Pytania o zdanie

Chcesz się przywitać lub o coś spytać? Tu nikt nie nakrzyczy.

Pytania o zdanie

Postprzez Gbryk » 1 mar 2011, o 19:05

Poinstruowano mnie, aby napisać temat w tym dziale, a więc do roboty.
W październiku skończę 13 lat, więc młody jeszcze jestem ;/ . Ale że się airsoftem interesuję, to przed rozpoczęciem kariery na strzelankach chcę się wczuć trochę. Miałem spręrzynówkę uzika, ale tłok poszedł w kawałki. Teraz mam pompkę za 35 zł z odpustu, strzela mi się z niej dobrze, ale pojedyńczo ( stety/niestety). Toteż zamierzam na początku wakacji 2011 zakupić sobie klamkę - el. Glocka.
Patrzę sobie na to: http://allegro.pl/gunfire-pistolet-asg- ... 11851.html

A mniej więcej koło 15 urodZin chciałbym szarpnąć się na Steyr AUG'a A1/A2. Myślałem że to będzie CA, ale ostatno zobaczyłem ten karabin w produkcji firm ASG, ASGDK i Both Elephant. Zakup repliki produkowanej przez którąś z tych firm przyspieszył by zakup repliki, i do 16 urodzin miałbym więcej kasy na zakup innego oporządzenia. Ale nie chce kupić broni, która po 2 jebankach zacznie się rozpadać. Czekam na sugestie i dobre rady.
Pozdro.
Muchamore Robert - CHERUB - Wyczepista seria o młodocianej jednostce brytyjskiego wywiadu.
Muchamore Robert -Chłopcy Hendersona - Wykorzystanie dzieci przez francuskich żołnierzy w trakcie niemieckiej okupacji :)
Świetnie się to czyta ;)
Avatar użytkownika
Gbryk
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 lut 2011, o 20:04
Na starym Warriorze od: 0

Re: Pytania o zdanie

Postprzez nocone » 1 mar 2011, o 21:16

To mam poradę wmasg.pl >> forum >> tam wszystko wyczytasz i wyrobisz sobie zdanie, masz 3 lata na czytanie, a za 3lata repliki będą niebo lepsze; pewnie nawet nie będziemy się już z elektryków strzelać…
Obrazek
Avatar użytkownika
nocone
 
Posty: 124
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 23:43
Lokalizacja: Zgierz
White Cross: 517
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Pytania o zdanie

Postprzez Gbryk » 1 mar 2011, o 22:47

Może i nie :D Czytam dzielnie. Jeszcze co myślisz (myślcie - do cichych czytaczy) o zakupie tego glocka na wakacje?
Muchamore Robert - CHERUB - Wyczepista seria o młodocianej jednostce brytyjskiego wywiadu.
Muchamore Robert -Chłopcy Hendersona - Wykorzystanie dzieci przez francuskich żołnierzy w trakcie niemieckiej okupacji :)
Świetnie się to czyta ;)
Avatar użytkownika
Gbryk
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 lut 2011, o 20:04
Na starym Warriorze od: 0

Re: Pytania o zdanie

Postprzez nocone » 1 mar 2011, o 23:02

co do klocka NIE stanowczo NIE
Obrazek
Avatar użytkownika
nocone
 
Posty: 124
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 23:43
Lokalizacja: Zgierz
White Cross: 517
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Pytania o zdanie

Postprzez Xasistis » 2 mar 2011, o 01:17

Jak kolega wspomniał, sporo wiedzy można wyciągnąć z wmasg'a czy z tegoż forum.

Co do akurat tego glock'a - część osób posidających gazowe boczniaki (nie grzyby), kupuje go jako alternatywę na czas zimy.
Nie jest najgorszy a kosztuje znacznie mniej niż maruiowski wzorzec.

Co do broni długiej - jeśli nie chcesz repliki, która potrafi rozpaść się sama z siebie, sugeruję trzymać się uznanych marek. BE, itp. do nich niestety nie należą.
Musisz też odpowiedzieć sobie na pytanie: czy z repliką będę obchodził się jak z narzędziem, czy jak z jajkiem?
Rangers! Lead the way!
Avatar użytkownika
Xasistis
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 21:17
Lokalizacja: Rangerbertów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Pytania o zdanie

Postprzez Tato » 2 mar 2011, o 11:24

nocone napisał(a):co do klocka NIE stanowczo NIE

Uargumentuj bo ja mowie TAK stanowcze TAK. Jak ktos ma do dyspozycji pare groszy a chce strzelać to elkrtyczny Glock jest dobrą opcją. Przez pierwsze kilka miesięcy zabawy w airsoft szlałem z AEPem po lesie, miałem mnóstwo funu i wcale niezgorsze kill todeath ratio. :) No i ważne: 200 fpsami nikomu sie krzywdy nie zrobi. A AEPy mam i używam do tej pory.
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: Pytania o zdanie

Postprzez Gbryk » 2 mar 2011, o 11:50

Ostatni argument mnie powalił. Mam okularki na oczy, i raczej nie zamierzam strzelać do przechodniów. Strasznie nieufni wobec młodych jesteście ;)
Muchamore Robert - CHERUB - Wyczepista seria o młodocianej jednostce brytyjskiego wywiadu.
Muchamore Robert -Chłopcy Hendersona - Wykorzystanie dzieci przez francuskich żołnierzy w trakcie niemieckiej okupacji :)
Świetnie się to czyta ;)
Avatar użytkownika
Gbryk
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 lut 2011, o 20:04
Na starym Warriorze od: 0

Re: Pytania o zdanie

Postprzez Jantas » 2 mar 2011, o 13:02

A dziwisz się, że ma się ograniczone zaufanie do kogoś bez pełnej odpowiedzialności prawnej za to z bujną wyobraźnią i nieumiejętnością przewidywania konsekwencji? AS to tylko hobby i nikt nie chce go obciążać niepotrzebnymi komplikacjami. A jeśli już się pojawią kłopoty to łatwiej je rozwiązać z osobą pełnoletnią niż z małolatem i jego rodzicami, którzy bardzo często dramatyzują i swoje pociechy wybielają.
http://www.weekend-warriors.pl/viewtopic.php?f=55&t=6332

Dum spiro, spero. A poza tym tradycyjnie... uśmiechnij się i rozluźnij poślady ;)
Jantas
 
Posty: 294
Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 15:45
Lokalizacja: Warszawa/Jelenia Góra
White Cross: Srogi Jednorożec
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Pytania o zdanie

Postprzez Kamil » 2 mar 2011, o 13:21

Ten Glock jest bardzo ok (jako boczna, na pierwszą replikę też styknie).
Ostatnio edytowano 2 mar 2011, o 13:22 przez Kamil, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Pytania o zdanie

Postprzez Tato » 2 mar 2011, o 13:22

Raczej pisałem o sobie. Nie lubię kolegom sprawiać (niepotrzebnego) bólu, zaczynając nie miałem wyczucia, dużo strzelałem na nockach w budynkach i sianie z AEPa nawet na oślep po buzi nikomu nie mogło zaszkodzić. :) Jeżeli ty masz duże doświadczenie, wyczucie odpowiedzialności i wrodzony talent snajpera komandosa itd to kup sobie broń silniejszą (byle zgodną z obowiązującymi w regulaminach limitami).
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: Pytania o zdanie

Postprzez Gbryk » 2 mar 2011, o 13:57

Tato napisał(a):Jeżeli ty masz duże doświadczenie, wyczucie odpowiedzialności i wrodzony talent snajpera komandosa itd to kup sobie broń silniejszą (byle zgodną z obowiązującymi w regulaminach limitami).


Nie mam wrodzonego talentu snajpera komandosa, :P na lepszą broń na razie mnie nie stać, poza tym raczej nie mógłbym się nią postrzelać z kolegami, (którym muszę notorycznie przypominać o ochronie oczu) bo zaraz było by "ała" "chcesz mnie zabić?" itd. A na normalne jebanki nie mam wstępu narazie :(
Muchamore Robert - CHERUB - Wyczepista seria o młodocianej jednostce brytyjskiego wywiadu.
Muchamore Robert -Chłopcy Hendersona - Wykorzystanie dzieci przez francuskich żołnierzy w trakcie niemieckiej okupacji :)
Świetnie się to czyta ;)
Avatar użytkownika
Gbryk
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 lut 2011, o 20:04
Na starym Warriorze od: 0

Re: Pytania o zdanie

Postprzez nocone » 2 mar 2011, o 14:39

@Tato - z empirycznego poznania gdy po jakimś czasie zmieniło się to to w mikser :)
Obrazek
Avatar użytkownika
nocone
 
Posty: 124
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 23:43
Lokalizacja: Zgierz
White Cross: 517
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Pytania o zdanie

Postprzez Tato » 2 mar 2011, o 14:51

Bo byłeś niechlujem, który zapiaszczył swój pistolet. :-P Mnie Tokyo Marui tez się zmieniło w mikser.
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: Pytania o zdanie

Postprzez Python » 2 mar 2011, o 15:30

Gbryku, 3 lata to kupa czasu.

Moim zdaniem warto zainwestować w pistolca na początek.

Powodów widzę kilka.

- nie rzuca się w oczy (w domu, czy w poza nim)

- mając mniej fps można się strzelać z mniejszych odległości, ergo - nie trzeba poligonu by się świetnie bawić

- naprawdę z tych zabawek można zrobić krzywdę, bardzo łatwo kogoś trafić w zęba, i uwierz mi: nie chcesz się tłumaczyć jego mamie że masz przepisowe 350fps :o)

Na małych przestrzeniach, budynkach itp. - ilość 200 czy 350 fps różni się tylko bólem trafienia, a nie donośnością, fajnością zabawy.

CO do replik długich.

Myśl raczj o konkretnym karabinie (wymiana magazynka, poręczność etc.) a nie o producencie. 3 lata temu Cyma to był kompletny paździerz - a teraz może nie jest to pierwsza klasa, ale to fajne repliki są, także kto wie co będzie za 3 lata.

Proponuję też zainwestować w maski na twarz na początek.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Pytania o zdanie

Postprzez Bernard » 2 mar 2011, o 15:40

@Gbryk:
1. Brawo, ze zaczales od zapytanie doswiadczonych o rade.
2. Masz teraz dwie mozliwosci:
a) poczekac z kupieniem repliki jak bedziesz mial 16 lat, bo wtedy repliki pewnie beda jeszcze lepsze
b) dolaczyc do ASG Junior: http://www.asgjunior.pun.pl/login.php i tam sie popytac innych uczestnikow
Bernard
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 16 mar 2010, o 12:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: Pytania o zdanie

Postprzez Gbryk » 2 mar 2011, o 15:41

@Phyton - Pierwszy post:

Gbryk napisał(a):Mniej więcej koło 15 urodZin chciałbym szarpnąć się na Steyr AUG'a A1/A2. Myślałem że to będzie CA[...]
Pozdro.


Patrzę na konkretny model, miałem tylko wątpliwości co do firmy, ale zostały już rozwiane.


Edit: Lookne na tą stronę.
Muchamore Robert - CHERUB - Wyczepista seria o młodocianej jednostce brytyjskiego wywiadu.
Muchamore Robert -Chłopcy Hendersona - Wykorzystanie dzieci przez francuskich żołnierzy w trakcie niemieckiej okupacji :)
Świetnie się to czyta ;)
Avatar użytkownika
Gbryk
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 lut 2011, o 20:04
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Dla nowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości