Kamizelka

Chcesz się przywitać lub o coś spytać? Tu nikt nie nakrzyczy.

Kamizelka

Postprzez Hubal » 5 sty 2012, o 23:16

Witam

Chciałbym wiedzieć czy macie jakieś doświadczenie a co za tym idzie opinię na temat kamizelki taktycznej:
http://www.predathor.pl/6,ciras-plate-mfh.html

Z góry dzięki
"si vis pacem para bellum"
Hubal
 
Posty: 25
Dołączył(a): 25 paź 2011, o 22:33
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kamizelka

Postprzez Vinz » 6 sty 2012, o 02:16

MFH robi kamizelki ze zwykłego nylonu (gramatura 600, o ile się nie mylę). Za podobną cenę, a na pewno nie wiele więcej sensowniej jest zapolować na coś porządnego (i chodzi tu też o szycie, wygodę noszenia i wytrzymałość całej konstrukcji).
Avatar użytkownika
Vinz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2010, o 12:07
Lokalizacja: Targówek
White Cross: JS 1405
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Kamizelka

Postprzez Wokash » 6 sty 2012, o 09:01

Skoro to dział dla nowych to zadam klasyczne pytanie.
Czy jesteś zdecydowany na kamizelkę?
Dlaczego Ciras?
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kamizelka

Postprzez Hubal » 6 sty 2012, o 22:16

Nie jestem uparty na Cirasa, ale miałem okazję ( w sklepie) założyć w/w kamizelkę i mogę porównać do innej też produkcji MFH :
http://www.predathor.pl/11,kamizelka-modulowa-mfh.html. Tą drugą mam i po kilku miesiącach użytkowania stwierdziłem że dużo wygodniejsza jest kamizelka typu Ciras, ponieważ jest sztywniejszy w konstrukcji nie ma żadnych zbędnych elementów z frontu typu zamek błyskawiczny i jest możliwość załadowania płyt.
"si vis pacem para bellum"
Hubal
 
Posty: 25
Dołączył(a): 25 paź 2011, o 22:33
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kamizelka

Postprzez Vinz » 6 sty 2012, o 23:21

I jesteś pewny, że chcesz płyty? Pamiętaj, że MFH robi raczej lipny szpej i możliwe, że założenie markowego sprzętu obróci Twoje zdanie o 180 stopni. Z resztą, Ciras jest rodzajem zintegrowanej kamizelki (jak bardzo bredzę to poprawcie) na balistykę. Do walki w zielonej taktyce raczej balistyki się nie nosi w myśl zasady - lepiej żebym był na tyle mobilny i lekki, żeby mnie nikt nie wykrył, niż żebym ściągał na siebie uwagę i był zmuszony skorzystać z balistyki. Równie dobrze możesz rozejrzeć się za pasoszelkami (O ile nie masz zasobnika z pasem biodrowym), chest rigiem (zwanym potocznie chińczykiem) lub jeszcze innymi wynalazkami. Napisz nam może najpierw na co chcesz się ukierunkować.
Avatar użytkownika
Vinz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2010, o 12:07
Lokalizacja: Targówek
White Cross: JS 1405
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Kamizelka

Postprzez Wokash » 7 sty 2012, o 01:16

Planujesz jeździć na MilSimy? Bo jeśli nie to czemu potrzebujesz tych płyt? Rozumiem, że nie jesteś rekonstruktorem.
W wypadku zwykłych jebanek nie całkiem rozumiem po co one?
CIRAS ... zaraz zostanę pobity przez Marinesów... jest kamizelką stworzoną do jazdy połączonej z krótkim podbieganiem. Wojsko Cię przywodzi w dużej bandzie na miejsce... robisz co masz do zrobić... najwyżej kucając...
Vinz ma rację.
Jeśli nie lubisz się czołgać i nie zależy Ci na sprzęcie z kontaktem ani pod szczególną armię to pomyśl może właśnie o chińczyku. Albo może kamizelka ale bez płyt.
Jeśli rozważasz możliwość czołgania to pomyśl o pasoszelkach...
Jeśli zależy Ci na cenie może warto rozważyć sprzęt z demobilu typu Alice albo trochę drożej ale ładniej sprzęt szyty przez MIWO albo inną firmę robiącą sprzęt dla wojska z tym, że prywatnie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kamizelka

Postprzez Vinz » 7 sty 2012, o 09:48

Ja bym powiedział nawet inaczej :)

Chcesz zasuwać z zasobnikiem (plecakiem górskim) lub móc swobodnie operować z pojazdu? No to chest rig.
Chcesz dobrze czuć się w cqb lub mout? No to kamizelka.
Chcesz mieć dużą wygodę przy marszu? No to pasoszelki.
Chcesz mieć ochronę na milsimie? Cirsa, plate carrier lub cokolwiek innego, w czym mozesz nosić płytę.

A i są jeszcze różne formy pośrednie. M.in. moja aktualna miłość - FLC. Niby kamizelka, ale jednak to rozwinięta forma pasoszelek. Da się nosić z dużym zasobnikiem, kontraktowa i wykonana z dobrych materiałów, a da się ją kupić już za 50 zł, z odbiorem w Warszawie ;)

No i dochodzi jeszcze jedna kwestia. Wiele osób korzysta osobno z pokrowca na balistykę i osobno z kamizelki (no ogólnie szpeju). Zakładasz np. takiego splittera od BW i na to pasoszele, kamizelka czy co tam wolisz.
Avatar użytkownika
Vinz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2010, o 12:07
Lokalizacja: Targówek
White Cross: JS 1405
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Kamizelka

Postprzez Wokash » 7 sty 2012, o 10:25

To dodaj jeszcze, że w pasoszelkach najlepiej się czołga, a w kamizelce z płytą najgorzej i warto kupować rzeczy robione na serio dla wojska nawet przez niekontraktowe firmy i się zgodzimy całkiem :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kamizelka

Postprzez Tato » 11 sty 2012, o 02:22

Tu masz wątek o tym samym na WMASG: http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/ ... onomiczna/
Sobie odpuść. Jeżeli bardzo chcesz mieć CIRASA (bo lans, albo reko, albo coś) i nie masz kasy na Eagle'a to np Pantac (http://www.casg.pl/product-pol-127-PANT ... reen-.html)
Jak napisał Wokash, Pantac to jedna z tyc firm której graty są na tyle dobre, że noszone w boju na ostro a że niekontraktowe to tanie (relatywnie).

Jeżeli zas twoim kryterium wyboru jest 250 zł, to raczej FLC i do tego kieszenie (nawet Condora ujdą choć nie jest to produkt bardzo wysokich lotów).
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kamizelka

Postprzez pablito » 11 sty 2012, o 12:27

a tu masz temat na wmasg'u w większości dotyczący belt kit'ów

pasoszelki na wmasgu
Avatar użytkownika
pablito
 
Posty: 780
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Dla nowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości