lowcap, midcap, highcap czyli z czym na wojnę ? :)

Chcesz się przywitać lub o coś spytać? Tu nikt nie nakrzyczy.

lowcap, midcap, highcap czyli z czym na wojnę ? :)

Postprzez spidey5 » 11 maja 2011, o 08:01

cześć,
szukałem podobnego tematu ale go nie znalazłem a zatem noob pytanie:
z czym się idzie na sobotnie pif paf ?
obecnie kompletuje sprzęt no i przy zakupie magów mam zagwozdkę w co zainwestować i w jakich ilościach w lowcapy (realcap ? ), mid czy high? chciałbym uniknąć sytuacji w której nakupuje coś co w rzeczywistości okaże się zbędne.
pozdrawiam
"Rejoice, O young man, in thy youth"
Ecclesiastes 11:9
spidey5
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 13:36
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów
Na starym Warriorze od: 0

Re: lowcap, midcap, highcap czyli z czym na wojnę ? :)

Postprzez Wokash » 11 maja 2011, o 08:08

No więc tak.
Na zwykłych sobotnich nie ma żadnych ograniczeń w tym zakresie.
Realia są takie, że jak nie jesteś kompletnym maniakiem zrezygnuj z Realcapów... bo co tu dużo mówić zniechęcisz się raczej.
Jeśli myślisz tylko o sobotnich i tylko otwartych hicapy są ok. Ale trzeba na prawdę lubić opcję spray and pray żeby mieć ich dużo.
Jeśli spodziewasz się w przyszłości udziału w jakiś bardziej zaawansowanej zabawie to dobrze mieć jakieś midy lub lowy...
Z resztą klimat wymiany magów pod ogniem jest niepowtarzalny.
Prawda jest taka, że ja np. nie mam ani jednego lowa... za to mam kilkanaście midów, które w razie potrzeby ładuję jak lowy... a na sobotnich najczęściej korzystam z 1 czy 2 hicapów.
BTW zaciął ci się shift?

Edit:
Co do ilości...
Hm... ja jeśli mam hicapy to zwykle 1-2... znam ludzi co mają ich 6-7.
Co do mniejszych pojemności... spotkałem się z teorią, że minimum to 12... samemu zdarzyło mi się mieć przy sobie 20 (ale to był milsim 24 godzinny) wydaje się, że rozsądne minimum jeśli nie ma się ADHD palca to 4-6 sztuk.
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: lowcap, midcap, highcap czyli z czym na wojnę ? :)

Postprzez Sevi » 11 maja 2011, o 08:21

Też jestem nowicjusz w ASG. Latam po lesie od lutego. Na 2 lub 3 spotkaniach miałem HiCapy 2 szt. ale przeszedłem na Midy i jest ok. Mam ich aktualnie 8 ale i tak wszystkich nie ładuję :mp5:
Avatar użytkownika
Sevi
 
Posty: 412
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 15:59
Lokalizacja: WWa
White Cross: Core-Team
Na starym Warriorze od: 0

Re: lowcap, midcap, highcap czyli z czym na wojnę ? :)

Postprzez Goorock » 11 maja 2011, o 12:18

Moja propozycja to 2 hi capy i min. 8 midów (a dobrze by z czasem mieć 10-12 sz.t). Midy sprawdzają się i na strzelankach sobotnich i załadowane na 70 kulek są do wykorzystania na milsimach (jako low cap).
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: lowcap, midcap, highcap czyli z czym na wojnę ? :)

Postprzez Schwarz » 11 maja 2011, o 12:41

Hicap to opcja niskobudżetowa. Zostaw sobie jeden sprawny na wszelki wypadek a dokupuj midy, bo są uniwersalne. Sam hicapa używam tylko jak ustawiam hopa. A ile midów - to sam zobaczysz ile ci schodzi, zacznij od ilości do wypełnienia ładownic w szpeju, podejrzewam że masz coś na 6 sztuk. Potem się sam zorientujesz czy ci brakuje, czy masz wystarczająco.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: lowcap, midcap, highcap czyli z czym na wojnę ? :)

Postprzez Devil » 11 maja 2011, o 13:05

Jeżeli zamierzasz jeździć do lasu, to skolko ugodno, jeśli na nocne CQB, to midy... Zmiana magazynka ze świadomością, że przeciwnik może być metr od Ciebie, to naprawdę uskrzydlające uczucie... ;)
Strzelałem do hipsterów, zanim stali sie modni.
Avatar użytkownika
Devil
 
Posty: 876
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 19:13
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: BOFH i wystarczy.
Na starym Warriorze od: 2005

Re: lowcap, midcap, highcap czyli z czym na wojnę ? :)

Postprzez !Blob! » 11 maja 2011, o 13:40

A w powyższych wypowiedziach "midy" można spokojnie zastąpić przez "lowy". Przynajmniej z mojego doświadczenia tak wynika. ;) Chociaż w sumie ja nawet midy ładuję w okolicach lowa (70-80), żeby nie zmieniać przyzwyczajeń. :) Hicap? Nie wiem, nie używałem. Nigdy nie miałem też wrażenia, że jest mi "ciężej" na lowach/midach. ;) A częsta zmiana magazynków to fajny airsoftowy smaczek (ale tu znów - co kto lubi). ;)
Tomasz !Blob! Dzierżek
"Dowodem odwagi nie jest umrzeć, lecz żyć" - Vittorio Alfieri
Avatar użytkownika
!Blob!
 
Posty: 560
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 20:16
Lokalizacja: Ostróda/Warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: lowcap, midcap, highcap czyli z czym na wojnę ? :)

Postprzez Gallain » 11 maja 2011, o 20:54

Ja używam tylko low-capów w ilości 12 sztuk po 68 kulek i uważam, że jest to całkiem wystarczające. Na palcach jednej ręki mogę policzyć gry, gdzie podczas jednej rundy zabrakło mi amunicji w magach, no ale wtedy do akcji wchodzą BB loadery których mam kilka.
"Don't bother running, You will only die tired..."
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Gallain
 
Posty: 295
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 04:31
Lokalizacja: Wiedeń / Radom
White Cross: Cannon Fodder
Na starym Warriorze od: 2006

Re: lowcap, midcap, highcap czyli z czym na wojnę ? :)

Postprzez spidey5 » 12 maja 2011, o 08:16

Dziękuję wszystkim za porady, a zatem wygląda na to, że midy są uniwersalne. Midcapy do mp5tki mieszczą po 60 bb, więc pewnie standardowe 6 magów nie wystarczy na kilkugodzinną strzelankę.
"Rejoice, O young man, in thy youth"
Ecclesiastes 11:9
spidey5
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 13:36
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów
Na starym Warriorze od: 0

Re: lowcap, midcap, highcap czyli z czym na wojnę ? :)

Postprzez !Blob! » 12 maja 2011, o 08:57

spidey5 napisał(a):Dziękuję wszystkim za porady, a zatem wygląda na to, że midy są uniwersalne. Midcapy do mp5tki mieszczą po 60 bb, więc pewnie standardowe 6 magów nie wystarczy na kilkugodzinną strzelankę.

Biegałem na sobotnich strzelankach z dwa razy z MP5tką z lowcapami. Miałem tego 8 sztuk, każdy po 50 kulek - dawało radę, ale co respawn obowiązkowo musiałem ładować wszystkie i trzeba było pilnować zużycia. ;P Na większą imprezę (typu zorganizowany scenariusz, gdzie respawn nie jest natychmiastowy i jest więcej łażenia) na pewno bym w takiej konfiguracji nie pojechał.
Tomasz !Blob! Dzierżek
"Dowodem odwagi nie jest umrzeć, lecz żyć" - Vittorio Alfieri
Avatar użytkownika
!Blob!
 
Posty: 560
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 20:16
Lokalizacja: Ostróda/Warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: lowcap, midcap, highcap czyli z czym na wojnę ? :)

Postprzez Dalej » 12 maja 2011, o 09:04

Najpopularniejsze są chyba magazynki o pojemności 50 - 80 kulek.
Nieoficjalnie uznaje się że tak jest uczciwie - repliki są o wiele mniej celne od broni ostrej, i zakłada się że te 60 kulek zamiast 30 pozwala trochę zniwelować tą wadę.
Jeżeli cię stać, kup sobie magazynków w tej pojemności, szybko odkryjesz jaki fun daje zmienianie magazynków w stresie, pod ostrzałem nieprzyjaciela :)
Zupełnie inne wrażenia, niż podczas podkręcania hi-capa.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: lowcap, midcap, highcap czyli z czym na wojnę ? :)

Postprzez yamnick » 12 maja 2011, o 09:25

Wiele zależy też z czego i jak się strzela. Przy mocnej replice w której używa się tylko singla zużycie ammo jest zdecydowanie mniejsze niż przy rozpylaczu o wydajności 30 k/s.

A przy odrobinie wprawy zmiana maga zajmuje zdecydowanie mniej czasu niż podkręcenie hicapa, ktorego dodatkową wadą jest grzechoranie kulek.
Always remember the goodness of animals. You see, my dachshund is discreet and will never betray me — I cannot say that of any human being...

Wilhelm Canaris
Avatar użytkownika
yamnick
.
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 6-th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: lowcap, midcap, highcap czyli z czym na wojnę ? :)

Postprzez Ryuzok » 12 maja 2011, o 13:42

mam wrażenie że jakbym potrzebował tylu magów co wy, to chyba replika by się zacięła i waliła na auto całą strzelankę...

zazwyczja posiadałem 4 lowy (po 60 kulek), i zazwyczaj mi starczały, ale z tego co widze to rzecz uniwersalna, bo niektorzy o 12 midach piszą...na pół roku by mi to starczyło o_0
Ryuzok
 
Posty: 501
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:45
Lokalizacja: warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: lowcap, midcap, highcap czyli z czym na wojnę ? :)

Postprzez Wokash » 12 maja 2011, o 14:06

Widzisz 12 magów ja wspominałem wiążą się z innym typem rozgrywki... na sobotniej jak Ci się skończy amunicja idziesz do respa... na milsimie nie ma respów... jedziesz do domu... więc lepiej taszczyć wtedy te dodatkowe magi.
Z resztą co kto lubi... znam ludzi co potrafią wywalić błyskawicznie 6 hicapów...

Generalnie wychodzi, że zasada z magami jest prosta.
Najlepiej inwestować w midy lub lowy bez większej różnicy (w zależności czy kto woli ilość kulek czy niezawodność).
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: lowcap, midcap, highcap czyli z czym na wojnę ? :)

Postprzez Goorock » 12 maja 2011, o 15:44

Jeżeli Mid przy MP5 ma 6o szt. pojemności to jest mniej niż low w AK a to oznacza, że trzeba mieć ich więcej niż 8 szt.
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: lowcap, midcap, highcap czyli z czym na wojnę ? :)

Postprzez Bernard » 6 sie 2011, o 19:41

Żeby nie zakładać nowego:
czy są używane ostre magazynki stanag/natowskie o pojemności większej niż 30 naboi

i co ważniejsze

czy ich repliki low/midcapowe są produkowane dla airsoftu?

EDIT: Wiem, że są repliki 42-nabojowych DBOY'a w gunfire, ale cytat użytkownika:

Totalny złom, kupiłem 4 takie i wszystkie się zacinają, a jak jakimś cudem podają to z prędkością 5 kulek na minutę :( Kupowałem wcześniej magazynki LOWCAP tej firmy i były rewelacyjne , ale MIDCAPY nadają się tylko na złom.
Bernard
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 16 mar 2010, o 12:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: lowcap, midcap, highcap czyli z czym na wojnę ? :)

Postprzez Xasistis » 6 sie 2011, o 20:33

W realu są na przykład grube magazynki na 60 czy 100 pestek, ale czy w powszechnym użyciu.. ?
Oprócz tego są oczywiście Beta C drumy na 100 i 150 pocisków.

Repliki tych pierwszych chyba jeszcze nie ma.
Replik drugich w wersji low/mid-cap'owej chyba też nie.
Rangers! Lead the way!
Avatar użytkownika
Xasistis
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 21:17
Lokalizacja: Rangerbertów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 2005


Powrót do Dla nowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości