żeby postrzelać do tarczy i pobiegać z kuplami po lesie?
Daniel14
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lut 2011, o 09:04
Na starym Warriorze od: 0

Re: Witam Was! I również pytam

Postprzez Schwarz » 25 lut 2011, o 12:38

To trochę jakbyś pytał na forum Land Rovera o opinie na temat Żuka... Dla większości osób tutaj jedno i drugie to zabawka nie warta zawracania sobie głowy. Ważne jest to, że nic tak nie cieszy jak pierwsza replika i jaka zła by ona nie była, to dla Ciebie i tak będzie fantastyczna ;) Kupuj i baw się dobrze!
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Witam Was! I również pytam

Postprzez yamnick » 25 lut 2011, o 13:38

Sushi napisał(a):Ludzie często opychają używki ...



Opychanie używek ? Sugerujesz nowemu koledze sposób zdobycia funduszy na porządną replikę , a fe !
Always remember the goodness of animals. You see, my dachshund is discreet and will never betray me — I cannot say that of any human being...

Wilhelm Canaris
Avatar użytkownika
yamnick
.
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 6-th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Witam Was! I również pytam

Postprzez Tato » 25 lut 2011, o 15:02

Daniel14 napisał(a):A co powiecie o jakiejś sprężynowej klamce na początek?
http://www.cybergun.pl/colt-double-eagl ... 3504t.html
http://www.cybergun.pl/colt-1911-a1-pow ... 1423t.html
Tak żeby postrzelać do tarczy i pobiegać z kuplami po lesie?

Jeżeli nie możesz sie doczekać wyjścia do lasu i bycia jak John Rambo to moge zasugerować elktrycznego Glocka -> http://www.taiwangun.com/pistolety_masz ... m-262.html
Przez pierwsze trzy miechy airsoftu biegałem z takim od Tokyo Marui, potem ktos mi pożyczył drugi i byłem Larą Croft na sterydach. Ten od Cymy też nie jest tragiczny i przynajmniej nie rozpadnie sie po dwóch tygodniach, a nawet za jakiś czas jak już wsiakniesz w airsoft na dobre i bedziesz miał "n" karabinów przyda ci się jako broń boczna. Sam mam do tej pory ze 2 AEPy w domu. Dozbieraj do 200 zł i dokup 2 magazynek. Czasem można dostać przedłużane magazynki hicapy to elektrycznych Glocków - wtedy to już można całkiem normalnie się bawić.
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: Witam Was! I również pytam

Postprzez Daniel14 » 25 lut 2011, o 15:47

Ten glock ostro nadszarpnąłby mój budżet. Ale szukałem jakiegoś sprężynowego pistoletu i idąc za opinią FlyingCat'a wybrałem
http://www.domenasportowa.pl/product-po ... P9BH-.html
1. Wygląda całkiem solidnie
2. Z tego co wiem Crosman robi dobrej jakości wiatrówki
3. Kabura
4. Kulki na początek
5. 275 fps
6. "W magazynek wbudowany jest też pojemnik mieszczący 80 kulek z prostym systemem uzupełniania bezpośredniego magazynka 12-to kulkowego."
Co wy na to?
Daniel14
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lut 2011, o 09:04
Na starym Warriorze od: 0

Re: Witam Was! I również pytam

Postprzez Python » 25 lut 2011, o 18:55

NIeeeeee !!!

Błagam, lepiej dozbieraj na takiego Glocka jak Tato sugeruje. Taki Glock ZAWSZE Ci się przyda.

Jak się uprzesz , to dokupisz do niego kolbę, długie magi i będziesz miał pm'a
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Witam Was! I również pytam

Postprzez Goorock » 25 lut 2011, o 19:18

Szotguna bym na Twoim miejscu nie kupował taksamo jak i czegokolwiek sprężynowego. Posłuchałbym starych wyjadaczy i kupiłbym elektrycznego Glocka.
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Witam Was! I również pytam

Postprzez Daniel14 » 26 lut 2011, o 14:24

Do
16 urodzin będę zbierał kasę. Potem
kupię jakąś replikę . Podejrzewam, że ak
od cymy . W międzyczasie będę
kupował potrzebny sprzęt .
Dzięki za wszystkie porady !
Daniel14
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lut 2011, o 09:04
Na starym Warriorze od: 0

Re: Witam Was! I również pytam

Postprzez FlyingCat » 26 lut 2011, o 15:16

Python, rozumiem Twoje święte oburzenie. wybacz mnie maluczkiemu, ze tak "źle doradzałem".

Schwarz ujął to chyba najlepiej kilka postów wyżej:
Ważne jest to, że nic tak nie cieszy jak pierwsza replika i jaka zła by ona nie była, to dla Ciebie i tak będzie fantastyczna ;) Kupuj i baw się dobrze!


Porada moja uwarunkowana jest tym, że w którymś z kolei PW od Daniela14 dostałem wykaz 4 pozycji. Trzy pierwsze z gatunku "odpust w Pypciach Dalekich" i jedna w miarę rozsądna - rzeczony P9 od Crosmana oraz dokładną informację o budżecie i planach zakupowych na dalszą przyszłość. Z korespondencji z Danielem wywnioskowałem że ma pookładane w głowie i o ile pozostanie przy ASG będzie rozsądnym graczem. Wolałem więc doradzić mu coś na co go stać, a co jednocześnie nie zrazi go na przyszłoś kiepskimi parametrami i fatalna jakością oraz pozwoli mu się "na już" pobawić się i poćwiczyć.

Poza tym moim zdaniem dawanie na "dzień dobry" w łapki niedoświadczonego dzieciaka elektryka z hi-capem to robienie mu szkody na całe życie ASGeja ...
"Stare przysłowie pszczół" mówi - najpierw myśl, potem strzelaj - amunicji nigdy nie jest za dużo
Dlaczego FlyingCat? Jak mnie poznasz to zrozumiesz.
Nieco poważniej? Lubię latać, a naturę mam kocią. I tyle powinno wystarczyć na początek...
Avatar użytkownika
FlyingCat
 
Posty: 133
Dołączył(a): 29 maja 2010, o 10:48
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: P.M.C. CoD
Na starym Warriorze od: 0

Re: Witam Was! I również pytam

Postprzez GunMan » 28 kwi 2011, o 07:14

Zgadzam się z tym że sprężyny to porażka, jednak jest coś w "tej pierwszej replice" - ja swoją pierwszą replikę miałem sprężynę z Double Eagle G36c kupiłem ją na allegro za 30 pln używaną i..... nie byłem z nią na ani jednej strzelance - powód -> po zabawie z nią w strzelaniu do puszek stwierdziłem żeby ją sprzedać i uzbierać na taką za 340 pln od Cymy (MP5).

Niezależnie od tego jaki owe G36 od DE było Chu.....kiepskie miło ją wspominam i ona dała mi pewien obraz mocy, zasięgu itp...

Dlatego jeżeli ktoś ma zamiar siedzieć i czytać forum w nadziei że może kiedyś ...to może lepiej niech biega z kiepską repliką i próbuje się podkradać bliżej przeciwnika - wyjdzie mu to na zdrowie.

Co do doradzenia repliki - polecam za radą Sushi - poszukać używek - używki są dużo tańsze a na początku człowiek nie ma dużo wymagań co do mocy czy zasięgu.... marudzenie przychodzi z czasem..
Czasami spotykasz na swojej drodze osobę której nie należy wkurwiać..... to Ja

Obrazek
Avatar użytkownika
GunMan
 
Posty: 973
Dołączył(a): 16 wrz 2009, o 07:30
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Brązowe Ocieplacze Fajnie Hałasują
Na starym Warriorze od: 2006


Powrót do Dla nowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości