Kilka pytań odnośnie wyboru i kompletacji sprzętu.

Chcesz się przywitać lub o coś spytać? Tu nikt nie nakrzyczy.

Kilka pytań odnośnie wyboru i kompletacji sprzętu.

Postprzez Alcarin » 27 lis 2012, o 20:43

Siemaneczko ;]

Tak na wstępie to jestem Alcarin(dla znajomych Al) i witam wszystkich bardzo serdecznie :) Mam nadzieję, że stanę się aktywnym użytkownikiem tego forum, a już wkrótce zapalonym graczem i częstym gościem wszelkich "ajrsoftowych" imprez. Ale do rzeczy.
W temacie ASG jestem niemal całkowicie "łysy", do tej pory mój kontakt z bronią ograniczał się do zbioru pikseli na ekranie powszechnie nazywanych grami FPS. Chciałbym to jednak możliwie szybko zmienić... W temat ASG wciągnął mnie znajomy, który niedawno zakupił swoją pierwszą replikę i teraz kompletuje ochraniacze, mundur i akcesoria. Przejdę więc może do pytań...

1. Jakie sklepy w Warszawie i najbliższych okolicach polecacie? (Znam już[niekoniecznie warszawskie] http://taiwangun.com, http://gunfire.pl, http://www.specshop.pl, http://bbmax.com.pl )
2. Jaką broń wybrać na początek? Miałem okazję postrzelać z Repliki M4 A1 S.I.R, ale ponieważ mam duże zamiłowanie do walki na dystans interesuje mnie to cudo.
3. Przy strzelaniu z w/w repliki przeszkadzało mi trochę to, że jest dla mnie "za krótka" przez co miałem wrażenie, że podczas celowania tracę stabilność uchwytu... Pytanie, czy warto się tym przejmować czy też trzeba będzie się do tego zwyczajnie przyzwyczaić?
4. Jak często odbywają się imprezy w plenerze, ale nadal w okolicach Warszawy(jeszcze przez jakiś czas nie mogę zasiąść za kółkiem)? Chodzi głównie o to czy warto spinać się na zakup lunety?
5. Polecane przez Was marki to? :D Nie chcę by mój brak wiedzy poskutkował kupnem jakiegoś lipnego sprzętu. Zaznaczam, że baardzo upieram się przy replikach FULL METAL.
6. Jest gdzieś na forum, że tak powiem glosariusz gwary? :mrgreen: Sam nie znalazłem a chciałbym zapoznać się ze znaczeniem wielu "slagowych" określeń, choćby po to, żeby rozumieć o czym piszecie na forum i w tym temacie x]

To na razie tyle... Jak mi coś wpadnie do głowy to zapewne dopiszę ;)
Jeżeli chodzi o kasę(w końcu jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze) to póki co jestem spłukany... Ale zbliżają się święta a zaraz po świętach mam 18 urodziny więc liczę, że trochę kaski wpadnie tym samym umożliwiając mi zakup przynajmniej minimum sprzętu ;)
Alcarin
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 19:05
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kilka pytań odnośnie wyboru i kompletacji sprzętu.

Postprzez Xasistis » 28 lis 2012, o 01:07

1 - Trochę tego jest - CASG, CapriASG (aczkolwiek to Piaseczno), Defcon.. i jeszcze kilka innych ktoś zapewne zaraz dopisze.
2 - Przy ASG długość repliki nie zawsze przekłada się wprost na jej zasięg, zatem nie kieruj się tylko długością. Po pierwsze odpowiedz sobie na pytanie czy głównie będziesz grał w lasach czy w budynkach i w/g tego dobierz długość repliki by komfort jej użytkowania był dla ciebie optymalny zarówno jeżeli chodzi o środowisko jak i styl gry. Przestrzegam jednocześnie przed "syndromem snajpera", objawiającym się z reguły poprzez zakup najtańszej, najdłuższej i najsilniejszej możliwej repliki a następnie na pogłębiającym się rozczarowaniu z jej użytkowania. Bycie snajperem to oprócz repliki za gruby pieniądz, ulepszonej na jeszcze grubszy pieniądz to spora dawka wiedzy, nabytych umiejętności, cierpliwości i pokory.
3 - Stabilnego chwytu należy się po prostu nauczyć.
4 - W zasadzie co tydzień odbywa się mniejsza lub większa strzelanka w okolicach do 10-20km od Warszawy. W wiele miejsc można dojechać komunikacją miejską/podmiejską a jeżeli nie można, to często wystarczy wrzucić pytanie na forum o wolne miejsce w samochodzie. Kierowca z reguły nie pogardzi mniejszą lub większą kolekcją browara czy też okrągłych pamiątek z orzełkiem lub prostokątnym obrazkiem Mieszka Pierwszego.
5 - Z osobistych doświadczeń - polecam repliki M4 G&P oraz repliki Glock KSC/KWA.
6 - Tu masz sporą bibliotekę: http://wmasg.pl/pl/dictionary
Rangers! Lead the way!
Avatar użytkownika
Xasistis
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 21:17
Lokalizacja: Rangerbertów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kilka pytań odnośnie wyboru i kompletacji sprzętu.

Postprzez Alcarin » 28 lis 2012, o 07:00

Dzięki wielkie za odpowiedź.

Co się tyczy wyboru broni i "syndromu snajpera" - Dlatego zastanawiam się nad dwoma replikami, zamiast jak wół upierać się na jednej. Rozumiem też z czym wiąże się wybranie roli snajpera i domyślam się, że kampienie w krzaku podczas gdy inni biegają po budynkach może odebrać sporą część zabawy...
Jeżeli chodzi o środowisko gry, to nie jestem tego w stanie sprecyzować. Na pewno będę odwiedzał sporo imprez na terenie lub w bliskich okolicach Warszawy, ile z tego odbywa się w lesie a ile w terenie zabudowanym, tego jeszcze nie wiem. Myślę jednak, że pierwszą repliką będzie właśnie pokazana w pierwszym poście M4, ale na ostateczny wybór mam jeszcze trochę czasu :)


skurwiwij - kosmita zamieszkujący galaktykę kurwix, słuzy sułtanowi kosmitów jako gladiator na arenie
Komentarze


Dzięki za słownik :D
Alcarin
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 19:05
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kilka pytań odnośnie wyboru i kompletacji sprzętu.

Postprzez pablito » 28 lis 2012, o 10:17

1. azteko.pl (natolin), demobil.com.pl (stokłosy, dw. gdański)
Avatar użytkownika
pablito
 
Posty: 780
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kilka pytań odnośnie wyboru i kompletacji sprzętu.

Postprzez szamotap » 28 lis 2012, o 10:58

Witam w społeczności:)

Ad.1
Capri asg; salon asg, azteko.pl wiele sklepów nie ma w magazynie wszystkiego co akurat można niby na stronie znaleźć wiec szukaj w różnych sklepach. dobre sklepy w necie to np specshop, asgshop. dużo taniego wyposażenia znajdziesz w rangershop lub armyworld.
Ad.2
Chce być snajperem: to najczęściej popełniany błąd przez początkujących, po pierwsze aby być snajperem trzeba mieć już bardzo dużo doświadczenia i uporu bo strzela się pojedyńczą kulką i częśto ma się styczność z termosami. po drugie repliki snajperskiepowinny mieć dużo fps więc wymagają doświadczenia, dodatkowej broni bocznej i ograniczaja użycie, no i nie na każdej strzelance jest sens wtedy brać udział. Na początek tylko i wyłącznie uniwersalna szturmówka i to nie za mocna! powinno się rozpoczynać od fps poniżej 350 fps, aby móc określić co najbardziej Cię interesuje. Z mocniejszą nie wejdziesz do budynku czy bunkra i stracisz dużą częśc zabawy. dopiero druga replika mogłaby być trochę mocniejsza. (ja zaczynałem od 315 fps i właśnie M4 ). Zasięg słabszych i tak pozwoli Ci się bawić, a nauczy Cie wielu sztuczek, podkradania, szybkiego szturmu itd. Z mocniejszą wiele nie zaznasz.

Ad.3
Faktycznie teraz wydaje mi się strasznie krótka pomiędzy chwytem, a stopką kolby ale to dlatego że teraz mam bullpup, generalnie M4 to kwintesencja poręczności na dłuższa metę, przynajmnie według niektórych.Polecam albo zakup w sklepie stacjonarnym i pomacanie albo na strzelance poprosić kogoś kto ma interesującą replikę by pozwolił Ci się przymierzyć, a następnie dopasować co Ci pasuje.

Ad.4 Sobota i niedziela. Nie kupuj lunety wyrzucona kasa w błoto. Kup kolimator. Polecam replike Aimpoint od capriego (ale nie z innych "chińskich" sklepów bo się szybciej psują).

Ad.5
To już nie są te czasy kiedy warto było brać tylko i wytłącznie Classic Army lub Tokyo Marui, dziśwarto czytać tematy do konkretnych modeli na wmasg.pl dzisiejsza chińszczyzna na początek jest wystarczająca, ale nie każdy model. szukaj czytaj. Z tańszych niezłe są CYMA i JG
szamotap
 
Posty: 35
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 23:57
Lokalizacja: Komorów
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Dla nowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości