Mundur

Chcesz się przywitać lub o coś spytać? Tu nikt nie nakrzyczy.

Mundur

Postprzez Baager » 25 lis 2012, o 12:34

Witam,

po pewnej przerwie wracam do asg ale niestety muszę częściowo na nowo się wyposażyć. I tutaj moje pytanie, znalazłem dwa mundury które mi odpowiadają ( kamuflaż ) ale nie wiem który wybrać, jaki lepszy na nasze warunki. Jeżeli macie coś innego ciekawego to z chęcią zobacze zwłaszcza tańszego ale w miarę dobrej jakości bo to istotne dla mnie.

http://ofensywa-helikon.pl/index.php?ro ... uct_id=602
http://ofensywa-helikon.pl/index.php?ro ... uct_id=553

http://ofensywa-helikon.pl/index.php?ro ... uct_id=555
http://ofensywa-helikon.pl/index.php?ro ... uct_id=565

@edit: Mozecie polecic jakis sensowny sklep w warszawie? Najlepiej mokotów, sadyba :D
Baager
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 lis 2012, o 19:38
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mundur

Postprzez w1glles » 25 lis 2012, o 15:13

http://bbmax.com.pl/

Warszawski sklep - jeszcze nie korzystałem z jego usług.

ale polecam też http://www.taiwangun.com/ ( wysyłkowo bo aż z Krakowa ale szybko i solidnie )
w1glles
 
Posty: 20
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 15:54
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mundur

Postprzez Baager » 25 lis 2012, o 16:17

Dzięki, mi chodzi głównie żeby zmierzyć mundur przez zakupem czy rozmiar pasuje bo mam grubą :3:
Baager
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 lis 2012, o 19:38
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mundur

Postprzez Wokash » 25 lis 2012, o 16:30

Predathor na Ogrodowej 4... nie jest to może Sadyba ale masz bezpośrednio autobus E2 (przystanek Femina... 200 metrów trzeba z buta) :lol:
Zwykle spory wybór ciuchów z Helikona.
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Mundur

Postprzez Rocker » 25 lis 2012, o 20:50

Tak samo możesz ich odwiedzić - też mają Helikona i nie tylko
http://www.cytadelaasg.pl/
Avatar użytkownika
Rocker
 
Posty: 304
Dołączył(a): 9 lip 2010, o 10:53
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mundur

Postprzez Baager » 25 lis 2012, o 23:15

Dzięki, a z tych dwóch co linki podałem, który wydaje się być lepszy na nasze warunki ? Lepszy jasny czy ciemniejszy? Tak wiem że to zależy od miejsca ale tak ogólnie gdybyście mieli wybrać pomiędzy jednym a drugim.
Baager
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 lis 2012, o 19:38
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mundur

Postprzez Ryuzok » 26 lis 2012, o 09:36

do typowych lasów lepszy będzie WZ (czyli ciemniejszy), multikupa w polskich lasach niestety bywa nieco zbyt jasna, przez co trzeba z niej korzsytać w specyficzny sposób (suche trawy i inne jasne punkty w lesie)
Ryuzok
 
Posty: 501
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:45
Lokalizacja: warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mundur

Postprzez Wokash » 26 lis 2012, o 09:47

Brzozy, pamiętaj o brzozach...
Puzel ma opinie źle uszytego i o kijowym materiale, ale to dotyczy oryginału.
Prawda taka, że żaden Cię idealnie nie zamaskuje... raczej kombinowałbym na Twoim miejscu z kim chcesz biegać po jednej stronie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Mundur

Postprzez Baager » 26 lis 2012, o 10:19

Wokash napisał(a):Brzozy, pamiętaj o brzozach...
Puzel ma opinie źle uszytego i o kijowym materiale, ale to dotyczy oryginału.
Prawda taka, że żaden Cię idealnie nie zamaskuje... raczej kombinowałbym na Twoim miejscu z kim chcesz biegać po jednej stronie...


Puzel ? Nie wiem co to :d . Drużyny nie mam, chciałem coś indywidualnego kupić, nie uzależniać się od innych, przynajmniej na razie. Chyba zdecyduję się na mc
Baager
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 lis 2012, o 19:38
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mundur

Postprzez Wokash » 26 lis 2012, o 11:40

Puzel to polski kamuflaż wz. 93 "Pantera".

Jak chcesz indywidualnie to raczej pomyśl o czym XIX wiecznym bo nikt tego nie nosi... niestety mundur zakłada cholerny brak indywidualizmu (zwłaszcza od wojny rosyjsko japońskiej :lol:) jak chcesz w konwencji MC to pomyśl o PCSie Helikona... będziesz wyglądał bardziej jak MTP, a dla 99% leśnych ludków nie od odróżnienia :lol: )... dobra żartowałem, nie kupuj bo my to nosimy ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Mundur

Postprzez yamnick » 26 lis 2012, o 11:57

Oryginalnie a żeby jeszce maskowało to najlepszy będzie CADPAT. 120% lansu czego nie da żaden multicum czy pantera. Bardzo rzadko spotykany a jednocześnie świetnie pasuje do polskich mrocznych lasów. Są tanie kopie i drogie oryginały na ebayu.

Co do PCU Helikona to abstrachując od kamo jest bardzo fajnie pomyślany (krój, kieszenie, stójka, otwory went.pod pachami), zaryzykuję stwierdzenie że lepiej niż ACU, MCCUU (no to w marpacie :) ) nie mówiąc o poczciwym BDU. Niestety mam wątpliwości co do jakości szycia. Dostałem takie coś i po 3 miesiącach używania spodni w charakterze "dog walk uniform" zaczeły sie pruć szwy. Materiał też taki delikatny ale latem może być zaleta.

Wybierając mundur weź pod uwagę że bluza + gatki to nie wszystko. W naszym klimacie potrzeba bedzie jakaś kurtka, najlepiej gore lub inny tri-laminat a może i takież spodnie. Latem z kolei sparwdzi się jakiś combat shirt, ale to już nie jest konieczne.
Always remember the goodness of animals. You see, my dachshund is discreet and will never betray me — I cannot say that of any human being...

Wilhelm Canaris
Avatar użytkownika
yamnick
.
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 6-th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Mundur

Postprzez Ryuzok » 26 lis 2012, o 12:34

yamnick napisał(a):Wybierając mundur weź pod uwagę że bluza + gatki to nie wszystko. W naszym klimacie potrzeba bedzie jakaś kurtka, najlepiej gore lub inny tri-laminat a może i takież spodnie. Latem z kolei sparwdzi się jakiś combat shirt, ale to już nie jest konieczne.

zupełnie się nie zgodzę, mam zwykłe spodenki mundurowe i zwykłą bluzę mundurową, starczą na cały rok, po prostu wkłada się cicuhy pod to :mad:
Ryuzok
 
Posty: 501
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:45
Lokalizacja: warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mundur

Postprzez Baager » 26 lis 2012, o 13:29

Nie chodzi mi o lans , interesuje mnie który z tych dwóch byłby lepsZY, bardziej uniwersalny albo coś innego, podobnego .
Baager
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 lis 2012, o 19:38
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mundur

Postprzez yamnick » 26 lis 2012, o 14:13

Ryuzok napisał(a):zupełnie się nie zgodzę, mam zwykłe spodenki mundurowe i zwykłą bluzę mundurową, starczą na cały rok, po prostu wkłada się cicuhy pod to :mad:


No to jesteś prawdziwym hardcorem. Można oczywiście i tak, ale przy takiej pogodziej jak np. na ostatnim Partyzancie wolę mieć na sobie goretex, a pod nim jakiś polarek. Podobnie przy mocno ujemnych temperaturach.
Always remember the goodness of animals. You see, my dachshund is discreet and will never betray me — I cannot say that of any human being...

Wilhelm Canaris
Avatar użytkownika
yamnick
.
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 6-th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Mundur

Postprzez Wokash » 26 lis 2012, o 15:46

Baager napisał(a):Nie chodzi mi o lans , interesuje mnie który z tych dwóch byłby lepsZY, bardziej uniwersalny albo coś innego, podobnego .

Khem... to sobie go lepiej obejrzyj.
Jeśli chodzi o maskowanie w warunkach ASG to bym nie demonizował... o ile nie latasz w odblaskowym waciaku MPO to generalnie jest podobnie, trochę lepiej trochę gorzej ale podobnie. Odległości nie są takie, żeby znowu maskowanie Bóg wie jak działało...
Jeśli nie musisz mieć munduru konkretnej strony to idź sobie do sklepu i zobacz, który układ kieszeni Ci bardziej leży, które wykonanie lepsze.
Co do wspomnianego PCSa dla mnie to są najlepiej zaprojektowane bojówki w jakich chodziłem (ale to moje osobiste zdanie). Nie podarłem ich ale też nie łecham ich specjalnie.
Idź obejrzeć sobie w czym Ci wygodnie i wtedy się zastanawiaj. Dla mnie fakt cienkości materiału jest bez znaczenia bo mam ciepłe gacie i kalesonki, a do tego gore na deszcz. Ważniejszy jest skład materiału. Nyco (50/50 poliester i bawełna) wydaje się dobrym pomysłem bo jest w miarę przewiewne i jednocześnie w miarę schnie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Mundur

Postprzez Ryuzok » 26 lis 2012, o 16:26

Baager napisał(a):Nie chodzi mi o lans , interesuje mnie który z tych dwóch byłby lepsZY, bardziej uniwersalny albo coś innego, podobnego .

WZ polski, ewentualnie odrobinkę lepiej moim zdaniem woodland, marpat, i inne tego typu. łatwiej się w tym schować.
Ryuzok
 
Posty: 501
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:45
Lokalizacja: warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mundur

Postprzez Baager » 26 lis 2012, o 18:12

Wielkie dzięki za pomoc, jade jutro do predathora zobaczyć to i owo :3: i jak pójdzie dobrze to w sobotę pobiegam w mundurku :mp5:
Baager
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 lis 2012, o 19:38
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mundur

Postprzez Goorock » 26 lis 2012, o 19:24

Kapitalistyczne, wiadomo, nadają się jedynie do lansu :fap: Trzeba brać sprawdzony mundur rosyjski lub białoruski. :wet: :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Mundur

Postprzez Echelon4 » 29 lis 2012, o 17:06

Rosyjski to się nawet do Lansu nie nadaje, bo może się od intensywniejszego patrzenia rozpaść :lol:
Obrazek
Echelon4
 
Posty: 637
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 19:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PI
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Mundur

Postprzez Goorock » 29 lis 2012, o 20:21

Dezinformacja opłacona przez Helikon. :D
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008


Powrót do Dla nowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości